Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Ide kábel kérdés (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) béla12


béla12
tag

Szziasztok!
A gondom a következő. Új alaplap, ami csak a 80 eres ide kábelt szereti. De régi mobil rák, amire nem lehet rádugni a 80 erest. Mert megvan mind a 40 tüske. A kérdés tehát, hogy a zavaró tüskét törjem-e ki, vagy a lezárt jukat fúrjam meg a kábelen? A válaszokat kérlek indokoljátok is.
Lehet, hogy volt már ilyen kérdés, akkor bocs. De elég hamar kellene a válasz. Persze közben keresek.

Feltelepítettem a Win '98-at. Most cserélem a Reset gombot... elkopott...

(#2) Out válasza béla12 (#1) üzenetére


Out
addikt

Szerintem jobban jarnal ha mobil racket cserelnel, akkor nem kellene ilyen dolgokkal foglalkozni

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#3) Gabo++ válasza béla12 (#1) üzenetére


Gabo++
csendes tag

ne furunk/faragunk. Vegyél racket a régit akaszd ki a falra:D

(#4) mura81 válasza béla12 (#1) üzenetére


mura81
senior tag

Én is a mobil rack cserét javasolom. Nem illik bütykölni ezeket a cuccokat. Ha megpróbálnád akkor inkább a kábel csatlakozójára fúrj lyukat talán az a kisebbik rossz.

Controlling: ''In God we trust! - All others will be monitored''

(#5) béla12


béla12
tag

Tudom, hogy ez a legjárhatóbb út. Viszont nem az enyém a gép, én csak segítek. A másik, hogy akkor mindjárt 3 rákot kéne cserélni. Oszt a diákok meg elég kis pénzű népek. Én meg nem vagyok télapó, hogy ajándékozzak.

Feltelepítettem a Win '98-at. Most cserélem a Reset gombot... elkopott...

(#6) mura81 válasza béla12 (#5) üzenetére


mura81
senior tag

akkor fúrás és sűrű imádkozás!!! Vagy kevesebb alkohol fogyasztás -> spórolás -> új mobil rack

Controlling: ''In God we trust! - All others will be monitored''

(#7) Out válasza mura81 (#6) üzenetére


Out
addikt

:DD

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#8) hezso


hezso
aktív tag

Fúrd!
Nagyon egyszerű, nem tudom mér fél tőle mindenki.
Csak egy 1-es hegy kell.

Törni szinte lehetetlen, mert hajlani fog a tű, max azt is csak vágni lehet.

(#9) Obi-1


Obi-1
őstag

Az alaplap nem támogatja a régi kábelt??? :F

Most én nem tudok valamit?

Only a Sith deals in absolutes.

(#10) hezso válasza Obi-1 (#9) üzenetére


hezso
aktív tag

Hát ez egy jó kérdés.
Sztem ilyen nincs, mert rá kell hogy menjen a régi is, de így nem kell venni, hanem csak fúrni(mármint kábelt.)

(#11) hogyishívnak? válasza Obi-1 (#9) üzenetére


hogyishívnak?
aktív tag

Gondolom a a rack keretén van teli tüskés csati. Simán ki kell csípni ami útbavan a közepén.Én is így használom. A gond maximum a keretben lévő pár centis kábel lehet mivel ez 40eres. Gyors wincsinél lehet érdemes visszavenni ata33-ra a sebességet.

Tibi

(#12) Obi-1 válasza hezso (#10) üzenetére


Obi-1
őstag

Mármint nincsen régi IDE-kábele, amit használhatna??

Felajánlok neki egyet, ebben az esetben, nekem van fölösben (legalább kettő, ha nem tévedek).

Only a Sith deals in absolutes.

(#13) Spongya Bob válasza béla12 (#1) üzenetére


Spongya Bob
tag

Nyugodtan megfúrhatod a kábelt. Szervízben dolgozom nem egyszer kellett ilyet csinálnom nekem is. A világon semmi baja nem lesz. Fogj egy éles pengét és körkörösen kezd el ''fúrni'' amíg át nem lyukad. A teteje szélesebb lesz és az sem baj ha egy picit(!!!) atlóg a szomszédos lyukba. Azért csak óvatosan.

(#14) béla12 válasza Obi-1 (#9) üzenetére


béla12
tag

Nos. Az alaplapon lévő ide vezérlő ata133-as. Nekem is fúrcsa volt a dolg, de a 40 eres kábellal meg sem mukkant a rá kötött winyó. Pedig kipróbáltam vagy 3-mat. A kiosztás: pm:wd, ps lg cd, sm:q (ezzel van a bibi) ss:none. A jelenség: q a 40 eres kábel végén., hogy rákban vagy simán az teljesen egál. Aztán már vagy a bios sem ismeri fel vagy a memót leszámolja és annyi. A 80-as végén meg mint az álom. Itt még majd a rák lesz a kérdés.

Feltelepítettem a Win '98-at. Most cserélem a Reset gombot... elkopott...

(#15) Bass válasza béla12 (#14) üzenetére


Bass
addikt

Én már próbáltam 40 eres kábellel a vikót mind a sima IDE csatornán mind a Raiden és ment (de kicseréltem 80-as kábelekre amiket felszabtam és csináltam ''házi'' hengereskábelt ami mégse többezer pénz) úgyhogy valami más gond van.Ja Abit KR7A 133R és egy IBM 120GXP 80GB

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#16) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Nem tudom, mit bénáztok, a 40 pin-es kábelt is simán be lehet dugni akármelyik alaplapba.

(#17) zsoltka


zsoltka
csendes tag

Fúrd ki Működni fog Egyik havernak a boltban(!!) így adtak kábelt, mert az eladó minden áron át akarta verni. De azér ez szörnyű nem?

Csak semmi pánik...

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Ide kábel kérdés (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.