Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

Hello

Az a gondom hogy a vinyóim túl közel vannak és fűtik egymást.
45 fok alá még télen sem megy a hőmérsékletük.
Viszont a gagyi IDE kábel (túl közel van a master és a slave) és a házam kialakítása miatt nem tudom távolabb rakni a vinyókat.

Szal használhatom úgy a kábelt hogy Master-> alaplapba, Slave-> HDD1 , az Alaplapi csatl -> a HDD2-be megy?

Vagy tud valaki olyan Ide kábelt ajánlani ahol a Master és a Slave között nagyobb a távolság mint a normál kábelnél?

(#2) Godfather válasza Flashcash (#1) üzenetére


Godfather
aktív tag

Szerintem csak keresni kell, nekem van egy halom itthon, amin akkora távolság van a két csati közt, hogy kényelmessen meg tudtam úgy oldani, hogy átért az alsó 5,25-ös helytöl a felsőig kényelmessen. És volt közte egy dvd rom, meg egy író.
Szóval csak keresni kell.
Vagy veszel Thermaltake kerek kábelt.

A lényeg lényege lényegében lényegtelen,mert a dolgok stilisztikája úgy kopszerválódik,ahogy a tendencia dominál.

(#3) ftc


ftc
nagyúr

Én erre azt szoktam mondani:próbáld ki és megtudod.:DD

(#4) Lunatic válasza Flashcash (#1) üzenetére


Lunatic
aktív tag

90 centissel szerintem meg tudod oldani!

Careful with that axe, Eugene! ...

(#5) Nedudgi


Nedudgi
aktív tag

Mivel az IDE is csak egy Bus ezért valószínüleg az ötödik tű/lyuk az ott is az.El***ni nehiszem hogy el lehet.

It took the computational power of three Commodore 64s to fly to the moon. It takes a 486 to run Windows 95. Something is wrong here. -- SC sig file UBUNTU - KDE - Rock'n'Roll

(#6) marcee válasza Flashcash (#1) üzenetére


marcee
addikt

nem

\m/

(#7) Flashcash válasza ftc (#3) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Én meg lusta vagyok. :)

(#8) Charlie Gordon válasza Flashcash (#1) üzenetére


Charlie Gordon
aktív tag

Igen

(#9) Godfather válasza Flashcash (#7) üzenetére


Godfather
aktív tag

Szabvány szerint nem kéne működnie...

A lényeg lényege lényegében lényegtelen,mert a dolgok stilisztikája úgy kopszerválódik,ahogy a tendencia dominál.

(#10) Flashcash válasza Godfather (#2) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Akkor majd körülnézek valamelyik boltban mert mind a 4 Ide kábelemnél kb. 16cm van a master és a slave között.
A tube kábeleknél alapból nagyobb ez a távolság?

(#11) Flashcash válasza Charlie Gordon (#8) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Kösz a válaszokat.
1 igen és 1 nem szavazat eddig.
Úgy néz ki kénytelen leszek magam kipróbálni. :)

(#12) Panther


Panther
HÁZIGAZDA

Nekem is van egy kédésem és ez a topic épp kiválónak tűnt, hogy itt tegyem fel:

UDMA66-os ide kábelt (80eres, ugye) lehet-e úgy használni, hogy
kék -> alaplap
fekete -> slave (master kéne hogy legyen)
szürke -> master (slave hogy legyen)
???

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#13) ftc válasza Panther (#12) üzenetére


ftc
nagyúr

Elméletileg lehet.
A kék az tuti alaplap,mert nekem is.

(#14) Charlie Gordon válasza Flashcash (#11) üzenetére


Charlie Gordon
aktív tag

De oszd meg velünk, hogy mire jutottál ! ;)

(#15) Flashcash válasza Panther (#12) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Ezt a felállást már próbáltam és nekem nem működött.

(#16) Flashcash válasza Flashcash (#15) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Emiatt ha megfordítom a kábelt akkor úgy fogom összerakni a cuccot hogy a kábel két végén a master és az alaplap legyen.

(#17) Flashcash válasza Charlie Gordon (#14) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

OK leírom majd az eredményt de el fog tartani egy darabig mert kell vennem egy 5 1/4-es beépítő keretet és most nem nagyon van időm szerelgetni a gépet.

(#18) hogyishívnak? válasza Flashcash (#16) üzenetére


hogyishívnak?
aktív tag

Ha nemhasználsz ''cabel select'' beállítást akko müködik! Ha jólemlékszem akkor a 28-as láb van a master és slave között elcsípve. Ebből tudja beazonosítani, hogy melyik a master és slave wincsi. Ha fordítva kötöd be és két eszközte használsz ami CS-re van állítva akkor mindkettő masternek érzi magát. Különbe minden pont a csatlakozóban 1az1ben van összeköteve.

Tibi

(#19) marcee válasza Panther (#12) üzenetére


marcee
addikt

Erre is nem a válasz.

\m/

(#20) hogyishívnak? válasza marcee (#19) üzenetére


hogyishívnak?
aktív tag

miért is?

Tibi

(#21) Panther válasza marcee (#19) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Pedig a gép müxik, csak néha le-lefagy... aztán nemtom ettől-e mert lefagy pl. ha a VCool progi fut akkor is, meg akkor is ha csak a mastert rakom rá a feketére a szürkére meg semmit... szal érdekes fagyogatásokat kezdett a gépem, és nemtom mitől :O

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#22) Male válasza Panther (#12) üzenetére


Male
nagyúr

Ha szerencséd van, akkor lehet, hogy megy. Nekem nem ment, csak a feketére dugott slave-et ismerte fel masterként, a másik vinyót nem ismerte fel.

(#23) Male válasza Flashcash (#1) üzenetére


Male
nagyúr

40 eres kábellel megy, 80-assal nem.

(#24) Panther válasza Male (#22) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Egyre érdekesebb :)

Amúgy a kérdés visszavezethető arra, hogy ''mi a''/''van-e'' különbség a szürke és a fekete csatlakozó között?

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#25) Csiszike válasza Panther (#12) üzenetére


Csiszike
tag

Nekem szépen megy így már jó ideje (Asus CUSL2-C + 2x80 GB Barracuda IV).

(#26) Panther válasza Csiszike (#25) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Én is úgy voltam vele hogy ''40eresnél úgy kötöttem be ahogy akartam, akkor itt miért lenne másképp?'', de aztán ott volt minden alaplap könyvében hogy fekete master, szürke slave. Szóval most már hogy ez a rejtélyes fagyás is van, egyáltalán nem vagyok olyan biztos a dolgomban, mert igaz a 40eresből kiindulva mindkétféleképp jó kéne hogy legyen, de akkor meg miért vannak így megszínezve a csatlakozók, és miért mondják meg hogy melyik melyikbe menjen??

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#27) Panther válasza Panther (#26) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Tyű, ez mák. Azt hittem kétszer küldtem el :)

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#28) The_Tom válasza Flashcash (#1) üzenetére


The_Tom
senior tag

mukodik. egy p1-es lapban, ismerosnel hasonlo okok miatt, igy van megoldva es megy.

Üdv.

Szerintem.

(#29) The_Tom válasza Panther (#12) üzenetére


The_Tom
senior tag

na, nekem ez viszont nem ment :(

Üdv.

Szerintem.

(#30) Csiszike válasza Panther (#26) üzenetére


Csiszike
tag

Igazság szerint én ezzel a dologgal még nem foglakoztam, most raktátok bele a bogarat a fülembe. Meg is néztem az alaplapom könyvét, és tényleg úgy írja, hogy fekete a master, szürke a slave. Bár ahogy visszagondolok, nekem mindig is fordítva voltak a vinyók feldugva a kábelra. Valahogy mindig úgy adódott, hogy a házban a slave HDD volt a master felett, és hogy ne kelljen egyet csavarni a szalagkábelen, a fodított felállást alkalmaztam csatlakozóügyileg.
Na, ez egy kicsit bonyolultra sikerült, de ezért remélem érthető, mit akarok kinyögni.

Lényeg a lényeg, soha nem volt semmi bajom a fordított felállással, pedig a 'Cudák előtt volt benne Quantum FB Plus, Maxtor 540DX is.

(#31) Csiszike válasza The_Tom (#29) üzenetére


Csiszike
tag

Kezdem egyedül érezni magamat :D

Vagy csak a jó öreg alaplapom tolerálja ilyen jól ezt a fonákságot?

(#32) cucu válasza Flashcash (#1) üzenetére


cucu
tag

Használhatod, a kerek kábelle is megy, legalabbis nálam...

(#33) kgb


kgb
tag

133-as kabelt nem lehet megforditani, a 100-asat igen

(#34) The_Tom válasza Csiszike (#31) üzenetére


The_Tom
senior tag

hat, nemtom. szerencses csillagazat alatt szulettel :). nekem sajnos nem ment, csak ahogy az le van irva az alaplap konyveben. mondjuk, hogy miert az passz...

Üdv.

Szerintem.

(#35) hogyishívnak? válasza Panther (#26) üzenetére


hogyishívnak?
aktív tag

Mint írtam 1 szál megvan szakítva a master és slave csatik között.Ezenkívül a +40 szál (árnyékolás) valószinüleg csak az alaplapi csatlakozónl van bekötve Az árnyékolásra vonatkozó alapelvek,szabványok szerint. Ha forditva teszed be elképzelhető hogy az árnyékolás nem megfelelő védetséget nyújt.Ha az eszköz belső hibajavítása nemtudja ezeket lekezelni ebből leet esetleg gond,de ez csak tipp. Ami tuti hogy a kábelek bekötéséből adodóan müködnek, a zavarérzékenység pedig kérdéses. Nem 1 kábelt használtam én is fordítva,nálam nemvolt gond.

Tibi

(#36) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Nálam érdekes az eset :)

2 80-as IDE kábelem van, az egyik megy fordítva, a másik nem...

A primary kábel az istenért se akar fordítva menni, úgy, hogy rendszerwinyó és dvdíró van rajta, viszont a sec. kábel, amin cdíró és másik winyó van, tökéletesen megy fordítva is...

Csak nem értem hogy akkor az első miért nem...

a 2 winyót nem akarom 1 kábelra rakni, mert az jelentős másolási sebességcsökkenést jelentene! :(((

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#37) mr_ricsi válasza A_ScHuLcZ (#36) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Csak nem értem hogy akkor az első miért nem...''
Azért mert az alaplapod csak az első portot figyeli, hogy 40 vagy 80 eres kábelt dugsz-e bele. A másik porttal nem foglalkozik.

''a 2 winyót nem akarom 1 kábelra rakni, mert az jelentős másolási sebességcsökkenést jelentene! ''
Mázlista! Honnan szereztél 2db 10ezres fordulatú vinyót?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.