Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) enterlaci válasza akaido (#50) üzenetére


enterlaci
senior tag

Aham, akkor jók leszünk, mert én is egyszer konfigoltam ilyesmit netes útmutatóval és már régen. :DDD
4-en lehet az Ignitiont játszani ha jól emlékszem? Van más jelentkező is?

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#52) Ilsyde válasza enterlaci (#51) üzenetére


Ilsyde
őstag

En is negyre emlekszem. Jonnek de elegge ossze-vissza 12 orazom mostanaban ugyhogy fene tudja mi lenne belole.

Rengeteget toltuk mi is anno (suliban) meg egymagam a gep ellen. Tobbszor is vegigvittem az egeszet. Tukrozott palyak poenosak voltak, mert addig betanultad az eredetieket ugyhogy reflexbol rossz iranyba kanyarodtal :D

GTA2 multija is komoly, rengeteget szivattuk benne egymast.

(#53) olbaidhun válasza Ilsyde (#52) üzenetére


olbaidhun
őstag

Na ez nagyon jól hangzik, szerintem 4en meg is vagyunk!

Ne feledkezzünk meg az ignition mellett a micro machines-ről sem, minden versenyjáték alapja le lett benne fektetve és van ebből is 3D verzió!

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#54) enterlaci válasza Ilsyde (#52) üzenetére


enterlaci
senior tag

Akkor meg is lennénk 4-en ez nagyszerű! A nehezebb lesz az időpontok egyeztetése, de rögtön hozzá is tenném, nálam általában hétköznap 18-22óra közötti sáv működhet elsősorban. Persze ha nem ma kezdjük, az sem baj :) egyébként is utána kell nézni, hogyan tudjuk technikailag kivitelezni.

Amikor megjelent, komolyan megfogott a grafikája is - elég látványos az időjárás-változás a villámlás, az eső..stb :K

Szerintem ha ezzel a game-vel összejövünk, utána kipróbálhatunk mást is.

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#55) akaido


akaido
addikt

A hétköznap 18-22 óra közötti időpont nekem is megfelel. :R

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#56) olbaidhun


olbaidhun
őstag

Nekem megfelel a ma is.

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#57) enterlaci


enterlaci
senior tag

Nekem a ma nem jó. :(

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#58) akaido


akaido
addikt

Feltelepült a hamachi. Hogyan tovább?

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#59) olbaidhun


olbaidhun
őstag

Még nem tudom, de kellene egy jó kis forrás a játékra is. A blogomba meg fokom osztani az összes, összeszedett linket, lépésenként lebontva, hogy mit kell tenni annak, aki csatlakozni szeretne! Nehogy bizonyos elveket megsértsünk itt a ph-n. :R

Most azonban rohanok melóba. :U

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#60) olbaidhun


olbaidhun
őstag

Megcsináltam a játékhoz tartozó leírást és természetesen feltöltöttem lépésenként a multiplayer beállításokat. [ www.olbaidhun.blogspot.hu ]

itt megtaláljátok a részletes leírást és még sok mást is... :R

[ Szerkesztve ]

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#61) olbaidhun


olbaidhun
őstag

Szóval ott tart a multiplayer, hogy megpróbáltam hamachival és Tunngle-val is összehozni itthon, helyi hálózatba egy notit és asztali pc-t. Mondanom sem kell, hogy mindkettőn win7 van és a hamachival is bügykölni kellett egy kört, hogy egyáltalán a "pingelés" működjön.

De sajnos minden esetben egy fekete képernyő az eredmény. Nincs működő LAN, maximum osztott képernyő...

A játék kidob a kis ablakhoz, ami kínál tárcsázós és más lehetőségeket is, de sajnos függetlenül attól, hogy milyen klienst használok és ki a host, mindig egy fekete kép a "jutalom"... eddig ennyi, ha valakinek esetleg van ötlete, írjatok és én is meglépem! :R

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#62) olbaidhun


olbaidhun
őstag

Most már kezdem feladni, sokadik gépen nézem, sokadik játék telepítés után és gyanítom az ignition lesz a hunyó, ugyanis a LAN-ban már elértem, hogy lássuk a kreált játékot, de vélhetően kifagy a fekete képernyőre lépés után...

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#63) akaido válasza olbaidhun (#61) üzenetére


akaido
addikt

Mint korábban jeleztem, nekünk -egy általános iskola diákjaival- IPX kapcsolatot engedélyezve sikerált 4 gépen játszanunk az Ignitiont vezetékes LAN hálózatban.

Ezen túlmenően a köv. linken olvasható:[link]

12NiBer12 2 évvel ezelőtt
Join my room in Hamachi if u wanna play some of this game online. I'm wating.
room:Ignition Game
pass:123

Erre hostra megpróbáltam "joinolni" de azt kaptam, hogy a szerver túlterhelt vagy foglalt. Ma már lefagyasztotta a gépet is(win 7 64 bit), lehet azért mert nem üzemelt.
Itthon nekem sem sikerált a házi hálózatban még nem is láttuk egymást.

szerki: Valszeg azért fagy mert a ign.win patch is rá lett zúdulva a progira plusz még a 3dfx moddal is indul a játék.
De hát win 7-es gépek tömkelege van már most, nem win 98...régi szép idők. :U

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#64) olbaidhun válasza akaido (#63) üzenetére


olbaidhun
őstag

igen, akkor révbe értünk... xp-vel még korrekten megy, de sajnos a win7-nél gondok vannak. Talán egy frissebb patch kellene a játékhoz, vagy patch nélkül kellene próbálni simán a 3dfx kütyüt...

Vagy virtuális winXp-vel, megnyitott portokkal... vagy nem tudom. Szeretem a kihívást, de sajnos nehéz rá szakítani a kevés szabadidőmből... :O

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#65) akaido válasza olbaidhun (#64) üzenetére


akaido
addikt

Nekem is az a meglátásom, hogy TCP protokollon és Win 7-en nem fog működni, ezért személyes összejövetel javasolt. XP-s gépeken a tcp/ip fölötti IPX/SPX NEtBios telepítésével lehet próbálkozni, hátha összejön.
Ebben az utóbbiban pedig sajna pont a kevés idő faktora az ami gond lehet. Lehet lenne aki Nyékládházáról, lenne aki Mosonmagyaróvárról (én Gödöllőről) jönne össze... :F ölég kérdéses....

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#66) olbaidhun válasza akaido (#65) üzenetére


olbaidhun
őstag

"Nekem is az a meglátásom, hogy TCP protokollon és Win 7-en nem fog működni"

nem ezzel van a gond, hanem egyértelműen a játékot megkavaró 3dfx és glide cuccok fagynak... keresni kellene egy frissebb programot, ami nem fagy ki egy windózba ugrástól és akkor még sikerülhet.

Én már újra telepítettem a progit, de amennyire belelkesültem, ma már tutira fogok egy kis multiplayer-t nyomni, ha más nem akkor a micro machienes-t vagy split second-ot... fő hogy emberi ellenség legyen és akció is alakuljon verseny közben!

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#67) olbaidhun


olbaidhun
őstag

Ez lehet a kulcskérdés: [dgVoodoo V1.40+] amit mi használunk vélhetően bugos... de már nézem a 2.0-t is... sőt 2.11

[ Szerkesztve ]

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#68) akaido válasza olbaidhun (#67) üzenetére


akaido
addikt

Na én is töltöm lefelé. :R

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#69) Ilsyde


Ilsyde
őstag

Van nGlide is amit néhány játékhoz használtam, nem tudom mennyit segítene.

(#70) olbaidhun


olbaidhun
őstag

dgVoodoo v2.1 (released: 01.24.2013)

ez a verzió nagyon ígéretes, vissza lép lan választás után a játékba és ráadásul az alt+Enter ablakba váltást is bírja. Minden lépést ugyan úgy kell tenni mint eddig... már csinálom is a párom netbookjára! :DDD

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#71) olbaidhun


olbaidhun
őstag

Sajnos én kiestem a házi próbálkozásból, méghozzá azért mert a dgVoodoo 2.0 verzió már első sorban a dedikált vga-kat támogatja. Namost a kis netbook, amin az 1.5 még korrekten fut, már nem tud olyan direct3D api-t nyújtani...

szóval jöhet az alternatív megoldás a párom netbookjára is, de előtte próbáljunk már egyet a fórumozókkal játszani!

Itt ülök a gépem előtt és várom, hogy kik lépnek be egy kis ignition versenyre....

A játék telepítése itt olvasható [link]

Hamachi szobám:

név: ignition12345
pass: 123

Próbáljatok először pingelni, ha nem sikerül, vagy én sem tudlak visszapingelni, akkor addig nincs hálózat közöttünk, míg a következő lépéseket meg nem csinálod: [ hamachi fix ]

[ Szerkesztve ]

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#72) olbaidhun


olbaidhun
őstag

Úgy látom, te már bent vagy "akaido" néven, próbálj meg pingelni, aztán próbáljunk egy játékot. Leszek a host.

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#73) akaido válasza olbaidhun (#71) üzenetére


akaido
addikt

Üdv!
Nem tudok csatlakozni hozzád. Pedig a ping tökéletes.
Kikapcsoltam a tűzfalat viruszargatót is

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#74) olbaidhun válasza akaido (#73) üzenetére


olbaidhun
őstag

Frissítettem a letöltési linket, ahogy megbeszéltük!

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#75) akaido válasza olbaidhun (#74) üzenetére


akaido
addikt

Köcce töltöm is. :R
Nekem meg eközben virnyaproblemom akadt a 2.11 Glide fájlokkal. Jajonganak rájuk a virnyazargatóim (közben lecseréltem egy másikra, majd egy harmadikra is) ezért az 1.5b-val játszok most.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#76) olbaidhun válasza akaido (#75) üzenetére


olbaidhun
őstag

Ezek false negatív jelzések, én kivettem a fütyülőt a vírusirtóm képéből. Működik és nem okoz gondot. Akárcsak egy korrekten beállított hamachi....

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#77) akaido válasza olbaidhun (#76) üzenetére


akaido
addikt

No a virnyakergetőben hozzáadtam a kivételekhez a 3 glide.dll-t.
Viszont a most frissiben letöltött és feltelepített Igniton rettentően szaggat, élvezhetetlen a játék. Az 1.5beta glide-dal települt verzióval semmi gondom sincs. :U Csak hogy 1szerűbb legyen az élet... :)

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#78) olbaidhun


olbaidhun
őstag

felbontást, élsimitást próbáld kicsivel lentebb venni... vélhetően a dedikált VGA apuját próbálja használni ez az új wrapper...

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#79) akaido válasza olbaidhun (#78) üzenetére


akaido
addikt


Szinte alap beállításokon van, és így is szaggat.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#80) olbaidhun válasza akaido (#79) üzenetére


olbaidhun
őstag

Esetleg nézted másik "3dfx kártyával"? Én már akkoriban is a voodoo banshee-ra esküdtem és ez most sincs másként.

Lehet, hogy fel kellene vennünk a kapcsolatot a sráccal, aki ezt az alkalmazást készíti....

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#81) akaido válasza olbaidhun (#80) üzenetére


akaido
addikt

Végigpróbáltam az összes beállítással, és sajna mindegyiknél szaggat 2.11-es glide-dal. A kanyarokat alig tudom bevenni, mintha darabos lenne a benya... :))

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#82) akaido


akaido
addikt

Egyéni csúcsok:
Ignition autó, Pro Time Trial:

Moose Jaw Falls pálya:
1:50.47 az egyéni spicc

Gold rush
1:27.10 az új időm

Snake Island
2:10.38 -re javítva

Lost Ruins
2:36.01-et .

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#83) akaido


akaido
addikt

"Új" szerzemény, végre! Eredeti CD-n az Ignition. Ma rendeltem a https://www.retro-games.hu oldalról. :C
Véletlenül találtam rá remake játékok után keresve.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#84) akaido


akaido
addikt

Egyéni csúcsok karácsony előtt:

Ignition autó, Pro Time Trial:

Moose Jaw Falls pálya:
1:48.32

Gold rush
1:24.16

Snake Island
2:08.21

Lost Ruins
2:34.52-et .

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#85) Gyok2


Gyok2
aktív tag

Ide is: Ignition - árkád autóverseny

Tiszta Windows rendes ház

(#86) akaido válasza Gyok2 (#85) üzenetére


akaido
addikt

Nem nagyon látogatják már a totyikot, de köcce szépen! :R

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.