Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kapitany25


kapitany25
csendes tag

Sziasztok

Nekem az lenne a kérdésem, hogy ismer e valaki olyan fotós oldalt, ahonnan ingyen képeket lehet letölteni és felhasználni bármilyen célra. Azaz teljes mértékbe licensz mentes a kép.

Már jó ideje keresek ilyen oldalt, de még nem sikerült eddig találnom. :(

A sok ingyenes oldal sajnos egyik sem teljesen ingyenes :) A képeket egy internetoldalhoz esetleg egy ujsághoz akarnám felhasználni.

Elöre is köszönöm a válaszokat.

(#2) Hydra SR válasza kapitany25 (#1) üzenetére


Hydra SR
addikt

Miért fektetne bárki is energiát és pénzt abba, hogy ingyen szétossza azt, amivel mások pénzt keresnek? Ki üzemeltetne ilyen oldalt? Ki lenne az az elvetemült fotós, aki feltölti a képeit egy ilyen oldalra? Szerintem nem fogsz ilyen oldalt találni, különben a fizetősök miből élnének? Ráadásul ha jól értem, te is pénzt fogsz keresni a felhasználásukkal.

Ez most tényleg olyan, mint ha már jó ideje keresnél egy boltot, ahol ingyen van a kenyér. Szerinted van ilyen?

[ Szerkesztve ]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#3) Cassidey válasza kapitany25 (#1) üzenetére


Cassidey
senior tag

itt van nehany elvileg:
[link]

ps.: mondjuk azt nem ertem, h azt a par centet ill 1-2 dollart miert nem fizeted ki a stock oldalakon, lehet megkerested volna az arat azalatt az ido alatt amig keresgeled az ingyen kepeket. :)

[ Szerkesztve ]

(#4) Hydra SR válasza Cassidey (#3) üzenetére


Hydra SR
addikt

"Always ask permission from the photographer if you want to use the Image

...
For creating printed reproductions that You intend to sell.
..."

Újság nyomtatáshoz ez sem ingyenes, csak weblapokon lehet használni, bár ezt sem értem, hogy miért jó az oldal üzemeltetőjének. Regisztrálni kell amúgy. Az ingyenes?

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#5) Cassidey válasza Hydra SR (#4) üzenetére


Cassidey
senior tag

Az ingyenes. Nemtudom miert jo.:)

(#6) leeate


leeate
senior tag

Flickr-en creative commons licences képek közötti keresgélés? Hm?

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.