Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Isten


Isten
tag

Sziasztok,

van egy ASUS P4G8X-Deluxe alaplapom es abba a legnagyobb belepakolhato ram pc2100 (max 533 MHz FSB). A gepemben volt 2x256 mega pc2100-as modul, a boltba vissza vittem, mert dual channelbe hibas volt a ketto. Kaptam helyette PC3200-as 2x256 modulokat (infineon) es ennek 200 MHz (800MHz FSB) amit bir szabvanyilag. A kerdesem az, hogy nem okoz rendszer instabilitast, ha maradnak a modulok? Ugye nem baj, ha ez van benne?

Tonkretehet valamit a gepben?

Bocs a lama kerdesert. Utoljata P1-em idejen volt, hogy PC133-as modult tettem be az SD foglalatokba es akkor mindenfele baja volt. Aztan lecsereltem azt is szarabbra.

A ket modul egyforma, idozitesbeli gondok (elvileg) nem lehetnek. Elore is koszonom a hozzaszolasokat!

(#2) ollie válasza Isten (#1) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem baj, mert visszafele ''is'' kompatibilis, ez úgy is max 133-on fog menni az alaplapban.

***

(#3) Esmein válasza ollie (#2) üzenetére


Esmein
nagyúr


Villámkezű :)

Pc3200-as ramnak kis frekin jó ha állítasz keményebb időzítéseket, mert van olyanja hogy túl lazával már nem indul el.

[Szerkesztve]

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#4) Padree válasza Isten (#1) üzenetére


Padree
senior tag

Énegy ECS K7VTA2 (VIA KT266A (PC2100)) lapba dugtam PC3200as Hynixet, igaz csak egyet (amúgysem ismeri a Dual chanelt). Működött, visszafelé kompatibilis, elvileg nemromolhat el semmi (szerintem). A memória időzítések miatt pedig érdemesebb gyorsabb RAMot tenni a ''lassabb csipkészlethez''.

"I don't give a penny - FCK twenty twenty..."

(#5) Isten


Isten
tag

De megy alapban meg stabil, de mar nem tudok mit szolni...

A problema amiert kicsereltem a ram-ot az azert volt, mert jatek kozben elkezdte merevlemezre irni a memoria tartalmat, es portcls.sys meg IRQ_LESS_OR_EQUAL meg ilyesmi faszsagokkal allt le. Ha az idozitest magam allitom be, tehat a kesleltetes kissebb, akkor elofordulhat az, hogy mukodni fog hibamentesen, tehat nem kezd el memoriat dumpolni. Egyaltalan az mitol szokott lenni? Most kezdtem el futtatni egy Memtest 3.1a-t. Majd 2 ora mulva visszanezek, es ha a modulokat nem talalja hibasnak, akkor nagyon szomoru leszek, de mar igy is az vagyok. Egyebkent Windows 2000 Service Pack 4 van fent. Lehet, hogy ez az oprendszer hibaja?

(#6) Isten


Isten
tag

Senki nem tud ehhez szolni valamit?

(#7) ollie válasza Isten (#5) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ha találsz a biosban memory turbo mode-ot, performance acceleration mode-t és bármit ami hasonló, kapcsold ki. A memóriák időzítését meg tedd mondjuk 3,6,6,8-ra és így próbáld ki az egészet.

***

(#8) Isten


Isten
tag

No, ki lett probalva, de nem teljes sikerrel:

Memory turbo > Disabled : OK
SDRAM CAS latency: 1,5T 2T 2,5T
SDRAM RAS to CAS delay: 2T 3T
SDRAM RAS precharge delay: 2T 3T
SDRAM active precharge delay: 5T 6T 7T
SDRAM idle timer: Infinite 16T

Ezekbol vettem egyszer a legkisebb erteket, aztan a legnagyobbat, de 3,6,6,8 kombinacio nem is volt. Ugyanugy dumpol mindent, ha elinditok akar egy picsa jatekot, ami egy picivel tobb, mint a pasziansz, de CD-t irni pl. tudok. Ja, es dumpolasnal mindig azt irja ki, hogy irni probalt nem irhato teruletre.

Segitsetek!!!

:O

(#9) Isten


Isten
tag

No, ki lett probalva, de nem teljes sikerrel:

Memory turbo > Disabled : OK
SDRAM CAS latency: 1,5T 2T 2,5T
SDRAM RAS to CAS delay: 2T 3T
SDRAM RAS precharge delay: 2T 3T
SDRAM active precharge delay: 5T 6T 7T
SDRAM idle timer: Infinite 16T

Ezekbol vettem egyszer a legkisebb erteket, aztan a legnagyobbat, de 3,6,6,8 kombinacio nem is volt. Ugyanugy dumpol mindent, ha elinditok akar egy picsa jatekot, ami egy picivel tobb, mint a pasziansz, de CD-t irni pl. tudok. Ja, es dumpolasnal mindig azt irja ki, hogy irni probalt nem irhato teruletre.

Segitsetek!!!

:O

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.