Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Innovatek basic lc (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) engusz


engusz
veterán

Üdv kollégák!

[L]http://www.innovatek.de/contentServ/3.0/www.innovatek.de/index.php?StoryID=771[/L]

A link alatt lévő felső szettről szeretném kikérni a véleményeteket! Akár észrevtél, akár tapasztalat! A későbbiekben valószínű, hogy benevezek egy ilyenre. Kb 40e Ft-ba fájna. Ez hasonló ár az itthon is kapható rendszerekéhez. Küzdjek érte? Vagy itthon vegyek egyet?

Előre is köszi!

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#2) sirály12 válasza engusz (#1) üzenetére


sirály12
őstag

Ikább termaltake aqvariusII.
Olcsóbb.

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#3) LukE válasza engusz (#1) üzenetére


LukE
veterán

itthon be lehet szerezni valakitől (keress vissza, valami sok pénzért osztogatja, blokk volt ~20k) De inkább Ausztria. (pölö ditech.at, vagy watercooling.de)

Meg ha nem akarsz a VGAtól meghülyülni, akkor arra is kell valami, meg csipszett, meg vinya:D
Szóval vége nem lessz 1 hamar, legfeljebb akkor, ha elfogyott minden pénzed:D

Akiknek van Etele, Emph...., meg még pár HWSW-s, azoknak 3x120mm-es légkeverővel műkszik.

Némi dekopírozás, és bele lehet pakolni kényelmesen 1 házba.

(hogy milyen blokkot adnak hozzá, azt nem tudom)

(eheim, vagy más pumpát lehet itthon is venni, valszeg olcsóbb. És ha lehet, akkor nem a tápomra kötném, még a szomszéd konektor is túl közel van.)

Döntés a tied.

Amin a cimke picit más, az a terratec vízhűtése-> pixel.hu (mondjuk arról sem tudok semmit:D)

[Szerkesztve]

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#4) engusz válasza sirály12 (#2) üzenetére


engusz
veterán

Annyival nem olcsóbb, hogy teljesen megérje. Tapasztalatom sajnos nincs. Viszont ránézésre, meg a tapasztalatokra hagyatkozva az Innovatek jobbnak tűnik.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#5) engusz válasza LukE (#3) üzenetére


engusz
veterán

Abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy ki tudok érte menni, ha tényleg úgy adódik. Viszont semmi mást nem szeretnék hűteni vele, csak a processzort. Az sem kell, hogy 20 fokos legyen! A házban pedig az Innovatek-nek már meg is van a helye. Ahogy nézem a Thermaltake is illene oda.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#6) FluID


FluID
tag

Ez a cucc azért egy nagyságrenddel jobb az aquarius II-nél.
Arról nem is beszélve, hogy ez bővíthető a későbbiekre gondolva...

(#7) LukE válasza engusz (#5) üzenetére


LukE
veterán

ha tényleg csak azt, akkor miért nem 1 Thermalright, Swiftech, vagy hasonló léghűtőbe nevezel be? Esetleg valami heatronics szerű heatpipeos okosság? Szerintem nem lenne hangosabb.

És hidd el, akarnál majd a többire is vizet rakni:) Ha nem most, akkor a következő konfignál.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#8) engusz válasza FluID (#6) üzenetére


engusz
veterán

Úgy emlékszem, hogy az Aquarius II-t nagyon szidják. A III-at pedig mégjobban. :(

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#9) engusz válasza LukE (#7) üzenetére


engusz
veterán

Valami miatt vonz a gondolat, hogy vízhűtésem legyen.

Van most egy Barton-om, ami 2500+-os és elszaladgál 3200+-on, 400-as FSB-vel, de oda már 1,75 V kell neki. Az alap (1,65 V-os) 3200+-os Barton ~70 Wattot ad le. A megnövelt feszültésg miatt erre rájön kb 10-15 Watt. Ezért is gondoltam, hogy hosszútávon jobb lenne a vízhűtés.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#10) FluID


FluID
tag

Én mostanában faragom a vízhűtésemet.
Egyelőre teszt jelleggel működik a dolog, csak a procin van blokk.
14 fokkal hidegebb a proci, mint előtte a falconrockII-vel és kevesebb hangja is van.

(#11) engusz válasza FluID (#10) üzenetére


engusz
veterán

Az linkelt Innovatek vízhűtéshez képest milyenek a te eszközeid? Valamint milyen procin van rajta?

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#12) FluID válasza engusz (#11) üzenetére


FluID
tag

A blokk innovacool rev3, a radiátor egy kb 20x20cm-es autó fűtőradiátorra emlékeztető réz szerkezet, egyelőre egy 12cm-es ventivel. A vizet egy seltz l20as pumpa mozgatja.
Összeségében szvsz valamivel jobban hűthet, mint az általad kiválasztott készlet, de ez csak 1-2 fok különbség.
Proci: 1700+, 2gigán(2400+), 1.6V-on

(#13) engusz válasza FluID (#12) üzenetére


engusz
veterán

A te blokkod lefogatása kicsit normálisabban van megoldva, mint az általam választott szettben. Hogyan tudtad beszerezni?

[Szerkesztve]

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#14) FluID válasza engusz (#13) üzenetére


FluID
tag

Használtan vettem.
A lefogatás meg nagyon hasonló lehet.
Szerintem a leszorító 'híd'-on lévő lyukba jön egy csavar, amivel pont a procimag fölött lehet a rögzítőerőt kifejteni.
Lehet, hogy tévedek, de nem hiszem, hogy a sima hűtőbordáknál alkalmazott ráerőltetős megoldás lenne. Ahhoz túl merev az a rögzítő bigyó.

(#15) engusz válasza FluID (#14) üzenetére


engusz
veterán

Igazad lehet. De a sima leszorítás nekem sem tűnik előnyös megoldásnak.

Viszont már szeretnék valami konkrét tesztet találni a kicsikéről vagy olyan embert, akinek van ilyent szettje!

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#16) FluID válasza engusz (#15) üzenetére


FluID
tag

Remélem találsz róla valamit, eddig én sem láttam még sehol :(

(#17) DummyBoy


DummyBoy
senior tag

Szép halkan megjegyzem, hogy az Innovatek cucc semmivel nem jobb a Terratecnél!

Hogy miért ? Mert ugyanaz :) A Terrát néztem én is anno, az Innovatek készítette :)

Én különben az Asetek Waterchill-t néztem ki, de sajna kifutottam a keretből és Zalna 7000AlCu lett :)



Life is shor...

(#18) engusz válasza DummyBoy (#17) üzenetére


engusz
veterán

De az a Terratec (Mystify H2O 2010) dupla annyiba kerül, mint az általam választott Innovatek. És csak annyiban tér el, hogy van hozzá egy VGA blokk is. Egyetlen előnye, hogy lehet itthon is kapni. :)

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#19) KSanya válasza engusz (#18) üzenetére


KSanya
tag

innovaSET LC(A) kapható lesz nálunk br. 43125 Ft-ért amint befejezik a vámolást (már Magyarországon van a cucc)

jön még graph-o-matic VGA blokk is...

[Szerkesztve]

(#20) engusz válasza KSanya (#19) üzenetére


engusz
veterán

Ezek nagyon jó hírek! Lehet tudni, hogy ki az importőr? :B

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#21) KSanya válasza engusz (#20) üzenetére


KSanya
tag

Igen, mi vagyunk az importőr :)

[L]http://vizhutes.com[/L]

[Szerkesztve]

(#22) Mosqu!to válasza engusz (#1) üzenetére


Mosqu!to
addikt

tt-t felejtsd el, nem elég, hogy a hűtő teljesítménye 0, de még zajos is.
ha mindenképpen márkásat akarsz, akkor innovatek, bár a házi megoldást én jobban pártolom, mert olcsóbb:)
szóval amit kénéztél egy nagyon jó cuccos, rendesen fogja hűteni a procit(40-45 fok fölé nem nagyon fog menni) és a pumpa is nagyon jó. csakhát, fizetsd meg. én a helyedben vennék egy zalman 7000cu-t és már meg is oldódott a problémád, jóval olcsóbban. persze, ha vonz a víz, akkor hajrá:)

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#23) engusz válasza KSanya (#21) üzenetére


engusz
veterán

Örök hálám!!! :B

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#24) engusz válasza Mosqu!to (#22) üzenetére


engusz
veterán

Gondolkodtam sima léghűtőn is, de akkor értelmetlen lenne a topic. :P

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#25) engusz válasza KSanya (#21) üzenetére


engusz
veterán

innovaSET LC

A gazdaságos belépő szett - óriási hűtőteljesítmény kedvező áron.

A szett a következákből áll:
Eheim 1046 pumpa, innovaFlatFlow SL CPU hűtő, innovaRADI Single hőcserélő, a hozzá való tartozékokkal, melyek az üzembehelyezéshez szükségesek (lásd a fenti listát).


A csövek, a ventilátor és a desztilláltvíz is benne van?

[Szerkesztve]

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#26) MA válasza KSanya (#21) üzenetére


MA
csendes tag

KSanya!

Mikorra várható, mert engem is érdekelne a dolog.

(#27) anaqer


anaqer
veterán

A ''PREMIUM XXS'' mennyivel drágább?
Ha jól látom, csak annak réz a blokkja, és ahhoz van Hammer keret is.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#28) KSanya válasza engusz (#25) üzenetére


KSanya
tag

A tartozékok:
AGB-O-Matic víztartály, Papst ventillátor és védőrács, PVC tömlő (elvileg 2m), csatlakozók, hűtőzsír, 7V-os adapter, rögzítőkészlet, innovaProtect koncentrátum (250ml)

Csak desztillált víz nincs a készletben, azzal kell összekeverni a koncentrátumot, és úgy kell feltölteni a rendszert.

Vagy:
Kapható kikevert folyadék is, ha ezt kéred, akkor kiszámoljuk a különbséget:
innovaProtect koncentrátum 250ml br. 1875 Ft
innovaProtect keverék 1l br. 2625 Ft

Azaz 750 Ft ráfizetésével nem koncentrátumot, hanem a keveréket adjuk, így nem kell külön desztillált vizet venni.

Egyébként a 2,5 dl koncentrtumból is 1l keveréket lehet csinálni (ajánlott keverési arány 1:3).

(#29) KSanya válasza MA (#26) üzenetére


KSanya
tag

Gyakorlatilag bármelyik nap megjöhet.

Már csak a vámregisztáció/vámolás történik (ami egy csomó papírmunkával jár :(( )

Igazából dec 22. óta várok arra, hogy a cégadatokat bevigyék a VPOP számítógépes rendszerébe. Ez meglehetősen hosszadalmas feladat, hiszen egy teljes A4 oldalról van szó, ráadásul van rajta legalább 11 sor :((

(#30) KSanya válasza anaqer (#27) üzenetére


KSanya
tag

Az innovaSET XxS 76875 Ft-ba kerül.
Azonban ez nem csak a CPU blokkban (ami most az Innovatek legjobb blokkja) különbözik az LC-től, hanem:

- Eheim 1046 12V pumpa van benne, amit közvetlen a tápcsatlakozóra lehet kötni
- minden foglalathoz való rögzítés van a szettben (Socket A, Socket 478, Socket 754), így használható Athlon XP-hez, P4-hez és Athlon64-hez is (a Flatflow SL-hez (innovaSET LC) jelenleg nincs Socket 754 rögzítés)


[Szerkesztve]

(#31) iwu válasza KSanya (#29) üzenetére


iwu
addikt

nem akarom a kedved elvenni, de csak 5 munkanap telt el dec 22 óta, vagy 6, és asszem 30 nap az elintézési határidő...

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#32) KSanya válasza iwu (#31) üzenetére


KSanya
tag

Igen, valóban 30 napon belül kötelesek elintézni ezeket, de ez szvsz nem azt jelenti, hogy nem is szabad nekik korábban megcsinálni.

Ez gyakorlatilag egy 5 perces munka, és akkor már 3x leellenőrizte a céges dokumentumok alapján is...

Egyébként nem értem, hogy a bejegyzések, regisztrációk határidejét miért nem csökkenti az állam, hisz végülis minél hamarabb megtörténik, neki annál hamarabb/több bevétele van. Szóval itt nem csak velem és a megrendelőimmel szúr ki, hanem magával is...

(#33) iwu válasza KSanya (#32) üzenetére


iwu
addikt

nem akarom elvenni a kedved még jobban, de tudnék mesélni...:((:((:((
de nem értem, elvileg úgy van a dolog, hogy bemész a vhba a cégpapírokkal, ott egyből beregelnak a gazdálkodótörzsbe, és kérsz egy igazolást erről, és amig a törzsfrissítésben nem lát az összes vámhivatal, addig ez az igazolás is elég, hogy vámkezeltethess.

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#34) KSanya válasza iwu (#33) üzenetére


KSanya
tag

Nem én intézem a vámot, hanem a szállító cég (DHL)

a kedvemet jobban nem tudnád elvenni, mert eddig minden ügyintézésünkkor kihasználták a 30 napot. Ezért reménykedem, hogy a DHL-nek talán vannak kapcsolatai - ezen múlik minden

(#35) iwu válasza KSanya (#34) üzenetére


iwu
addikt

ilyen nincs, ha te hozod be a cuccot, akkor amit fent írtam, mennie kell...

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#36) KSanya válasza iwu (#35) üzenetére


KSanya
tag

nem én hozom be, hanem egy Trans-o-flex nevű német cég hozza a határig, onnét pedig a DHL intézi (ők a Trans-o-flex magyar partnerei).
Szerettem volna én behozni (pont az ügyintézés miatt), de az Innovatek azt mondta, hogy nem lehet.

(#37) iwu válasza KSanya (#36) üzenetére


iwu
addikt

akkor pedig a dhl ül rajta, mert ennyi idő alatt megvan amit írtam, az tutti (vannak vámosz haverjaim, és tőlük kérdeztem...)

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#38) KSanya válasza iwu (#37) üzenetére


KSanya
tag

lehet, hogy most tesztelik :DD

(#39) iwu válasza KSanya (#38) üzenetére


iwu
addikt

na ja:))))))

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#40) engusz válasza KSanya (#28) üzenetére


engusz
veterán

Köszönöm szépen az információkat! Még rágódom a témán egy picit, és aztán valószínű, hogy fejest ugrom a vízbe. :)

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#41) KSanya válasza engusz (#40) üzenetére


KSanya
tag

nincs mit.

Ha megjönnek a cuccok, küldök egy mailt, hogy megjöttek (persze csak ha te is akarod)

(#42) MA válasza KSanya (#41) üzenetére


MA
csendes tag

Nekem is légyszi.

THX

(#43) engusz válasza KSanya (#41) üzenetére


engusz
veterán

Szeretném és hálás is lennék!

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#44) KSanya


KSanya
tag

ok, ha megjönnek a cuccok, megy a mail mindkettőtöknek.

(#45) Monkey válasza DummyBoy (#17) üzenetére


Monkey
tag

Egy hasznos link: [L]http://www.vizhutes.com[/L] (ezért senki ne uzazzon a tokosokhoz)

[Szerkesztve]

(#46) Monkey


Monkey
tag

Bocs, látom, már felmerült...

(#47) sirály12 válasza Monkey (#45) üzenetére


sirály12
őstag

Hát királynak király, de nagyonnnnn drága. 50 rugó egy hőcserélő, amit 4 rugóért beszerzek, csak legfeljebb nem oan dizájnos. Ennyit nem ér a dizájn.

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#48) KSanya válasza sirály12 (#47) üzenetére


KSanya
tag

vannak valóban drága alkatrészek is, ilyen pl a hőcserélő. Gondolom azért mert nem százezres tételben gyártják, mint az autóiparban.

Viszont pl CPU vagy VGA blokkokat nem biztos hogy ilyen minőségűt sokkal olcsóbban tudsz beszerezni, pláne nem építeni

szerintem egy LC szett nem drága ahhoz képest, hogy egy aquarius vagy más komplett szett mennyibe kerül és azért mit nyújt

[Szerkesztve]

(#49) Etikabojler


Etikabojler
csendes tag

Fáj, hogy meg kell szólaljak.

Nos, amig itt mindenki arról értekezik, hogy a különféle hűtési rendszerek milyen jól működnek, mennyire esztétikusak és funkcionálisak, én kesergek. Úgy tűnik, magam vagyok az egyetlen, akinek eszébe jutnak ezen történések etikai és morális vonzatai.
A hűtés ugyanis etikátlan dolog.
Mindannyiunk előtt ismeretesek a termodinamika főtételei. Itt csak a második főtételre kívánok utalni - az entrópiával kapcsolatosra. Röviden összefoglalva, a hő úgymond alacsonyabb rendű energia; a munkát teljes egészében hővé lehet alakítani, viszont a hőt nem lehet tetszőleges hatásfokkal munkává. Ebből következik, hogy a világban jelenlevő hőmennyiség egyre csak növekszik, és ez egészen addig folyik majd, amig az összes energia alacsonyrendű, rendezetlen hőenergiává alakul át. (Ezt az állapotot nevezzük hőhalálnak.)
Mi, emberek, egyes filozófiai tanok szerint szabad akarattal vagyunk megáldva. Jómagam is egyetértek ezekkel a tanokkal. Nyilvánvaló, hogy nem siettethetjük cselekedeteinkkel a világvégét, főleg nem ilyen gusztustalan módját. Az aktív hűtéssel ugyanis extra hő is létrejön.
Következtetésképpen, vagy használjatok megfelelő méretű passzív hűtést, vagy b*sszátok ki a k*rva processzoraitokat Szibériába!!! :D

''Az Etika s a Morál Minden Dolgok Atyja.'' (Andillo Cellini)

(#50) Etikabojler


Etikabojler
csendes tag

Arról nem is beszélve, hogy mivel az információ az úgymondott negentrópia, ezért az entrópia növelésével az Informatika ellen tesztek!

''Az Etika s a Morál Minden Dolgok Atyja.'' (Andillo Cellini)

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Innovatek basic lc (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.