Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Informatika óra

Hozzászólások

(#1) Dave-11


Dave-11
tag

Hát én itt gyakorlatilag arra gondolok, hogy ha infó órán vett valaki egy anyagot, de nem érti, akkor itt megkérdezheti, és a nagy infózsenik itt választ adnak rá. gondolok én itt arra, hogy egyik oszitársam mondjuk nem értette a számrendszereket, és itt ha megkérdezné, akkor mások tudnának rá (valószínűleg) válaszolni :)
Nemsokára én is írok egy kérdést, csak most nincs idő rá, ezer bocsi.

[ Szerkesztve ]

:D Semmi :D

(#2) lizRRR válasza Dave-11 (#1) üzenetére


lizRRR
őstag

Komenius logo :DDD

Az én kedvencem ugyanis a hagymásbab... :)

(#3) eziskamu válasza lizRRR (#2) üzenetére


eziskamu
addikt

Ne szídjad! Teknőcös játék programozásához még mindíg az a csúcs :DDD .
Most már jöhetne az a kérdés is. Vagy tán ennyire elhúzódott a buli? ;]

(#4) Dave-11 válasza eziskamu (#3) üzenetére


Dave-11
tag

Áh már arra a kérdésre nem kell válasz :)
De ha tudsz segíteni (bár ez nem ide kéne), akkor az jó lenne. Feltelepítek a gépemre egy programot (WampServer), ami csinál PHP-t, MySQL-t meg Apache-ot, és ugye ha beírják mások az IP-met a böngészőnek a keresőjébe, akkor felhozza az oldalt. De én azt szeretném megoldani, hogyha például azt írja be hogy www.valami.hu, akkor felhozza az oldalt ugyanúgy. Ez lehetséges? Ha tudsz segíteni az nagyon megköszönném :)

:D Semmi :D

(#5) eziskamu válasza Dave-11 (#4) üzenetére


eziskamu
addikt

Ha ez egy otthoni gép, router mögött, akkor valszeg a router ismeri a dyndns.org déle domain név hozzárendelést, valamint a routeren ki kell engedni a 80-as portot (de ha próbáltad, akkor már biztos kiengedted).
Ha nincs router, akkor sincs gond, van windowsos és mac-es updater [link]
A dyndns-re meg regisztrálni kell, és havonta bejelentkezni, de így ingyenes.
Ha fix ip-d van akkor meg elég a domain regisztrációnál megadni az ip címedet, és nem kell bajlódni routeres/szoftveres dyndns updaterrel.

Persze vannak más ingyenes domain név szolgáltatók is dinamikus címfrissítéssel.

(#6) Dave-11 válasza eziskamu (#5) üzenetére


Dave-11
tag

Igen, a dyndns-t eddig is ismertem, de itt olyan domaint ad, ami ilyen például: www.valami.dyndns.org. És én olyat szeretnék hogy www.valami.hu. Ez lehetségees így?

:D Semmi :D

(#7) eziskamu válasza Dave-11 (#6) üzenetére


eziskamu
addikt

Pénzért bármit :DDD
Én mondjuk őket ismerem, de biztos van olcsóbb, viszont kell a fix ip (vagy esetleg trükközöl és átirányítod a dyndns-es címre, nem próbáltam, de adtam már meg ip helyett egy aloldal nevét/elérési útját )

[ Szerkesztve ]

(#8) Dave-11 válasza eziskamu (#7) üzenetére


Dave-11
tag

No sebaj, azért hasznos az is, amit a dyndns-től linkeltél :) Köszi. :DD

:D Semmi :D

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Informatika óra
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.