Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) GombócArtúr


GombócArtúr
senior tag

A fáradt gőzben már megjelent topic másolata, hátha így hatékonyabb és gyorsabb segítséget kapok a problémára...

Na történt az hogy ma apám kapott egy gépet. Ez egy óriáscégé volt és bérszámfejtésre használták. Pontosabban egy IBM Netvista gép.
Valamiért a bekapcsolása is elég nehézkes volt, hiába tapadtam rá a bekapcsol gombra meg néztem meg az éritkezéseket, nem akart menni... aztán valahogy mégiscsak sikerült...
De sajnos az igazi probléma még csak itt kezdődött. Még márkás géppel nem volt dolgom, úgyhogy meglepődtem hogy a BIOSban mennyi ''mindent'' be lehet állítani (jóformán semmit) és a gépen az okosok rajta hagyták az oprendszert (winNT) és jelszó nélkül ugye nem tudok belépni, illetve akármit is csinálni.
De CDről nem tudokk bootolni, ugye a biosban boot sequencet nem lehet állitani.
Gondoltam akkor elhozom hozzám a gépet, kiszedem a vinyót és majd az én gépemről leformázom...
Egy frászt!

Bedugom a vinyót, erre se kép se hang, nem indul be a gépem... kihúzom, utána sem... csak úgy tudtam újból elinditani a gépemet hogyha kihúztam az áramot, és kiszedtem az elemet az alaplapból egy kicsit.
A vinyó egyébként szintén IBM (10Gb) és van rajta vagy 40 féle jumper beállitási mód...
Valahogy zárolták a vinyót hogy más gépbe ne tudják használni? Vagy mi a rák? ilyet még nem láttam... és hogy tudok arra a gépre oprendszert feltenni? sürgős lenne! még ma éjjel meg kellene csinálni...

SEGICCSÉG!

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#2) PapaMaci válasza GombócArtúr (#1) üzenetére


PapaMaci
őstag

Amit én láttam eddig netvista-t abban mindben lehetett állitani a boot szekvenciát. Mekkora gép? Melyik?

...mint az közismert...

(#3) steve@prhw válasza GombócArtúr (#1) üzenetére


steve@prhw
őstag

Itt a cégnél ''üzemszerűen'' NetVistákkal foglalkozom, és tényleg az összesben be lehet lőni a boot sorrendet. Cég távközlési területen tevékenykedik? Elképzelhető, h az NT-vel együtt a BIOS-jelszó is bennmaradt... BIOS-reset nem árt... [volt, amelyik ilyenkor beengedett egy csökkentett menübe (gyak. két menüpont asszem...)]

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.