Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Ic7 20 21 22 gond ! help ! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) deepwell


deepwell
aktív tag

Hali mindenki !

alapfolallas !

IC7 a 19 es BIOS al fut 2 -3 honapja semmi gondom nem volt vele ! Van a PATA vezerlon 2db 80GB os IBM meg egy Pio DVD, meg egy ures. az SATA vezerlon egy 120 GB os SEAGATE. a rendszer az egyik 80 ason van P.M. en.

Olvasgatom a nagy IC7 topicot, Irja egy srac hogy akinek regebbi IC7 ese van amin meg rajta volt a LAN dugo, ha az IC7-G s biost telepiti megkapja a GIGABIT LAN -t ezen folbuzdulvan, na meg amugy is miert ne, letoltottem a 22 es biost ( mellesleg semmi kulonbseg az IC7 es az IC7-G s BIOS kozt) foltelepitettem, es innentol nem akarta megtalalni a P.M. bootsectort a gep ... hat nem volt mas valasztasom beraktam az XP telepitot mindent ujratelepitettem es mukodott is mindaddig mig a CD benne volt a driveban. amint kivettem es ujrainditottam a gepet megint nem talalta a bootsectort. Visszaraktam a 19 es BIOS t es minden mukodik szepen ! kiprobaltam a 20 as 21 es es ujraletoltottem a 22 et de most a sima IC7 eset ! (ujra hangsulyozom semmi kulonbseg a ketto kozott) es egyikel sem indul el a win betoltes ! mi lehet a gond ???

Framerate is LIFE !

(#2) Viktor77


Viktor77
titán

A ''Nagy IC7 topic''-ba nem mehetett volna? Ott nagy az élet, és hidd el aki tud segít.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#3) Gorneck válasza deepwell (#1) üzenetére


Gorneck
titán

Felbuzdulásod elött megnézhetted volna hogy a lan chip helyét me az üresen tátong! A lan csati az összes ic7-esen rajta van!

Gorneck#1239

(#4) Viktor77 válasza Gorneck (#3) üzenetére


Viktor77
titán

Én annó, még az azt védő erős gumifélét is leerőszakoltam róla, mert akkor még nem tudtam, hogy nincs rajta LAN.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#5) Gorneck válasza Viktor77 (#4) üzenetére


Gorneck
titán

Aszhem ezé az álmodding miatt már nyitott vki topicot! De az is belett zárva! Szal ennyi!
Egyebet nem tudok mondani kérem zárassa be!

...és látogatni a nagy ic7 topicot!

Gorneck#1239

(#6) Gorneck válasza Viktor77 (#4) üzenetére


Gorneck
titán

:D

Gorneck#1239

(#7) deepwell válasza Gorneck (#3) üzenetére


deepwell
aktív tag

Hm .....

A lenyeg azon van, hogy nem tudok ujabb BIOSt rakni a gepemre mint a 19 es !!! es nem azon hogy nem megy a LAN ! Mellesleg csak azeret nem fogom szetszedni a gepet hogy megnezzem rajta vane a chip a lapon vagy nincs ... folraktam a 22 es BIOSt gondoltam ha megy a LAN kira ha nem akkor is legalabb a 22 van fonn a 19 helyett !

Framerate is LIFE !

(#8) Gorneck válasza deepwell (#7) üzenetére


Gorneck
titán

nagy ic7 topic! ott segítőkész emberek vannak!

Gorneck#1239

(#9) Gorneck válasza deepwell (#1) üzenetére


Gorneck
titán

csökkentett mód?

Gorneck#1239

(#10) erdoke válasza deepwell (#7) üzenetére


erdoke
titán

Nálam is ez volt a gond. Visszatettem a 19-es BIOS-t, és hirtelen mindkét XP-m (PATA és SATA) bootol HDD-ről is... Abit BIOS suxx!:((

A legjobb aláírás a héten

(#11) deepwell


deepwell
aktív tag

koszi mindenki !

topic ZARHATO !

Framerate is LIFE !

(#12) erdoke válasza deepwell (#11) üzenetére


erdoke
titán

Pontosan hová írtál az Abitnak? Én is anyáznék egy kört...;]

A legjobb aláírás a héten

(#13) deepwell válasza erdoke (#12) üzenetére


deepwell
aktív tag

ABIT Customer Service Center

technical@abit.com.tw

Framerate is LIFE !

(#14) erdoke válasza deepwell (#13) üzenetére


erdoke
titán

Kösz. Azért az eredményt majd írjuk be ide vagy A nagy IC7 topicba, illetve ha megtudtuk, melyik BIOS-ban javították ki a problámát, akkor azt is.

A legjobb aláírás a héten

(#15) deepwell válasza erdoke (#14) üzenetére


deepwell
aktív tag

SIKERULT !

tehat gondoltam egyet es letoltottem megegyszer a 22 es biost de most a canadai/ USA oldalrol es nem a globalrol ! win alol Flashmenu 133 al felnyomtam es lazan bootol ugy hogy nincs benne CD ! hihetetlen !

[Szerkesztve]

Framerate is LIFE !

(#16) hcol7


hcol7
senior tag

en probaltam a 21 22 t is, most perpill a 22 es van fenn, es semmi bajom vele.. ki erti ezt :F

(#17) Ruzso


Ruzso
tag

Nekem semmi gond a 21-essel. Most 2.8 2-3-3-7 SR 5200/2300

Life could be so easy without PC.

(#18) westlake válasza deepwell (#15) üzenetére


westlake
félisten

ha ezt meglatja dok:)

Play nice!

(#19) deepwell válasza westlake (#18) üzenetére


deepwell
aktív tag

Hat igen ..... de mint utobb kiderult a canadai/USA link is pont oda mutat taiwan -ra ! :) Tehat nem ertem, mert letoltottem ugyan azt a biost amit elotte 4 szer probaltam feltelepiteni es nem mukodott, most ujra megprobalkoztam vele, es csont nelkul uzemel, sot meg a memoria kezeles is gyorsult !

Egy valami van amiben a dok es en gepem hasonlit meg ! hogy mindkettonknek 19 es BIOS a volt fenn mielott 22 re frissitettunk volna ! de hogy nekem ma miert sikerult azt meg mindig nem tudom !

Framerate is LIFE !

(#20) westlake válasza deepwell (#19) üzenetére


westlake
félisten

ezt soha nem tudjuk meg:)

Play nice!

(#21) erdoke válasza westlake (#18) üzenetére


erdoke
titán

Már láttam, miután beírta, csak a Nagy IC7 topicban válaszoltam rá.:)

A legjobb aláírás a héten

(#22) erdoke válasza deepwell (#19) üzenetére


erdoke
titán

Nekem a 22-es volt fenn, amikor a #2 XP-t kezdtem installálni a SATA vinyóra, és behalt a boot. Utána húztam vissza a 19-et, aztán miután rendbetettem, újra a 22-est. Azzal megint vacakol a SATA...:((

A legjobb aláírás a héten

(#23) deepwell válasza erdoke (#22) üzenetére


deepwell
aktív tag

Megoldodott a rejtely !

Termeszetesen nem az segitett a bootolason hogy letoltottem u.a a filet es felraktam megegyszer ! Hanem egy olyan dolog aminek alapjaraton semmi koze sem kellene hogy legyen az egeszhez. Tudniillik, errol meg nem szoltam mert azt hittem nem fontos, van egy PCI s IDE vezerlom amirol nem lehet bootolni. 2 db CD egyseg van rakotve Primary M es S, a secundary ra pedig egy rack. Amibe akar M akar S vinyot lehet dugni. Nos mikor benne van a vinyo, amin mellesleg semmi bootsector nincs, mert nincs es soha nem is volt rajta oprendszer, akkor a gepem minden tovabbi nelkul bootol az alaplapra kotott IDE vinyorol. Ha nincs benne a rackan vinyuo akkor ugyanugy nem bottol ez az idiota gep ! Teljesen kivagyok...

Framerate is LIFE !

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Ic7 20 21 22 gond ! help ! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.