Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Sziasztok!

Sokat hallottam már az Intel alaplapok legendás megbízhatóságáról, stabilitásáról. Ez valóban igaz? Ennyire jók lennének az Intel lapok? Azt tudom, hogy a Foxconn gyártja őket.
Engem a tuning nem érdekel, viszont nemsokára új konfigot fogok építeni (hogy most télen, vagy csak jövő nyáron, azt nem tudom), de eldöntöttem, hogy alaposan megtervezem és a stabilitást mindenek felé fogom helyezni.

Vannak köztetek, akiknek ilyen deszkájuk van? Szeretitek?
Melyik lap az, ami gond nélkül fogja kezelni a 45nm-es 2 és 4 magos procikat?

(#2) pegazus válasza (Kolombusz) (#1) üzenetére


pegazus
senior tag

ha a stabilitásra törekszel akkor mindenképpen intel.
Nálunk cégnél csak intelből raknak össze konfigot és nem sokkal volt gond (nem is emlékszem rá).

(#3) Brae válasza (Kolombusz) (#1) üzenetére


Brae
őstag

Bizony igaz, tényleg atomstabil lapok. Én most közeledek a 3éves uptime felé, cucc (Intel D945PVSLKR) végig 100%-ra terhelve (render, Rosetta, videokonvert, néha játék), egy perc pihenőidő nem volt:)
Korábbi lapjaim (MSI, Asus) nemigazán bírták az ilyen hosszútávú extrém terhelést (fél év után egyszerűen elfelejtették a BIOS beállításokat, fagyások, újraindulások...)
Egyébként enyhe tuning van az Intel lapoknál is, 4%-al meg lehet növelni az FSB-t (Burn-In Mode) :) Sőt vannak kifejezetten tuningos Intel deszkák pl D975XBX, D975XBX2, DX38BT de ezek nemolcsók.
Penryn alá őt venném: DP35DP
Nem is drága!

(#4) hucsikoi


hucsikoi
aktív tag

Sziasztok
Én most néztem ki egy ilyen lapot ki ismeri? Intel® Desktop Board DP965LT] :R
Üdv

[ Szerkesztve ]

(#5) Rover623 válasza (Kolombusz) (#1) üzenetére


Rover623
félisten

Mire nem képes a XXI. század csodája: a PH! kereső...;]
Intézkedj...hangulatod, tudásod és vérmérsékleted szerint...;)

primus inter pares

(#6) Loretto


Loretto
veterán

Használjuk a régi topicot, nem gond ha előkerül.

Soirée...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.