Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Van egy jókora, 2.5Gb-ra hízott fájlom, ami letöltés alatt volt, de áramszünet miatt lekapcsolt a gép. Inditáskor a letöltőprogram inkonzisztenciahibát mond. Mit lehet ilyenkor tenni?

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#2) burkusdio válasza Dilikutya (#1) üzenetére


burkusdio
csendes tag

milyen programmal töltötted?

(#3) Dilikutya válasza burkusdio (#2) üzenetére


Dilikutya
félisten

BCDC 0.4032ay

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#4) burkusdio válasza Dilikutya (#3) üzenetére


burkusdio
csendes tag

ennek elvileg folytatnia kellene...
nekem is volt már hasonló, bár nem pont áramszünet,hanem csak fagyás, de az is resettel járt, mert széjjelfagyott az egész,viszont nekem folytatta utána

(#5) Dilikutya válasza burkusdio (#4) üzenetére


Dilikutya
félisten

Tudom, hogy tudnia kéne folytatni. A Getright ilyen esetekben is folytatja. Ez viszont fagyás, áramszünet esetén, hirtelen megszakitáskor nem. Fagyás alatt nem a DC fagyását értem, olyankor tudja. Ez újnak mondható jelenség, azt hiszem, ezzel a verzióval érkezett, előtte ilyen nem volt.
De a lényeg: mit lehet ilyenkor tenni? Elképzelhető, hogy sérült a fájl vége, ezért nem tudja folytatni.
Elölről kezdeni pedig valahogy nincs kedvem.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#6) ch.peter válasza Dilikutya (#5) üzenetére


ch.peter
aktív tag

a megoldás:
CutOFF.exe
megkeresed ezt a progit (egy exe az egész)
elindítod, és a fájlodat megnyitva elkezdesz vagdosni belőle, mondjuk 1 megánként.
Tehát:
1 mega nyissz, +nézed tudja-e folytatni. Ha igen, örül, ha nem akkor vissz a sor elejére :)
Amint levágtad a hibás részt, menni fog tovább.

(#7) Dilikutya válasza ch.peter (#6) üzenetére


Dilikutya
félisten

I/O Error 131.... valami nem stimmel.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#8) Dilikutya válasza Dilikutya (#7) üzenetére


Dilikutya
félisten

Erős a gyanúm, hogy a fájlmérettel van gondja, kipróbáltam egy 4Mb-os fájlon, azzal semmi gond nem volt.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#9) Dilikutya


Dilikutya
félisten

UP. Sehol semmi ötlete senkinek?

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#10) vtechun válasza Dilikutya (#9) üzenetére


vtechun
veterán

szerintem keress a cutoff hoz hasonló progit, aminek nem gond az ekkora fileméret ...

(#11) Speederer


Speederer
senior tag

Arra figyelj, hogy közben más ne használja a fájlt, szóval pl a dc-t zárd be addig.
Nálam is volt olyan hogy a cutoff nem akart működni, de van másik módszer is. Vki csak úgy ''poénból'' mondta, hogy total commanderrel daraboljam fel a fájlt. És úgy működött! ;)

Ha nem világos, hogy tcmd-vel hogyan kellene, akkor szólj.

A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

(#12) Kobe


Kobe
veterán

nem muszáj hogy kilépjen dcből csak szüneteltesse a filet, nekem eddig mindig működött úgy...vagy ha cutoff al nem megy akkor a rollback értéket kéne megnövelni, olyan 2 MB körülire

(#13) Dilikutya


Dilikutya
félisten

vtechun: nem ismerek ilyen programot, ezt se én találtam:)
Speederer: az nekem is világos volt, hogy a fájlt ne használja semmi:) a Total Commandert meg tudom használni :) A darabolós módszert kipróbálom.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#14) vtechun


vtechun
veterán

nekem olyankor sem darabolta a filet ha tul hosszu volt a fioleneve, meg ha hosszu volt az elérési utja, tehát, nem egy profi programmal van dolgunk :(

csak sajnos nem nagyon van erre jobb megoldás..

(#15) corm


corm
senior tag

A tcmd-s darabolós módszer működik, csak nagy fájloknál eltart egy ideig :)

Y N W A

(#16) Flashy válasza corm (#15) üzenetére


Flashy
veterán

milyen módszereket szeretek? a jó módszereket. tcmd-s darabolós? az jó. szerintem.
:DDD

(#17) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Egy hülye vagyok:) A rollover érték nagyobbravétele jónak tűnik. Próbálkoztam azzal, csak gondolom rosszul választottam méretet, byte-ban kellett megadni. Másrészt a commanderes nekem is eszembe juthatott volna, ha végiggondolom, a CutOff mit csinál. Mellesleg egyértelműen a fájlmérettel lehetett gondja, mivel a fájlnév bőven benne van még a 8.3-as formátumban is, és az elérési út sem túl bonyolult... :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#18) Domike válasza Dilikutya (#13) üzenetére


Domike
tag

Jól mondja Libria a #12-ben, bár én a 2 megát kicsit túlzásnak tartom.
S kis magyarázat a rollback-hez: ez adja meg, h. inkonzisztencia hiba (fájl nem egyezőség) esetén mennyit csípjen le a a már letöltött file végéből mielőtt folytatná. És ezt addig csinálja, amig jó nem lesz, persze ha nem figyelsz akár ''visszarollbackelhet'' az elejéig is. :)
Amire még figyelni érdemes: inkonzisztencia hiba felléphet akkor is, ha több forrásod is van az adott filehoz, és ezeknek nem azonos a hash-ük (azaz eltérés van a fileokban). Ezért, nézni szoktam, h. mennyire görgeti (rollback) vissza a letöltést, és ha néhány mega után sem jó, megszakítom és keresek más forrást.

Never say never...

(#19) Dilikutya válasza Domike (#18) üzenetére


Dilikutya
félisten

Becsapott a szemét. 2Mb-ra lett a rollback beállitva, csinált valamit percekig látszólag töltött, majd ugyanugy abbahagyta. A totalcommanderrel darabolás jó lett.
Amúgy hash érték alapján keresek alternativát. Máshogy értelme sincs, az eltérő hash-sel rendelkező fájlt nem folytatja, úgyhogy logikusabb hash alapján keresni, nem kell válogatni az alternativák között.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#20) Kobe válasza Domike (#18) üzenetére


Kobe
veterán

ezért kell az 1-2 MB mert pl filmeknél inkább 2 MB szálljon el mint egy cd :)
sajnos egyes régebbi dcknél találkoztam olyannal hogy bizony full sávszéllel szedte a filmet ugy egy fél percig, percig mire rájött h gáz van és így nagyobb az inkonzisztens darab is ugye

(#21) Blackmate


Blackmate
senior tag

Sose hittem volna, de velem is megtörtént. DVD ISO 95% én meg barom shut down a 230-as elosztót. Esetemben is kiírta, hogy Inkoztencia, meg rollback, tattara. Csakhogy nem volt mit rollback-kelnie. A majd 4 gb fájl szőrénszálán eltűnt! :Y :Y Scandisk volt ! NTFS rulez. Yeeee :(((

(#22) Dilikutya válasza Kobe (#20) üzenetére


Dilikutya
félisten

Újabb dc is csinálja ezt:) Nekem 2mb nem is lett elég. úgyhogy nem is szarakodtam vele, lekanyarítottam belőle totalcommanderral a végét, azóta tölti rendesen :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#23) Dilikutya válasza Blackmate (#21) üzenetére


Dilikutya
félisten

Velem olyan volt, hogy szintén rendellenes leállása a dc-nek (katasztrófa az a program, ha kilépek belőle, ugyanúgy ott marad a memóriában, és foglal 40-50mb-ot), és utána a letöltési sorból eltűnt minden.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#24) Kobe


Kobe
veterán

oDC powa :) igaz h nem hashel de még mindig a legmegbízhatóbb (főképp a lua scriptek hiányának köszönhetően)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.