Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Public Enemy


Public Enemy
csendes tag

Sziasztok!
Hasonló témát nem találtam uh. nyitottam 1et.
Az a problémám h az alaplapom nem tudja magáról h van neki 1 Realtek integrált LAN vezérlője. Összepakoltam a gépet, instaláltam mindent de a BIOS-ban 1xűen hiányzik az a menüpont h ''Onboard PCI device'' ahol a fenti eszközt lehetne engedélyezni v letiltani. A WinXP ugyan érzi h van ott valami (ő Ethernet vezérlőt lát de sárga !-el). Ha rátelepítem manuálisan a Realtek 8101-es eszközt és belenyomom a LAN kábelt (amin otthon az internet jön) a CPU használata felugrik 100%-ra és a gép fagyokat csak ha kihúzom a kábelt és resetelek akkor lesz normális. Valami feszültség vagy freki van elállítódva? Az Abit-nak is írtam már de le se sz*rnak.:((:(



[Szerkesztve]

(#2) L3zl13 válasza Public Enemy (#1) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Jó drivert raksz?
Ha igen, akkor lehet, hogy szar az integrált hálókari...

Aki hülye, haljon meg!

(#3) Public Enemy válasza L3zl13 (#2) üzenetére


Public Enemy
csendes tag

A driver jó. Az aggaszt h a BIOS-ban nem látja, aztán az Windows mégis feletelepíti ethernet vezérlőként. Ha nincs rajta eszköz (azaz nem vok a hálózaton) akkor semmi gond, viszon amint beledugom a vezetéket 1ből fagyogat. Ebből gondolom h a fesz. v a freki nem jó neki. (ez rapszövegnek is elmenne:DD) Azt viszont nem tudom h azt hol lehet (ha lehet 1általán) állítani.

(#4) L3zl13 válasza Public Enemy (#3) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Mi az, hogy a BIOS nem látja?

Azért mert nem találsz rá benne opciót, még nem jelenti, hogy nem érzékeli a BIOS.

Bootkor, mikor a gép kilistázza a fizikai eszközöket, és a kiosztott IRQ-kat nem jelenik meg a cucc?

Aki hülye, haljon meg!

(#5) Tommmy válasza Public Enemy (#3) üzenetére


Tommmy
tag

Szar a hálókarcsi. nekem ua. volt NF7-el.

(#6) Public Enemy válasza Tommmy (#5) üzenetére


Public Enemy
csendes tag

Azt h tudom kimerevíteni mer hamar betölt és nem látom. BIOS frissítés segíthet? Lehet h tényleg a LAN vezérlő rossz benne de nem akarom potyára visszavinni, ne nézzenek hülyének.
Meg az is furcsa h nincs a BIOS-ban az az almenü+az alaplap driverlemezénél szintén nem ad lehetőséget a LAN driver setup menüre. (a könyve szerint mindkettő kéne h legyen) Ha rossz az eszköz akkor a Windows hogy ismerheti fel a BIOS meg nem?

[Szerkesztve]

(#7) L3zl13 válasza Public Enemy (#6) üzenetére


L3zl13
nagyúr

BIOS fresst megpróbálhatod.

A bootscreent meg pause gombbal merevítheted ki.

Aki hülye, haljon meg!

(#8) Public Enemy válasza L3zl13 (#7) üzenetére


Public Enemy
csendes tag

Köszi a gyors segítséget este mindent +próbálok aztán ha mégis sz*r akkor holnap az asztalra csapok a bótban:DD:)):DD

(#9) Otana


Otana
csendes tag

Good morning!
Az én gondom az, hogy formázás és XP újra után az alaplapon lévő integrált dolgok (konkrétan egy hangkari, ethernet-vezérlő, usb vezérlő, IEEE 1394, meg valami SM busz) nem települtek rendesen. Gép észleli, illesztő nincs. USB műxik, hangkari zavarja a pci-osat, ethernet vezérlő szintén zavarja az utána berakottat (internet csak belépés után kb. 2 percig megy, utána megszakad). És még a billentyűzetem sem működik rendesen. IBM alaplapról van szó. Kérek segítséget gyorsan! Köszi.

Akinek pedig fejtörést okoz, hogy hogyan csatlakoztam Netre hibás hálókarival és hogyan írtam le ezeket rossz billenyűzettel, annak elárulom, hogy másik gépről írok.:DDD

The Force is a powerful ally. And a terrible foe...

(#10) Jumbo


Jumbo
tag

Hello!

Került hozzám egy gép, fel akartam csatlakoztatni a helyi hálózatra, és ekkor akadt egy kis gondom:
ASRock P4i45D alaplapon lévő integrált hálókártya nem működik, az eszközkezelőben ez áll: az eszköz használatban van, engedélyezett, nem müködik megfelelően, hibakód: 10.
Mit jelent ez a hibakód? A lap már nem garis...:(
Lehet ezzel még kezdeni valamit, vagy tiltás+PCI hálókártya?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.