Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) BarGer


BarGer
csendes tag

Sziasztok!

Laptopon van eSata portom, arra szeretnék adatmentés céljából PATA meghajtókat kötni. SATA-eSata kábelem már van, arra keresnék valami átalakítót. Milyet ajánlotok amivel nem lesz kompatibilitási problémám? Egyet már szereztem de azzal nem akar működni.

Üdv.

(#2) djculture válasza BarGer (#1) üzenetére


djculture
félisten

pata sata átalakitóknak mindnek kell plusz táp ott kezdődik..Plusz milyen vinyót akarsz rákötni 2,5 mert az talán menne..3,5 akarsz az viszont felejtős a vinyónak is kellene 12v és 5v is külön.

[ Szerkesztve ]

(#3) BarGer válasza djculture (#2) üzenetére


BarGer
csendes tag

Természetesen van egy pc tápom, molex csatlakozókkal, és mivel tudom hogy nem kompatibilisek és aktívak, annak is adtam tápot. 3,5eset szeretnék.

[ Szerkesztve ]

(#4) djculture válasza BarGer (#3) üzenetére


djculture
félisten

Akkor szerzel egy pata vinyót satára átalakitót és annak is adsz a floppy csatin áramot akkor működni fog.De lesz szép kábelrengeteg az asztalodon ezek után az tuti:)

[ Szerkesztve ]

(#5) BarGer válasza djculture (#4) üzenetére


BarGer
csendes tag

[link]

Ilyenem van. Ezzel tuti, hogy mennie kell? Mert akár hogy indítottam, egyszerre, külön, felváltva, sehogy sem látom.

(#6) djculture


djculture
félisten

Menni kéne neki.
Szerintem jobban jársz egy 3.5" külső IDE mobil rack USB 2.0 -val:) Az tuti megy.

[ Szerkesztve ]

(#7) BarGer válasza djculture (#6) üzenetére


BarGer
csendes tag

Vártam hogy ez lesz a következő, de lassúnak találom a 2.0-t eSata-hoz képest, a 3.0 ilyen átalakítok 15k HUF körül van, de a sebességtől eltekintve a 2.0 is 5-6k, amennyit megint csak nem akarok rá költeni. De eSata - IDE racket már én is kerestem de nem találtam (alacsony áron).

(#8) djculture válasza BarGer (#7) üzenetére


djculture
félisten

Hasonló cipőben járunk csak én az asztali gépben vagyok bajba,Van vagy 10db 80-160gigás idés vinyóm és mindegyiken van ez az.2db ot tudok bekötni a gépbe így cserélgetnem kell folyton,de már unom.

(#9) djculture


djculture
félisten

Amúgy ez az sata-ide vagy ide sata átalakítgatás eleve felére csökkenti az adatátviteli tempót.Én is próbálkoztam már párszor ilyenekkel.

(#10) BarGer válasza djculture (#8) üzenetére


BarGer
csendes tag

Abból már összedobhatnál egy szép RAID-et is :D

Megrpóbálom kideríteni, hogy az abit serillel mehet-e e-sata-ra. Azért várom még az ötleteket!

[ Szerkesztve ]

(#11) BarGer válasza djculture (#9) üzenetére


BarGer
csendes tag

És ha oda kerül a sor, hogy SATA-t kell mentenem, akkor eSata-sata kábellel gond nélkül sikerülni fog? (tápolva)

(#12) djculture válasza BarGer (#11) üzenetére


djculture
félisten

Sikerülnie kéne neki bár e satából is van pl power esata,az csak akkor szeret működni ha a táp része is terhelve van.Gondolom a laptopon csak sima eSata van.

[ Szerkesztve ]

(#13) BarGer válasza djculture (#12) üzenetére


BarGer
csendes tag

Nem, esatap-om van. Na akkor kereshetek esatap-sata+táp kábelt?? esata-sata kábelt is alig találtam... És ez a szeret nem szeret dolog mennyire törvény?

(#14) djculture válasza BarGer (#13) üzenetére


djculture
félisten

Ez a rész elég hülyén van szabványosítva,amiket én láttam annál terhelni kellett a csati táprészét másként sekép se hang.[link]

(#15) BarGer válasza djculture (#14) üzenetére


BarGer
csendes tag

Akkor már inkább ez, mert így tudok rá tenni 12V-ot is. (remélve hogy a gépbe nincs, de tán csak nem tesznek egy laposba 12V-os esatap portot. Megjegyezném, sehol sem találtam róla leírást mi lehet benne. Bár nem is nagyon kerestem eddig, de most ráállok.)

[link]

Viszont van egy külső vinyóm, amit kivettem a gépből, kikapom a tokból, és rápróbálom, hátha megy, és így kiderül indul-e a port táp terhelése nélkül.

(#16) BarGer válasza BarGer (#15) üzenetére


BarGer
csendes tag

Nha sikerült összetákolnom neki a tápot, és örömmel jelentem, hogy megy a port, működik, szépen. 80-90MB/s / 20-30MB/s egy nagy illetve sok kicsi fájl esetén. (hát igen reméljük közel a kor mikor az ssd-t is utánadobják az embernek)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.