Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Rodrigo


Rodrigo
tag

2008 január 17.-én nyílt ez a mozi, a budapesti Aréna plázában. Valakinek van valami személyes élménye, tapasztalata? Én ma mennék el kipróbálni.

2 film van műsoron:

- T-Rex
- A mélység titkai

(#2) 7 válasza Rodrigo (#1) üzenetére


7
addikt

Volt anno valahol mashol is 3d-s mozi, ott is ugyanezeket adtak. Jot is rohogtem, hogy meg mindig csak ez a ketto van. Pedig azt hiszem, a Kemkolykok 3D is mehetne itt. A lenyeg az, hogy normalis szinvonalu dolgok nincsenek. :P

(#3) Rodrigo válasza 7 (#2) üzenetére


Rodrigo
tag

de mégis milyen az élmény? 1390 Ft-ot megér a jegy (minden szerdán 990)

[ Szerkesztve ]

(#4) (Kolombusz) válasza 7 (#2) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Az más technológiával készült, ahhoz elég ilyen idétlen piros-kék szemüveg.

(#5) Rodrigo válasza (Kolombusz) (#4) üzenetére


Rodrigo
tag

ebben mi a különbség, vagy hogy müködik? nem tudjátok?

(#6) bdav válasza Rodrigo (#5) üzenetére


bdav
őstag

van olyan hogy 3D mozi, ez régebben piros-kék szemüveget jelentett, manapság inkább ellentétes irányban polarizált a két lencse (és a két vetített kép is ennek megfelelően), ami mondjuk nem hátrány a színhűség szempontjából :) ez mehet hagyományos méretű filmmel/moziteremmel is

aztán van az IMAX ami nagyobb méretű filmkockákkal dolgozik (35mm helyett 70mm) és akkora vászonnal, ami kitölti a teljes látóteredet. Ez már 2dimenzióban is meglehetősen ütős látványt tud nyújtani (mmint ha 2D a film). kicsit a vászon is homorú amúgy

3D IMAX ami nálunk van a kettő keveréke, tehát bazi nagy vászon specko szemüveggel. valszeg nagyon durva a látvány, de ilyenbe még nem ültem. elvileg ilyen nyílt az Arenaban most. 1400at szvsz meg fog érni kipróbálni.

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#7) RedWing válasza bdav (#6) üzenetére


RedWing
aktív tag

Egyetértek a 3. bekezdéssel, bár annyiban "javítanám", h. akkor éri majd meg, ha normális filmet adnak! ;]

Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint bírkózni egy disznóval a sárban. Néhány óra elteltével rájössz, ő élvezi!

(#8) Rodrigo válasza RedWing (#7) üzenetére


Rodrigo
tag

Én sztem lassan elindulok meglesem ezt az ujdonságot:)

(#9) RedWing válasza Rodrigo (#8) üzenetére


RedWing
aktív tag

Esetleg írhatnál majd egy kis élménybeszámolót a tapasztalatokról! ;) :R

Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint bírkózni egy disznóval a sárban. Néhány óra elteltével rájössz, ő élvezi!

(#10) Rodrigo válasza RedWing (#9) üzenetére


Rodrigo
tag

Hát majd csak holnap, ma nap stornózva! Nagyon kivácsi vagyok, valaki irjon már valami élménybeszámolót:)

(#11) RedWing válasza Rodrigo (#10) üzenetére


RedWing
aktív tag

Igen-igen! Igazán megszánhatna minket valaki, aki már próbálta! :R
Ha lenne valami értelmesebb film, már mennék is, de egyelőre így... :F

Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint bírkózni egy disznóval a sárban. Néhány óra elteltével rájössz, ő élvezi!

(#12) lajo


lajo
senior tag

Én láttam a mélység titkait még Németországban. Szerintem megéri. :)
Élménybeszámoló...van benne cápa, medúzák úszkálnak körülötted, beterít a hullám meg ilyenek. Végülis egy természetfilm.

[ Szerkesztve ]

(#13) RedWing válasza lajo (#12) üzenetére


RedWing
aktív tag

Köszi! :R Biztos jó lehet!
Bár szerintem én megvárom azt, h. filmet vetítsenek... ;)

Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint bírkózni egy disznóval a sárban. Néhány óra elteltével rájössz, ő élvezi!

(#14) Rodrigo válasza RedWing (#13) üzenetére


Rodrigo
tag

Akor csak annyit hogy T-rex vagy Mélység titkai??? melyik a jobb?

(#15) Rodrigo válasza (Kolombusz) (#4) üzenetére


Rodrigo
tag

up

(#16) Zewa válasza Rodrigo (#14) üzenetére


Zewa
senior tag

Proba cseresznye. Gondolom a mélység titkai valami "vizes" filma másik meg dinós. meik jön be? :)
Ebben a moziban már mozognak a székek? :F

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#17) Rodrigo válasza Zewa (#16) üzenetére


Rodrigo
tag

fene tuggya, remélem holnap eljutok odáig, aztán beszámolok....

(#18) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Rengeteg jó film van imax mozikban, sajna a mi első imaxunk olyan gyengén kezdett filmügyileg mint maga a pláza. Kell egy kis idő mire hozzánk is eljutnak az igazán megérős filmek. Ha jól tudom 12 év lemaradásunk van ezen a téren. :)
Pl

Asrock b760m pg riptide, Intel Core i3-12100F heavy overdrive :D

(#19) Rodrigo válasza BITBOYS (#18) üzenetére


Rodrigo
tag

de ez a 12 év lemaradás mit jelent?? nem lehet igy már gyorsabban felzárkózni?

(#20) KMan válasza Rodrigo (#1) üzenetére


KMan
őstag

990 ft a diakjegy annyit meger szvsz. sajnos meg csak ez a 2 film van, de lesznek normalis filmek is. idovel. amugy imax.com oldalon fennvan az imax-ra elkeszult filmek listaja. most csinaljak a transformers-t :) bar mar lehet hogy kesz van.

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#21) Rodrigo válasza KMan (#20) üzenetére


Rodrigo
tag

nah az faintos lesz tuti:)

(#22) Rodrigo válasza Rodrigo (#21) üzenetére


Rodrigo
tag

és azt nem tudjátok hogy milyen időközönként jön be új film kicsinyke hazánkba??

(#23) RedWing válasza KMan (#20) üzenetére


RedWing
aktív tag

Na! Arra szó nélkül elmennék, még 2k-ért is!!! :C
Már HD-ben is nagyon dúrva, képzelem milyen lehet az IMAX verzió! :Y :DDD

[ Szerkesztve ]

Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint bírkózni egy disznóval a sárban. Néhány óra elteltével rájössz, ő élvezi!

(#24) BITBOYS válasza Rodrigo (#19) üzenetére


BITBOYS
addikt

Persze, hogy fel lehet zárkózni, csak nagyon sok jó filmről lemaradtunk imax minőségben.
Remélem a 300-at vetítik majd valamikor talán egyszer. :)

Asrock b760m pg riptide, Intel Core i3-12100F heavy overdrive :D

(#25) Makaveli válasza BITBOYS (#24) üzenetére


Makaveli
senior tag

Aha, 300-ra kíváncsi lennék 3D-ben.
Beb*szogatna.

CoD2: Jager-cola xFire: safisniper CoD4: Jager-cola

(#26) Rodrigo válasza Makaveli (#25) üzenetére


Rodrigo
tag

Jó volna...:)

(#27) Zewa válasza Rodrigo (#26) üzenetére


Zewa
senior tag

Ezek szerint nem teszteld le. Miért nem? :)

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#28) Rodrigo válasza Zewa (#27) üzenetére


Rodrigo
tag

Énn? Hát le szeretném mindenféleképpen, de most ugy néz ki h szombatra tolodik:)

(#29) Rodrigo válasza Rodrigo (#1) üzenetére


Rodrigo
tag

up, mert még mindig nincs az itthoni mozival kapcsoltaban tapasztalat:D :C

(#30) JetiRulez


JetiRulez
őstag

Ma voltam és megnéztem mindkét filmet. Azt mondom elég egyszer megnézni.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#31) Rodrigo válasza JetiRulez (#30) üzenetére


Rodrigo
tag

semmi nagyszám?? :Y

(#32) JetiRulez válasza Rodrigo (#31) üzenetére


JetiRulez
őstag

Azt viszont elmondthatom, hogy A Méylség Titka, vagy mi sokkal jobb a T-Rexnél. Mindenképpen érdemes először azt megnézni.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#33) bzoley


bzoley
veterán

Én 17-én megnéztem a T-Rex-et. A történet egy kicsit bugyuta, de nem is az a lényeg, hanem a látvány. Régen rengeteget jártam az Ugocsába, és egyéb "piros-kék" mozikba, hát ég, és föld. A látvány, és a képminőség is. Néha megvolt a térhatás rendesen, kapaszkodtam, amikor a kamera kiforult a szikla szélére, féltem, hogy leesek :D
De legjobban az IMAX logó, és a visszaszámlálás tetszett. Ne meg az elején a másik film bemutatója, ahogy beúszott a kamera a hínárok közé, az bámulatos volt, úgyhogy minél hamarabb meg kell néznem azt is. Én szeretem az ilyesmit, és jól is szórakoztam.

(#34) nike_


nike_
addikt

Szeretnék én is majd egyszer elmenni ebbe az IMAX-be, elég jónak tűnik. Kár, hogy nem pesti vagyok...:( Sok mindenről lemaradok...

(#35) KMan


KMan
őstag

Jelentem a transformers elkeszult! Amugy a 300 is. :)
Ezen az oldalon fenn van az osszes eddig elkeszitett film imax-ra.

Amit perpill csinalnak az uj batman.
Csak mondjuk mar johetnenek infok rola mikor lesz vegre itthon is vmi normalis film.

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#36) Rodrigo válasza KMan (#35) üzenetére


Rodrigo
tag

hát nem lenne rossz jah:)

(#37) Rodrigo válasza Rodrigo (#3) üzenetére


Rodrigo
tag

no! up! :C

(#38) RexpecT válasza KMan (#35) üzenetére


RexpecT
addikt

Transformers-t én is szivesen megnézném :DDD .

(#39) Eastman


Eastman
őstag

Úgy nézzétek srácok, hogy a kezem munkája benne van az IMAX moziban.
Mi raktuk össze anno a filmvásznat. :)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#40) Rodrigo válasza Eastman (#39) üzenetére


Rodrigo
tag

Na az igen!:) És arról tudsz valamit hogy mikor lesznek ujabb előadások? Milyen időközönként... pontosabban...:)

(#41) [lAyCsI]


[lAyCsI]
addikt

én tegnap néztem meg a haverokkal a Beowulf-ot a West End-ben lévő 3D-s moziban, és jelentem becsokiztunk a gatyába annyira tuti volt úgy zusammen, a történet is aranyos volt, a látvány 10 pontos, szal mindenkinek csak ajánlani tudom... ja és megtarthatod grátiszba a Freeman szemcsit :))

-= No way back from Here =-

(#42) Rodrigo válasza [lAyCsI] (#41) üzenetére


Rodrigo
tag

de az nem IMAX tudtommal... :F

(#43) bdav válasza Rodrigo (#42) üzenetére


bdav
őstag

nem, nem az

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#44) Peat;) válasza Rodrigo (#42) üzenetére


Peat;)
veterán

Asszem én is hogy nem. IMAX filmet forgatni sokkalta problémásabb, amúgy már régi a dolog maga. Nem igazán várható hogy sokkal jobban bővülni fog a kínálat, pl. csak vmi baszottnagy és kibaszottnehéz kamerával tudják felvenni az anyagot az IMAXhoz, asszem sg.hu-n van írás erről akit érdekel

[link]

[ Szerkesztve ]

(#45) Rodrigo válasza Peat;) (#44) üzenetére


Rodrigo
tag

Na meglestem a mélység titkait! Hát az elején mikor volt a Trex-nek a bemutatója és potyogtak a sziklák komolyan mondom félrehúztam a fejem... Nagyon jó élmény volt!

(#46) Gordiann válasza Rodrigo (#45) üzenetére


Gordiann
őstag

Magyarul ebbő nem maradt meg benned semmi, csak a bemutatóból a t-rex-es.

Avagy nézzük a t-rex-et? :)

(#47) RedWing


RedWing
aktív tag

Szervezzünk aláírásgyűjtést itt a P.H.-n, h. hozzák be a Transformers-t! :C

Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint bírkózni egy disznóval a sárban. Néhány óra elteltével rájössz, ő élvezi!

(#48) Eastman válasza Rodrigo (#40) üzenetére


Eastman
őstag

Nem.

Mi "csak" a vásznat állítottuk össze és feszítettük ki.
...hogy a kedves nézők jól szórakozzanak és megijedjenek, ha gurul le a szikla. :)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#49) Rodrigo válasza RedWing (#47) üzenetére


Rodrigo
tag

Jah szervezzünk aláírásgyűjtést!!! Nekünk kell a Transformers! Indítok egy új topikot Aláírásgyűjtés: Transformerst az IMAX-ban!! néven, ide irjuk a dolgokat:)

(#50) Rodrigo válasza Rodrigo (#49) üzenetére


Rodrigo
tag

Elindítottam törölték is!:D Valaki felrakja petitiononlinera??? én nem értek hozzá:):)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.