Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Ic7-max3 probléma! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) palamer


palamer
csendes tag

Sziasztok!

Először is elnézést, hogy új topikot nyitottam, de tartottam tőle, hogy a problémámmal elvesznék a nagy spillerek beszélgetései között.
Szóval a gondom a következő. Van egy IC7-MAX3 alaplapom, amire két CD/DVD ROM-ot és két winchestert csatlakoztattam. Az egyik vinyó SATA-s, a másik hagyományos IDE kábel csatlakozású. A problémám az, hogy a két vinyóra két oprendszert szeretnék feltenni, egy XP-t és egy Linux-ot. Az XP gond nélkül fel megy az SATA-sra, de a Linuxot csak akkor tudom feltenni az IDE-sre, ha a SATA-st lehúzom. Ez még nem lenne gond, de ha a telepítés után visszadugom a lekötött merev lemezt, akkor nem tudom elindítani a Linuxot.
Van valami beállítási hiányosság, amit nem csináltam meg a BIOS Setupban?
Ja és még valami, a BIOS Setup-ban hogy lehet kiválasztani, hogy melyik merevlemezről induljon? Ugyanis a felkínált palettán csak annyi szerepel, hogy HARD DISK, illetve CD ROM, és egyiknél sem lehet konkrétan kijelölni az indítandót. Nekem egy ASUS-om volt ezelőtt, de ott ki tudtam választani név szerint mind a merevlemezt, mind a CD ROM-ot
Köszi előre is a segítséget.

(#2) pojzon


pojzon
tag

Azt hiszem én sejtem mi a problémád, igaz én egy sima IC7-t használok.

Szóval a biosban ha be van állítva, hogy melyik eszközről indúljon a boot, akkor fölötte van egy ilyesmi, hogy ''Hard Disk Proirity''. Lehet, hogy más a felirata, de mindenképpen a szöveg utal, hogy a merevlemezek közötti bootsorrendet állíthatod. Ott be kell állítanod, hogy vagy a linuxos vagy a Windowsos vinyó legyen első. Ekkor arról fog bootolni amelyiket beállítottad.
Remélem ez segít a problémán. Illetve ha másik oprendszert akarod indítani, akkor elötte a sorrendet természetesen megint meg kell választani.

(#3) palamer válasza pojzon (#2) üzenetére


palamer
csendes tag

Ez volt a megoldás. Köszi a tippet!!

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Ic7-max3 probléma! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.