Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Inno3d 5600xt = vicc (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) simbazz


simbazz
aktív tag

Belefutottam egy ilyen inno3D 5600XT-be. Hogy ez mekkora kapitális átb*szás :DDD

Elektromos abakusz

(#2) simbazz


simbazz
aktív tag

Opsz. Csak a ''LASSABB'' akart kiemelődni...
Meg az kimaradt, hogy a zemiksz AGP4x, a zefiksz meg 8x, de csak azért biggyeszteték rá, hogy teljes legyen a ''vakulj paraszt vakulj'' repertoár.

Elektromos abakusz

(#3) divot válasza simbazz (#2) üzenetére


divot
veterán

Lassan meg lehet csinálni a kibaszásos tesztet, például összeereszteni egy 64 bites 9600PRO ezzel a 64 bites 5600XT-vel. Gigászok harca. :D

(#4) marcee


marcee
addikt

Az összes 64bites memvezérlővel kártyát gyártónak el kellene törni a kezét!
És persze csak otthon derül ki, aztán próbáld meg visszaváltani. Komolyan mondom ez a genyózás engem visszatart a fejlesztéstől.

\m/

(#5) inkab válasza simbazz (#2) üzenetére


inkab
aktív tag

Nekem volt nem XT-s innoFX5600-om annak semmi balya nem volt, hasított is, meg még egy kicsi tuning is belefért. Referencia 5600 volt, 325/550, 128bit, 4pipe. Egyébként úgy jutottam hozzá, hogy én meg belefutottam egy 64bit-es GIGABYTE R9600-ba, és miután visszamentem reklamálni, hogy ezt a fost még a 64megás R9000 - em is lenyomja, akkor adták helyette. Egyébként az az inno 5600 is ugyanennyibe került, mint ez a butított.... Jó hogy így megkavarják a köcsög gyártók az embereket. A hab a tortán, hogy most egy FX5900XT van ami meg 256bit-es és egy 5900Ultra órajelén megy!!!!!!!!!!! :DD

(#6) bendi


bendi
tag

A poénos az egészben, én nem tudom, miért van az, ha az Atinak meg az NVidiának adnánk a kezébe ua. kötél két végét, ösztönösen elkezdenék húzni két irányba...

Ati kijött az emelt órajelű XT jelöléssel, és nem tom, ennek hatására, vagy már korábbi ötlettől vezérelve, az NVidia a gagyit jelöli így..
Szegény egyszeri júzer bemegy a boltba, hogy hallotta, hogy az XT milyen kafa... hátmég az NVidia, nosza vegyünk egy NVidia XT-t...:(((
Nem szép!

A4-es papíromat hasonló Audira cserélném

(#7) simbazz


simbazz
aktív tag

Az...
De az a súlyos, hogy tökéletesen tisztában voltam azzal, hogy nvidiánál az XT a lowend verzió. De azt elfelejtettem feltételezni, hogy esetleg 64 bites lesz. Csúnya lecke volt... Most este megyek még állítgatni a gépet, amibe beépítettem, viszek 3DM2001-et (03-at ugyan minek ehhez...), RivaTunert, és kitaposom belőle amit lehet. Lósz*rt. Még annál is többet, hadd izzadjon a selejtszökevény :DDD

Elektromos abakusz

(#8) faster


faster
nagyúr

És akkor még ott vannak a harveroldalak tesztjeiben a tévedések:
[L]http://www.hardwareoc.hu/modules.php?op=modload&name=Sections&file=index&req=viewarticle&artid=104&page=2[/L]

Ebben egy ASUS 9600SE és egy MSI 5600XT 128MB található, az ASUS biztosan 64 bites, a tesztben 128 bit van írva, de a teszteredmények alapján szerintem az 5600XT is 64 bites lesz, persze az is 128 bitesnek van írva.

(#9) faster


faster
nagyúr

Érdekességképpen belinkelek egy mostre videokártyatesztet:
[L]http://www.digit-life.com/articles2/over2003/index.html[/L]

Hihetetlen, hogy már anno a TNT2 is 128 bites busszal volt ellátva, ennek ellenére a mai napig is árulnak 64 biteseket.

(#10) Loretto


Loretto
veterán

remek hogy lett erről egy topic.mert már mentem volna én is.nem tudtam hogy az xt =se az nv-nál.na akkor most kereshetek vmi karit boltból 25000 hufért.2 db marad versenyben asus fx 5200/td ill. talán egy sapphire 9200(128 bit).

Soirée...

(#11) Viktor77 válasza Loretto (#10) üzenetére


Viktor77
titán

Miért nem veszel itt egy ti4200 használtan? Fényévekkel előzi meg az általad felsorolt kártyákat.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#12) JulWCZar


JulWCZar
senior tag

Én most vettem sulinettel, holnap már kézben lesz egy SIMA 5600. Azért ezt mer csak ez vót. De ha XT lesz akkor megy a boltba a gránát. Ez a két betű ugyanis még a közelében sem szerepelt a kártyának. SEXen meg általában a gagyit szórják.

(#13) faster válasza Loretto (#10) üzenetére


faster
nagyúr

Sajnos nagy a kavarás, mostanában mindenki butítja az alsó középkategóriás kártyáit, és hozza ki ezeket a 64 bites vackokat olcsó panelen. Persze, néha a boltban ezt elfelejtik közölni, pedig tán még a gyártónál is lényegesebb adat!

(#14) engusz


engusz
veterán

Ha ilyen helyzetbe kerülnék, hogy a boltban 64 bites kártyát ''sóznak'' rám a tudtom nélkül, akkor nagyon-nagyon mérges lennék. Hát még akkor, ha nem cserélnék ki! Nem érdekelne a ráfizetés! :(((

Szerencsére egyre több üzlet emeli ki már az árlistán is, hogy 64 bites-e a kártya.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#15) Docci válasza simbazz (#7) üzenetére


Docci
senior tag

majd pls írd meg mennyit tudtál rajta húzni :)

Erőt s erényt!

(#16) csefi


csefi
csendes tag

Sziasztok!
Csak az összehasonlítás kedvéért!
Minap szereztem egy sulinetes GIGABYTE ATI RADEON 9600-st 35830-ért a Bluefishnél a CHS konzorciumtól. A dobozon az van, hogy 128 bites, a füzetkében az, hogy 64 bites, a kártya ATI RADEON 9600 PRO-ként jelentkezik be. Készítem a teszteket... Láss csodát egy RADEON 9200-es 1024x768x32 noAA noFA mellett simán szarrá veri!
Mivel többször is megkérdeztem és többször is állították, hogy a kártya nem butított, így visszavittem, de nem tudnak helyette mit adni... Pontosabban egy nVidia Fx5600XT-t ajánlottak, ami szintén alaposan butított. Persze a legjobbnak állították be. Mit lehet ilyenkor tenni?
Akit érdekel a GIGABYTE ATI RADEON 9600-as kártya és a POWERCOLOR ATI RADEON 9200-as összehasonlítása, annak ajánlom az erre készített honlapomat:
csefi.tankol.hu/ATI9600.htm (kisbetű-nagybetű számít)
Ugyanitt találhatjátok a szivatásom történetét is... Minden segítséget szívesen fogadok.

(#17) faster válasza csefi (#16) üzenetére


faster
nagyúr

Csúnya kib***ás! Ha a dobozon 128 bit van, a füzetben meg 64, akkor ráadásul csalás is!

(#18) faster válasza csefi (#16) üzenetére


faster
nagyúr

Na, elolvastam a honlapodat, hát nagyon csúnya dolog ez. Itt látszik az, hogy mekkora szemét húzás volt az Nvidia részéről a butitott verziót elnevezni XT-nek, még az eladók a CHS-nél sem tudják igazán, melyik-mennyit tud.
Ez a 64 bit meg egy vicc. Hihetetlen, mekkora a különbség 9600 és 9600 között. Komolyan mondom, akkora betűkkel íratnám fel velük a dobozra ezt a 64 bitet, mint a cigarettareklámokon az egészségügyis szöveget!

(#19) divot válasza csefi (#16) üzenetére


divot
veterán

Nagyon sajnálom, hogy így elrontották az örömödet. Balkán ez az egész elcseszett kóceráj. Még, hogy Európa... Közünk nincs hozzá. És nem is lesz soha. :(

(#20) RECSKA


RECSKA
veterán


Ugyanilyen Szarom van nekem is!
Átbasztak vele, mert egy normál fx-et akartam venni, de ezt kaptam!
Megy is vissza kicseréltetni..... ;]

Amúgy nekem alapból 5987pontot csinált 2001-be
Tunningolva pedig 7800Pont kereken ( 380/500 )

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#21) Zethepolee


Zethepolee
tag

Hi!

Én is beleszaladtam egy Inno5600XT-be. Csak otthon derült ki a turpisság. Viszont én mérsékelten meg vagyok elégedve vele. 5600 ref. frekin megy és nem dadog játék közben. Rendeltem egyet Sulinteből is, kíváncsi vagyok az milyen lesz! Elvileg sima FX5600 (talán Siluro).

Üdv: Polee

(#22) ollie válasza divot (#3) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

nincs 64 bites 9600 pro, csak non pro

***

(#23) Cefa válasza csefi (#16) üzenetére


Cefa
senior tag

nagyon felháborító.

Mit lehet tenni? semmit ebben a hülye országban.

mindenesetre nagyon köszönjük hogy tájékoztattál minket.

remélem a többiek is okultak ebből a szoriból.

Keresel valakit aki lagziba jáccik annak ez míííndent megér érted míííndent

(#24) Dumusz


Dumusz
tag

Egyébként ha nincsen sehova leírva az, hogy 64 vagy 128 bites kártyáról van szó, akkor honnét lehet megtudni?

Aki egész életét a sátor tetején töltötte, annak Sátoraljaújhely

(#25) Lomos válasza csefi (#16) üzenetére


Lomos
aktív tag

Fogyasztovedelmi felugyeloseg, az a te baratod. Arlistat viszed, meg a kartyat, hogy ilyet kaptal, arlistaban mas van, stb. Olyan szepen megbuntetik oket...

www.HuWiCo.hu - Hungarian Wireless Community

(#26) Lomos válasza Lomos (#25) üzenetére


Lomos
aktív tag

ohh, olvasom tovabb is.
Sulinetben arat emelni nem lehet, legjobb tudomasom szerint. Es szerintem ahelyett, hogy itt a honlapodon hoborogsz, menj hivatalos helyre :) En melyen egyutterzek veled, es ilyen okoknal fogva kerulom a rossz hiru boltokat. Nagyon sajnalom azokat akiket sikerul athuzniuk, en is szoktam gepeket osszeszerelni megrendelesre, persze nem gigaszi teteleket, de a profiton kivul a vevo megelegedettsege is fontos. Elmondom mi micsoda miert...es nem sozok ra 64 bites kartyat egy 15 eves kolokre, aki jatszani szeretne a csodauj jatekokkal. Mert utana tobbet tolem nem vesznek gepet ha szar... Ez nem merul fel ezeknel az uzleteknel???

szomoru....Magyarorszag - 2003

www.HuWiCo.hu - Hungarian Wireless Community

(#27) Intelligencs

No most teljesen felizgattatok, hogy nem XT-ket vettem-e. Ugyanis egy hangot sem találtam a kártyákon, hogy most 64 bites vagy 128 bites. Ezek a kártyák XT-k??? 10.000 ill. 9.000 pontot csinálnak 3DMark2001-ben tuning nélkül.

AsusV9560TD ill. Abit Siluro FX5600DT256MB ??? :F

The Amiga, Born a Champion

(#28) Lomos válasza Intelligencs (#27) üzenetére


Lomos
aktív tag

nem, ez ugy tunik ''full'' verzio
[L]http://www.asus.com/products/vga/v9560td/overview.htm[/L]

es ha a masik kartya is ugyanennyit hoz, akkor valszeg ugyanugy full.
3dmark03-at nem probaltad?

www.HuWiCo.hu - Hungarian Wireless Community

(#29) barbikenje


barbikenje
aktív tag

A dologhoz csak annyit: van egy kis protekcióm az InnoVisionnál, úgy hívják Stanlay Wong. Fingomsincs róla, h. ki ez az ipse, de most zsírozza a GeF3 ti 500-as kártyámat a magyar disztribútornál. Ha gondoljátok, (persze ETIKUSAN, miután már kezemben a VGA card) firkanthatunk neki egy csúnya, mocskolódó levelet, melyben megemlítjük édesanyját stb, stb... Vagy vegyük tárgyalósra a figurát, legfeljebb a 30. levélre válaszol és még az is lehet, hoyg orvosolják a problémát...

Azt hiszem kicsit meghíztam... A múltkor a Balcsin a japán túristák ölre mentek miattam a green peace-esekkel... Az egyik csoport meg akart szigonyozni... a másik meg visszatuszkolni a vízbe...

(#30) faster válasza barbikenje (#29) üzenetére


faster
nagyúr

Gef3? Te valami időutazó vagy? :))
Csak vitz volt.

(#31) up válasza csefi (#16) üzenetére


up
senior tag

Jó összeállítás. Esetleg megér egy saját topikot, ha még nincs neki. Minden (főleg hivatalos, fogyasztóvédelem, minisztérium stb) lépésről tájékoztass, sokak számára érdekes lehet a dolog!

(#32) up válasza up (#31) üzenetére


up
senior tag

Valamint ha van módod rá, szerintem rögzítsd a beszélgetéseket, bár ez nem legális, de egyébként a hajadra kenheted amit telefonon beszélsz, nem bizonyítható és szemérmetlenül le fogják tagadni... :(((

(#33) up válasza Lomos (#26) üzenetére


up
senior tag

Simán lehet sulinetben árat emelni. Legalábbis szinte mindenhol megcsinálják... most a forintleértékelésre hivatkozva.

(#34) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

A legdurvább a Manualban:
''All new 64-bit memory interface''

Mintha legalábbis ez valami hiperszuper fícsör lenne. :D

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#35) barbikenje válasza faster (#30) üzenetére


barbikenje
aktív tag

De annak nem is rossz... Egyébként meg inkább bízom egy ilyen ''ótvar '' kártyában mint egy hiper-modern paraszt és tömegbutító marketinggel felnyomott takonyban...

Azt hiszem kicsit meghíztam... A múltkor a Balcsin a japán túristák ölre mentek miattam a green peace-esekkel... Az egyik csoport meg akart szigonyozni... a másik meg visszatuszkolni a vízbe...

(#36) faster válasza barbikenje (#35) üzenetére


faster
nagyúr

Ne érts félre, nekem is Gef3 van. Csak ez ABIT és TI200. És baromira hangos ventillátor.

(#37) faster válasza barbikenje (#35) üzenetére


faster
nagyúr

Nem is tudtam, Inno gyárt még Gef3-at. Mennyiért adják, ha szabad érdeklődnöm?

(#38) barbikenje válasza barbikenje (#35) üzenetére


barbikenje
aktív tag

Semmi gond. Viszont jó tudni, mire érdemes a kártyánál odafigyelni...már ha ebben az életben megérkezik, de MOST írtam a Stanleynek mind a topic, mind a saját problémámmal kapcsolatban, kíváncsi vagyok a válaszára. Bár már felmerült bennem, hogy erősen át vagyok b***-a, de remélem, hogy ez a Stanley Wong az Inno-nál valóban létezik, és a magyar disztribútor sem kamu...

Azt hiszem kicsit meghíztam... A múltkor a Balcsin a japán túristák ölre mentek miattam a green peace-esekkel... Az egyik csoport meg akart szigonyozni... a másik meg visszatuszkolni a vízbe...

(#39) barbikenje válasza barbikenje (#38) üzenetére


barbikenje
aktív tag

Inno honalp, contact us... Párszáz mail...és egyszercsak megtört a jég. írtak. Én vissza. Kérdik nekem mi kell. Mondom nekik. Mir ők: hát az gáz, de megpróbálják...Én mondom : nekem CSAK ez kell...mire Ők: oké-oké, intézkednek...Kérdem én: Ár mennyi?...Mire Ők: na mégis...Mire én: legyen 56-60 $...szóltak disztribútornak, őmegkeres, kér telefonszám, én megad...Ők basznak rám...ennek 2 napja...

Azt hiszem kicsit meghíztam... A múltkor a Balcsin a japán túristák ölre mentek miattam a green peace-esekkel... Az egyik csoport meg akart szigonyozni... a másik meg visszatuszkolni a vízbe...

(#40) robee24


robee24
tag

Hi!

5600Fx -nek ennyi pontot illik csinálnia 3dmark03 -ban (2091):
http://service.futuremark.com/compare?2k3=1438203
Semmi nem volt húzva, (sem alaplapon sem a kártyán) és a Windowsom is eléggé haldoklik!
Az tény hogy ez 128 -bit es ABIT vas nem INNO!
Szerintem ha valaki 30rugó alatt akar jó kártyát venni kerülje a herélt változatokat, érdemes nézni az apróhírdetéseket, én is ott szereztem be ezt az ABIT -ot 25e Ft -ért annyit még ez megért!

http://pilotanaplo.blogspot.hu/

(#41) Yutani válasza robee24 (#40) üzenetére


Yutani
nagyúr

Mégis, 3DMark2001SE alatt mennyit csinál?

#tarcsad

(#42) simbazz


simbazz
aktív tag

Na most kezdek nem érteni semmit :) Nem hiszem, hallottunk már volna ilyesmiről.

;BEGIN offtopik
Létezik az, hogy egy JIUHB 2000+ 1800MHz-ig bírja csak? Hiába tolok feszt, 1.65-ről 1.75-re, meg se nyikkan 1800MHz fölött (NF7 van alatta, 256DDR400 RAMmal). 9x200-on van most, de 9.5x200 már nem megy. 11x166 még elindul 1.75V-n, de odafagy rövid időn belül a cucc, 14x133 dettó. Nem vágom... 1700+ JIUHB nálam is, meg havernál is simán megy 2000 ill. 2125 MHz-n az NF7-hez képest ótware lapokban (Jetway V333U 12x166 alapfesz, ill. Abit KX7-333 12.5x170 +0.05V).
;END offtopik

Elektromos abakusz

(#43) simbazz válasza simbazz (#42) üzenetére


simbazz
aktív tag

;CONTINUE offtopik
És azt se vágom, hogy első összerakásnál miért ment a 2000+ 2000MHz-n. Black magic?
;END offtopik

Elektromos abakusz

(#44) anulu válasza Lomos (#26) üzenetére


anulu
félisten

Én is így szoktam ismerősöknek stb gépeket összerakni. :) És nálam még semmi miatt nem panaszkodtak :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#45) anulu


anulu
félisten

Részemről a történetet bemutató oldal, és az óriási kavarás miatt nem veszek Sulinetben VGA-t. Vettem 2db 120GB-os Seagate vinyót, jövőre memória, oszt csókolom...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#46) Intelligencs válasza Lomos (#28) üzenetére

Köszi, 3DMark-ot még nem próbáltam, de ki fogom. A honlapokon én is rátaláltam, de mivel nem találtam utalást a bitekre, ezért voltam bizonytalan. Aztán rájöttem, hogy valszeg a core és ram frekiből rá lehet jönni, majd ha hazaértem meg is nézem gyorsan...

The Amiga, Born a Champion

(#47) robee24 válasza Yutani (#41) üzenetére


robee24
tag


8623 pont!

http://pilotanaplo.blogspot.hu/

(#48) robee24 válasza Yutani (#41) üzenetére


robee24
tag

Ilyenre sztem ne cseréld le a Ti4200 -et!
A ti 4200 sztem jobb!

http://pilotanaplo.blogspot.hu/

(#49) Yutani válasza robee24 (#48) üzenetére


Yutani
nagyúr

Hát igen... Az 1800 MHz-re húzott T-Breddel a lenti kártyám 11400 pont körül szakít 3DMark2001SE-ben. Alapban is 10500 körül megy.

Egyébként köszi a jó tanácsot, én is úgy gondolom, hogy nem éri meg lecserélni mostanában még a Ti4200-t, főleg nem FX5600-ra. Minimum 9600PRO-ra vagy FX5700Ultra-ra, de a fene akar minimum 20e forintot ráfizetni, amikor még teljesen jó a Ti4200 játékra.

#tarcsad

(#50) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Nemtudom, hogy miért vásároltok a m*stralban meg a kékhalnál ,mikor köztudott, hogy rablóbanda, csak ámítanak az olcsó áraikkal és csak szart adnak, az összes ismerősöm megszívta velük.
Én inkább veszek 1-2everrel olcsóbban, vagy kicsit többel, de azzal semmi gond, egyébként aki megszívta annak 3 napon belül kötelező kicserélni a cuccát, ha meg nemtudnak adni olyat, akkor a pénzed visszavándorol....

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Inno3d 5600xt = vicc (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.