Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Inno3d fx 5600 memória probléma (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) petyax


petyax
aktív tag

A hivatalos oldalon azt írják, hogy 325/550-nek kellene lenni az órajeleknek.
Ehhez képest 325/500 az alapbeállítás.
Autómatikus észlelés lefuttatása után leveszi 309/487-re. Ne most mi van? :)
Próbáltam tuningolni powerstrip-el, de 550-es memória beállításnál már hibázik (pedig gyárilag itt kellene állni :( )

(#2) TexT-BoY válasza petyax (#1) üzenetére


TexT-BoY
addikt

vidd visza:D

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#3) Loretto


Loretto
veterán

názd meg hány ns a ram majd ezzel a számaml az 1000-et oszd el.igy megkapod az alap mem frekit.szvsz 4ns ram lesz az.

Soirée...

(#4) dannynet


dannynet
tag

Szerintem egy 5600XT-t vásároltál. Nekem is ilyen volt...1 hétig bírtam ki vele,ráadásul mikor hozattam helyette egy ''rendes'' 5600-ast 1000 Ft-ot kellett ráfizetnem és cserébe 50%-os teljesítménynövekedést kaptam /3DMark 2001Se szerint/...)
Az XT a 64 bites ramok miatt nem szaladt, 3DMark2001-ben 5600 pontot hozott. A kártya dobozán keress 1 kis narancssárga matricát 5600XT GPU felirattal.
A driver (vagy ha fenn van a gépeden) a Riva Tuner /vga kari finomhangoló progi/ illetve az AIDA32 /professzionális rendszerelemző program/ milyen típusnak látja a GPU-t?

(#5) petyax válasza dannynet (#4) üzenetére


petyax
aktív tag

Nem XT. 128 bites. Szerintem gyengék rajta kicsit az alkatrészek. Végülis nem olyan rossz 25 ruppóért :)
Biosban az AGP feszt feltettem 1.7V-ra és így sikerült stabilizálnom.
335/525-ön stabil. Ez van. :)
Végülis 1024x768-ban jó vele mindegyik progi amit eddig néztem.

(#6) JulWCZar


JulWCZar
senior tag

Nekem is csontra ilyen Inno3D FX5600-om van, 325/500, de a ramot 540-en a magot meg 340-en járatom. Feljebb még nem próbáltam, de windows alatt is ennyire raktam, mert +!%+''/!/= driver ba*ik megemelni az órajelet egyes progik indítása után.

Amúgy 3.6 ns memók vannak rajta, azaz max 555.5 MHz

(#7) Angie™ válasza petyax (#5) üzenetére


Angie™
addikt

nekem ugyanezt csinálta a kártya.. mikor megvettem, már másnap visszavittem mert nem ment úgy a memória ahogy kellett volna, erre az eladó azt mondta hogy nem ért a hardverekhez... majdnem megütöttem..
utánna még két hétig volt nálam mindet kipróbáltam sehogyan sem működött rendesen.Aztán elkezdett meghalni vmelyik memóriája, lila pöttyöket produkált a játélokba:DD (Először azt hittem hogy a grafika része, de utánna minden játéban benne volt:DD)
Az volt az utolsó dobása a kártyának, visszavittem.. és kicseréltettem..
Szerintem vidd vissza te is és cseréld be vmi másra.. Simán hivatkozhatsz arra hogy nem hozza a gyári értékeket, akkor téged átvert az nvidia és azonnali cserét kérsz!!! Nekem bejött:DDD

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#8) JulWCZar


JulWCZar
senior tag

Ja igen, ezek full 128 bites karik, csak azért járnak ennyin mert mucsa a körítésük, ergo a hűtés egy NAGGYON gagyi hűtőborda-venti, ami egy P133-ast sem hűtene le, a RAMok meg persze teljesen meztelenek. Valszeg egy 333-as slotos cerka bordái fogják GPU/RAM hűtésként végeznio majd. ;]

(#9) Angie™ válasza JulWCZar (#8) üzenetére


Angie™
addikt

igen-igen akkoriban én is az inno fx 5600 al fűtöttem a lakást:DDD

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#10) JulWCZar


JulWCZar
senior tag

Jaigen, az auto észlelés semmit nem ér, amennyiszer keresel annyiféle eredményt ad. Volt nekem már 300 alatt a gpu és 500 alatt a mem, volt viszont a mem már 622 is :D.

Ja, és azért gondolj abba bele hogy így 25 MHz-el lassabb a szabványtól a kártyád órajele, ami 4,5%-al jelent kevesebbet. Ennyit nem ér meg egy jó kéthetes gari várás és tamtam verés a boltban :D

(#11) Angie™ válasza JulWCZar (#10) üzenetére


Angie™
addikt

igen nekem is ezt mondta a gyerek a boltban hogykét hete kell rá várni blablabla..
meg hogy csak első 3 napban van azonnali csere..

Erre mondom én itt voltam az első 3 napban csak elküldtetek hogy jó az meg próbáljak meg más drivert stb... na én két hétig próbálgattam de nem jött össze..

1szer szépen elmondtam neki hogy ez egyértelműen nem az én hibám nem én rontottam el, 15 játékot fel tudok sorolni amiben pöttyözik, és sehogy sem megy gyári értékeken.. szal azonali cserét kérek...

és azonnal meg is kaptam..
OFF

na ézért tudom ajánlani a www.users.hu -t.. garanciális ügyintézésben nálam eddig a topon vannak:DD

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#12) agyhalal


agyhalal
aktív tag

Szevasztok.

Volt egy ABIT Ti4200-as kártyám, ami elszállt (szerencsére garos volt) és mivel ilyen kártya már nincs raktáron, egy Inno3D FX 5600-XT/256MB kártyát kaptam cserébe az üzletből. Viszont eléggé felkavart, hogy 3DMark 2001-ben az eddigi kb. 12000 pont helyett ez csak 7700 körül teljesít, aztán megnéztem az értékeit is. Ez kemény 234/400.

Kérdésem a következő: GPU/memória értékek ténylegesen ennyi-e ennél a típusnál, vagy valami hibás darabot vágtak utánnam. Illetve kötelességük-e hogykicseréljék valami másra, mert ez a kártya a réginek csak árnyéka.

Nézz tükörbe, hogy neked mi van a homlokodra írva!

(#13) Ekváádor válasza agyhalal (#12) üzenetére


Ekváádor
őstag

A GefFX XT már eleve a butított változat.Nincs vele semmi baj, nála ez a normál.

Vámonos al viaje para buscar los sonidos mágicos De Ecuador!

(#14) petyax válasza agyhalal (#12) üzenetére


petyax
aktív tag

Nekem egy Inno3D FX5600 128Mb-os van. Ezzel jobban jártál volna és árban is ott van.
Ez 325/500. Nem egy tuningbarát darab az igaz. 360/510 a legutolsó stabil állapota :D
Nekem megfelel arra amire kell. Majd lecserélem, ha a 9800xt lemegy elfogadható árra :) (30-40ezer :DD )

(#15) Angie™ válasza petyax (#14) üzenetére


Angie™
addikt

de nem ő választott, hanem hozzádobták!!! Erről nem tehet, szerintem vidd vissza és nyomd le keresztül a torkukon!!:DD

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#16) agyhalal


agyhalal
aktív tag

Köszi. Pont ezt vártam. A srác még mondta is, hogy ezzel jobban járok, mint a régivel. Ezt komolyan gondolhatta?:)
Amióta Radeon 9600XT-t tervezek venni már nem mozgok otthonosan a GeForce-ok terén, így eshetett meg, hogy elhoztam ezt a szemetet és az is csak pár órája tünt fel, hogy ottvan az XT a matricán.

Nézz tükörbe, hogy neked mi van a homlokodra írva!

(#17) Raymond válasza agyhalal (#16) üzenetére


Raymond
félisten

''A srác még mondta is, hogy ezzel jobban járok, mint a régivel. Ezt komolyan gondolhatta?''

Vidd vissza a kartyat es szuros tekintettel kerdezd meg tole :D

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#18) Angie™ válasza agyhalal (#16) üzenetére


Angie™
addikt

ha ilyet mondott, akkor dobozostól csináld, az jobban fog fájni neki:D

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#19) agyhalal


agyhalal
aktív tag

Nemrég jöttem a boltból...
Nehezen, de sikerült velük megállapodnom 9000 Ft-os ráfizetéssel egy Club Radeon 9600Pro-ban. Az olvasott tesztek alapján ez azért elég jól elhúz 5600XT-től, ha nem is egy 9600XT.
Köszi mindenkinek a segítséget!

Nézz tükörbe, hogy neked mi van a homlokodra írva!

(#20) Angie™ válasza agyhalal (#19) üzenetére


Angie™
addikt

Gratula mindenképpen:DD Sokkal jobban jártál!!!:C:C

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#21) agyhalal válasza Angie™ (#20) üzenetére


agyhalal
aktív tag

Köszi szépen:D
Mi ez a ''Sokkal jobban jártál!!!'' ???
Erre ugrok:(((
:D :D

Nézz tükörbe, hogy neked mi van a homlokodra írva!

(#22) agyhalal


agyhalal
aktív tag

Jut eszembe... ennél az 5600Pro-nál lehet valamit elérni a módosított ATi driverrel?

Nézz tükörbe, hogy neked mi van a homlokodra írva!

(#23) LordX válasza agyhalal (#22) üzenetére


LordX
veterán

5600Pro? 9600Pro inkább :)
De melyik módosított driverre gondolsz?

(#24) agyhalal


agyhalal
aktív tag

Bocs... 9600Pro:)
Amit innen tudok letölteni: http://softmod.ocfaq.com/index.php
ATI Radeon Softmod

[Szerkesztve]

Nézz tükörbe, hogy neked mi van a homlokodra írva!

(#25) LordX válasza agyhalal (#24) üzenetére


LordX
veterán

A softmod driver csak a moddolható kártyákat moddolja (nem túl meglepő módon)
A moddolható kártyák eddig: R9500np és R9800SE
Tehát semmit nem csinál a 9600Pro-val. Fel sem megy rá.

(#26) faster válasza agyhalal (#12) üzenetére


faster
nagyúr

5600XT tényleg 235MHz-es órajelű a GPU. Kevesebb, mint az 5200-nél. Ráadásul sokszor 64 bites. Vigyázni kell vele.

Szerk: A 256MB memóriás az 128 bites, de akkor is gyenge

[Szerkesztve]

(#27) agyhalal válasza faster (#26) üzenetére


agyhalal
aktív tag

Köszi faster.

Szerencsére már túl vagyok rajta és kihevertem ezt a rémálmot:)

Nézz tükörbe, hogy neked mi van a homlokodra írva!

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Inno3d fx 5600 memória probléma (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.