Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Ic 633-hoz alaplap (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Isten


Isten
tag

Sziasztok,


egy Intel Celeron 633-hoz kéne alaplap, de nem tudom, melyiket válasszam, egyetlen kikötés, hogy ne legyen integrált és AGP-s legyen! (1) Másrészt lehet még ilyen ''régi'' alaplapot kapni? (2) Teljes gépfelujításról szó sem lehet, (a szűkös anyagi keret miatt), alaplapot is csak az integráltsága miatt cserélem, mert az integrált audio és a fizikai memóriából a VGA számára levágott memória lefogja a gépet, a finomhangolásrol nem is beszélve, másrészt a linux sem (RedHat 7.2) sem kamázza ezt a szart! Várom javaslataitokat! Előre is köszi! :DD

(#2) Isten


Isten
tag

Ja, és ha lehet, olyan alaplapot ajánljatok, ami tuningolható, de csak proc órajel szintűre gondoltam, tehát ami alaplap befogad akár tualatint is, de.... Ja, szal valami ilyesmi....

(#3) Egon válasza Isten (#2) üzenetére


Egon
nagyúr

Hát ha Tu. procit is bele akarsz rakni, akkor Asus TUSL2-C. Ha ''óccsón'' meg akarod úszni, akkor veszel használtan egy BX chipsetes lapot (BF6 rulez!!! :D), és annyi. Ebben az esetben kb. fele pénzből kihozod, viszont van néhány hátrány: többek közt UDMA66-100 és 4x-es AGP óne, illetve max. 1100-as (sima, nem Tualatin magos) cerka meg csak bele...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4) Isten válasza Egon (#3) üzenetére


Isten
tag

Mi???? Most akkor mit vegyek? Na jó, a Tu-t csak opcióként írtam, a pref proci az, ami nekem van, az ic 633-as, szal ehez milen chipset is kell?

(#5) Isten


Isten
tag

és alaplap?

(#6) Egon válasza Isten (#4) üzenetére


Egon
nagyúr

Előrebocsátom, hogy kizárólag Intel chipsetekről fogok írni. Van VIA chipset is a fenti laphoz, de szvsz Intel procihoz Intel chipsetet.

1. A Slot1-es foglalatot használó, BX (i440BX) chipsetes lapok (pl. Abit BH6, BX6, BF6, BE6, BE6-II stb.) egy egyszerű Slot1-FCPGA átalakítóval tökéletesen mennek a fenti procival (sőt, az összes, nem Tualatin magos Celeronnal is, a 133 MHz-es fsb-jű P3-akkal viszont lehetnek gondok), viszont az előző hozzászólásomban említett negatívumok fennállnak. Ilyen lapot kapsz már 10K alatt, csak használtan van.
2. A következő chipset az i810 a sorban. Nálad kiesik, mert egyrészt integrált cuccokat tartalmaz, másrészt nincs AGP slot.
3. Aztán van az i820. Bugos chipset, csak RDRAM-mal ment eredetileg (aztán rágányoltak SDRAM-ot is), megintcsak nem alternatíva, csak a teljesség kedvéért említettem...:)
4. i815. A legutolsó PIII-as chipsetek. Több verziója is volt: i815, i815E, i815EP, i815EP-T. A ''sima'' 815-ös verziót nem célszerű megvenni (nincs UDMA-100, csak UDMA-66 támogatás), a többivel nincs gond. Integrált vga csak az utolsó kettőn nincs. Tualatin magos procit csak az uccsó verzió támogat. Egy ''komoly'' hátránya van ezeknek a chipseteknek: max. 512 MB memóriát támogatnak.
A Tualatinos verziók jele az alaplapok modellnevében benne van (''T'' betű), úgyhogy ebből lehet következtetni a Tual. támogatásra (pl. Asus TUSL2-C, Abit ST6 stb.).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#7) Isten


Isten
tag

Köszi, asszem egy 815EP -s megfelel .........

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Ic 633-hoz alaplap (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.