Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) D


D
csendes tag

csak 25Eft és szeretném tudni hogy f@sza-é??

(#2) thord válasza D (#1) üzenetére


thord
tag

Nekem fél éve megy jól, bár azóta egy picit hangosodott, más gond nincs vele.
Üzletben kb 20-30db-ot adtunk el, és még egyel sem volt gond. Mondjuk egyik 120GB-sal sem volt eddig:)

(#3) neduddki válasza D (#1) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

van belule 3db egy 120gxp es 2 180gxp nalad ez esika latba!
gyorsak halkak, de meg halkithatok, ha lenyeg asebesseg, akkor a 2mb-es kozott nincs nagyon ellenefele
ha haszna;lod a keresot akkor tanani fog meg nehany mazssa hozzaszoalst a 180-asakhoz, es egy kollega sztoridzs olfalt is belinkel errefele!
hutes javasolt!!!
sok szerencset hozza
ost ne lepoggye meg ha hitachi vagyon rairva atto meg ua..
please juz kereso

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#4) Bass


Bass
addikt

No 1!!! 120&180GXP!!!! Az ász,halk,gyors és egyáltalán nem melegszik az enyém max 30-33 fok! Érdemes megvenni.

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#5) drpele


drpele
senior tag

Végre megvan a 120 gigás 180gxp wincsim :((

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#6) almásrétes válasza drpele (#5) üzenetére


almásrétes
tag

[L]http://www.hgst.com/hdd/support/download.htm[/L]
Ez ugyan a Hitachi oldala, de már a vinyó is az, bár IBM van ráírva.
Lehetnek a 120/180GXP-vel olyan problémák, mint anno a 60GXP-vel voltak (halál fél év után,...)?

(#7) drpele válasza almásrétes (#6) üzenetére


drpele
senior tag

köszi a linket :) és ami a legjobb, hogy teljesítménycsökkenést nem észleltem

Almásrétes: Ne fesd az ördögöt a falra!
De majd fél év múlva nyilatkozom, hogy mi a helyzet a wincsivel :D

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#8) Flashcash válasza almásrétes (#6) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

A 120 GXP széria már több mint 1 éve forgalomban van. Ezzel együtt a meghibásodási aránya az egyik legalacsonyabb az összes vinyó tipus közül.
A 180GXP még újnak számít ezért erről a vinyóról még nem készült statisztika.
Majd pár hónap alatt kiderül mennyire megbízható.

(#9) neduddki válasza almásrétes (#6) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Eddig nem ugy tunik, pedig nalam kapnak rendesen! Nem fojjamatos uzem /sok ki es bekapcs/, rengeteg filemuvelet! A homerseklet ugy hogy kb 26-28 fok a lakasban ugy 32-33 fok /chiftec hazban enermax ventik/

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#10) neduddki válasza neduddki (#9) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Ja igen a 120GXP-sek ugy tavajj aug szept, a 180gxp-sek meg januariak!

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#11) hankey


hankey
csendes tag

Nekem volt 120gxp, még adtak rá 3 év garanciát is. Kb 2-3 hónap után elvielhetetlen idle zaja lett, annak ellenére, hogy működött jól.
Mivel nem szeretek sugárhajtómű mellett dolgozni, élni, ezért eladtam.
Most van Seagate Barracuda V. Mint egy álom...

(#12) scang


scang
senior tag

nekem van 120 gb 7200 Hitachi
mit tudtok róla illetve milyen hűtést vegyek rá??

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#13) D válasza neduddki (#10) üzenetére


D
csendes tag

MI a különbség a 120GXP és a 180gxp között ?? Talán Cash??? az egyik kettő a másik nyolc MB??? mert ugye mindegyik 120GB-os!!

(#14) neduddki válasza D (#13) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

A leglenyegesebb a folyadekcsapad! A technikarol lasd Den cikket!
A 180gxp-ban pedig 60GB lemeztanyerok vannak!

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#15) maddog válasza D (#13) üzenetére


maddog
tag

a cash(keszpenz)is lehet kulonbseg de a cache(gyorsitotar)is

(#16) hankey


hankey
csendes tag

Mikor kezdett hangosodni a 120gxp-m, kicsit körülnéztem neten.
Találtam egy érdekes cikket, a tech-reporton, ahol IBM szakember kijelentette, hogy a 120gxp-t maximum 8-órán keresztül ajánlott használni 1 nap.
http://www.tech-report.com/onearticle.x/3465
http://www.tech-report.com/onearticle.x/3494
Ez volt az a pont, amikor biztos lettem abban, hogy lecserélem a diszket...

(#17) erdoke válasza D (#13) üzenetére


erdoke
titán

60 GB-os tányérok, javított motor. Lényegesen csökkent az elérési idő anélkül, hogy átálltak volna ATA133-ra. Van belőle 8MB cache verzió is, de ha nem másolsz gyakran sok kis fájlt, nem biztos, hogy megéri.
Nekem is 180GXP-s 120 GB IBM van, kifejezetten jónak tűnik.

A legjobb aláírás a héten

(#18) Flashcash válasza hankey (#16) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Az én IBM 120GXP-m már több mint 2200 órát ment (nem 8 órás bontásokban) a vinyó még nincs 6 hónapos sem. Nem hangosodott stb.
Akkor szerinted dobjam ki? :DD

Az IBM max. 8órás téma már lerágott csont.

(#19) Bass


Bass
addikt

A 8 órás üzemmód csak duma 60 és 75GXP-re még oké mert az kaki de a 120GXP egy állat jó vinkó,nekem még 3 év garival adták,és a vinyó 2002 februári:))(több mint fél éves:))

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#20) neduddki válasza Bass (#19) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Te jo isten engem valak ifelretajekoztatott tenyleg 2002-van????:-))))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#21) deepwell válasza hankey (#16) üzenetére


deepwell
aktív tag

ha nagyon elkezdesz keresgelni es esetleg folhivsz egy par gyartot, szinte mindegyik azt mondja hogy a vinyoik napi 8 - 10 ora hasznalatra vannak tervezve .... az IBM ezt a Datasheet be is beletette jol lathato helyre, ennyi a kulonbseg az IBM es a tobbi gyarto kozt ! :) amugy en a 60 GB os korszak ota IBM eket hasznalok, eddig volt vagy 20 beloluk, egy sem ment galyra, meg a 60GXP -k sem, pedig napi 24 oraba futnak es egymas folott minimum 3 !! most 2db 80 as es egy 120 GBos ...

Framerate is LIFE !

(#22) drpele


drpele
senior tag

nektek is szokott ilyen, ööö nyikorgó hangot adni a 180 gxp??
Nem is tudom mihez hasonlítsam, talán ajtónyikorgáshoz, vagy nem'tom.
Óránként kb. 1x-2x

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#23) drpele válasza hankey (#16) üzenetére


drpele
senior tag

egyébként nálam a wincsi csak 8 órát fog menni naponta!
Háromszor 8-at :))

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#24) hankey válasza drpele (#22) üzenetére


hankey
csendes tag

Nyikorgó hanggal kapcsolatban annyit tudok, hogy az IBM lemezek bizonyos várakozási idő után csinálnak öntesztet. Ez az eszköz használatától függően óránként 1-5 alkalommal is bekövetkezhet.

(#25) neduddki válasza hankey (#24) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Oho szokott csinalni, de nem tom eldonrtteni hogy az most a 120 v. a 180! Attol fuggetlenul meg megy!

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#26) ocso válasza drpele (#22) üzenetére


ocso
tag

Hali!

Nekem a 80 GB-os csinál ilyeneket, főleg login után egyszer, meg másoláskor néha.De állítólag csak a fejpozíciónálás hangos. :)
Az Active Smart nem jelez semmi hibát.

(#27) drpele válasza ocso (#26) üzenetére


drpele
senior tag

a fejpozícionálás nálam már nem hangos, mert az acoustic levelt levettem minimumra az ftool-al :DDD

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#28) ocso válasza drpele (#27) üzenetére


ocso
tag

Ez nem megy kismértékben a teljesítmény rovására? :t

(#29) drpele válasza ocso (#28) üzenetére


drpele
senior tag

hát ez nagyon érdekes...
délután volt ehhez a topichoz egy hsz-em és szőrén-szálán eltűnt :DDD

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#30) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

OFF

Lehet hogy én néztem el valamit,de honnan lehet leszedni a ''vinyó hang visszavevő'' progit?Néztem az IBM-nél és a Maxtornál is,de nem találtam..Valaki tudna nekem ilyet küldeni?

ON

(#31) dr. rozmark


dr. rozmark
tag

Az első hozzászólások között nézd meg almásrétes linkjét!!!

http://www.szentagothailab.sote.hu

(#32) kretenallat


kretenallat
senior tag

elmondana vki a hulye fejemnek pls h seagatebol melyik a folyadekcsapagyas ? (80 gigasat szeretnek)
illetve ibmbol is johet (olyan a mostanim a melle szeretnek masikat mer kicsi lett)

:: Ω :: Born Dead, Buried Alive :: Ω ::

(#33) Flashcash válasza kretenallat (#32) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

A Seagate már jó ideje csak folyadékcsapágyas Barracuda vinyókat gyárt:
Barracuda IV, Barracuda V, Barracuda 7200.7

IBM-ből a 180GXP széria folyadékcsapágyas.

(#34) drpele válasza _Volkovy_ (#30) üzenetére


drpele
senior tag

Almásrétes #6 hsz-ében levő link
A progi neve: feature tool, vagy vmi ilyesmi
és az acoustic levelt kell benne állítani

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#35) drpele válasza kretenallat (#32) üzenetére


drpele
senior tag

szerintem gondold meg, hogy mekkorát veszel
szvsz 120 gigás nem sokkal drágább és azért az a +40gb nem elhanyagolható.
a minap olvastam, hogy már 25-ért is látott valaki ibm/hitachi 120gigás 180 gxp-t.
és hangban nagyon ott van a seagate mellett, emellett még gyorsabb is

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#36) drpele válasza drpele (#35) üzenetére


drpele
senior tag

jah, pont az első hsz-ben van, hogy 25e :))

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.