Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Protezis


Protezis
őstag

Mostanság egyre többen lesznek vállakozók, alapítanak céget, mert jövőt látnak az informatikában, internetben (sokan már rég meglátták).

Arra lennék kíváncsi, hogy egy cégnek milyen papírokkal, eszközökkel, esetleg engedélyekkel kell rendelkeznie, hogy interneten hirdetési szolgáltatást nyújtson?
Tehát mire van szükség ahhoz, hogy hirdetési portált működtessen egy cég?
Pl: szakmai végzettség, szakhatósági engedélyek stb.

(#2) Protezis válasza Protezis (#1) üzenetére


Protezis
őstag

ZUP!

(#3) Protezis válasza Protezis (#1) üzenetére


Protezis
őstag

Senki sem? :O

(#4) kamikaze boci


kamikaze boci
őstag

Engedélyek nem kellenek, csak a cég tevékenységi körében kell szerepelnie hirdetésszervezésnek, hasonlóknak. Végzettség sem kell, társas formában csak az egészen különleges szakmákhoz kell bemutatni a megfelelő papírokat.

egyéb állatfajták

(#5) Protezis válasza kamikaze boci (#4) üzenetére


Protezis
őstag

Köszi szépen! :R

(#6) God Vazzeg válasza kamikaze boci (#4) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Az üzlethelységnek miben kell megfelelnie? Valszín szeretnék nyitni egy netcafét/szervizet. Eddig ezeket infoztam össze:

1. elektromosan kell megfelelnie
2. WC legyen, ha több alkalmazott/vendégek is használják akkor férfi/női is kell, ill. folyóvíz

Mégvalami?

(Gondolom szabvány üzlethelység papírok kellenek, a helység most lesz kialakítva, szal ez is érdekelne h hogy megy... )

Thx előre is ;)

(#7) God Vazzeg válasza God Vazzeg (#6) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Púp :D

(#8) kamikaze boci válasza God Vazzeg (#6) üzenetére


kamikaze boci
őstag

Én olyan vállalkozásban vagyok érintett, ami a Protézis féle weben megjelenő, hirdetésszervezős izé. A telephelyhez kötött tevékenységeknél sokkal bonyolultabb a helyzet, gondolom akarsz szendvicset, kólát, ilyesmit árulni, akkor viszont már bejön a HACCP, önkormányzati, tiszti orvosi (KÖJÁL?) engedélyek stb. Sajnos ebben nem tudok segíteni.

egyéb állatfajták

(#9) nagyis válasza Protezis (#1) üzenetére


nagyis
tag

Sok penz. De komolyan.
A cegalapitasnal pl kft eseten 200-300e szamolhatsz egybol (ugyved, illetekek, papirok, stb) + 3m torzstoke, bt-t olcsobban kihozhatod.
Valamint nem art egy jo otlet is hozza. Pl netcafebol, szamtechboltbol annyi van mar mint a szemet.

(#10) Flashy


Flashy
veterán

őszintén szólva aki most látja úgy hogy céget kell alapítani aztán dől a pénz az nagy valószínűséggel rosszul látja.

(#11) Protezis válasza nagyis (#9) üzenetére


Protezis
őstag

Cég már van, bár nem ilyesfélével foglalkozik. Mindösszesen egy társasági szerződés módosítás, és kész. Legalábbis ennyi a minimum, a többit nem tudtam, ezért nyitottam topikot.

Flashy: Sajnos én is tudom, hogy az élet nem habostorta. Azonban nem értem a felvetésedet. És aki 20 év múlva fog céget alapítani, az egyenesen hülye lesz, mert mondván mit akar már akkor? :F
Gondolom te örököltél egy többezer éves infomatikai céget, így kellő tapasztalat, és piaci szereplés után mondod, hogy az újaknak semmi esélyük. :U

[Szerkesztve]

(#12) Protezis válasza nagyis (#9) üzenetére


Protezis
őstag

Mondjuk kb 25 km-es körzetben egyetlen netcafé sincs.
Sajnos ez Békés megye. :(
Szegeden minden harmadik utcában van egy.

(#13) rdi válasza Protezis (#12) üzenetére


rdi
veterán

szép ötlet.
Ha kiszolgálás is lenne, akkor a vendéglátóhelyekre érvényes szabályok szükségesek, de az biztos, hogy külön toalet kell a perszonelnek és külön a vendégeknek.
Szerintem te egy netclubot szeretnél csinálni, amihez semmiféle különleges engedély nem kell ...

Fej! Tor! Potroh!

(#14) Protezis válasza rdi (#13) üzenetére


Protezis
őstag

Félreértés ne essék, ép pusztán hirdetési portálon gondolkodom, azonban tény és való, ez is eszembe jutott. Csakhát ehhez kell egy kis tőke. Mondjuk 1 millió talán kezdésnek elég lenne. De itt a lehetőség, akinek van pénze, és szereti a kihívásokat, jöjjön Békés megyébe, és valósítsa meg álmait. Állítom, hogy nem a 100. boltot fogja nyitni! :C

(#15) kamikaze boci válasza Flashy (#10) üzenetére


kamikaze boci
őstag

Bárhogy olvasom a szövegeket, rajtad kívül itt senki nem beszélt arról, hogy ''dől a pénz''.;) Valaki információkat gyűjt, ennyi. Még szerencse, hogy Edison vagy Steve Kirsch nem hozzád hasonlóan gondolkodott.

egyéb állatfajták

(#16) God Vazzeg válasza kamikaze boci (#8) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Úgy tudom hogy csak az ''elkészített'' kajára vonatkozik a HACCP, és a köjál előírások. Ha pl csak üveges üdítőt árulsz, arra nem kell. Kaját kihagynám, max üveges üdcsi és kávéautomata.

Igen, telephellyel rendelkező lenne mindenképp, és valszín Bt.

(#17) God Vazzeg válasza God Vazzeg (#16) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Zup! :D

(#18) Protezis válasza God Vazzeg (#17) üzenetére


Protezis
őstag

Szerintem a legegyszerűbb az lenne, ha felhvnál egy ilyen üditő-automatás céget. Minden gépen rajta van az üzemeltető telefonszáma.

(#19) nagyis válasza Protezis (#14) üzenetére


nagyis
tag

Az a baj, hogy szinte mindenhez kell toke, hacsak nincs valami olyan otleted amivel mast ra tudsz venni, hogy adjon penzt. Ha masra nem akkor az ugyviteli koltsegekre, valamint sajat magadnak kajara.

(#20) God Vazzeg válasza Protezis (#18) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Jahh, igazad van, kávéautomatással már kontaktáltam is ;)

(#21) AMD Power


AMD Power
titán

Sziasztok

Két kérdésem lenne. Milyen papírok , végzettségek (Kereskedelmi akármi...) , engedélyek szükségesek ezekhez?

- Pizzázó nyitása.
- Porszívó porzsák kis bolt.

(#22) -NOKIA- válasza God Vazzeg (#16) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Élesszük fel a topicot!
Engem is érdekelne hogy mi kellenének egy borozó + minőségi söröző nyitásához.
Itt is csak üveges sör és bor lenne.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.