Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Ide kábel rendezés/bekötés (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Hequila


Hequila
őstag

Hi!

Az a kérdésem, hogy IDE kábelekkel miket érdemes összekötni. Tehát például érdemesebb vinyót vinyóval, optikait optikaival, vagy inkább egy vinyó, egy optikai? És sok helyen látom, hogy újabb, jobb gépeknél is 40 eres IDE kábelt használnak. De a 40 eres max ATA 66-os, nem?

Na tehát kötögetési tanácsokat kérnék.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#2) neduddki válasza Hequila (#1) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Ha jok az emlekeim, akkor ha vegyes eleres van, akkor az ide a lassabb egyseg sebessegere kapcsol vissza!
Nalam a primarin ket virnyo a sec-en ket cd a winfast ata 100 pri-jen ket virnyo, a sec-en meg eg rack es egy 1612 van.
DE! Probakepp barhova tettem egy kobor samsung 120/8-ast a sebessege mindenhol ugyanannyi volt, az aida szeritne, anny volt a hiban, hogy meres kozben a toshibat ne inditottam el, tehat nem tomigazolni elso alitasom...:-((((
A 40-eresre meg annyi szerintem hogyeppen az volt keznel.... meg olcsobb + mit tudom en, amugy a 1612-es nem volt lasabb 40 eresen sem.

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#3) Hequila


Hequila
őstag

Hű bazzeg, vagy nyóccor el kellett olvasno, amit írtál, hogy értsek is belőle valamit :DD

Engem az isegesít, ha egy IDE-n van 2 vinyó, akkor a HDD led mindig világít, mindegy, hogy melyik vinyó dolgozik (persze ha nincs rekk, csak a gép beépített ledje, akkor ez nem számít).

Egyébként 40 eresnél mi a különbség az ATA33 és ATA66 között? És 80 eresnél mi különbség van az ATA100-as és ATA133-as között?

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#4) neduddki válasza Hequila (#3) üzenetére


neduddki
nagyúr

H!I

A 40-eres az ata 33-as a tobbi meg egyforma /40-er 40 fold/ csak az uzleti politika.....

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#5) mekkmarci


mekkmarci
csendes tag

Üdv Mindenkinek!

Lehet, hogy nem ez a legadevvátabb topic de azért felvetem a nagy problémamat:
LG 52/24/52 CD írom nem volt hajlandó 8x sebességnél gyorsabban dolgozni (most egy Philips van benne: ez sem). Secondary IDE kábelre van bekötve, ami úgy nézem 40 eres. A primary 80-as de az meg rövid és nem ér a CD-ig. Átrendezni meg nincs kedvem öket mert a fél gépet szét kellene kapni :) Lehetséges, hogy a 40 eres kábel miatt ilyen lassú a CD írás? Vakvílágba nem akarok új kábelt venni mivel mintha olyat hallottam volna a Philips író vásárlásakor, hogy 80 eressel nem is megy :F
Várom az ötleteket!

Üdv
Mekkmarci

''Élj a minek!''

(#6) neduddki válasza mekkmarci (#5) üzenetére


neduddki
nagyúr

Hi!

Ata driver fenn van???? Esetelg nero frissitese, vagy egysegen bios frissites????

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#7) Hequila válasza mekkmarci (#5) üzenetére


Hequila
őstag

Szerintem egy írás erejéig érdemes megpróbálni 80 eresen, talán ott lesz a hiba. Az meg hogy csak 40 eressel müxik hülyeség (fogadjunk, hogy a boltos mondta)!

Bár ha tévedek, akkor tessék lebalfaszozni!

[Szerkesztve]

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#8) mekkmarci válasza neduddki (#6) üzenetére


mekkmarci
csendes tag

Höhö, ATA driver?? Jó kérdés, nem tudom :) Csak bele kell ruháznom egy új 80 eres lábelba, ha nem lesz jobb az írás akkor legalább lecserélem a régit, ami olyan rövid hogy alig ér el az egyik vinyótól a másikig.

Üdv
Mekkmarci

''Élj a minek!''

(#9) aluser


aluser
tag

PM: HDD (oprendszer)
PS: DVD olvaso
SM: CD író
SS: HDD (mobilrack-ben)

Ez egy tuti jó bekötés. Tehát optikai írót külön kábelre mint az optikai olvasót, optikai írót mindig Master-re.

(#10) Hequila válasza aluser (#9) üzenetére


Hequila
őstag

Én is pont ezt a sorrendet használom, és nekem is ez jött be legjobban. Viszont nem lehet kijelenteni, hogy ez a legjobb, mert ennek rengeteg más komponense is van.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#11) Cmdr.Travis válasza mekkmarci (#5) üzenetére


Cmdr.Travis
csendes tag

Szia! Nem tudom hogy egyről beszélünk-e, de nekem is hasonló gondom volt egy uailyen samsunggal. Rakdd át masterre és megoldódik minden. Nekem mellette egy LG dvd olvasó van és csak így tudtam megoldani, pedig hidd el sokadt ba***m a rezet miatta.
A másik lehetőség meg hogy a cdt csak 8szorosan lehet írni... :))))

Üdv

[Szerkesztve]

Ha megölsz egy embert akkor gyilkos vagy, ha sokat megölsz akkor hódító, viszont öldd meg mindet és te leszel ISTEN!

(#12) J.J. András válasza aluser (#9) üzenetére


J.J. András
őstag

nem akarlak lebaszni, de ez így picit ''sántít''....
nálam pl.: a DVD-COMBO van a Primary Slave-re rakva....
és semmi baja...., akkor sem, ha azonos kábelre kötöm az optikai meghajtókat.....
amúgy az is faszság szerintem(nekem is mondtak boltban ilyet), hogy az OPTIKAI MEGHAJTÓK(ugyebár ATA 33-asak, de szerintem van 66-os is), csak 40eres kábelre köthető......ez megintcsak onnét tudom megcáfolni, hogy nekem csak 80 eres kábelek vannak a gépemben....ilyenkor természetesen a valójában 40eres kábelként működik az ATA33 miatt, de a vinyóm sem lesz lassabb az UDMA,DMA1-3 stb. párhuzamos munkavégzést támogató driverek miatt, ilyenkor természetesen kihazsnálásra kerül a 80ér sávszélessége.........

a kábelerekre vonatkozó hasznos tippek a IDE kabelezés Topicban van.....

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#13) burgatshow


burgatshow
veterán

Primary-M: Maxtor 40GB
Primary-S: WD 30GB
Secondary-M: LG 52x Cd-Rom
Secondary-S: None

A két vinyó egy 80 eresen lóg, a cd meg egy 40-en.

Mindjárt kipróbálom 80-son! :D

(#14) bendi válasza J.J. András (#12) üzenetére


bendi
tag

Egy baj van a 80eres kábellal, meg a UDMA33-al... ha mind a 40 láb megvan az egységen, arra csak egy lyukfúrás után lehet feldugni a 80-as kábelt, mert ott csak 39 lik van...

A4-es papíromat hasonló Audira cserélném

(#16) kalapur


kalapur
csendes tag

ahogy én tudom a 80 eres kábel is csak 40 éren visz adatot, a maradék 40 ''árnyékolás'' miatt van, de cáfoljatok meg ha nem
egyébként szerintem nem sok különbség van ata33 és 133 között, legfeljebb annyi hogy bizonyos régi lapalapokra nem lehet rádugni a a 66/100/133-as kábelt mert ott egy lyuk be van tömve, bár volt már hogy kiszúrtam és működött úgy is :):):)

(#17) ArchElf válasza bendi (#14) üzenetére


ArchElf
addikt

Vagy vágd ki a lábat a CD csatlakozójából... Ha lyukat fúrsz úgyís ugyanaz az eredmény...

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#18) jerry311 válasza mekkmarci (#8) üzenetére


jerry311
nagyúr

állítsd át az eszközkezelőben DMA-ra a CD elérését. PIO módban soha nem lesz gyorsab 8x-nél.

(#19) Hequila válasza burgatshow (#13) üzenetére


Hequila
őstag

Semmi változás nem lesz, mert ha jól tévedek a CD-d PIO4-es, és még sok is neki az ATA 33. Ha tévedek, javítsatok!

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#20) Calogero


Calogero
addikt

P.Master Maxtor 80 gigas vinyo
P.Slave Quenatum 20 gigas vinyo
S.Master DVD iro
S.Slave DVD olvaso
RP.Master CD iro
RP.Slave none
RS.Master Rack1 40 giga Maxtor
RS.Slave Rack2 mikor mennyi

R=Raid kartya

(#21) shteer


shteer
titán

A probléma valahogy vág a témához:

Vettem mobilracket. Szép feketét. A gáz, hogy a 80as kábel csak megfordítva éri el azt amit kell (Systemvinyó, rack=> ide rövidebb vége a lapon). Így a lapnak elég sokáig tart felismernie, h mi hol van (bootoláskor +30mp a semmiért). Viszont a racken van 1 cool USB csati. :DD

Jóhír: kábelt nem lehet kapni hozzá! Az alaplapom belső USBcsatijai között még van szabad hely. Tud valaki ilyen csatlakozót? Hol?
Ilyet: mindkét végén alaplapi csatlakozó (ami rámegy az 5 tűre).
Vagy 5leteket várok farigcsáláshoz :U (miből, hogyan)

USB mellé ugye nem kell a tápkábel?
Felismer így minden vinyót? Egyáltalán látott már valaki ilyet működni?

Help please!

..szerintem jónak tűnik

(#22) shteer


shteer
titán

Probléma törölve (nem szűnt + csak nem foglalkozom vele)! :C

..szerintem jónak tűnik

(#23) Latissimus Dorsi válasza shteer (#22) üzenetére


Latissimus Dorsi
senior tag

Nem is fog mert az a csati nem a vinyós fiókhoz való, hanem kártyaolvasó, usb hub, stb...
Egy régi A4tech egér egér felöli csatijával moddoltuk meg de se kép, se hang(természetesen). Bár lehet hogy csak mi voltunk b@lf@szok:))
Csak ha újra érdekelne a dolog:))

BigH

MOS6510 > Intel P166 > Intel Cel400 > Intel Cel800 > AMD Athlon 2,0 Thunderbird > AMD Athlon 2,5 Barton > Intel Core2 Duo E6600 > AMD Phenom II N970 >Intel Core i5-4300U > Intel XEON E3 1505M v5 > ?

(#24) aluser válasza J.J. András (#12) üzenetére


aluser
tag

Azt nem mondtam, hogy más módon nem működik, csak ha a CD-írót ua. kábelre teszem mint a DVD- olvasoót a NERO mindig pofáz, hogy ''nem biztonságos így a CD-CD másolás'' valami ilyet ír ki, bár rég volt és nem emlékszem pontosan, hogy mit is. Amúgy működi minden rendesen, tehát nem baj ha azonos kábelen vannak, de jobb ha külön. Az meg tényleg baromság hogy a 80eres kábelt nem lehet használni ATA100-asnál kisebb elérésű háttértárolókhoz (csak ha nem lehet rádugni akkor gáz, de arra is van megoldás, mint már páran írták).

(#25) Junkie


Junkie
aktív tag

Hali!

Nálam a ház elrendezés és az ide kábelek hossza miatt a következőképp alakult a bekötés: Primary: Master: IBM vinyó(oprendszerrel) Slave: Msi író, Secondary Master: Pioneer Dvd író Slave: Maxtor vinyó. Minden hibátlanul műxik az írók irnak nem lassult egyik sem, Vinyok is normál sebességgel dolgoznak. Talán csak szerencsém van :D. Ja és 80 eres kerek ide kábelek vannak.

Nem érdekel, hogy mit gondolnak a trendire programozott agyak, ha rágósabb is az igazi hús nekem akkor sem kell a műanyag

(#26) mr_ricsi


mr_ricsi
veterán

2 dolgot szeretnék megtudni:

- Hogyan állapítja meg az alaplap, hogy 40 vagy 80 eres kábel van beledugva?

- Mi kell ahhoz, hogy 40 eres IDEkábelen működjön a CSEL (Cable Select)? (Régebben olvastam valamit, hogy egyik drótot kell megszakítani a master és a slave csatlakozó között, de már nem emlékszem, melyik drótot, és arra sem, hogy hol olvastam.)

Bízom benne, hogy valaki tudja a választ a kérdéseimre!

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#27) mr_ricsi


mr_ricsi
veterán

Up! :C

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Ide kábel rendezés/bekötés (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.