Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Mik^


Mik^
tag

Sziasztok!

Celeron procihoz szeretnék valami alaplapot Sulinetben, költségahtékony megoldásként a SIS-re vagy VIA-ra gondoltam. 2 szempont van: megbízhatóság, SATA. Érdemes ilyen lapokban gondolkodni, vagy Intel alá MINDENKÉPPEN Intelt?

Mik

(#2) barbikenje


barbikenje
aktív tag

A problémát jól látod, igazából az intel lenne a nyerő, de ha már olcsó, akkor legyen a SIS 655-ös lapkakészletén alapuló mobó, arról tényleg sok jót lehet hallani, a VIA szvsz erősebb az AMD fronton, bár természetesen készít Intel alá is lapkakészletet... De az eredeti kérdésre válaszolva: SIS, és abból is 655-ös lapkával szerelt...

Azt hiszem kicsit meghíztam... A múltkor a Balcsin a japán túristák ölre mentek miattam a green peace-esekkel... Az egyik csoport meg akart szigonyozni... a másik meg visszatuszkolni a vízbe...

(#3) Mik^ válasza barbikenje (#2) üzenetére


Mik^
tag

1 szavazat SIS-re :) Megnézem sex-ben mit lehet ebből kapni.
Köszi!

Mik

(#4) echo001 válasza Mik^ (#1) üzenetére


echo001
aktív tag

Celeron-hoz tokmindegy de ha mar valasztani kell akkor sis az valamivel jobb lett a vianal legalabbis a regebbi (theat nem a legutolso kiadas) kiadasok
ui: a sis-es sata nincs tapasztalatom...
vias van az ok.

Echo

(#5) aer


aer
tag

A kettő közül inkább sis-t.

Az intel vs sis közül is a költséghatékony megoldás a sis. Szerintem az egy rossz beidegződés, hogy intel alá csak intelt. Van, amiben még jobb is a sis.

(#6) Mik^ válasza echo001 (#4) üzenetére


Mik^
tag

VIA-s, AMD-s sata nálam is megy prímán, ezért gondoltam VIA-ra. De látom meg kell néznem SIS-t is.
Köszi!

Mik

(#7) Mik^


Mik^
tag

echo001, aer, esetleg konkrét chipset típus?

Mik

(#8) aer válasza Mik^ (#7) üzenetére


aer
tag

655TX

(#9) erdoke válasza Mik^ (#7) üzenetére


erdoke
titán

Gigabyte 8S655FX-L
Ebbe később tehetsz egy 800-as P4-et, azzal is nagyon jól muzsikál. Azt hiszem, a 964-es déli hídban már van SATA-vezérlő is.
A VIA PT880-as lapok is tökéletesen megfelelnek, ugyanazzal a déli híddal futnak mint a mostani KT600-as és K8T800-as lapok, tehát van SATA.

SB2NB sebességben 2-4X-t tudnak ezek a chipetek az Intelhez képest...

A legjobb aláírás a héten

(#10) ollie válasza Mik^ (#1) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mondjuk egy Asrock P4i45 vagy P4i65 (már ilyen is van) lap nem elég költséghatékony? De akár ott van az ASUS P4PE-X is, mindegyik intel chipset és nagyon olcsó.

***

(#11) aer válasza erdoke (#9) üzenetére


aer
tag

Miért javaslod az FX-et és nem a TX-et?

(#12) erdoke válasza ollie (#10) üzenetére


erdoke
titán

...és lassabb, és kevesebbet tud, stb.:P

A legjobb aláírás a héten

(#13) vfo7


vfo7
senior tag

Szerintem is SIS A 655FX-L a legolcsóbb és jól műxik a SATA is. KB. I 865-ös színvonalú, csak 2/3-ad árban. Jó bele a Prescott, kétcsatornás a memóriavazérlője és meglehetősen stabil. Nekem volt benne 2 gigás celeron is és gond nélkül hagyta magát húzni alapfeszen 2,7-ig

Aki csak a lábával siet, hibázik.

(#14) erdoke válasza aer (#11) üzenetére


erdoke
titán

Mert olcsóbb, és teljesítményben alig van különbség. TX-ből nincs ''fapadosabb'' változat se.

A legjobb aláírás a héten

(#15) aer válasza erdoke (#14) üzenetére


aer
tag

Celeronhoz tééélleg... (mérnincsbólogatószmájli)

(#16) ollie


ollie
MODERÁTOR

Miért ajánlotok SiS meg Via chipsetek intel procihoz? Költséghatékony intel chipsetes lapok is vannak (i845PE, i848, stb).

***

(#17) Mik^


Mik^
tag

Sulinetben Giga 8S655FX-L van, így SIS-ből ez a ''választási'' lehetőség van, vagy régebbi chipset.

Mik

(#18) Mik^ válasza ollie (#16) üzenetére


Mik^
tag

Szia!

Asrock-ot elvből nem veszek...

Mik

(#19) Mik^ válasza erdoke (#9) üzenetére


Mik^
tag

Sulinetben VIA PT800-as Asus lapok vannak. Mi különbség 880 és 800 között?

Mik

(#20) erdoke válasza ollie (#16) üzenetére


erdoke
titán

Már leírtam miért. Ugyanannyiért egy Gigabyte 8S655FX-L sokkal jobb vétel, mert:
- Jobb teljesítményű (dual ch. DDR, gyorsabb NB2SB)
- Jobb felszereltségű

Ha nem a 800-as procik tuningja a legfontosabb szempont, akkor a SiS és a VIA ár/teljesítmény viszonya verhetetlen.

A legjobb aláírás a héten

(#21) erdoke válasza Mik^ (#17) üzenetére


erdoke
titán

Ha a felszereltsége megfelel, szerintem tökéletes.

A legjobb aláírás a héten

(#22) sziszegő


sziszegő
senior tag

Monjuk ABIT SA7 bár ezt lehet hogy nem lehet kapni sütinetben. De mindenképpen a SIS a befutó P4 alá.

(#23) sziszegő


sziszegő
senior tag

Monjuk ABIT SA7 bár ezt lehet hogy nem lehet kapni sütinetben. De mindenképpen a SIS a befutó P4 alá.

(#24) sziszegő


sziszegő
senior tag

Monjuk ABIT SA7 bár ezt lehet hogy nem lehet kapni sütinetben. De mindenképpen a SIS a befutó P4 alá.

(#25) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Én ha e kettő közűl kéne választani akkor a SIS deszkára szavazok.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#26) Yutani


Yutani
nagyúr

Éppen most rakok össze egy MSI PT880 NEO-LSR VIA chipsetes alaplappal egy 2.4-es Celeron konfigot.

Érdemes ezt a tesztet megnézni, nagyon jól szerepel a VIA PT880 chipset ezen az alaplapon: [L]http://www.nordichardware.com/reviews/motherboard/2004/MSI_PT880/index.php[/L]

Szerintem jó kis alaplap ez! (Annak kell lennie, mivel én ajánlottam az ismerősömnek, aztán engem fog szidni, ha nem válik be... :DDD)

Még a telepítés és egyebek hátravannak, majd ha eszembe jut ez a topic, leírom a véleményem! :)

#tarcsad

(#27) ollie válasza Mik^ (#18) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Asrock=ASUS

***

(#28) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Nekem az a bajom a via deszkákkal hogy nem igazán stabilak jó szépen lehet tuningolni de nekem a stabilitás fontosabb.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#29) Mik^ válasza Yutani (#26) üzenetére


Mik^
tag

Találtam PT 880-as MSI lapot sex-ben! :) Sajnos pontos típus nincs írva :( Várom telepítés utáni eredményeket. Köszi!

Mik

(#30) erdoke válasza ollie (#27) üzenetére


erdoke
titán

Asrock /= ASUS

Low cost Low-end deszkákat gyárttat az ASUS ilyen márkanéven, nem véletlen, hogy nem ASUS-nak hívják. Ezzel nem akarom azt mondani, hogy sz@r, de már a felhasznált anyagok minősége is más.

A legjobb aláírás a héten

(#31) barbikenje válasza ollie (#27) üzenetére


barbikenje
aktív tag

ASUS=Asrock... csak a SIS-es cuccait adja el ilyen néven, mert a korábbi lapkakészletek félresikerültsége nagy csorbát ejt(het)ett az ASUS néven...
Így pl a szerintem nagyon jó és megbízható AMD-s k7s8x széria SIS lapkával probléma esetén nem az ASUS-nak kavar be...legalábbis én így képzelem... vagy ha van más észrevétel ezzel kapcsolatban szívesen veszem a felvilágosítást
Szóval tartom magam a SIS655-höz, és az sem baj, ha Asrock-os a lap...

Azt hiszem kicsit meghíztam... A múltkor a Balcsin a japán túristák ölre mentek miattam a green peace-esekkel... Az egyik csoport meg akart szigonyozni... a másik meg visszatuszkolni a vízbe...

(#32) mirrmur


mirrmur
aktív tag

emberek a via pt880 szétalázza teljesítményben(memória írás/olvasás, IDE HDD kezelés akár az i865-öt is) az intel 865-öt(teszteltem a hardwareoc-nek) nagyon brutál, és integrált(déli híd) SATA -Raid vezérlője is van... EZ OLCSÓ választás azthiszem...

Az értetlenek is meghallgatásra találnak, csak a választ nem értik, mert azok amik. A cél lebega szemük előtt amit önmaguknak állítottak, füleik süketek, szemeik vakok a végigvitt út melett álló figyelmeztetésekre...

(#33) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

i848 - szerintem asusból...

ha ragaszkodszkodsz a sis/via választáshoz, akkor sis. asrock-kal semmi baj, csak üres dobozzal adják, nincs hozzá 1000 matrica, extra kábelek, ilyen-olyan extrák. csak egy könyv, ide- és floppy-kábel és cd.
mondjuk egy asus barátságosabb és profibb, de onnan kezdve, hogy működik, már mindegy. ha tuningolni akarsz, akkor mindenképpen márkás lap intel chippel, de egy irodai celeronhoz tök mindegy.

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#34) Mik^ válasza Yutani (#26) üzenetére


Mik^
tag

Szia!

Sikerült telepítés? Mik a tapasztalatok?

Mik

(#35) Mik^ válasza mirrmur (#32) üzenetére


Mik^
tag

Szia!

MSI lap?

Mik

(#36) Mik^ válasza parandroid (#33) üzenetére


Mik^
tag

Szia!

Az i848-lett volna az inteles választás. Epox-ból találtam, és meglehetősen olcsón. Meglátom a többi cucc árban hogy alakul, ha nagyon olcsót kell vennem, akkor ilyen lesz.

Mik

(#37) g@bo válasza ollie (#16) üzenetére


g@bo
nagyúr

nekem gigabyte 8s655tx ultra van, létezik nem ultra is olcsóbban. semmi baj a sis-el, 3 hete nyúzom éjjel-nappal.

instabilitás nincs, fagyás nincs, és van olyan mint a 865 ( talán gyorsabb is ) és van a lapon minden földi jó. ( 22300+fa-ért )

(#38) Mik^


Mik^
tag

Még olyan kérdésem lenne, hogy Linux-os szemmel nézte e valaki a SIS 655 FX, VIA PT880, i848 chipseteket?

Mik

(#39) echo001 válasza Mik^ (#38) üzenetére


echo001
aktív tag

na ebben otthon vagyok :))
sis = nem adjak ki a doksikat szal eleg tragya a normal ide kezeles a sata nekem
meg nem jott ossze de a linux haladon eleg suro tema :Y
via= megy mint a villam :))
intel + linux nagy baratok szinten megy mint a villam
kernel sorozat a sis 2.6.5 probalkoztam
a via es intel 2.4.24 felett 2.6 meg termeszetessen
kb ennyi

Echo

(#40) Mik^ válasza echo001 (#39) üzenetére


Mik^
tag

Tegnap megnéztem, a 2.6.6-ban benne van SIS SATA támogatás.

Mik

(#41) echo001 válasza Mik^ (#40) üzenetére


echo001
aktív tag

az igaz ...
de ha neked mukodik akkor legyszi ird meg a levlistara hogy is csinaltad mert szerintem sokan kivancsiak ra....
leginkabb az a gond hogy valami gyari driverrel tudtak mukodesre birni de minden lemezmuveletnel nagyon leesik az atvitel + 100% lessz a rendszer terhelese
persze ezzel nem azt akarom mondani hogy nem lessz fixalva valamikor

Echo

(#42) Mik^ válasza echo001 (#41) üzenetére


Mik^
tag

En nem probaltam, nincs SIS-es SATA vezelom. Csak megneztem tegnap h. benne van 2.6.6 kernelben. Hogy mukodik e arrol nincs infom. Minesetre ez szomoru hir...

Mik

(#43) zoli58 válasza Mik^ (#1) üzenetére


zoli58
tag

Sis 655 TX nagyon szépen muzsikál, de árban kicsit jobb és kicsit lassúbb a 655FX.
És a TX jól el van látva felszereltséggel
És stabil
Viszont nem lehet húzni, de Cerkánál gondolom úgyse ez a szempont

(#44) Mik^


Mik^
tag

Tegnap megrendeltem egy MSI PT880 NEO-LSR -t. Elnézést a SIS-re szavazóktól, a Linux támogatottság hiányosságai miatt nem SIS-est választottam. Remélem a PT880 -al sem lesz gondom! :)

Mik

(#45) erdoke válasza Mik^ (#44) üzenetére


erdoke
titán

Én inkább úgy fogalmaznék, hogy az MSI-vel talán nem lesz gondod.:P

A legjobb aláírás a héten

(#46) Yutani válasza Mik^ (#44) üzenetére


Yutani
nagyúr

Majd írok a tapasztalatokról, ha minden igaz, ma gyatyába rázom a gépet az MSI PT880 alaplappal... :)

#tarcsad

(#47) echo001 válasza Mik^ (#44) üzenetére


echo001
aktív tag

a 880 settel nem is lessz ha jol tudom 2.6.4 ota van van benne a kernelbe...
mostanaba mar csak a sis titokzatoskodik de majd beall o is a sorba :))

Echo

(#48) ollie válasza Mik^ (#44) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ez milyen chipset?

***

(#49) erdoke válasza ollie (#48) üzenetére


erdoke
titán

VIA PT880

A legjobb aláírás a héten

(#50) vilmoo


vilmoo
csendes tag

Szerintem ABIT BH7 vagy IS7.
Pár ezer Ft a különbség, és ezek tuti jól bevált cuccok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.