Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) csavarlazito


csavarlazito
tag

Hi
Egy halk gépbe kellene az integráltnál jobb, de hangtalan vga megoldás.
I975X chipset és Crossfire támogatás van, de én két új passzív hűtős 8400GS-t szeretnék beletenni, SLI-ben. Ez még mindig olcsó, kis helyigényű és talán már elfogadható teljesítményű.
Megy már?
Mindenhol csak tavalyi hírek vannak arról, hogy az NV dolgozik a 975+SLI támogatásán driverben..

(#2) fekeandras válasza csavarlazito (#1) üzenetére


fekeandras
őstag

Nem tudom tudja-e az sli-t de 1db erősebb passzív kártya nem lenne jobb? Ha veszel 2db 8400GS-t az egy zsákutca (64bit, ddr2 memo stb...).Ár/érték arányban nagyon rossz választás, és az csak egy dolog, hogy lassan már szabadulni sem lehet tőlük mert a kutyának sem kell, de ráadásul még harmatgyenge is a kártya.A mai játékok már nagyon szarul mennének rajta.Élvezhetetlen képregénnyé lassulna az önfeledt játék.Semmiképpen ne vegyél olyat :N .1db HD4650/4670 vagy 9600GSO a két 8400GS helyett?Alig drágább de ég és föld a kettő...

Mod: Arról nem is beszélve, hogy csak a régebbi játékok mennének jól vele azok meg vagy támodatják az sli-t vagy nem...

[ Szerkesztve ]

(#3) csavarlazito válasza fekeandras (#2) üzenetére


csavarlazito
tag

Győzzél meg, hogy a 4670 csak bordával nem forr fel játék közben, és nem fűti szét az egész házat.:)

(#4) fekeandras válasza csavarlazito (#3) üzenetére


fekeandras
őstag

Egy 12cm-s ház ventillátor ami a kártyára fúj és annyi elég is neki, meg van oldva a kellő szellőzés.Persze nem azt mondom, hogy hűvös lenne a kártya játék közben.A passzív hűtést játékra szánt videókártyák esetében egyszerűen hülyeségnek tartom.

(#5) csavarlazito válasza fekeandras (#4) üzenetére


csavarlazito
tag

Nem hülyeség az, csak elég nagy borda kéne rá, nem ezek a picik.
Egy elromló hangos ventilátor se jobb.
A 4850-emen olyan rohadt buzi hangos ventilátor van, hogy az egész szobát betölti a hangja, csak az hallatszik ki a gépből. Pedig nem szar és olcsó. Akkor képzeld el ilyen kártya milyet szólna.

(#6) finest válasza csavarlazito (#5) üzenetére


finest
őstag

Nem tudok róla, h lenne ilyen chip alá SLI támogatás. Szerintem sincs sok értelme 8400 SLI-nek, mert nem minden játék támogatja az SLI-t és önmagában a 8400 meg elég halovány.
Akkor már inkább egy erősebb passzív NV kari az egyik 8400 mellé, amit betehetsz a másik PCI-E slotba Physixet számolni. Így nincs szívás az SLI-vel, meg a moddolt driverek kutatásával. Erről mi a véleményed?

Amúgy a 4670 szerintem nem kifejezetten melegedős GPU a korábbi Ati karikhoz képest.

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#7) Speed® válasza csavarlazito (#3) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Egy <60W fogyasztású kártya normális bordával jól szellőző házban vígan elvan.
Nálam VNF100 van rajta és HTPCben használom, 75°C alatt marad tuningolva is.
SLI/CF baromság ahogy van, főleg ilyen kategóriájú kártyákkal. 8400GS..S3 Trio.

A 4850edre meg tegyél egy AccS1\Chilla megoldást és máris csendesebb lesz..

Ezt a topikot meg valszeg zárni fogják hamarosan.

[ Szerkesztve ]

(#8) csavarlazito válasza Speed® (#7) üzenetére


csavarlazito
tag

Nem teszek S1-et, ugyanis CF-ben lesznek és nem fér el az átkötő :)
Hogy hülyeség-e azt nem tudom, minden driverrel egyre jobb a CF..

Miért zárnák?
Aktuális a kérdés, ugyanis még senki se mondta, hogy IGEN, megy vele, vagy NEM, nem megy vele.
Külföldi fórumokban sincs semmi konkrét. Itt megfordulnak annyian, hogy hátha valakinek pont legyen ezzel tapasztalata. :)

(#9) csavarlazito válasza finest (#6) üzenetére


csavarlazito
tag

Nincs még meg a 8400, csak tájékozódom..
Külön Phsyx-nek meg egyebeknek nem akarok nagy segget keríteni, csak az kell, hogy az alaplapi izéknél jobb teljesítménye legyen, és néhány újabb játék úgy elmenjen, hogy a gép zajszintje nem nő. Egy 8400 halovány, de két 8400 már halovány*1.6 lenne :)

4670-hez nem volt még szerencsém, X1950XT-hez képest például milyen?

(#10) fekeandras válasza csavarlazito (#9) üzenetére


fekeandras
őstag

A HD4670 a 128bit ellenére is gyorsabb és kevesebbet fogyaszt az X1900XT-nél, bár szerintem az X19xx egy nagyon jó széria volt.

(#11) finest válasza csavarlazito (#9) üzenetére


finest
őstag

Mindenképp jobb választás mint a 8400-as 2x. Mintha pont a Sapphire adott volna ki belőle passzív hűtésűt mostanában. - Meg is találtam: [link], de ez sem tűnik zajosnak: [link].
Nincs rajtuk plusz tápcsati, szal nem lehet olyan vészes a fogyasztás.

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#12) csavarlazito válasza finest (#11) üzenetére


csavarlazito
tag

Ez jó tipp, köszönöm!
Ha árban sincs nagyon elszállva, akkor lehet, hogy mégse szórakozok SLI-vel.
S3Trio SLI. :DDD

(#13) finest válasza csavarlazito (#12) üzenetére


finest
őstag

Nincs mit! :R

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#14) Speed® válasza csavarlazito (#8) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Flexibilis híddal, de akár merevvel is meg lehet oldani az összekötést, ha nincs útban a bordák közti hőcső.

Azért zárnák, mert nincs semmi érdemi információ. És ha jobban belegondolsz, nem is lesz, kit érdekel még nVnél a 975X chipset szerinted..?

Mellesleg nem értem, hogy miért akarsz a CFes alaplapba SLIt..szerintem te sem.
Főleg 8400GSekből..hihetetlenül lebutított karik, SLIben sem érnek semmit 3Dben.

(#15) csavarlazito válasza Speed® (#14) üzenetére


csavarlazito
tag

Útban vannak a bordák.. A Crossfire-nek merev összekötője van, az SLI-nek rugalmas, ahogy láttam, másoknak se megy Accelero hűtős 4850-ekkel a CF.

Ha netán van egy elvetemült aki szintén sli-t szeretne ilyen lappal, és netán rákeres, legyen meg. :)
(persze ha egy n+1-edik Nv vs Ati topikot nyitnék, ott rögtön lenne ezercsillió hozzászólás)

Már nem akarok, csak egy kósza kérdés volt, hogy menne-e. A 4650 jobb választás minden szempontból, csak eddig nem voltam biztos benne, hogy elmegy-e passzívban. (igazából most se vagyok 100% biztos de talán igen)

Most látom, ugyanolyan cpu hűtőnk van.. Egy terhelt hőfokot tudnál nekem mondani a magokra? Csak összehasonlításként. (én Coretemp-el nézem, 53-54 az átlag így újrapasztázás után, E2180 1.502V&3300Mhz)

(#16) Speed® válasza csavarlazito (#15) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

CFből is van flexibilis\hosszú összekötő, pl. ez.
Ha jól emlékszem, SzlobiG-nek 4850+S1 CFje volt.

Mindegy, a modok eldöntik, hogy elfér-e, vagy ott vannak a 975X lapok-topikok.

A 4650 és a 4670 is bőven elmegy passzívan, mint írtam utóbbit használom egy az S1nél karcsúbb Zalmi VNF100al ventimentesen. Nyílván attól is függ a dolog, hogy milyen légmozgás éri a kártyát\bordát.

Proci terhelve 60°C alatt nálam is. 4.2GHz\1.47Vnál már felugrik 70°C körülre.
A venti szívó állásban dolgozik rajta 400-1500rpm magasságában, hőfüggően..

(#17) csavarlazito válasza Speed® (#16) üzenetére


csavarlazito
tag

Hülye vagyok, flexibilisnek flexibilis, csak rövid..
Tehát egyenesen betéve elér a 2. kártyáig, de a hűtő körül nem tudnám behajlítani.
De mindegy is, ez most nem az a téma. :)

A 70 fok kicsit soknak tűnik, de ha tényleg annyit forog a ventilátor, akkor simán csak nem tudja átfújni a sok kis sűrű lamella között a levegőt.. Nekem mondjuk egy sima Zalman 12-es ventilátor van rátéve fixen, azzal elvan. A vga hangja elnyomja :)

Nagyjából nulla légmozgással felejtős a 4650?
Találtam olyat, hogy hd3450, egyárban a 8400gs-el, a tesztek alapján egy 3ghz körüli core2-vel már az is elmegy relatíve jól, és passzívan 60 fokos. Az se lenne rossz bele :F

(#18) Speed® válasza csavarlazito (#17) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A 70°C nem sok, szívó állású venti kevésbé hatékony, főleg ilyen sűrű bordánál alacsony fordulattal. Illetve az sem mindegy, hogy 1.175V->1.468V..fűt rendesen ilyen túlfeszeléssel. 24/7 persze nem tolom neki ennyire, bőven elég a 3.75GHz/1.35V.

0 légmozgással minden felejtős, nem csak a 4650. A nagyon súlyosan lowend karik mint a 3450/8400 elmennek, de játékra ezekből 4 sem lenne elég..

Amúgy ezért felelsleges a topik..köze sincs a tartalomnak a címhez, kutyát sem érdekel ma már mindez..de felőlem itt maradhat nyitva, majd elsüllyed.

(#19) csavarlazito válasza Speed® (#18) üzenetére


csavarlazito
tag

Nincs köze a tartalomnak a címhez, mert ugyanúgy nem tudtok hozzászólni, mint a kérdés feltevő :)
Nehogymár én legyek a hibás azért, mert mindenki hülye a témához.
Kérdezek valamit, erre "ne vegyél sli-t" "ne vegyél ilyen kártyát" minden, mint egy bazárban. :DDD

(#20) finest válasza csavarlazito (#19) üzenetére


finest
őstag

De, szerintem nagyon pontosan meg lett már mondva, h mi a helyzet. Nincs hivatalos SLI támogatás a i975 alá. Ráadásul régi a chipset, ha van moddolt driver, az tuti túl régi. Itt az oldal alján van egy SLI patch, azt írják a második kari beépítése előtt fel kell tenni a legújabb drivereket, futtatni a patchet és berakni a másik karit. Ahogy olvasom nem mindenkinek jött össze, viszont aránylag friss a topik. Tood ,csak saját felelősségre!
Bár a 8400 SLI ettől még értelmetlen...

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#21) finest


finest
őstag

Jé, a PH!-n is volt már szó róla: [link]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#22) csavarlazito válasza finest (#20) üzenetére


csavarlazito
tag

Egy ilyen leírásra vágytam, köszönöm szépen!
Világos és érthető..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.