Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Érdekes problémával találkoztam. Ma vettem egy DVDírót, és az istenért se akar 1 kábelen menni a winyóval.

A helyzet a következő:
Van ugye az IDE kábel, a hosszú vége a kék (ez menne az alaplapba), a középső (ált. szürke) és a fekete vége. Az uccsó 2 menne az eszközökbe, de mivel nálam távol vannak az eszközök egymástól, meg kellett variálnom, mégpedig a kék és a szürke megy az eszközökbe, a fekete pedig az alaplapba.

Ez az egyik kábellel működik is, amire egy winyó (sec. slave) és egy cdíró (sec. master) van rákötve. Viszont a másik kábellel nem akar menni, amire a rendszerwinyó (pr. master) van kötve + a DVDíró (pr. slave) lenne.
A rendszerwinyónál és a DVDnél szintén fordítva van a kábel a távolság miatt.

Mi lehet a gond?

2 winyót mindenképp külön kábelre akarom kötni a gyors másolás érdekében.

[Szerkesztve]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#2) Old Death válasza A_ScHuLcZ (#1) üzenetére


Old Death
senior tag

1. kereső: Bővebben: link
2. nem hiába van leírva, h hogyan kell az ide kábelt használni
3. miért nem akarod 1 kábelre rakni a 2 vinyót? nekem 2 120-as maxtorom van és 40mega/seccel tudok másolni egyikről a másikra, ez lassú? ha igen akkor bocs, nem szóltam

''The Lord is my light and my salvation; whom shall I fear? The Lord is the strength of my life; of whom shall I be afraid?''

(#3) A_ScHuLcZ válasza Old Death (#2) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Akkor a másik kábel miért megy fordítva is rendesen?

Nálam így megy 40mega/seccel a másolás külön kábelen, 1 kábelen pedig 25 körül van és az bizony lassú... :(

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#4) VladimirR válasza A_ScHuLcZ (#3) üzenetére


VladimirR
nagyúr

1: leszeded a kozepso csatlakozot es odebbrakod (ez a 80 eres kabelek ota a silany minoseg miatt nehezen megvalosithato)
2: veszel szalagkabelt es oda teszel ra csatlakozot, ahova akarsz (arra azonban figyelj, hogy jo legyen a csatlakozo, mert egyes labak nincsenek mindenhol bekotve, ezek alapjan azonositja, hogy amit radugsz alaplap, master, vagy slave)

[Szerkesztve]

(#5) GP-Sz válasza VladimirR (#4) üzenetére


GP-Sz
senior tag

3. Vesz akkora IDE kábelt, amilyen kell neki :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.