Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Hyundai Mbox

Hozzászólások

(#301) bLaCkDoGoNe válasza Tauka (#300) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Nem jár garanciavesztéssel, ha hivatalos firmware-rel frissíted a készülékedet!

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#302) Tauka válasza bLaCkDoGoNe (#301) üzenetére


Tauka
csendes tag

Köszönöm a segítséget, frissítettem a legújabb firmware-re, mostmár lejátszik mindent :)
ami vicces viszont, hogy az aac hangcodec-et, amit eddig tudott, elfelejtett :) de sebaj, apróság..

(#303) adomian


adomian
csendes tag

Segítségre lenne szükségem, mert nem akarja az Auto-Play funkció az igazságot.
A leírás szerint a Hyundai HMB-R600K merevlemezének "Auto-Play" könyvtárába tett zene (Music) vagy Video (Video) filet indítás után automatikusan el kéne kezdenie lejátszania, de nem teszi. A Setup-ban is bejelöltem, hogy e funkció aktív legyen, de semmi.

Előre is köszönök minden segítséget!

adomian

(#304) bLaCkDoGoNe válasza adomian (#303) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Megformáztad a HDD-t a készülékkel a használat előtt?

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#305) adomian válasza bLaCkDoGoNe (#304) üzenetére


adomian
csendes tag

Köszönöm a gyors választ!
Amint hazaérek tesztelem egy sajátmagával formázott HDD-vel.
Az eredményről azonnal küldök jelzést!

adomian

(#306) priusz


priusz
aktív tag

Sziasztok! R600-ast készülök venni és lenne pár kérdésem a tulajokhoz.
Mennyire megbízható? Gondolok itt a fagyásokra, 1,5 terrás külső vinyóról mennének a filmek, zenék. Menüje mennyire "asszonybarát", minél egyszerűbb annál jobb?

Könnyu dolog bölcsnek lenni. Csak gondolj valami butaságra, aztán ne mondd ki!

(#307) adomian válasza bLaCkDoGoNe (#304) üzenetére


adomian
csendes tag

Sajnos a belső, saját HDD, önmagával történő NTFS formázása után sem indítja az autoplay könyvtárba helyezett FLAC-ot. Próbálkoztam 'Auto-Play' és 'Autoplay' elnevezésű mappával is, mert a leírásban mindkét formában előfordul, de semmi eredmény. A Setupban az 'Autoplay' fülön nem 'Video'-t, hanem 'Music'-ot választottam ki.

Kösz, ha volna még tippetek!,

Ps. A 'C757KP_CR10E_111007a_110HD' legutolsó firmware-el próbáltam. Esetleg némi részletes útmutatás segítene, ha valakinek már sikerült. Hálás köszönet.

adomian

(#308) priusz válasza priusz (#306) üzenetére


priusz
aktív tag

Válaszolok magamnak. Asszonybarát.
Ezzel a wifi adapterrel tökéletesen működik: CNP-WF518N2
Első benyomások WD TV-LIVE után:
Egyszerű menü nem túl szép de könnyen áttekinthető. Mindent visz, eddig nem volt formátum gondom.
Többit később.

Könnyu dolog bölcsnek lenni. Csak gondolj valami butaságra, aztán ne mondd ki!

(#309) adomian válasza adomian (#307) üzenetére


adomian
csendes tag

Valóban nincs itt valami nagy pezsgés!

Sajnos az Autoplay problémára eddig sem találtam megoldást. Próbálkozott esetleg már Valaki ezzel a szolgáltatásával egyáltalán a kütyünek? ...

adomian

(#310) hommeros


hommeros
őstag

Sziasztok,

Hyundai Mbox HMB R600
Hyundai Mbox R3250S

Van esetleg valami tanács, a fenti két készülék közül melyik lenne a jobb?

Le style est l' homme même. | Azt mondani, hogy nem érdekel a magánélethez való jog, mert neked nincs titkolnivalód, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekes a szólásszabadság, mert nincs mondanivalód.

(#311) priusz válasza hommeros (#310) üzenetére


priusz
aktív tag

Szerintem ugyanaz a csipkészlet dolgozik mind a kettő készülékben. Ami eltérés azt meg látod a leírásokban+a dizájn. Ha kell a két sata vinyó beépíthetőség akkor 3250-es.

Könnyu dolog bölcsnek lenni. Csak gondolj valami butaságra, aztán ne mondd ki!

(#312) próbakocka


próbakocka
senior tag

Eladnám pátyolgatott, szeretett HYUNDAI RMB-R600K lejátszómat.
(Az eladás oka: mindigTV helyett digitális kábeltv lett, arról pedig nem lehet felvenni vele...)
Garancia sajnos dec. 29. óta már nincs rá, ellenben a készülék kifogástalanul működik.
Ár: 36.000 Ft

Egyben kérdezném, hogy mit ajánlanátok helyette, ami tud ennyi mindent kezelni, merevlemez építhető bele, és netán DLNA ill. valamilyen okosfunkciót is tud, nem iszonyat drágán?

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#313) próbakocka válasza próbakocka (#312) üzenetére


próbakocka
senior tag

Oppárdon, megtaláltam a jótállási papírját, és még 11hó gari lenne rá!

Így viszont 39.000 lesz az ára ...

[ Szerkesztve ]

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#314) priusz válasza próbakocka (#313) üzenetére


priusz
aktív tag

Én annyiért vettem újonnan, de te tudod.

Könnyu dolog bölcsnek lenni. Csak gondolj valami butaságra, aztán ne mondd ki!

(#315) próbakocka válasza priusz (#314) üzenetére


próbakocka
senior tag

Ok, benéztem, amikor én vettem még 45 volt tavaly karácsonykor, és az infopatika fiktíven magasan tartja az árát.
Viszont sikerült hozzá wifi adaptert szereznem, ami nekem akkor kb. 3 hónapba telt, és még gari is van rá.
Ez nem kopik szóval ... khm. Mi lenne az elfogadható ár?

(35 alá nem szívesen mennék az adapterrel együtt...)

[ Szerkesztve ]

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#316) priusz válasza próbakocka (#315) üzenetére


priusz
aktív tag

Sajna, nehéz ma bármit eladni normális áron. Tedd fel annyiért aztán hátha, az biztos hogy, ér annyit.

Könnyu dolog bölcsnek lenni. Csak gondolj valami butaságra, aztán ne mondd ki!

(#317) próbakocka válasza priusz (#316) üzenetére


próbakocka
senior tag

Köszi a biztatást! :)

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#318) kissca


kissca
csendes tag

Sziasztok !
Segítséget szeretnék kérni. HMB-R3150S készülékről beszélünk. Szeretném vezeték nélkül összekötni a PC-vel. Most nézegetem a routereket és egyéb cucc specifikációt. Az usb wifi adapternek van jelentősége ? Persze N technológiás - 300 Mbps -re gondolok. A konkrét kérdés arra vonatkozik,hogy Hyundai márkájú kell legyen vagy ennek nincs jelentősége és bármelyik cég által gyártott használható.
köszönöm ha segítetek Kiss Csaba

(#319) próbakocka válasza kissca (#318) üzenetére


próbakocka
senior tag

Csak saját adapterrel megy, vagy olyannal, amiben a gyárival azonos chip van. Fentebb valaki leírta a pontosat.

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#320) nadragulya válasza próbakocka (#319) üzenetére


nadragulya
csendes tag

Valóban jól működik a CNP-WF518N2 WiFi-vel a készülék, az ára 3.500,-Ft.
Köszi az infót!

(#321) Kopika62


Kopika62
csendes tag

Üdv mindenkinek! Vásároltam egy R3150-es mboxot, és a segítségeteket szeretném kérni! Nem igazán értek a számítástechnikához, ezért fogalmam sincs, hogy álljak neki az internethez való csatlakozásnak. Routerem nincs hozzá, vezetékkel szeretnék csatlakozni. Írjátok le, legyetek szívesek lépésről lépésre a csatlakoztatás, beállítás menetét úgy, hogy laikusként is meg tudjam csinálni! Köszönöm, ha segítetek! Üdv: Kopika62

(#322) kissca


kissca
csendes tag

Köszönöm a segítségeteket - sok hasznos dolgot tanultam
Kérdés: az alant emlitett usb wifi adapter nem túl lassú egy 300 Mbps wifi-esetén /hiszen 150 Mbps/ - vagy szaggatásmentesen viszi a PC HD-ről az mkv esetleg HD filmeket a mediaboxba ?

(#323) bLaCkDoGoNe válasza Kopika62 (#321) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Szia, router nélkül nem fogsz tudni csatlakozni.

(#322) kissca: Tekintve, hogy egy átlagos HD film mondjuk 8-15Mbps bitrátájú, ill. még extrém esetekben sem nagyon megy 30mbps fölé, ezért simán bírni fogja.

[ Szerkesztve ]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#324) kissca válasza bLaCkDoGoNe (#323) üzenetére


kissca
csendes tag

Köszönöm a gyors reagálást - akkor rendben az adapter kérdés.Ami a routert illeti a Tp-link wrd1043ND-t néztem ki - ár-érték arányt figyelembe véve.Jelenleg UPC 50 Mbps letöltésem van. Mégegyszer köszönöm szépen a biztatást és nyugtázást.
Kiss Csaba

(#325) Kopika62 válasza bLaCkDoGoNe (#323) üzenetére


Kopika62
csendes tag

Szia, köszönöm a segítséget! Üdv:Kopika62

(#326) norbil


norbil
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek. Vásároltam egy SENCOR SHR 9500-as lejátszót ami kisértetiesen hasonlít az R600-ra. Annyi az eltérés, hogy az előlapján a kijelző és a gombok kicsit más pozicióba kerültek. A távirányító, a menürendszer és a használati utasítás is teljesen egyforma. Ezen viszont van 2db SCART bemenet is. A segítség ott kellene, hogy létezik-e olyan firmware vagy skin amiben kicsit nagyobbak a menű betűméretei? Ugyanis ha TV ről nézem akkor kicsit már nehézkesen láthatóak a filenevek és egyéb infók.

Előre is köszi.

(#327) kissca


kissca
csendes tag

Hát megvan a router.Rendben telepitve.Wifi adapter PC-n beállitva - szépen vezeték nélkül megy 150-nel.Legalábbis ezt mutatja.
Mediaboxban sehogy sem tudom beállitani - tehát nem megy.Biztos én vagyok az ostoba.
Hogyan kellene a boxot állitani ?
Ha segitetek köszönöm K.Cs.

(#328) bLaCkDoGoNe válasza kissca (#327) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Milyen wifi adapter?

Normális esetben úgy működik a dolog (támogatott wifi adatper használatát feltételezve), hogy bedugod az mboxba a wifi adaptert, a beállításoknál beállítod a wifi hálózatot, jelszót, dhcp beállításokat, stb. és utána működik.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#329) adalbert1


adalbert1
veterán

Sziasztok,
gondolkozok egy Mbox L110 beszerzésén.
A kérdésem az lenne, hogy képes-e DTS anyag lekeverésére, és kiküldésére az AV out csatlakozón (10+ éves Sony hifimet hajtaná meg)?
Keresés után annyit találtam hogy a DTS downmix-et tudja (mondjuk konkrét tapasztalatot és infót nem találtam, csak 1-2 oldalon a specifikációk között felsorolást), de arról hogy ezt melyik kimeneten tudja kiküldeni semmit se találtam.
LAN-on keresztüli lejátszásnál találkoztatok már valamilyen nagyobb problémával? Ez a hozzászólás egész biztató, de hátha átsiklottam valami felett.

(#330) bLaCkDoGoNe válasza adalbert1 (#329) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Kb. másfél éve használok egy L110-et itthon, eddig összesen két videóval találkoztam, amit nem játszott le rendesen. LAN-on sem madzagos, sem vezeték nélküli netet használva nem tapasztaltam problémát.

A DTS sztereó lekeverés HDMI csatlakozón és A/V csatlakozón is működik.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#331) adalbert1 válasza bLaCkDoGoNe (#330) üzenetére


adalbert1
veterán

Köszi, meg is rendeltem. Nem volt egyszerű, az infopatikások is az egyik viszonteladótól hívtak vissza egy darabot (akiket én megkerestem rajtuk kívül ott sehol nem volt), nekik nem volt raktáron, lehet hogy már nem is kapnak.
Az egyikőjük szerint valamilyen androidos utódmodellt fognak kapni kb. egy hónapon belül (lehet hogy L110-et már nem).

(#332) adalbert1


adalbert1
veterán

Ma kezeim közé került az LX110, most próbálgatom. Fektetve nektek is nagyon melegszik?
Egy ilyen állványnak a felső, fiók nélküli részében próbáltam, de többször is lefagyott (három-négyszer lejátszás közben, egyszer menüben), párszor bekapcsolás után is megállt a Hyundai feliratnál, illetve volt hogy a Hyundai felirat is zöld csíkokkal, elcsúszva jelent meg.
Most a melléadott tartóban állítva van (ugyanúgy az állványban), így már 25-30 perce stabilan megy a lejátszás, egy firmware upgrade is lefutott gond nélkül.
Az alján látható cetli alapján már majdnem 2 éve gyártották (2010.04. havi), lehet hogy a hűtésen már túlzottan kiszáradt a paszta? A jelenség még azért is aggasztó, mert jelenleg 22-23 celsius fok van a lakásban, mi lesz nyáron, ha nem akarom ennyire lehűteni klímával a szobát?
Miközben ezt írtam ismét kifagyott. Szerintem holnap visszaviszem.

(#333) angelside77 válasza adalbert1 (#332) üzenetére


angelside77
tag

Hali!

Nekem R600-as van, már kb. egy éve. Az asszony szokott rajta egész délutános csillagkapu maratonokat nézni. A lejátszó brutál meleg szokott lenni, de eddig még sosem volt fagyás.

Sztem egyáltalán nem normális az eseted.

Rég feladtam, hogy embereket mentsek meg a világnak a fejükben levő szellemektől.

(#334) bLaCkDoGoNe válasza adalbert1 (#332) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Nekem is ebből a szállítmányból van a lejátszóm, legalább másfél éve használom, valóban nagyon felmelegszik, de az enyém ilyen az első naptól kezdve. Lefagyni viszont soha nem szokott, én egy ilyen TV állvány tetején tartom, betolva a TV karimája alá félig.
Simán lehet, hogy a te kütyüddel nem kerek valami.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#335) adalbert1 válasza bLaCkDoGoNe (#334) üzenetére


adalbert1
veterán

Köszi mindkettőtöknek. Az infopatikánál korrektül álltak a dologhoz, egyből cserélték. A csere példányt kipróbáltuk ott helyben, a 2 legfrissebb firmware-rel, de nem érzékelte jól a távirányítót (először felraktuk a legutolsót, majd downgrade-eltünk). Az még régebbi gyártás volt, pontos dátumra nem emlékszem, csak arra hogy valamikor 2009 második felében készült. Ezek után inkább a pénz vissza opciót választottam (zsinórban 2 hibás termék után megingott a bizalmam bennük), és azóta se vettem semmilyen médialejátszót. Szerintem megvárom amíg kijön 1-2 generáció az androidos médialejátszókból.

(#336) fokukac válasza adalbert1 (#335) üzenetére


fokukac
nagyúr

hi! az enyem is melegszik, de sose fagyott le, a halozaton jol megy. van kb. 2 video, aminel csuszik a hang, de az vmi kodolasi hiba.
es en is egy 13 eves erositovel hasznalom.
szeretem, nekem tok jo.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#337) vaz2105


vaz2105
csendes tag

Sziasztok!

Vettem egy R600-as ketyerét, teljesen jó a kis cucc, de van egy bibije, amitől virtuális agyvérzést kapok. Nem tudom valaki belefutott-e már hasonlóba, de engem marhára zavar.
Az alapállás az, hogy a Windows 7-et futtató gépemről szeretném elérni a dolgaimat a HMB-vel. Megosztás, jogok, stb. beállít, felhasznév/jelszó beír, majd a válasz az, hogy "Sikertelen belépés". Mondom segáz, tuti a tűzfal. Az általam ismert SMB portokat kinyitottam, ugyanaz a jelenség. Na akkor policy nyűglődés, sehol ne kérjen semmiféle jelszót a megosztásaimhoz. Probléma ugyanaz. Itt kezdtem gyanakodni, hogy valami nem kerek... Előkaptam egy notebook-ot, és lám, azzal (Linux van rajta) azonnal fel tudtam csatolni a megosztásokat. Itt jön a csavar a történetben, tudniillik a Win7-es gépről a Linuxra egy mappába felcsatolt könyvtárakat tovább osztottam Samba-val, azt meg kapásból látja a HMB. o..O Ergo ahhoz, hogy nézzem az asztali gépemen lévő cuccokat, ahhoz egy notebook-nak is mennie kell, ez pedig hangyányit bosszant.
Van esetleg valakinek hasonló tapasztalata? Esetleg megoldási ötlet?

Üdv!

(#338) bLaCkDoGoNe válasza vaz2105 (#337) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Hasonlóba futottam én is bele, csak Mac-es megosztásokkal. Korábban rendesen működő megosztásokat frissítés után egyszerűen csak nem látta a gép. A Mac-en semmit nem állítottam át, az Mboxon mindent újra beállítottam, ahogy korábban volt, és mégsem működött.

Szerintem a F/W-ben vertek valamit fejbe.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#339) vaz2105 válasza bLaCkDoGoNe (#338) üzenetére


vaz2105
csendes tag

Hát ez rém kellemetlen... :( Majd megpróbálom levadászni, hogy milyen portokat nyektet. Hátha...

(#340) fokukac válasza bLaCkDoGoNe (#338) üzenetére


fokukac
nagyúr

nálam az van, hogy míg korábban nem kellett külön megosztanom a nagy gépemen az egyes meghajtókat, mindenhova be tudtam lépni, most meg kellett osztanom, és így már működik.
(Win7-tel)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#341) G.Csaba M


G.Csaba M
csendes tag

Kérnék segítséget, tud valaki olyan winchesteres és/vagy memóriakártyás rögzítőt, amelyik külső jelforrásról (pl: 1080i/p kamera, videomixer, set-top-box, stb) tud rögzíteni megtartva a full-hd felbontást ? :F Esetleg ilyen eszközökről van valakinek tapasztalata ? (file-darabolási kényszer, üzembiztosság, független kimenetek - monitorozni, másik eszközre másolni).
Minden infót megköszönnék - számomra a hálózati, torrent lépességek lényegtelenek, saját felvételek rögzítésére utómunkához a cél. :R

(#342) sirubul


sirubul
csendes tag

Sziasztok!

Most szandekozok vasarolni egy l110-est, van egy 2 TB-os samsung M3 kulso HDD-em, kerdes,

1. kezeli-e a 2 TB-ot?
2. Van-e valami, ami miatt lebeszelnetek errol a kis kutyurol?
3. Latom nem mai darab, de nem tudom, h ez elony vagy hatrany?

Varom a valaszokat!:)
A:)

Kupai Albert

(#343) bLaCkDoGoNe válasza sirubul (#342) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Szia,

kezeli, nekem egy 2TB-os WD van hozzákötve. Bekapcsolás után kell neki kb. 1 perc, amíg a HDD-t inicializálja, ha az nagyon tele van tömve adattal.

Nem rossz cucc egyáltalán, ha jó árban tudsz szerezni, akkor érdemes lehet vele foglalkozni, de gyári terméktámogatásra (új firmware-ek, ilyesmik tekintetében) ne nagyon számíts már.

[ Szerkesztve ]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#344) sirubul válasza bLaCkDoGoNe (#343) üzenetére


sirubul
csendes tag

Koszi!
15ert hirdetik egy helyen, lehet lecsapok ra:) Annyit sztem meger... ugy nezem tud mindent amire szuksegem lehet!

Kupai Albert

(#345) sirubul


sirubul
csendes tag

Meg egy kerdes, tegnap vettem egy tv-t, HDMI kabellel osszekotom a tv-vel, de nincs hang, mi a megoldas? gondolom ez fog torteni ezzel a kis kutyuvel is?

Kupai Albert

(#346) bLaCkDoGoNe válasza sirubul (#345) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Mit kötöttél össze a Tv-vel, aminek nem volt hangja? Nem pontosan értem.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#347) sirubul válasza bLaCkDoGoNe (#346) üzenetére


sirubul
csendes tag

Auchan-ben vettem 14ert:) eleg jo arnak tunt!
Meg a halozatot nem tudtam raloni, kicsit lassu, remelem a frissites majd segit!
A hang problema ott jelentkezik, amikor a toshiba dvd-t osszekotom a tv-vel, kep atmegy HDMI-in de a hang az hallgat!

A.

[ Szerkesztve ]

Kupai Albert

(#348) sirubul


sirubul
csendes tag

Sziasztok!
Vettem egy L110-et, sajnos nem annyira ertek a halozatos dolgokhozm igy nem tudom beallitani rajta a halozatot, segitsetek pls!

a rendszer:
van egy tplink routerem errol megy a net kabelen az asztali gephez es ossze van kotve kabellal az L110-vel is!

lehetoleg lepesrol lepesre irjatok le a teendoket! Elore is koszi, a megertest is:)
:)

Kupai Albert

(#349) fokukac válasza sirubul (#348) üzenetére


fokukac
nagyúr

[link]

[link]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#350) sirubul válasza fokukac (#349) üzenetére


sirubul
csendes tag

Koszi, a kerdesem a halozat beallitasra vonatkozik, dhcp, v fix? egyeb opciok?

Kupai Albert

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Hyundai Mbox
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.