Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) AMDpower/


AMDpower/
aktív tag

Nemreg kerult hozzam, egy IC7 amit nem is sokra ra, fejlesztes miatt csereltem egyik itteni Ph-taggal mas Hw-ra!
Hat nalam a lap ment tokeletesen nemvolt vele semmigond, de az ujtulajnal igazan erdekes es erthetetlen dolgot csinal..., a lap postol szepen megy rendesen.., de bootnál egyszeruen kékhalál uj xp telepitesenek probalkozasa kozben is.., es memohibara hivatkozva restartol, bios reset volt!
Kb 5 ram marka volt vegigprobalva benne, elixir-tol kezdve kingstonig, de ugyszint ugyanez!
Ezert kernem ph-s tagok segitseget mert egyszeruen ilyen fele hibaval meg nemtalalkoztam..:( Ha hibának nevezheto, ha barnkinek barmi otlete van pls segitesen!

Elore is thx mindenkinek!

(#2) Rover623 válasza AMDpower/ (#1) üzenetére


Rover623
félisten

És itt sem tudják a választ, vagy még meg sem nézted/kérdezted...
Bővebben: link

P.S.:
Egyébként ez nem IC7 specifikus probléma: táp, memó foglalat, SETUP beállítások...vagy egyszerűen szar a lap...:(

primus inter pares

(#3) Sárpac válasza AMDpower/ (#1) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Húzod a procit?

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#4) AMDpower/ válasza Rover623 (#2) üzenetére


AMDpower/
aktív tag

Hát nemtudom, gondoltam arra is, hogy tényleg húzva volt a proci.., mert arról nemkaptam adatokat.., de nemhinnem, hogy elsore mar meglenne huzva..., azert annyira nemlami az ujtulaj.., esetleg meg arragondoltam, hogy lap&proci kompatibilitási problema.., mert memo foglalatot nemhinnem, mivel erzekeli rendesen a memot es kezeli, postol rendesen! Ilyen gond nincs!
Hat intel lapknal mint mostn emreg garfnal elszallt lapnak is elszallt deli hid es utana sekep sehang.., en inkabb valami bios bugra vagy valami komoly beallitasi problemara gyanakszom!

Jolenne egy olyan IC7 gazdit talalni akinek volt ilyesmi problemaja, es sikerult megoldania!

(#5) AMDpower/ válasza Sárpac (#3) üzenetére


AMDpower/
aktív tag

Jokerdes, de nemhinnem, mivel tunig meg csak szoban sem forgott..., mondjuk elobb alapon legyen fent a win mint tuningolva.., nameg bios reset utan is fentallt a hiba:F
Memo idozitesek is mar a padlon!

(#6) I_Am válasza AMDpower/ (#1) üzenetére


I_Am
veterán

A win telepítés közbeni kékhalál leggyakrabban a memória hibájára utal, viszont ahogy olvastam több modullal is ki lett próbálva, ezért szvsz nagy valószínűséggel a lappal lesz a gond.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#7) tierbatyo


tierbatyo
senior tag

Esetleg egy Memtest nem artana.

Take a look to the sky just before you die

(#8) AMDpower/ válasza I_Am (#6) üzenetére


AMDpower/
aktív tag

Igen, eleinte en is ugyvoltam vele, hogy biztos a ram, de mikormar jott az, hogy kilett probalva tobb rammal is akkor mar kicsit furcsavolt a helyzet.., es memtestet megprobaltatok es majd kiderul.., esetleg meg tenyleg masik slot-ba a ramot.., hat majdkiderul.., bios frissitessel gondolom nemis erdemes foglalkozni mert ensem hinnem, hogy sokkoze lenne hozza...

(#9) I_Am válasza AMDpower/ (#8) üzenetére


I_Am
veterán

Egy slotban egy modullal teszteljetek, ha ott átmegy a teszten a modul, akkor átteni a második slotba és ott is teszt. Szépen sorbn mindegyik rammal, aztán mehet a dual teszt.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#10) zso73 válasza AMDpower/ (#8) üzenetére


zso73
veterán

Nem kockázatos dolog kékhalálozó memóriával bioszt frissíteni? Én nem tenném!!!

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#11) AMDpower/ válasza zso73 (#10) üzenetére


AMDpower/
aktív tag

Az a baj, hogy telepites vagy xp bootnal all be a kekhalal csak..., azert kulonos a dolog..., azert alapokat meg en is tudom, azert most eloszor memtest.., aztan majd kiderul..., de erdekes.., nemigazan ertem:F

(#12) Gorneck válasza AMDpower/ (#11) üzenetére


Gorneck
titán

Milyen hw-ből áll még a tulaj gépe?! Milyen kódot dob kékhalkor?! Vagy simán restart?!

[Szerkesztve]

Gorneck#1239

(#13) AMDpower/ válasza Gorneck (#12) üzenetére


AMDpower/
aktív tag

Azonnal telefonalok es gepelem is lefele!

(#14) AMDpower/ válasza AMDpower/ (#13) üzenetére


AMDpower/
aktív tag

Nemveszi fel a telefont, sms-ben értesítve, remélem hamarosan jelentkezik, és tudokszolgálni újabb fejleményekkel!

(#15) AMDpower/ válasza AMDpower/ (#14) üzenetére


AMDpower/
aktív tag

Elvileg megvanoldva a dolog!:)
A cpu huto nemeppen ugyment ahogy annak menni-e kellett volna, bios 0rpm-et jelzett..., de a venti porgott.., csak nem ugy ahogy kellett volna neki, hovedelem kikapcsolva..., es ugye jo melegedos prescott..., nameg boot es ugye proci dolgozna.., de melegszik mint atom hat restart vagy fagy.., msot kapott egy ujj cpu ventit es most minden ok!:)
Eleg kulonos a dolog, de a lényeg, hogy végre ok a dolog...

Mindenkinek koszonom a segitseget!

MOD.: Én most azthiszem kiakadtam.., nemigazan ertem, hogy mikoze a ho-nek es a hutonek a memohibazashoz..., nah mind egy egyszer majdcsak rajovok...!


Probléma megoldódott, Topic ZÁRHATÓ!



[Szerkesztve]

(#16) Viktor77 válasza AMDpower/ (#15) üzenetére


Viktor77
titán

Hővédelem kikapcsolva?

P4-ben alapból megy, nehezen tudod kikapcsolni. Max a Thermal Throttling-ot tudod kikapcsolni, viszont a proci ekkor sem ég le.

MOD: Semmi, de ha a proci túlmelegszik és csak egy pöttyet hibázik, az egész win telepítés elszáll. Mint tudjuk ugye, oprendszer nélkül a proci 100%-on megy.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#17) AMDpower/ válasza Viktor77 (#16) üzenetére


AMDpower/
aktív tag

Már értem a dolgot..., intelben nagyon nemvagyok otthon, ahogy mondani szokás, az ember élete végéig tanul.., hát most intel házatáján is tanultunk egy-két újdolgot..:)
Mondjuk inkább égés, hogy ilyen egyszerű problémát nemtudok megoldani, de ezert van a fórum:)

(#18) Viktor77 válasza AMDpower/ (#17) üzenetére


Viktor77
titán

Hát, ha egyszer AMD-s lapom lenne (nem lesz ilyen), ennél sokkal cifrábbakat kérdeznék. :)

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#19) Gorneck válasza AMDpower/ (#15) üzenetére


Gorneck
titán

:Y LoL:DDD

Gorneck#1239

(#20) Flashget válasza Viktor77 (#18) üzenetére


Flashget
félisten

:C

Realme GT Master Edition

(#21) AMDpower/ válasza Gorneck (#19) üzenetére


AMDpower/
aktív tag

Hát az, én komolyan már gondoltam mindenre, csak ilyesmi problemara nem..., es kapom az sms-t hogy megoldodott a dolog, felhivtam mert majd megolt a kivancsisag erre meseli..., hat mondom ilyen nincs..., es enmeg majdnem visszavettem a lapot..., szoval huh:)

Érdekes a számítástechnika világa:D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.