Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#112044) cadeyrn


cadeyrn
aktív tag

Jó reggelt, kedves mindenkik, így X év után egy random kérdés. Adott egy X201, ami sok évig linuxot futtatott, 2x8GB memóriával, minden gond nélkül, annak ellenére, hogy hivatalosan max 2x4GB a támogatott benne. Tavaly muszáj volt használnom egy Windows-t, feltettem rá, amit találtam, név szerint egy 32 bites Win7-et, aztán így maradt. Minden probléma nélkül települt a 2x8GB-ra, de sajnos csak 3-mat tudott használni.

Gondoltam egyet és nekiindultam felfrissíteni win 10-re, mert még mindig lehet ingyé', de nem volt zökkenőmentes. Többszöri nekifutásra is közölte, hogy " 0xc1900101 – 0x2001", egészen addig, amíg hirtelen felindulásból ki nem szedtem a wifi és a wwan kártyákat, illetve vissza nem tettem 2x2GB memóriát bele.

Miután végre sikerült frissíteni, visszamentek a kártyák és a 2x8GB, csakhogy teljes meglepetésemre a 32bites win10-ben sincs PAE, és közölte, hogy van 3GB memóriád.

Így készítettem egy 64bites telepítőt hogy ráengedjem a meglevőre, de még csak bootolni sem volt hajlandó - egészen addig, amíg megint vissza nem ment bele a 2x2GB memória.

Ezután felmászott, elindult, örülök. Beleteszem a 2x8GB-ot és lőn, valami, amit még sosem láttam PC-n: bootloop.

Bármit próbálok, bármilyen formában, a 64bites windows 10 nem hajlandó elindulni 2x8GB memóriával egy X201-ben.

A kérdés: tud valaki erre megoldást?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.