Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) psn


psn
tag

Van valakinek intel (márkájú) alaplapja?
Ha nincs, miért? Drágább, gyengébb, silányabb, mint más gyártók inteles alaplapjai?

Egy konkrét példa: intel D865GBF Bővebben: link
Valaki tud valamit erről a lapról?

Elképzelhető olyan húzás az intel részéről, hogy ezeket a lapokat nem lehet tuningolni? - Nem lehet bennük a procit húzni? Ha igen, kikerülhető-e ez a lock?
Vagy nem létezik ilyen korlát ezekben a lapokban sem?

Attól, hogy sok ember mond hülyeséget, attól az még hülyeség marad!

(#2) bendi válasza psn (#1) üzenetére


bendi
tag

Tudtommal egyik Intel lapot se lehet tuningolni, de ha stabilitás a fontos, ne keress tovább...

A4-es papíromat hasonló Audira cserélném

(#3) psn válasza bendi (#2) üzenetére


psn
tag

Köszi a választ!

Mondjuk (részükről - mint processzor gyártók) logikus lépés, hogy tuning-gyilkos alaplapot csinálnak, így (persze csak, és kizárólag akkor) ha intel alaplapot veszel és nagyobb teljesítmény kell, nagyobb procit kell venned.
Kérdés, hogy ilyen információk tudatában ki vesz intel lapot... :))

Attól, hogy sok ember mond hülyeséget, attól az még hülyeség marad!

(#4) Rover623 válasza psn (#3) üzenetére


Rover623
félisten

Sokan...

primus inter pares

(#5) Dilikutya válasza psn (#3) üzenetére


Dilikutya
félisten

Pl. én. És nem mondhatnám, hogy megbántam. Tőlem ugyan nem fogsz ''gond van az alaplapommal'' totyikokat látni ;] Jól megvagyok tuning nélkül, megmondom az őszintét. Amikor vettem, akkor is jól tudtam, hogy sosem lesz tuningolás ezzel a lappal.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#6) psn válasza Rover623 (#4) üzenetére


psn
tag

Pedig sokáig kerestem, nehogy leszedjétek a fejem, de nem találtam intel lapos topicot...

Attól, hogy sok ember mond hülyeséget, attól az még hülyeség marad!

(#7) EG0


EG0
aktív tag

Nos nekem igenis gondom van az intel alaplapommal:
Bővebben: link

(#8) psn válasza Dilikutya (#5) üzenetére


psn
tag

Nem mondtam, hogy rosszak, már csak azért sem tettem volna ilyet, mert nekem nem olyan van, így tapasztalatom sincs velük kapcsolatban.

Árban hol vannak a gyári intel lapok a többi ''slágerlaphoz'' képest? Meg memória sebesség, integrált cuccok proci terhelése szempontjából - tudjátok, mint ahogy itt a ph-s alaplap tesztekben szokott lenni.

Attól, hogy sok ember mond hülyeséget, attól az még hülyeség marad!

(#9) Dilikutya válasza psn (#8) üzenetére


Dilikutya
félisten

Árban nem tudom hol vannak, én amikor vettem, annyiért vettem, mint amennyibe egy BE7, vagy BF7 került.
Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link
Az integrált LAN és audio szerintem egyáltalán nem terhel semmit.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#10) Angelo69 válasza psn (#1) üzenetére


Angelo69
senior tag

Szia.
Nekem gyari intel alaplapom volt es van is az altalad emlitett tipus volt most 875 van.
Mit szeretnel rola tudni?
Ja egyebkent a gbf az a tipus amiben alaplapi integralt videokari van.

Egyebkent a leg problemamentesebb alaplapok szerintem bar az ujabb 775-os szeriarol nem tudok tul sokat.

[Szerkesztve]

"Én ilyen egyszerű gyerek vagyok, oxigént alakítok széndioxiddá... semmi váratlan fordulat."

(#11) Dilikutya válasza Dilikutya (#9) üzenetére


Dilikutya
félisten

Tegyük hozzá, hogy nem boltból vettem, ott biztos jobban megkérik az árát. Tökéletesen elégedett vagyok vele. Nem szívesen adnám oda semmilyen más hasonló lapért.

[Szerkesztve]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#12) psn válasza Angelo69 (#10) üzenetére


psn
tag

Hali.

Először is, nem az én lapom; az illető, aki megkért, hogy kérdezzek utána, ajándékba kapta egy 2,4-es vagy 2,6-os P4 és egy gyári hűtő társaságában.
Első kérdés: mikori?
Mennyire számít jónak?
Mennyit ér most? - mármint maga a lap
Mert ő pont emiatt (hogy nem lehet húzni) akar túladni rajta.

Köszi az infókat.

Attól, hogy sok ember mond hülyeséget, attól az még hülyeség marad!

(#13) Angelo69 válasza psn (#12) üzenetére


Angelo69
senior tag

Első kérdés: mikori?
Kb. 1.5-2 eve adtak ki.
Mennyire számít jónak?
Ez nagyban fugg hogy mire kell ,de az intel sajat fejlesztesu extrem graphic2 gpu-ja eleg jol mukodik ertem itt azt hogy amikor nem volt kartyam egy ideig meg nfsu-ztam is vele.(bevallom nagyon meglepodtem hogy ment rajta es meg nem is szarul).Nagyon stabil alaplap csak epp nem tuningra talaltak ki :DDD.
Ja es a doom3 is futtott persze dx9-es tamogatas nelkul kozelitett a doom 2-hoz :U.
Mennyit ér most?
Hat nekem 18000 sikerult eladnom 1 honapja.A tobbi rajtatok all!

"Én ilyen egyszerű gyerek vagyok, oxigént alakítok széndioxiddá... semmi váratlan fordulat."

(#14) tts válasza Angelo69 (#10) üzenetére


tts
addikt

Hali - engem pl. az érdekelne hol kapható 875 Intel lap - ahol tényleg van is.

előre is kösz

(#15) Angelo69 válasza tts (#14) üzenetére


Angelo69
senior tag

Huh na latod ez kemeny dio olyan 38.000.- brutto ar korul kaphato boltan.
Legalabb is egy kozeli boltban a haverom ennyiert tud hozni ha gondolod segithetek ebben de en nem pesti vagyok.

"Én ilyen egyszerű gyerek vagyok, oxigént alakítok széndioxiddá... semmi váratlan fordulat."

(#16) Rover623


Rover623
félisten

Az Intel lapok igen korrektek...nem tuningolhatóak, de amit tudnak, azt biztosan és sokáig.
Előszeretettel alkalmazzák őket kisebb ''házi készítésű'' szerverekben, banki alkalmazásokra és pl. biztonságtechnikai vonalon digitális videorögzítő rendszerekben.
Alapból korrektül vannak beállítva, sok noname lap csak tuning után tudja hozni az eredményeiket.
Ha valaki nem akar tunigolni és egy hosszú ideig problémamentes lapot akar magának...nem csinál rossz vásárt...
D865GBF most is futó lap, 18.5+ÁFA
akinek nem kell a VGA, elég a Fast Ethernet és 6 helyett 5 PCI, annak
D865PERL, 17.3+ÁFA
875-ös most nincs közkézen, van helyette
D915PCY, 23+ÁFA, és
D925XCV, 39.5+ÁFA
Ezek 775-ös foglalattal és csak DDR2 memcsit fogadnak.
Holnap keresek 875-öt...

primus inter pares

(#17) Dilikutya válasza tts (#14) üzenetére


Dilikutya
félisten

Macroda Comp-ban nézz utána.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#18) tts válasza Dilikutya (#17) üzenetére


tts
addikt

Kösz!

(#19) Zsotie


Zsotie
tag

Én is csak javasolni tudom, az egyik gépben 865GBFL van. Korrekt.
Én az Albacomp-nál vettem, mindig van nekik, szinte csak ilyen lapokkal foglalkoznak.


[Szerkesztve]

486DX2 - 66, S3 Trio 1MB, 20MB WD, Win 3.11

(#20) tts válasza Dilikutya (#17) üzenetére


tts
addikt

ott valami irgalmatlan félreértés van az árakkal - most nem a saját aláírásom ellen beszélek - minden ár irreális - vagy csak régi a lista?

(#21) Dilikutya válasza tts (#20) üzenetére


Dilikutya
félisten

Passz. Árakat nem tudok, de úgy emlékszem, ők foglalkoznak Intel cuccokkal.

Megnéztem, 1 éve nem frissült az oldal.

[Szerkesztve]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#22) tts válasza Dilikutya (#21) üzenetére


tts
addikt

kapcsiból látszott

(#23) EG0


EG0
aktív tag

Én most vettem bruttó 30 alatt 915g-s Intel lapot, de 15k körül már 845gv-s van. Szóval a 38 nagyon sok!

(#24) Rover623 válasza EG0 (#23) üzenetére


Rover623
félisten

Te kis jól tájékozott...:U
Mint láthattad, elébb jeleztem árakat...a te bruttó 30-ad az nettó 24...teljesen összhangban van azzal amit írtam...tehát nyugodtan elhiheted azt is hogy a D875PBZ bizony 30 nettó, vagyis kerekítve 38 bruttó...koccra annyi mint egy Asus P4C800 Deluxe...;)

primus inter pares

(#25) psn


psn
tag

Átadtam az üzeneteiteket az illetőnek, és - intel hívők gondolom örülnek neki - gondolkodóba ejtettétek eladási-vásárlási szándékát illetően. :))

Köszi az inteleseknek!

Remélem később is hasznát veszik a topicnak, ill. nem fog elhalni - mint mondtam, más ilyen jellegű topicot nem találtam.

Attól, hogy sok ember mond hülyeséget, attól az még hülyeség marad!

(#26) SenkiTalán


SenkiTalán
csendes tag

Hello Mindenki!

Az alábbi inteles alaplappal kapcsolatban lenne kérdésem:
6269-A7G

Nem hajlandó CD-ről boot-olni (SP2).

Help me plííz!:(

(#27) Angelo69 válasza SenkiTalán (#26) üzenetére


Angelo69
senior tag

Ez milyen lap is pontosan?:U

"Én ilyen egyszerű gyerek vagyok, oxigént alakítok széndioxiddá... semmi váratlan fordulat."

(#28) Rover623 válasza Angelo69 (#27) üzenetére


Rover623
félisten

SenkiTalán nem jól értelmezte a topic címét...
Nézzük el neki, még újonc...

Neki egy IBM NetVista masinériája vagyon, ami valóban Intel chipsetes...de az IBM gyártotta, nem pedig az Intel...

Egy alapos BIOS frissítés megoldja a gondját...

primus inter pares

(#29) tkazmer


tkazmer
addikt

Az lehet, hogy az Intel D915PCYL alaplap BIOSában nem lehet húzni a procit, vagy csak én vagyok olyan hülye, hogy nem veszem észre?

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#30) nebulo5


nebulo5
senior tag

Hello!
Karácsonyra leptem meg magam egy (everest szerint):HP Compaq DX6100MT(pd741A)
alaplappal (intel grantsdale-G i915G lapkakészletes), szereztem bele egy prescot 2,8/
800/L2=1mb procit.Az integrált VGA-val elég karcsú volt a grafika, de most van benne
egy connect3D x800GTO vivo -pcie kártya, valamint 2x512mb/400mhz kingmax ram,
és a HP oldaláról levadászott progikkal nagyon stabilan dolgozik.
Igaz a bios-a szegényes, de rájöttem, hogy tudná használni a ddr2 ramot is.Mi a vélemé-
nyetek: érdemes lenne DDR2-re váltani a teljesítmény fokozása érdekében?

Üdv: nebulo

(#31) nebulo5


nebulo5
senior tag

Hello!
Két lehetőségvan:
Akinek intel alaplapja van-annak nincs problémája, de nem is tud hozzászóllni.
Vagypedig senkinek nincs intel alaplapja,(csak nekem :)) ) így magamtól nem kérdezhetek, ergo zárható a topic. ;]

Üdv: nebulo

(#32) nebulo5


nebulo5
senior tag

:F

Üdv: nebulo

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.