Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) retes


retes
aktív tag

Sziasztok!

Szeretném mindenkivel megosztani mindazt amit megtapasztaltam. Vettem egy alaplapot (GIGABYTE GA-M55plus-S3G AM2 ) és mint minden normális kelléket megvásároltam hozzá, hogy legyen egy korszerűnek mondható gépem. Az összeszerelés követve örömmel konstatáltam, hogy megindul a gép, majd windows install közben egyszercsak sp2es cdt követel egy olyan xp-s cdről telepítettem amibe bele van integrálva az sp2, de mondom, hogy új gépem ne szenvedjen semmibe hiányt behelyeztem neki az sp2es eredeti cdt. A hiba nem javult csak roszabb lett olyanyira, hogy igazság szerint a bios-frissítésig nem is bagyon akart szóba állni fagyás nélkül a gép velem.
Elkeseredve, de tele ötletekkel csak poénból egy mem tesztet futattam rajta ami hol elindult hibát jelzett hol csak kifagyott! Kicsit megnyugodva elhittem, hogy a 2 vadi új Ramom (512/667Mhz DDR2 GOODRAM) rosz. Elvittem a boltba ahol vettem ott közölték, hogy hát ez nem kompatibilis az alaplapommal, de akkor csak azt nem értem, hogy más ddr2es 533assal miért fut le a teszt és nem hibázik és miért fagy ki majd miért nem indul el? vagyis miért van az, hogy tök random megy az alaplap? Létezhet, hogy mostanág olyan lapokat lehhet venni ami habár támogatja a ddr2-őt, de még sem mindet? És létezik az, hogy a csak olyan ramok vannak a támogatott listába amik nem is nagyon beszerezhetőek?

Kérek mindenkit ide írjatok hasonló tapasztalatokat véleményeket hátha segítséget nyújt olyan felhasználóknak akik most szeretnének gépet összerakni...

Retes

A tudás mindenkié!!!

(#2) LeC válasza retes (#1) üzenetére


LeC
addikt

Inkompatibilitás

◄► !!! FIGYELEM !!! E-MAILT ÍRJ!!!! Nem tudok a privikre válaszolni!!!!!! ◄►                     ◄► [Eladó Hardverek: www.LeC23.atw.hu] ◄► TEL: [06-20/520-48-93] ◄►

(#3) Szten Márs válasza retes (#1) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Szerintem az a nagy ramos topicba jobban beleillene, mint újba, amúgy a K8 IMC-je persze háklis a ramokra, de hogy ilyen jellegű inkompatibilitás előfordul, az fura...

(#4) Viktor0610 válasza Szten Márs (#3) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Sz.tem is, [link].
Ezt zárom.

Samsung Galaxy A54

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.