Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Integrált alaplap? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) #53246592


#53246592
törölt tag

Sziasztok!

Remélem nem követek el túl nagy szentségtörést :U, de integrált alaplapot (értsd: akár videokártya is lehet rajta) keresek. A legfontosabb a stabilitás, megbízhatóság, de az ár sem elhanyagolható. Söt... Ja igen, a proci mondjuk AMD XP 2400+ körüli lenne. Kimondottan munkához kellene. No games.
Remélem tud valaki segíteni, mert már jó ideje nem követem a témát, utoljára akkor voltam képben, amikor a VIA KT266A újdonság volt...

(#2) zsiga667 válasza #53246592 (#1) üzenetére


zsiga667
addikt

Nézz körül az ECS vagy az ASROCK honlapján pl.
Ha minőség kell, akkor meg Abit NF7-M.
Egyébként egyáltalán nem szentségtörés...

(#3) #53246592 válasza zsiga667 (#2) üzenetére


#53246592
törölt tag

Köszi! Mit értesz a minöség alatt? Túlhajtani egyáltalán nem akarom, meg semmi extra kívánságom nincs, csak hogy legyen stabil, olcsó, legyen rajta ''minden'' (LAN, USB, VGA...)
Ok, megnézem az ECS + AsRock-ot.

(#4) VÁMpír


VÁMpír
aktív tag

Egy ilyen géphez egy Duron is elég lenne, nem?

(#5) [w] válasza #53246592 (#3) üzenetére


[w]
őstag

sztem ilyen téren az Asrock nagyon ott van.
fullextrás (értsd: sata is van rajta) lapjuk valami 12e Ft. tipp! :)

én is szemezek vele, de senki nem tudja megmondani, vajon bootol-e usb-ről?

cmdr PETER W. VOLKOV

(#6) zsiga667 válasza #53246592 (#3) üzenetére


zsiga667
addikt

Minőség alatt azt értem, hogy márkás, tuningbarát, meg jól szól az integrált hangkütyüje.
De ha csak a munka a fontos, akkor egy Asrock vagy egy jobb ECS tökéletes.

(#7) #53246592


#53246592
törölt tag

Az ECS K7S7AG-ról van valakinek tapasztalata, véleménye? Az eddig megnézett alaplapok közül ez tünik a legmegfelelöbbnek.

(#8) #53246592


#53246592
törölt tag

Ugy nez ki az EPOX 8KMM3i lesz. Ezzel csak az a gond, hogy micro-ATX. Gond ez? Ugy ertem normal ATX hazba be lehet minden gond nelkul rakni?

(#9) aer válasza #53246592 (#8) üzenetére


aer
tag

Hát nézd meg, hány centi :)
Nekem van egy négyzet alakú integrált-kütyüs, microatxes lapom, és némely házakkal gondba vagyok, a túl hosszó optikai meghajtókkal. Nem vészes, csak körültekintőnek kell lenni.

(#10) #53246592 válasza aer (#9) üzenetére


#53246592
törölt tag

Megneztem a meretet: 245x200 mm. Nagynak biztosan nem nagy ahhoz hogy elferjen egy normal atx-es hazban. Mas problema nem lehet?

(#11) Cruz válasza #53246592 (#10) üzenetére


Cruz
aktív tag

Szia!
Lehet más probléma is.
Nem ismerem a kisebb alaplapkat, de nézd meg hogy a felfogató lyukak ott vannak e az alaplapon, ahol a rendes atx-es ház alaplapi tálcáján, ill hogy az agp/pci slotok oda esnek e a ház hátlapjának a nyílásaihoz ha belecsavarozod az alaplapot.
Ha esetleg ez egy szabvány lenne és nincs ilyen mérteből adódó inkompatibilitási macera, remélem vki kijavít.
Üdv
Cruz

Az ég szerelmére, mikor Isten azt mondta: ''Szaporodjatok és sokasodjatok!'', nem azt mondta: ''mint a nyulak''...

(#12) béla12


béla12
tag

Nézd meg az Asus a7n8x-vm deszkáját. Szerintem elég jó.

Feltelepítettem a Win '98-at. Most cserélem a Reset gombot... elkopott...

(#13) #53246592 válasza béla12 (#12) üzenetére


#53246592
törölt tag

Tenyleg jonak tunik, csak itt majdnem ketszer annyiba kerul mint az Epox. A fobb kulonbsegek kozul (Epox-Asus, 4-6 csatornas hang, S3 Unichorme-GF4 MX, single-dual DDR) egyik sem tunik kelloen csabitonak ahhoz, hogy megerje.

(#14) #53246592 válasza Cruz (#11) üzenetére


#53246592
törölt tag

Vegulis az ATX meg a micro ATX is egy-egy szabvany, csak az a kerdes, hogy van-e kombatibilitas kozottuk, mar ami az alaplap beszereleset illeti.

(#15) xedos


xedos
addikt

Általában az összes ház támogatja a micro ATX-es alaplapot...
Nekem ECS K7VMM alaplapom van...
Alaplapi VGA-LAN-AUDIO-USB+modem ja es SDR-DDR Ramot kezel.
Nekem 2400XP-vel megy, amugy elado...
Most varom az ujat: Gigabyte GA-7VM400AMF
Ez tudja a 400/400FSB-t, AGP 8x, USB 2,LAN,VGA,AUDIO
FIREWIRE,SATA kell meg valami?

(#16) Flashy


Flashy
veterán

ijen kompatibilitasi gond akkor lehet csak ha nagyobb az alaplap mint a haz. a kicsik belemennek a nagyobb hazba, csavarok minden jo helyen szokott lenni. olyan van pl hogy az alaplap nem megy ki bal oldalon (alul) a haz szeleig.
az lehet meg gond ha az alaplap még belefér a házba, de a procihűtő már ütközik valamivel (táppal), vagy legalábbis túl közel van és nem tud megfelelően hűteni.

(#17) Sixkiller6


Sixkiller6
őstag

ugyanez a kérdésem. irodába, valszeg duron procihoz kéne lap. legyen rajta lan meg vga. hang, modem nem kell.
tipp? olcsóság nagy előny, természetesen az ár nem menjen a minőség rovására

- no es importante -

(#18) xedos


xedos
addikt

Néz körül a www.pcland.hu-n...
Altalaban ezek a lapok hasonlo arban vannak... brutto 11-15
Szerintem olyat keress amiben via KM266 vagy KM400 van.
En most szereztem be egy fullosat:
AGP 8x, 8db USB2,AUDIO,LAN,VGA,FIREWIRE,SATA...
Igaz 19000Ft volt.
ASUS A7V8X-MX+LAN
Albatron KM 400Pro
Asrock K7VM4
MSI KM4M L
EPOX EP-8KMM3i
ECS KM400-M2
ABIT VA10
stb...

(#19) xedos


xedos
addikt

Néz körül a www.pcland.hu-n...
Altalaban ezek a lapok hasonlo arban vannak... brutto 11-15
Szerintem olyat keress amiben via KM266 vagy KM400 van.
En most szereztem be egy fullosat:
AGP 8x, 8db USB2,AUDIO,LAN,VGA,FIREWIRE,SATA...
Igaz 19000Ft volt.
ASUS A7V8X-MX+LAN
Albatron KM 400Pro
Asrock K7VM4
MSI KM4M L
EPOX EP-8KMM3i
ECS KM400-M2
ABIT VA10
stb...

(#20) #53246592 válasza xedos (#19) üzenetére


#53246592
törölt tag

Mar majdnem letettem rola, de vegre sikerult beszerezni. Vegul egy Epox 8KMM3i lett, sok tapasztalatom meg nincs rola, de az biztos, hogy gond nelkul belement a normal ATX hazba.

(#21) Mag


Mag
senior tag

Én is készülök gépet épiteni egy cégnek ,és nézegetve az árakat az ASUS mellett döntöttem mert 14,5 Ft brutto kisker az ára.
AsRock, meg ECS alig olcsobbak.Megéri a ksicsit több kiadás sztem.

Amugy a sima ATX-es házakba minden gond nélkül be lehet épiteni ezeket a micro ATX-es alaplaokat?

[20:21:00] <.[VIP]Viky> miért van az, hogy oda van egy film mögé írva hogy avi és közbe angol?????????????????????

(#22) vicces válasza Mag (#21) üzenetére


vicces
addikt

simán bele lehet. általában abba különböznek egymástól, hogy a matx-es lapokon nincs annyi pci slot.

:)

(#23) #53246592 válasza Mag (#21) üzenetére


#53246592
törölt tag

Igen, belemegy (vagy csak nekem volt szerencsem:DD).

Egyelöre csak egy Duron 900 van benne, de akarnek venni valami gyorsabbat. A videotol nem vartam tul sokat, de az eredmeny egy kicsit megdöbbentett:

3DMark 2001 SE: 1051 pont

Nem valami sok... Lehet, hogy beszerzek egy olcso, hasznalt Radeon 7500 vagy 8500 kartyat is az uj proci mellett.

A procit sikerult valamennyire tulhajtani, 9x111MHz-en stabilan ment. Mondjuk ezt az alaplapnak kisujjbol kellene tudnia, mivel 166MHz FSB-s procit is lehet bele pakolni. Viszont a 3D resz mar ezt a tulhajtast sem birta, nem indult el sem a 3DMark, sem a Simcity 4 rajta, csak ha visszavettem az FSB-t 100-ra.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Integrált alaplap? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.