Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Intel 865 v. 875? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) sajo


sajo
tag

Segítsetek eldönteni, hogy most melyiket érdemes megvenni?:(
NEm tudom mi a két chip között a különbség.

(MEgkérném azokat, hogy akik az intel-t akarjak szidni, azok ne írjanak.)
KÖszönöm.

MInden perc sebezhet, de az utolsó öl.

(#2) Tibisz válasza sajo (#1) üzenetére


Tibisz
aktív tag

A 875-ös-ben van egy külön memória optimalizáció, ami elméletileg 5-10%-al gyorsabbá teszi, mint a 865-ös alaplapokat.

(#3) Tibisz válasza Tibisz (#2) üzenetére


Tibisz
aktív tag

+ még a 875-ös tidja a DDR ECC modulok kezelését.

(#4) hobizoli válasza Tibisz (#2) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Ami csak DDR400-s RAM-l dual DDR 400-s uzemmodban, es 800MHz FSB-s CPU-val aktivalodik :DD


hobizoli

több drón kell ;P

(#5) Versus válasza hobizoli (#4) üzenetére


Versus
senior tag

Való igaz ,533fsb-s procinal DDR320-on mennek a ramok dualban ez tény.Viszont ami fura hogy a 875-ös még így is megver egy 865-ös 800fsb-s procival felszerelt lapot.Ki érti ezt ?! :) Lehet hogy nem csak ennyi a különbség ? Ez a szemét Intel képes és megint eltitkol valamit ! :)

Premium Vintage

(#6) hobizoli válasza Versus (#5) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Erre vam vmi konkret teszteredmeny is vhol?


hobizoli

több drón kell ;P

(#7) Tibisz válasza Versus (#5) üzenetére


Tibisz
aktív tag

Milyen alaplapod van?

(#8) tomas


tomas
tag

Just for your information: THG did not notice any difference in the performance of the Asus P4C800 with the 875P chipset and the Asus P4P800 with the 865PE. The benchmark results did in fact show that the 865 board is marginally slower than the 875 version. The reason: the latter runs with an FSB of 202 MHz, while the 865P runs at 200 MHz.
[L]http://www17.tomshardware.com/cpu/20030521/800fsb-18.html[/L]
Innen kezdve 7 oldal.

(#9) Versus válasza tomas (#8) üzenetére


Versus
senior tag

Mikor a P4C800-hoz szedtem le a 1006-os biost találtam egy piros betűs megjegyzést pár napja ami elég nyílt célzás volt arra hogy mi történik akkor ha ezt egy P4P800-ra tesszük fel.Úgy tűnik sokan rájöttek a dologra és végül az Asus kiadta ezt : http://www.asus.com.tw/news/2003/20030528.htm ! Így már nyilvánvaló hogy a P4P800 a 865-ös chipsettel hogyan tudta megverni a konkurensek 875-ös lapjait és gyakorlatilag hozni a 875-ös P4C800 teljesítményét!

Premium Vintage

(#10) Versus válasza hobizoli (#6) üzenetére


Versus
senior tag

Van az AIDA adatbázisban Fiery-nél és nálam.A PH-n tesztelt Springdale-es MSI eredményeit vetettem össze a P4C800-al.Ha érdekel a riport természetesen szívesen elküldöm !

Premium Vintage

(#11) Versus válasza Versus (#10) üzenetére


Versus
senior tag

Tennék mellé Sandrát is,engem is érdekelne de nem tudom pontosan (lehet nem figyeltem) hogy milyen Sandrával tesztel a PH csapat mert a memory bench grafikonjaik mindig olyan soványnak tűnnek mintha nem azonos Sandrát használnánk! Ha valaki képbe tesz természetesen azzal is megnézném!

Premium Vintage

(#12) access_denied válasza Versus (#11) üzenetére


access_denied
senior tag

Nekem is küldhetnél teszteredményeket.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Intel 865 v. 875? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.