Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  I440bx es lapok max cpu kezelése (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) TitiRii


TitiRii
senior tag

hy all.
adva van 2 lap!
az 1. egy acorp
( [L]http://www.acorp.com.tw/common/Jumper/intel/6bz81/6bzv81.zip[/L] )
a másik egy Delta mp2 bx x ver. c lap
( [L]http://www.dninetworks.com/products/system/system_mp2bxx.htm [/L] )
a kérdés az hogy ezekbe mekkaora leg nagyobb cpu amit bele lehet rakni
mind 2 slot 1 es
az egyikban volt már probálva egy 633 celeron (átalakitoval) azzal nem kapcsolt be.
nézegettem a bisot és az fsb max 150 ig álítható még az acorpban is
tehát elvileg a 133 menne neki.
8 a legnagyobb szorzó mind2 ön(jumperek)
lehetne pl bele rakni ezekbe 1000mzh körüli nem tualatin p3 as procikat?
(doksiban emlitik hogy p3 at is kezel)

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#2) Lomos válasza TitiRii (#1) üzenetére


Lomos
aktív tag

nekem Abit BH6 van, es 700as PIII-al rohangal. Elotte 333as cerka volt benne, atalakitoval, es a PIIIal nem akarta az igazsagot, amikoris kicsereltem FCPGA atalakitora a PPGA-t :D

szoval meg az is lehet, hogy ez volt nalad a baj. Amugy BIOS fuggo szerintem nagyreszben.

www.HuWiCo.hu - Hungarian Wireless Community

(#3) hogyishívnak? válasza TitiRii (#1) üzenetére


hogyishívnak?
aktív tag

Szia!
Hivatalosan a BX 100 MHz FSB-t támogat a többi alaplap, gyártó és szerencse függő.

Tibi

(#4) TitiRii


TitiRii
senior tag

hali
jol tudom hogy az intel a 800mzhs p3tol vezette ve a 133 mzh fsbt?
az alaplapokon 8szorzo amax igy elvileg 8*100 800mzh p3 a max a tech doksi szerint
lehet nálunk is fcpga átalakító kellet volna ppga helyet (bár én ugy tudom tök 1 formák)
de a fö kérdés it az hogy van e rá esély hogy egy 1000mzhs p3 (nem tualatin) vagy 1000mzh celeron(szintén nem tualatin) mükögyön 1 ien alaplapban?
vagy ennek teknikai kizáró okai vannak?
biosbol a deltáhot 150bx nevü van
acorphoz szintén
érdekesség
volt egy soltek sl 63 av+
ez egy olyan öszvér lap
at/atx szabvány via kt 133 chip van rajta ha jol emlékszek és socket 370 foglalat
900mzh cerka volt nekünk benne de a szorzok itt is csak 8 ig lehetett álítani biosban(ezen már nem jumperokkal kellet)jött a poén
beraktuk és bootoláskot ezt irta ki: 900mzh (9*100mzh) :))
másik hogy ügye ezen a szorzo ugymond hardweres. az acorpban egy 350 p2 dobog, és a jumperelés szerint most 5* szorzoval kéne hogy mennyen e helyet 3.5 ösel megy.a p2 ugy tudom nem enged szorzot álítani csak a celeron. akkor ezek szerint ez sem anyira hws mert igy ügyebár be se kéne kapcsolnia. erre ö figyelmen kivül hagya és azt használja amit a proci kiván
én ezeken spekulálva arra hutok hogy elvileg akkor nagyob szorzoval is kell hogy mükögyön mint amire lehet álítani.

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#5) TitiRii


TitiRii
senior tag

van 1 ötletem.
ha valakinek van ien celeron de föleg p3 ma
ami 800 vagy nagyobb mzhn ketyeg.Az hozza el hogy kiprobáljam :) ha jó áron agya akkor talán meg is veszem :)
(fcpga/slot1 átalakítot is hozzon mer az hiánycikk it :)

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#6) TitiRii


TitiRii
senior tag

van 1 ötletem.
ha valakinek van ien celeron de föleg p3 ma
ami 800 vagy nagyobb mzhn ketyeg.Az hozza el hogy kiprobáljam :) ha jó áron agya akkor talán meg is veszem :)
(fcpga/slot1 átalakítot is hozzon mer az hiánycikk it :)

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#7) TitiRii


TitiRii
senior tag

de ki van halva mindenki
azt hittem már rég 50 hozászolásnál is több van :(
az intel oldalán találtam olyat hogy :
1.1 mzh p3 fcpga 100mzh fsb (sl5qw)
elméletileg ez menne bx440 es lapban nem?

és pár kérdés
az fcpga2 az a tualatinos procik nem?
és a secc
és secc2?
vala,mi intel guru szányon már meg :O

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#8) TitiRii válasza TitiRii (#7) üzenetére


TitiRii
senior tag

adok hozzá 1 linket is
[L]http://processorfinder.intel.com/scripts/list.asp?ProcFam=25&CorSpd=ALL&SysBusSpd=ALL&PkgType=ALL[/L]

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#9) karib válasza TitiRii (#8) üzenetére


karib
addikt

A BX-es lapok 66 és 100 MHz-es procikat támogatnak, az FCPGA2 Tualatin magosakat leszámítva. Azokat is lehet illeszteni, de az átalakító kb. 8e Ft. Egyik lap sem tűnik nagy tuningmesternek, így jobb gyári értékekben gondolkodni.

A processzor szorzója miatt nem kell aggódni, az fixen van bedrótozva, attól, hogy a doksija nem írja, hogy megenné, attól még el kell menjen. Egy BIOS frissítést mindenképp megejtenék, mielőtt friss procit pakolsz a lapokba.

Most valszeg legjobban egy 1.1-es Celeronnal jársz (nem 1.1A, az Tu).

SECC = Slot 1, SECC2 = Slot 1 szintén, csak kicsit kisebb a fekete tok a procin. FCPGA2 pedig a Tu.

Department of Redundancy Department

(#10) TitiRii válasza karib (#9) üzenetére


TitiRii
senior tag

thx :)
amit kinéztem az egy 1000mzhs p3
100mzhs fsb vel (nem celeron sajnos nem jó)
azon gondolkodok hogy akkor secc azaz slot 1 est mivel a lap is slot 1 de igy ha lapot cserélünk mayd akkor a proci meg lesz esetleg lőve.
vagy fcpga de akkor kell valami nagyon fasza átalakító is
bp6 ban is gondolkodunk elvégre server lesz belöle nagyon hosszu távra de nincs ám rengeteg pénz.
ien vonalon mi a jobb választás?
1 proci de akkro tualatin?
vagy 2 proci de csak sima és 100mzh fsb vel(gondolom hogy ez)
esetleg ha ezek a lapok nem válnának be mien lapot ajálanátok?

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#11) karib válasza TitiRii (#10) üzenetére


karib
addikt

Hát, nem is tudom. Slot 1 P3 elég drága és nehezen hozzáférhető. Valamivel 20 nettó fölött ki kell jöjjön egy 1.3 Celeron és egy Slot1-FCPGA2 átalakító is, ami gyorsabb, korszerűbb, és talán jövőállóbb, bár később valszeg egyben fogjátok selejtezni amúgyis az egészet.

Tényleg, 1.4-es Celeron nem volt?

(Átalakítót a KellyTech forgalmaz.)

Department of Redundancy Department

(#12) TitiRii válasza karib (#11) üzenetére


TitiRii
senior tag

egyenlőre bp6 de inkább vp6 os lenne a megfelelö választás nekünk.
van 1400 as is az intel honlapján, de az tualatin.
asszem hogy egy sima mezei 100mzh fsb 1000p3 lesz vagyis 2, fcpga tokozásban.
sl5qw ami megfelelne nekem.
[L]http://processorfinder.intel.com/scripts/details.asp?sSpec=SL5QV&ProcFam=25&PkgType=4539&SysBusSpd=ALL&CorSpd=ALL[/L]

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#13) karib válasza TitiRii (#12) üzenetére


karib
addikt

Dual üzemmódhoz az újabb Celeronok ki vannak lőve, így marad a P3 :)

Department of Redundancy Department

(#14) RendszerGarázda


RendszerGarázda
csendes tag

Szaisztok!
BP6 nem kezeli a FCPGA-s procikat. Csak Celeron1-ek mennek benne.
Üdv!
:DDD

MSI KT3Utra2R, AMD AthlonXP 1800+, Samsung 512MB PC2700 DDR, Leadtek Geforce4 Ti 4200 64MB, 2x 80GB 7200rpm, Abit AU10, Plextor 16x10x40x, Toshiba 16x DVD, vízhűtés... stb

(#15) TitiRii válasza RendszerGarázda (#14) üzenetére


TitiRii
senior tag

ebben van igazság :(
pedig ugyan az a bx 440 chip van rajta amivel megy az fcpga is.
tugya valaki hogy a bp miért nem kezel fcpga procit?

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#16) hi


hi
tag

A BP6 biztos nem kezeli a FCPGA-t. Ki lett probalva ezelott ugy masfel eve. Viszont: a regebbi lapoknal erdemes egy bios-frisitest megejteni a regi procival, majd utana megprobalni az ''ujat''. Igy sokkal tobbaz esely hagy egy ujabb proci mukodjon a regebbi lapban. Persze csodakat ne varjon senki...

(#17) Xpod


Xpod
addikt

Nekem anno ABIT BX6 -om volt ami 133Mhz fsb-t és max 700Mhz procit fogadott.
:))

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#18) Pacák válasza TitiRii (#15) üzenetére


Pacák
senior tag

Nna! Azért nem kezeli a BP6 széria az FCPGA tokozású procikat, mert szegényke 2db PPGA foglalattal lett gyártva. Egy régi GURU-ban Old Man írt valami PPGA-FCPGA átalakítóról, de megfizethetetlen vagy beszerezhetetlen volt, nem emlékszem. Más. Mielőtt eladtam, nekem egy első szériás ABIT BE6-slot 1-es lapom volt. Először slot1-PPGA átalakítóval egy C300(450-en), aztán BIOS frissítés után slot1-FCPGA átalakítóval cII633, utóbb egy cII850 ment benne. Szóval: a lapodhoz legutolsó bios-t tedd fel, ha @BIT, akkor a SOFTMENU alatt beállíthatod, hogy milyen szorzóval, corefeszültséggel akarod hajtani a procit. Lehet, hogy boot alatt zagyvaságot ír ki a proci nevének, lehet hogy jót, de műkszik! A slot1-FCPGA2 átalakítóban nem hiszek, elég sokan írják fórumokon, hogy belerakják az új TUALATIN-magos Cerkát, aztán se kép se hang vele. Ha visszarakják a régi procit akkor persze OK minden... Akkor már egyszerűbb a régi lapot+procit elpasszolni és az új lapra+procira ráfizetni... De te két meglévő lapot akarsz használni, úgyhogy fel a netre, töltsd le az új bios-t és a leírást, hogy mi az proci amit a lap még kezel vele, és abban gondolkodj. Pláne @corp-nál... PIII 1000-nek meg nem 100MHz az fsb-je, hanem 133, mert feljebb ilyesmit is láttam tőled. A Bx-es lapban nem lesz nyerő... valami 100Mhz- es fsb-jű PIII v. Cupermine szériás Cerka II legyen a befutó. :)

Nuclear launch detected

(#19) Pacák válasza Xpod (#17) üzenetére


Pacák
senior tag

133MHZ - es FSB nem hivatalosan támogatott freki a lapodban. Az AGP port 66MHz-en zörög, de a BX-es lapok nem tudják előállítani a 133MHz-ből, mert vagy 1:1, 2:3 arányban lehet az FSB-t leosztani náluk: tehát 66MHz fsb-nél 1:1, 100MHz-nél: 2:3-nál jön ki a hivatalos freki... 133MHz-nél 2:3 kb 88.67MHz lenne az AGP sebessége. Szóval a BX-es lapoknál nagyon oda kell figyelni, mert a VGA-nak ez elég heves tuningot jelent...

Nuclear launch detected

(#20) TitiRii válasza Pacák (#18) üzenetére


TitiRii
senior tag

hali
thx infot.
anyi kiegészités hogy de! létezik 100mzh fsb jü 1000mzhs p3 fcpga és secc2 tokozásban is!(asszem 1.1ghz a leg nagyobb 100mzh fsb vel)ezt az adatot az intel hivatalos hp járol szedtem ha meg taláélom a linket is be másolom(de asszem már meg tettem)

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#21) Xpod válasza Pacák (#19) üzenetére


Xpod
addikt

Köszi amit írtál de már ne aktuális, mer kb. 1,5 éve elfüstölt. De mások lehet hogy még használnak mert annak idején egy jól és könnyen tuningolható alaplap volt. :t

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#22) TitiRii


TitiRii
senior tag

hy aLL
az a nagy helyzet ált elő hogy a fentiekben említett delta lapot tartotuk meg és most sikerült bele szerezni egy 633 cerkát átalakítóval.
csakhogy berakva szirénázik az alaplap(nem csak ityeh frankon szirénázik)
haverom azt mondta cpu hiba.utána néztem kicsit és az alaplapon a legnagyobb szorzo 8, de nekünk 9,5 kéne.
akkor most how to?
hogy tudom kicselezni és üzemre birni a procit?
bx chip van benne, most elmegyek hajtok hozzá biost.addig meg irjátok meg pls :D

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#23) TitiRii válasza TitiRii (#22) üzenetére


TitiRii
senior tag

na legujabb bios van rajta (legalábbis a leg utolso amit fel lehetett lelni hozzá.
de u.a.
szirénázik az alaplap, a jumpereket lekaptam tehát most minden off a 433 régivel igy is elindult (6.5*66 ki is irja indulásnál)
de a 633 szirénátik, és biosban is a 8 a legnagyobb szorzo.
mongyatok már valamit mi lehet a gond? elvileg nagyobb szorzoval is gond nélkül kell menie nem?(9,5) és a bios helpjébe ezt irták 1.Add Support CPU Intel Piii Steping C0 ( 0686 )
tehát akkor egy p3 celeron 633 al mi a gongya? :D
ötletek ? hol a hiba?

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#24) TitiRii


TitiRii
senior tag

re, na a probléma még mindig adott
jó volma most már megoldani!
enyire kihalt a forum, enyire nem izgat senkit, vagy enyire nem tugyuk a választ!?:)
mindent megprobáltam, per pil ott tartok hogy xar a proci,és kiprobálom más lapban is,8az átalakító müködik,legalábbis a 433 mind 2 vel megy.

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#25) Sanyo


Sanyo
senior tag

Naszoval, a bp6-ba lehet fcpga procit tenni, de ahhoz elege at kell alakitani. [L]http://www.bp6.com/board/viewtopic.php?t=894[L]

(#26) Sanyo válasza TitiRii (#23) üzenetére


Sanyo
senior tag

A Delta lap linkje vmiert nem jo, irj egyet ahol megnezheto mit tud az alaplap hatha tudok segiteni. 8)

(#27) Sanyo


Sanyo
senior tag

Ja es holnap hoznak egy BH6-ot hogy fcpga2 atalalkitoval tegyek bele egy 1100 tuacerkat. Hatha sikerul. :)

(#28) TitiRii válasza Sanyo (#27) üzenetére


TitiRii
senior tag

hali, thx a hozzá szolásokat,
nekem bejött a delta lap linkje, probáld meg ujra ,hátha csak off volt a server.
ot azt irja idézem:
CPU Slot 1 for Pentium III/II
Processor 233MHz~800MHz
Chipset Intel 440BX Chipset
tehát nem értem hogy egy 633 cerka miért tesz be neki.
én arra tipelek nem tud elég nagy szorzot, és a 800 as p3 is csak 8*100 al jön neki össze
ugyanis 8 a legnaogyobb szorzo.
valahogy be lehet adni neki nagyobb szorzot?

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#29) Pötyi válasza TitiRii (#28) üzenetére


Pötyi
őstag

Az Intel honlapjan P3 proci-határozo:
http://developer.intel.com/design/PentiumIII/prodbref/

Foglalat-határozo kepekkel:
http://support.intel.com/support/processors/procid/ptype.htm

QNX is cool!

(#30) szesa


szesa
senior tag

1300-as tualatin cerkat -fcpga2- futtattam BH6 rev valahanyban :) Slot1-FCPGA atalakitott atalkitoval, kicsit tuning is volt, ment felette is...aztan softFSB-vel sikerult widoz alol 1500Mhz korul agyonvagnom a biost...2000Ftomba kerult es ujraegettek :)

-

(#31) SLi


SLi
tag

Az abit honlapján olvastam,hogy a bh6 a legfrissebb ''SS'':) biosszal támogatja 700 mhz-ig a celeronokat és a PIII akat.(hivatalosan + 100mhz-es fsb-vel).Ez azt jelentené hogy akkor a 800/100 Piii-at nem is támogatná?Az a +1 szorzó...
Visszatérve a tunningkérdésre,112 hmz es fsb-t is be lehet nyomni a bh6 ba és akkor az agp csak 74mhz en menne és a kártyák simán birják +12% többletet,és a pci is ''csak'' ~38 mhz en menne.
Más:ha nem találok egy PIII 600-800mhz es procit 100mhz fsb-vel(Slot 1) akkor ha kellene vkinek egy bh6os board,megegyezhetünk:)

(#32) Sanyo válasza SLi (#31) üzenetére


Sanyo
senior tag

Nah itt volt az a gep nemreg amirol fentebb irtam. BH6. Ugyan nem tualatin ment bele hanem sima fcpga cerka atalakitoval, 1100MHz. Regi (366@550 cerka) kivesz, uj bele. Aramot neki, bekapcs. Szepen kiirta a proc orajelet, azota is megy es semmi gond vele.

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  I440bx es lapok max cpu kezelése (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.