Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Így jártam...! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) jojojo


jojojo
senior tag

:))

A víz hordozhatja a hajót, de el is süllyesztheti.

(#2) bazs válasza jojojo (#1) üzenetére


bazs
aktív tag

Talán érintkezési hiba, ha garis az egész nem értem miért kértek pénzt, és ha garis oda is lehet adni nekik, hogy csináljanak vele valamit, vagy cseréljék az egészet vagy ilyesmi. Ha nincs mindenen gari kéne tudini mi is a hiba?
Ha szó szerint érted, hogy se kép se hang akkor szerintem alaplap. Bármi más hibája esetén az öntesztnél csipognia kéne, persze csak ha a speaker-t nem húztad le :)
Ha csipog, akkor az megvan, hogy mit jelent, ez elvileg elég szabványos, úgyhogy nem gond.

Pont most fogyott el...

(#3) Prozac


Prozac
aktív tag

Bocs.

A táppal mi van?

Ad hangot a következő konfigban?

táp+alaplap+proci+házhangszóró

''Fussatok bolondok...''

(#4) jojojo válasza bazs (#2) üzenetére


jojojo
senior tag

Pénzt azért kértek mert ha nem hibás a termék ennyibe kerül a bevizsgálás.
Nem az alaplap a hibás mert azt háromszor nézettem meg és mindannyiszor tökéletesen müködött.

A víz hordozhatja a hajót, de el is süllyesztheti.

(#5) jojojo válasza Prozac (#3) üzenetére


jojojo
senior tag

A táp is jó mert ki lett próbálva másik gépben és az én gépembe is lett másik táp betéve,de a hiba maradt.

A víz hordozhatja a hajót, de el is süllyesztheti.

(#6) casenoid


casenoid
tag

tuti táp.
már többször fordult elő velem sok év alatt.

(#7) jojojo válasza casenoid (#6) üzenetére


jojojo
senior tag

Hidd el nem táp az mert most is azt a tápot használom.

A víz hordozhatja a hajót, de el is süllyesztheti.

(#8) laja válasza jojojo (#1) üzenetére


laja
tag

Hasonló esetem volt nekem is még a slot 1-es Pentium 3-asommal. Ez a proci még nagyon instabilan állt az alaplapban, egy olyasmi foglalatban, mint a memória- vagy slot1-foglalatok. Egyszer hozzáértem a procihoz, és azonnal minden eltűnt a képernyőről, se kép, se hang. Kivettem, visszaraktam, ugyanaz. Beszartam. Elvittem egy közeli bolt (Carrera, azóta megszűnt) szervizébe a gépet, ott megállapitotta egy faszi, hogy mind a proci, mind az alaplap meghalt. Szerencse, hogy ott volt a Rufusz szervize is a közelben, és volt annyi eszem, hogy oda is elvittem a gépet, hogy ott vajon mit mondanak róla. A srác valami alkoholos folyadékkal megpucolta a proci érintkezőjét, és íme, minden rendbejött. Tanulság: nem minden ''szaki'' ért a dolgához.

Abit IC7, P4 3,8 Ghz-en, 1 GB DDR466, x800 pro XT PE-re moddolva (580/477 Mhz), két vinyó, Enermax 460 W-os táp, 17 collos Iiyama LCD, vízhűtött proci és videokártya

(#9) jojojo válasza laja (#8) üzenetére


jojojo
senior tag

A proci tényleg behalt mert az 3db alaplapban se csinált semmit.De,hogy mitöl???Aki intézte a cserét azt mondta elöfordul de a gond nem ez volt mert csere után sem indult be a gép csak a Bios-ig jutott el.

A víz hordozhatja a hajót, de el is süllyesztheti.

(#10) Prozac


Prozac
aktív tag

Na itt álljunkmeg.

Valami törvényt kellene hozni, hogy aki kérdést tesz fel, az szedje össze lehetőleg az összes fontos körülmény partaméterét!!!!!!!


Mi az hogy a BIOS-ig jutott????????

Van kép?
Van csipigás?
Nem bootol a vinyó?
Be tudsz lépni a setup-ba?

''Fussatok bolondok...''

(#11) jojojo válasza Prozac (#10) üzenetére


jojojo
senior tag

A bios be jön, be lehet lépni a Bios beállitásokba,csipogás nincs mert az úgye utána következne,a vinyó nem bootolt be.

A víz hordozhatja a hajót, de el is süllyesztheti.

(#12) #34929152 válasza jojojo (#11) üzenetére


#34929152
törölt tag

Van elég szilikonzsír (vagy bármi más) a proci és a hűtő között? A hűtő rá van szorítva rendesen?

(#13) jojojo válasza #34929152 (#12) üzenetére


jojojo
senior tag

Igen van minden ez egy Spire FalconrockII hütö és gyárilag van kencézve.

A víz hordozhatja a hajót, de el is süllyesztheti.

(#14) Lunatic


Lunatic
aktív tag

Tényleg nagy különbség van a között ha ''sekép-sehang'' a cucc, vagy ha már akár a monitor beindul és ''eljutunk a BIOS-ig''.

Velem az első történt meg egyszer, teljesen megmagyarázhatatlan parajelenségek közepette. Este még vígan dolgoztam, másnap reggel folytatnám, nade nem.

A gép máshogy gondolta, bekapcs után hosszú egyenletes, szaggatott sípoláson kívül másra nem volt hajlandó. Módszeresen elkezdtem kikapkodni a kártyákat, már csak a vga maradt, cserélem egy pci-re, a sípolás marad. hmm.

Mitől feküdt volna el alaplap/proci?

Kiveszem a házból, csak egy kósza ötlet, az asztalon rádugom a tápot, és láss csodát...beindul. Visszarakom az egész gépet, módszeresen szűrve a kártyákat, mindegyikkel külön, gyönyörűen beindul.

Ezt két külön gép is eljátszotta velem, egy noname pIII-800 és az én xp1600+om kr7 alaplappal. Azóta se tudom megmagyarázni, kiváncsi vagyok PH-ban találkozott-e már vki hasonlóval.

Ja és mégvalami, bár offtopik, de jó tanács, a mai napi ''ön tudta-e''. :-)
Saját tapasztalatból, persze. :-) Szóval tvoutos videokártyák nagyokat tudnak garázdálkodni sajna, ha a tvout használatban van és meglehetősen (5m+) hosszú a kábel (coax). Legalábbis én már nem egyszer éreztem, hogy eléggé ráz a dolog, ha össze van kötve a videoval. Egy asus gf2ti bele is halt a mókába..:-(

Itt persze a kábel a ludas, de akárhogy forrasztom, mindig marad benne ''kóboráram''. :-I

Szóval csak óvatosan az atx-el, mindig áram alatt. :-/

L.

Careful with that axe, Eugene! ...

(#15) LukE válasza Lunatic (#14) üzenetére


LukE
veterán

Nekem a ramok szerettek egy időben néha friss levegőt szívni:)
Új házba pakolás közben volt, hogy alaplap+proci+videókártya be, megy minden. Utánna többit is helyére, és vga nem műxik. Néhány ki és beszerelés után meg megy vidáman :)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#16) gyozi válasza Lunatic (#14) üzenetére


gyozi
aktív tag

Az OFF-odat fejtsd ki légyszi, hogy ment tönkre az a videókártya?

(#17) Dr.Burn válasza jojojo (#1) üzenetére


Dr.Burn
őstag

Nekem is ezt csinálta!:(( Nálam a memóriák nem akartak müködni! Vagy 3x-4x szedtem ki és raktam vissza mirre elindult a gép! Amugy nálam se kép se hang nem volt! Szó szerint! Amugy azzért gondoltam a memóriákra mert mult este még plusszba raktam bele 128cat és reggelre már nem indult! Ugy hogy azt ajánlom neked is hogy a memóriát szedki és tedd vissza és probáld meg elinditani! Ha nem indul akor még csináld meg egy párszor talán elindul! Vagy ne rakj bele memóriát és probáld meg ugy!

"Later Nerd!"

(#18) ManOwaR


ManOwaR
tag

1000 ért vizsgálták be?? csak nem a Gonosz Birodalma a mistral??? azok olyan rohadtak hogy pénzt kérnek garis alkatrész bevizsgálásáért....

(#19) jojojo válasza ManOwaR (#18) üzenetére


jojojo
senior tag

DE-DE! ŐK AZOK!!

A víz hordozhatja a hajót, de el is süllyesztheti.

(#20) bazs


bazs
aktív tag

Nekem a savage4-em szállt el egyszer, egyik nap ment, másnap a csipogáson kívül semmi :))

Pont most fogyott el...

(#21) ManOwaR válasza jojojo (#19) üzenetére


ManOwaR
tag

nem kéne náluk vásárolni

(#22) jojojo válasza ManOwaR (#21) üzenetére


jojojo
senior tag

Hát ez az

A víz hordozhatja a hajót, de el is süllyesztheti.

(#23) jojojo


jojojo
senior tag

A hiba azota megvan: a proci tényleges meghibásodásán kivül az alaplaphoz kapott fekete szinü Idekábel volt a ludas egyszerüen elszállt. Mindenre gondoltam de erre nem!! Ki járt már igy? A procim ettöl meghalhatott?

A víz hordozhatja a hajót, de el is süllyesztheti.

(#24) Lunatic válasza jojojo (#23) üzenetére


Lunatic
aktív tag

Hát igen... a táp és a kábelek. A gép ''lelke''. :D

Nekem anno nagyon régen a vinyóm kezdett el badsectorokat gyártani. Na gondoltam, ennek annyi. Aztán megcseréltem a cdvel a madzagját, és láss csodát,
azóta is teljesen jól működik minden, no badsector, etc.

L.

Careful with that axe, Eugene! ...

(#25) Lunatic válasza gyozi (#16) üzenetére


Lunatic
aktív tag

asusv7700ti 32mb tvout.

3 kimenet, 1 vga, 1 composit, 1 svideo.

kb. 12m coax a videóig.

composit out -> video in.

tvtool, mozinézés, elégedetlenkedés a képminőség miatt. hanggal szinkronban csíkok stb. és nagyon rázott, a gépnél is (főleg ott).

Rövid próbálkozás után feladtam, sejtettem, hogy ennek még lesz böjtje, másnap már nem indult a gép, vidkártya át a másikba, ott se indul, gótu kuka.

Népi megfigyelésem, hogy az internal tvtunerek, _mindig_ nagyon ráznak, nem is ajánlott a vga melletti slotba tenni közvetlenül.
Tvoutos videokártyákkal, ha van svideo kimenet, célszerűbb azt használni.
Létezik átalakító egyébként, mostani Leadtekemen nincs is composit kimenet.
Nem is csodálom btw. :(((

L.

Careful with that axe, Eugene! ...

(#26)



senior tag

Jók ezek a dolgok...

Egyszer egy profi szervert raktam össze egy cégnek, mindenből a legprofibb cuccal. Intel alaplap, P3 733, matrox kártya, ...stb.
2x256 133-as IBM ram volt benne. Elindult, majd NetBSD telepítés alatt reboot...
Na telepítés ujra... a gép lefagyott a bios után. Ramcsere 2x256-os Kingston ugyanaz a helyzet. Mivel volt pár jobb ram ott a környéken végigpróbáltam mindet. Micron, Infineon, stb. Semmi javulás . :O
Alaplapcsere, kártyacserék, ugyanaz... Végén egy szar, gagyi noname rammal elindult, és azóta tökéletesen megy lassan 2 éve egyfolytában....

(#27) Not guilty


Not guilty
csendes tag

Egyszer én is jártam így, napokig semmi. Aztán egyszer csak, ahogy az alaplap a kezemben volt, ültem az asztalnál és fogatam a kezemben forgattam, azon gondolkodtam hogy darabokra töröm, egyszercsak kiesett belőle egy ici-pici fémdara. Idegen volt, a ház moddolása közben esett bele, és valamit rövidre zárt. Az volt a szopás, hogy én is darabonként visszavittem oda ahol vettem és ott minden működött. Hazavittem nem működött. Bevittem működött. Hazavittem nem működött...stb.
Érdemes jól átnézni minden alkatrészt, megtisztogatni hátha segít.

Not guilty

''Lesz maj egy kis 'onvágya, de majd megszoktya.''

(#28) borsi válasza ManOwaR (#18) üzenetére


borsi
tag

Lehet szidni a Mistralt, én még nem vettem ott semmit, nem tudom.
De ahol 1 PM ATI Radeon8500LE-t vettem haverral, ott 2000+ÁFA a vizsgadíj!:D Ja és hab a tortán hogy 250/250 órajel 250/240, de ez már csak otthon derül ki. Szal nemtom. Én nem vásárolok boltban, csak ha nagyon muszáj.

nem kérek pirosat, ha kölcsönösen elégedettek vagyunk a biznisszel elég egy köszönöm! :)

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Így jártam...! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.