Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pschio


pschio
őstag

sziasztok!

van nekem egy szinte vadonat uj IBM vinyom 80 gigas 2 mega kessel! a minap nem volt hajlando olvasni a gep egy nagyobb meretu fajlt (egy 400 megasat). mivel frissen csomagoltam ki es a jogokkal sem volt problema ezert probakeppen kicsomagoltam ugyan azt a masik vinyomra es keszitettem belolle sfv-t majd ezt az sft atmasoltam a masik nem olvashato fajl melle. es hat bizony crc hiba volt az eredmmeny. masolni is probaltam a rossz fajlt de 28%nal mindig kiakadt es furcsa hangokat adott ki a vinyo. ezutan kitoroltem a rossz fajlt ezt engedte. de nem hagyott nyugodni a gondolat hogy nincsenek biztonsagban az adataim. lefuttam az Ultimate Boot CD egyik legujabb valtozatat es a vinyotesztek kozul kivalasztottam az IBM-hez valot. Nyomtam egy full tesztet es ezt dobta ki nekem:

Bővebben: link

hat en megnyomtam a repairt ki is javitotta az eredmeny succesfull lett.

kivancsisagbol ujbol nyomtam egy full tesztet reboot utan persze. es ezuttal nem talalt hibat. kerdesem az lenne mi volt a problema? mi okozta? es hogy vigyem e vissza badsector panasszal? vagy ez nem az? koszi a valaszokat udv:pschio

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#2) pschio


pschio
őstag

ja mivel ez lehet memoria problem is ezert egy memtestet is nyomtam. hiba nem volt.

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#3) pschio


pschio
őstag

na senki semmi? :O

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#4) DcsabaS válasza pschio (#1) üzenetére


DcsabaS
senior tag

A jelek szerint a HDD-den keletkezett egy (vagy néhány) bad sector. Ez szinte természes, ha pl. leejtette valaki. Túlmelegedés is okozhat bad sector-okat, illetve bizonyos százalékban gyári hiba is lehet. Ha Te tényleg körültekintően használtad, és mégis fellépett bad sector, akkor sajnos valószínű a gyári hiba, és ezt NAGYON ROSSZ ELŐJELNEK kell tekinteni! Az ilyen HDD-k általában elég hamar beadják a kulcsot. Ugyanakkor nem biztos, hogy a boltban zökkenőmentesen kicserélik egy ilyen ''apróság'' miatt. Ekkor próbálkozhatsz azzal, hogy ráfizetés mellett upgrade-elsz valamely nagyobb, másik típusra.

(Az IBM HDD-knek egyébként nem ez a tipikus tönkremenési formája, hanem hogy kitartó normális üzem közben egyszer csak adnak valami érces hangot, és aztán már egyetlen Byte-ot sem lehet belőlük kiolvasni.)


[Szerkesztve]

(#5) pschio


pschio
őstag

nos vannak uj fejlemenyek. a masik vinyom (maxtor slim) is ugyanazt kezdte csinalni mint az IBM. gondoltam ez nem lehet veletlen. es mivel utaltal a homersekletre, ellenoriztem. hat es bizony nem birtam megfogni kezzel :D szoval egyertelmuen tulmelegedtek a vinyok a rackekben. kiszedtem a hangszigetelesnek szant zsepiket (jo tudom elegge ratyi megoldas volt :B ) es leszedtem a rackek tetejet is. igy mar kezzel is megfoghatoak es nem melegszenek annyira. a hiba azota nem jott elo tobbet. a vinyokon lefuttatot tesztek ismet jo eredmenyeket hoztak. nem talalt hibat rajtuk az UBCD teszpriogijai kozul egy sem. illetve ami volt azt kijavitotta. ujboli lefuttatas eseten szinten nem volt hiba.

koszonom mindenkinek es vigyazzatok a vinyoitokra homerseklet ugyben is! :)

udv:pschio

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.