Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Hyundai Mbox

Hozzászólások

(#151) kovyhun válasza tlala (#148) üzenetére


kovyhun
tag

nekem a torrent nem megy.
mikor hozzáadom a torrentet csak egy üres oldal jön be...

"Hajszolom a tudást, de ő mindig gyorsabb nálam!"

(#152) tlala válasza kovyhun (#151) üzenetére


tlala
addikt

A torrent kezelő weboldalon keresztül éred el a boxot? (IP cím beírva, kezelőfelület bejön?)

(#153) fokukac válasza tlala (#148) üzenetére


fokukac
nagyúr

szia! megjött a tévém, de még mindig nem tudom frissíteni az L110 szoftverét... :(
egyszerűen nem csinál semmit, hiába nyomom a gombot.
pedig próbáltam már vinyóról, SD-kártyáról és pendrive-ról is. :(

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#154) kovyhun válasza tlala (#152) üzenetére


kovyhun
tag

Igen a webes felületen érem el.
A login oldalon egyszerűen átdob, az "account managment" sem érhető el.
Torrent hozzáadása oldal bejön betallózom a torrent fájlt, kiválasztom hova töltse.
Nyomok egy "yes" gombott és átdob egy üres oldalra.
A torrent listába nem is teszi be...

"Hajszolom a tudást, de ő mindig gyorsabb nálam!"

(#155) fokukac válasza fokukac (#153) üzenetére


fokukac
nagyúr

na sikerült frissíteni! ott izéltem el, hogy én be is kapcsoltam... :B

sokkal szebb, és gyorsabb lett a menü.
viszont a hd-videók többségét nem játssza le 24p-ben, csak 60hz-en.
Ha hdmi-auto-n hagyom, akkor szaggat, meg lilul, meg csíkozódik a kép...
nem tudom, ez a tv hibája, vagy a médialejátszóé...
ezt azóta csinálja, mióta frissítettem

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#156) fokukac válasza fokukac (#155) üzenetére


fokukac
nagyúr

na, ha be van kapcsolva a 24p, akkor lilul, csíkozódik, a körvonalak körül inverz van; (mint régen a divx-eknél, amikor beletekertél), illetve hang sincs.

ha a 24p-t kikapcsolom, minden szép és jó.

amúgy valamiért a blu-ray-es mkv rippeket most úgy érzékeli, hogy frame-rate: 23,99, holott ez, ha jól tudom, 23,976.

nem tudom, mit csináljak, holnap lesz a 3 munkanap, hogy letelik :(

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#157) fokukac


fokukac
nagyúr

na, most így nappal leírva (most magamnál vagyok)

----------------------

Tegnap frissítettem rajta a szoftvert, és azóta a 24p-s videóknál a tv nem tudja, hogy milyen jelet kap / vagy a médialejátszó nem tudja, hogy milyen jelet küld, az látszik, hogy váltogat 1080p/60Hz és 1080p/24 Hz között; amikor pedig abbahagyja, lila csíkok villódznak (van olyan, hogy a fél kép lila!) és inverz képek jelennek meg a kontúrok körül (mint régen, 6-8 éve a divx videókban, amikor beletekertél), és hangja sincs :(
Ha kikapcsolom a "24p" opciót a lejátszóban, akkor lejátssza 60Hz-en, megszűnik ez a csíkozódás, villódzás, van hang rendesen, csak egy picit ugye riceg a pulldown miatt.
Néha ugyanakkor, amikor visszalép a menübe, és visszaáll 1080p/60Hz-re, akkor is megmarad a lila villódzás.
Még az előző firmware-rel végignéztem pár filmet rajta egy barátom tv-jén, és ott nem csinált ilyesmit... :( Sőt, még este is ment egy fél órát, a szoftverfrissítés előtt...

Nem egyszerű az élet, ha én szórakoztató elektronikai / számítástechnikai kütyüket vásárolok, ott kő kövön nem marad. Most egy picit azért frusztrálva vagyok... pedig az 50S20-assal együtt elköltöttem 280 ezer ft-ot. :(
és még dolgozni is kéne...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#158) tlala válasza fokukac (#157) üzenetére


tlala
addikt

Pontosan melyik verzióra frissítettél?
Ugyanolyan TV-nk, ugyanolyan lejátszónk van, és nálam semmi gond.
Megpróbáltad reprodukálni a jelenséget több filmmel is amúgy?

(#159) fokukac válasza tlala (#158) üzenetére


fokukac
nagyúr

ugyanaz a firmware, amit Te is írtál a plazmás topicban:
C740LP_1P00E_110111a_110HD
a legfrissebb, ami fent volt a hivatalos honlapon.
minden 24p-s blu-ray rip filmmel csinálja, nagyon furcsa.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#160) koala69


koala69
tag

Udvozlet mindenkinek! Van valakink infoja arrol, hogy a r600k-hoz mikor jelenik meg olyan fw, ami tamogatja a script selection-t.
Kiprobalnam a lengyel peldat az internetes bovitessel kapcsolatban, de meg nem lattam hivatalosan fw-t ami tamogatja
koszi minden valaszt
udv

(#161) fokukac válasza fokukac (#159) üzenetére


fokukac
nagyúr

na, közben elhoztam a médialejátszót egy barátomhoz, és kipróbáltuk a samsung c530-as plazmáján, és az a helyzet, hogy tökéletes a képe... 24p-ben is, semmi lila csík.

Most még viszem tesztelni máshova is, de nagyon úgy áll a dolog, hogy lehet, hogy a TV-m nem bírja a 24p-s bemenetet?

Szomorú vagyok.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#162) fokukac


fokukac
nagyúr

Na, tegnap ismét kipróbáltam az L110-es médialejátszómat két másik plazmatévén is, mindenhol működött 24p-ben is, csont nélkül.

Lortech kollega pedig volt olyan rendes, és kölcsönadta az ugyanolyan lejátszóját, és az övé is megy nálam 24p-ben, tökéletesen...

A sajátom meg mindenhol működik, jól, csak otthon nem. :(
hihetetlen.

lehet, hogy este kipróbálok valami alternatív firmware-t.
--------------------------------

Közben próbaképpen vettem egy 10 ezer Ft-os minőségi HDMI-kábelt is, hátha arra érzékeny a tévé vagy a lejátszó - kicsit valóban csökkent vele a hibajalenség, kicsit kisebb lett a képzavar, de azért még mindig elég jelentős.

Megpróbáltam felvenni a problémát a mobilommal, és feltöltöttem a youtube-ra. Ugyan kicsi a videó felbontása, de jól látszik rajta a jelenség.

(0:25-től látszik)

http://www.youtube.com/watch?v=alHWtIb192w

Először be van kapcsolva a 24p - mód a lejátszón, és tiszta csík az egész, lilul, zöldül, villódzik, élvezhetetlen a kép. Érdekes, hogy főként a képernyő bal oldalán tapasztalható.
Az is látható, hogy számtalanszor vált a tv frekvenciát, és 0:55 körül úgy tűnik, mintha a csíkozott baloldali rész a tőle jobbra lévő részt duplikálná..
Aztán kikapcsolom a 24p-módot, és bekapcsolom ugyanazt a videót, látható, hogy 60Hz-en lejátssza.

És máshol pedig tökéletesen működik... :(
És másik ugyanilyen lejátszó is működik az én tévémmel... :)

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#163) fokukac válasza fokukac (#162) üzenetére


fokukac
nagyúr

közben azt a trükköt találtam ki, hogy ha hdmi audo helyett 1080i/60Hz-re állítom manuálisan, akkor ha ilyenkor be van kapcsolva a 24p, akkor a 24p-s filmeknél rendesen, 24 Hz-en, 1080p-ben hajlandó lejátszani.
Így ki tudom kerülni a csíkozódást, és a 60Hz-et is...
paranormális, de ez van. örülök :)

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#164) HMB R600k


HMB R600k
csendes tag

Sziasztok! Pár hete vettem egy HMB R600K-t, s remekül működik! Ma vetteme bele egy 2TB-os HDD-t, amit beletettem, s meg is formázta NTFS-re. Ezután egy külső HDD-ről az USB-n keresztül át akartam másolni a filmeket a frissen beépített HDD-re, de az utolsó lépésnél elakad a dolog. Keresgetem a leírásában, hogy mi lehet, ekkor látom, hogy kis betűkkel oda van írva a lap aljára (35.oldal), hogy másolásnál a cél meghajtó csak FAT32 lehet, egyébként nem működik a másolás. Ez nagy szívás... Így nem tudom egyszerűen rámásolni az új filemeket a beépzített HDD-re, csak ha a PC-men keresztül csinálom, ami baromi körülményes és lassú... Ha viszont újraformázom a belső HDD-t FAT32-re, akkor meg nem tudja kezelni a 2GB-nál nagyobb file-okat, miközben egy HD film 7-8 GB.

Ez így használhatatlan. Van ötletetek hogy mit lehetne csinálni? A legfrissebb firmware van a boxon, így ez nem lehet gond.... Köszi!!!

(#165) tlala válasza fokukac (#163) üzenetére


tlala
addikt

Na végre! :)
Tényleg paranormális a cucc.
Szerintem a lejátszó amúgy megéri az árát - én legalábbis megszerettem, megbecsült hardver lett belőle. :)

(#166) fokukac válasza tlala (#165) üzenetére


fokukac
nagyúr

Bizony, nagyon jó kis cucc, mindent visz, és okos is.

Már csak egy dolgot hiányolok, hogy a feliratnál a fehér nem fehér, hanem szürke. Kicsit vastagabb körvonal kéne, mert így sokszor nem látszik. De majd megpróbálok valami olyan betűtípust szedni valahonnan. :)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#167) tlala válasza fokukac (#166) üzenetére


tlala
addikt

Ez viszont igaz!
Viszont azt olvastam külföldi fórumokon, hogy régebbi firmekben tök vakító fehér volt. Lehet, hogy épp a plazmák miatt vették kevésbé fehérre, de sokan reklamálják, vélhetőleg vissza fog kerülni.
De ha jó betűtípust találsz, dobd át légyszi nekem is! :)

[ Szerkesztve ]

(#168) koala69 válasza HMB R600k (#164) üzenetére


koala69
tag

Szia, szerintem valami nem stimmel nalad, mert en most masoltam 12GB-os file-t a keszulekre halozatrol, a belso tarolo szinten 2GB, de ntfs. Usb-rol is megy, oda-vissza a masolas, semmi gond nincs vele.
Probald meg frissiteni ismet, bar nekem az elejetol fogva ment ez a funkcio
udv

(#169) HMB R600k válasza koala69 (#168) üzenetére


HMB R600k
csendes tag

Döbbenet! Kipróbáltam, és most működik a másolás NTFS HDD-re! Az elmúlt héten kb. 20-szor próbáltam, nem ment. Most ugyanazzal a FW-rel, s mindent ugyanúgy csinálok, s most meg másol... Ki érti ezt??? :-)
Köszi az információt, lehet hogy kellett neki egy földrengés + tsunami, az gyógyította meg!

(#170) próbakocka válasza Chea (#141) üzenetére


próbakocka
senior tag

Nem tudsz véletlenül olyan stick-et ami biztosan ilyen? Sok pöcök esetében a régebbi specifikáció szerint még az általad írt realtek chip van benne, de az újabban már nem!

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#171) Andor76


Andor76
csendes tag

Sziasztok!

Nagyon megköszönném, ha valaki tudna segíteni! Vettem egy Hyundai HMB R600K típusú médialejátszót! Az eszközzel alapvetően elégedett vagyok, de minden egyes áramtalanítás alkalmával automatikusan az install jön fel, amiből nem tudok kilépni. Semmilyen gombot nem nyomok. Ez tuti, hogy nem normális!!!

Mi az oka? Rossz a készülék??

A segítséget előre is köszönöm!!!

(#172) Chea válasza próbakocka (#170) üzenetére


Chea
csendes tag

Sajnos nem, jelenleg az Infopatikánál sem kapható, de majd odafigyelek.

This ain't no technological breakdown, oh no, this is the road to hell...

(#173) Johnsones


Johnsones
tag

sziasztok,

nekem is van egy ilyen masinám.
A minap némi keresgélés után vettem potom 3e Ft-ért egy Canyon Wir. WF518N3 LAN USB Adaptert hozzá és tökéletesen működik vele. :Y
Johnsones

(#174) próbakocka


próbakocka
senior tag

affene, ma reggel megvettem az originál hyundai-t ami kapható ismét az infopatikánál :)

ez legalább homogén fekete :)

mindenesetre köszi!

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#175) próbakocka


próbakocka
senior tag

A 744 fw-ben állítólag javítani fognak az online cuccokon? a lengyel firmware-ről irta valaki, hogy az már sokkal jobb ilyen téren.

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#176) klajos27


klajos27
csendes tag

-F/W Ver. : C749KP_CR10E_110318a_110HD.zip
Próbálta már valaki?

(#177) klajos27


klajos27
csendes tag

Hát én feltettem,de most már nem tudok a netre csatlakozni.Ilyen ablakot ad be:hare may be network congestic.
Még FTP-n sem csatlakozik. Valaki segíthetne!

(#178) angelside77


angelside77
tag

Sziasztok!

Ti milyen vinyót raktatok a lejátszóba? Most tervezek venni bele, és gondoltam rákérdezek mik a tapasztalatok. Most egy S2 Samsung 640GB 5400rpm USB külsőt használok.

Rég feladtam, hogy embereket mentsek meg a világnak a fejükben levő szellemektől.

(#179) Johnsones válasza angelside77 (#178) üzenetére


Johnsones
tag

szia,

szerintem, ha van külső vinyód akkor ne tegyél bele, mert így is eléggé melegszik a gép. :(
Nekem egy 1,5 TB WD van benne 5400 fordulatú. A fordulat azért érdekes, mert a magasabb fordulatú vinyók általában több hőt termelnek és még jobban fog melegedni a gép. Az a kis ventilátor ami van benne nem túl sok. Én levettem azt a kis ablakot ahol a vinyót be kell tenni, így nem fagyogat.
Johnsones

[ Szerkesztve ]

(#180) M1ó


M1ó
csendes tag

Érdeklődnék hogy egyenes kötésű, vagy CrossLink utp kábellel kell összekötni a routerrel??

(#181) angelside77 válasza Johnsones (#179) üzenetére


angelside77
tag

Előfordult már fagyás a vinyó melegedése miatt?

Rég feladtam, hogy embereket mentsek meg a világnak a fejükben levő szellemektől.

(#182) próbakocka válasza Johnsones (#179) üzenetére


próbakocka
senior tag

nekem 500 Gb-s WD blue akármivel sosem fagyott. 7200-as.

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#183) próbakocka válasza M1ó (#180) üzenetére


próbakocka
senior tag

szerintem ez egy normális routernél teljesen mindegy kell hogy legyen, nem? (ezt még egy switch is kezelni tudja, ami nem teljesen noname)

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#184) angelside77 válasza próbakocka (#182) üzenetére


angelside77
tag

Köszi!

Megnyugtattál. Egy SAMSUNG 1000GB F2 EcoGreen 5400rpm 32MB SATA2 HD103SI-t tervezek beszerezni az R600-hoz.

Rég feladtam, hogy embereket mentsek meg a világnak a fejükben levő szellemektől.

(#185) kovyhun


kovyhun
tag

Új L110 fw:
http://www.hyundaimbox.co.kr/data/C750LP_1P00E_110321a_110HD.zip

"Hajszolom a tudást, de ő mindig gyorsabb nálam!"

(#186) HMB R600k


HMB R600k
csendes tag

Néhány napja megjelent egy hiba az R600-asommal. Akármit nézek (videó anyag, vagy élő DVB-T adás), a hang csúszik a képhez képest. Konkrétabban a hang késik kb. 0.5-1 mp-et a képhez képest, ami nagyon idegesítő. Kipróbáltam mindegyik hangkimeneten (HDMI, Optikai, Analóg), mindenhol egyformán késik a hang. Csinálja hidegen (frissen bekapcsolva) és melegen is, HD és SD formátumoknál egyaránt, az összes filmnél, az eredeti hanggal.

Nagyjából azóta tapasztalom, amióta rádugtam az új HD projektoromat, de lehet hogy nincs összefüggés. Azóta viszont mindegy hogy a TV-n vagy a projektoron nézem, a hang késik. A vicc az egészben, hogy nagy néha (kb. 20-ból 1-szer) viszont tökéletes szinkronban játssza le a filmeket, viszont ha ilyenkor átváltok TV-ről projektorra, akkor megint szétcsúszik.

FW a legfrissebb, 750-es.

Ti tapasztaltatok már ilyent? Van aki projektorral is használja az MBOX-ot? Tudjátok hogy ez mitől van? Please help!

(#187) fokukac válasza kovyhun (#185) üzenetére


fokukac
nagyúr

Szépjóestét,
próbálta már valaki az új firmware-t?
Mik benne az újdonságok, változott valami?

thx.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#188) kovyhun válasza fokukac (#187) üzenetére


kovyhun
tag

Szia,
Eddig nem vettem észre különbséget az előbbre belinkelt (#148) Labo fw-hez képest.
Illetve annyit hogy most újra hyundai felirat van a menü tetején, nem ellion.

"Hajszolom a tudást, de ő mindig gyorsabb nálam!"

(#189) gmiki


gmiki
csendes tag

Sziasztok! A készülék külső lcd kijelzőjén lejátszás közben megjeleníti az éppen lejátszott film, zene címét? Vagy mit jelenít meg azon?
Köszi

(#190) angelside77 válasza gmiki (#189) üzenetére


angelside77
tag

Az R600-as megjeleníti az éppen játszott fájl nevét.

Rég feladtam, hogy embereket mentsek meg a világnak a fejükben levő szellemektől.

(#191) huli68 válasza HMB R600k (#186) üzenetére


huli68
csendes tag

Hello!

Tegnap az enyém is elkezdte ezt a hang csúszás problémát, igaz nekem "siet" a hang.
DVB-T-nél még nem néztem csak hdd-ről, digit koax kimeneten, viszont ha átváltok hdmi-re és vissza nekem abbahagyta.Nem tudom miért van ez de nem a projektorod miatt az szinte biztos.

(#192) Peak


Peak
addikt

EDigitalnál 60kHUFért lehet kapni az R3250 lejátszót.

Ezzel a készülékkel van esetleg valakinek tapasztalata?
Milyen betegségekre kell felkészülnöm?

Eredetileg egy Popcorn C200-at akartam, de nagyon megtetszett ez a darab.
Megbánom, ha beruházok egyre? :)

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#193) próbakocka válasza Peak (#192) üzenetére


próbakocka
senior tag

elvileg a tudása majdnem azonos, viszont KETTŐ tuner van benne. ( a szoft is ennyiben tér el azthiszem, hogy tudja kezelni a kettőt egyszerre.)

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#194) próbakocka


próbakocka
senior tag

Bittorentet nekem ha kikapcsolom a gépet, és vissza akkor KI állapotra állítja. Erre van esetleg valami megoldás?

Venti szabályozás megoldható?

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#195) kovimre


kovimre
tag

Sziasztok!

Hyundai R600 lejátszót tervezek vásárolni. Számomra fontos, hogy felvételt is tudjon a készülék külső eszközről, ezért döntöttem emellett. A külföldi oldalon láttam, hogy létezik belőle scart csatlakozóval is ellátott darab. Erről tudtok valamit?

(#196) angelside77 válasza kovimre (#195) üzenetére


angelside77
tag

Miért kell neked rá Scart csatlakozó? Szvsz, ami rajt van az bőven elég.

[ Szerkesztve ]

Rég feladtam, hogy embereket mentsek meg a világnak a fejükben levő szellemektől.

(#197) brazso válasza Johnsones (#173) üzenetére


brazso
tag

Vajon a Canyon WF518N2-es is jó lehet az Mbox-hoz? Ebben Realtek RTL8188SU chipset dobog, míg a WF518N3-ban RTL8192SU. Elvileg ugyanazt a drivert használják, de itt azért hack-elni kellett a linux-ot, hogy működésre bírja a tulajdonosa. Valamivel olcsóbb ez a típus, de igazából az tetszik benne, hogy jóval kisebb a mérete, alig állna ki a dobozból.

Unus pro omnibus, omnes pro uno

(#198) brazso válasza brazso (#197) üzenetére


brazso
tag

Egy bolgár fórumon találtam választ a kérdésemre. Működik vele, 720p-s filmekkel stabilan megy.

[ Szerkesztve ]

Unus pro omnibus, omnes pro uno

(#199) tlala válasza brazso (#198) üzenetére


tlala
addikt

Köszi, hogy megírtad. Ezek a WIFI stick infók mindig értékesek.
Legtöbb ember viszont csak a kérdésig jut el - amikor megtalálja a megoldást/választ, azt már lusta beírni. :)

[ Szerkesztve ]

(#200) fokukac


fokukac
nagyúr

Sziasztok!
ilyen hangfájlt vajon lejátszik az MBOX L110?

ENG DTS-CORE ES 6.1CH @ 1536K

Ez a DTS Core ES miben különbzik a síma DTS-től?

köszi

Pleased to meet you - hope you guess my name

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Hyundai Mbox
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.