Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Hyundai Mbox

Hozzászólások

(#101) próbakocka válasza bLaCkDoGoNe (#98) üzenetére


próbakocka
senior tag

jééé, és tényleg! köszönöm :)

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#102) próbakocka


próbakocka
senior tag

Az R600 gépében lévő Internetes tartalmak kibővítéséhez valamilyen módon hozzá lehet férni?

Az érdekelne például, hogy ne csak cnn és youtube podcastot tudjak nézni, vagy ne csak a yahooweathert tudjam használni.

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#103) próbakocka


próbakocka
senior tag

R600K és R600X csak előlapban tér el, vagy van más hardveres eltérés is?

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#104) angelside77


angelside77
tag

Hali!

Lenne pár (láma) kérdésem főleg az R600 tulajoktól:

1. Külső usb-s hdd-re lehet felvételt készíteni velük, vagy csak a beszerelt hhd-re?

2. DVB-T adást HD minőségben rögzít?

3. Kb. milyen minőség különbség van az AV beneten felvett és a DVB-T-n felvett video közt?

4. Az AV-n felvett videót felskálázza 1080-ra?

Előre is köszi a válaszokat.

Rég feladtam, hogy embereket mentsek meg a világnak a fejükben levő szellemektől.

(#105) adomian válasza angelside77 (#104) üzenetére


adomian
csendes tag

Szia!

1. Külső usb-s hdd-re lehet felvételt készíteni velük, vagy csak a beszerelt hhd-re?
IGEN. Setupban kijelölheted.

2. DVB-T adást HD minőségben rögzít?
IGEN. :DD Egy az egy minőségben. Tényleg fantasztikus!

3. AV-t nem próbáltam. A DVB-T felvétel minősége azonos az adáséval!

Üdv,

[ Szerkesztve ]

adomian

(#106) angelside77 válasza adomian (#105) üzenetére


angelside77
tag

Köszi a válaszokat.

Az viszont kivitelezhetetlen, hogy más egységről tudjon hd-ben felvenni, ugye? Gondolok itt egy conax kártyás beltérire, kódolt adásokra. Gondolom ezt a megoldást csak analóg bemeneten tudja rögzíteni. Mert ha eljön a digitális átállás, akkor gondolom minden normális csatorna kódolt lesz, de azokat nem hd-ben tudná rögzíteni.

Rég feladtam, hogy embereket mentsek meg a világnak a fejükben levő szellemektől.

(#107) próbakocka


próbakocka
senior tag

Sajnos az a problémám keletkezett a készülékkel, hogy nem minden időzített felvételt csinál meg rendesen;

A leírás szerint antennát előbb a készülékbe, majd onnan a TV-be vezettem át. Ennek az a következménye, hogy a SAMSUNG LE37B530PW készülék a saját tunerjével csak 1 mux-ról tud bekapcsolt R600 mellett adást fogni. Eddig a kép kifogástalan volt, és az R600-ban az összes csatornán 100%-on van a jelerő! Szóval nem vágom miért nem engedi ki a jelet rendesen (próbáltam menüben az antennára +jel akármit kikapcsolva, és bekapcsolva is, a jelenség mindkét esetben megvan.)

Ezen persze továbblendülve, ment mondjuk egy T-vel széjjelszedem az antennát a TV és az R600 között (Milyen koax T elosztót érdemes venni ehhez?), azért csak érdekelne, hogy a felvételek sikeressége mitől függ?

5 időzített felvételből 3 nem sikerült, ebből 2 amiatt hogy a gép csontrafagyott, egyszer meg jelerősség lecsökkent, és szétesett a kép.

Most pillanatnyilag azthiszem a C729KP firmware van fenn (most nézem van újabb; C739KP_CR10E_101229a_110HD.zip, délután majd kipróbálom) másnak más firmware-el jelentkezik ilyen probléma?

Érdemes e megvenni a saját USB stickjét, leginkább másolási sebesség tekintetében érdekelne? Nekem 100-as routerrel 2500-3000-et sikerült kipréselni a gépből, USB-n keresztül 40.000 volt a max, de átlagban 25.000 körüli sebességgel másolt. Csinál egy ilyen belső tesztet LAN-ra és ott kiír egy eredményt azthiszem 14és25 ezere közötti értéken ingadozott. USB-n át vajon milyen értékekre számíthatok?

[ Szerkesztve ]

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#108) próbakocka


próbakocka
senior tag

ja, és az újabb firmwarefrissítés megint formázni akarja majd a vinyót? remélem nem, mert sírok akkor !

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#109) a28549


a28549
csendes tag

Sziasztok!

Kérdésem a következő:

Vennék egy
"hyundai mbox r3150" -est.

Van benne beépített bittorrent kliens
Ezzel kapcsolatban volna pár kérdésem:
-az ncore támogatja-e ezt a kliens-t?
-ha támogatja akkor tud-e a gép maga feltölteni? (arány miatt kérdem)

Az adminok nem tudtak ott válaszolni. Thx előre is.

(#110) próbakocka


próbakocka
senior tag

739-es firmwarre frissítettem, vinyót nem formázta.

felvétel gond továbbra is megvan, amit részben gondolom megoldana egy jelerősítő. Kérlek ha tudtok írjatok használható jelerősítőt, ami azért megfizethető.

(+ T elosztóval a jelerő naná hogy lecsökkent, az eddigi 100% helyett most 100 és 65 % között ingadozik, kb 22 és 25 dB között)

Ami viszont ezután nem biztos hogy megszűnik; a felvételbe elég gyakran belefagy ... ami azért elég gáz. (3ból 1x)

[ Szerkesztve ]

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#111) klajos27


klajos27
csendes tag

R600K-ra ezt C739KP_CR10E_101229a_110HD.zip miért nem tudom feltenni.Már vagy hússzor próbáltam és nem adja be az install menüt.Ezt C729KP simán feltettem előtte.A pendrive ugyanaz.Valaki segíthetne!

(#112) klajos27


klajos27
csendes tag

Közben sikerült megoldanom.A pendrive volt a bűnös.

(#113) vktr001


vktr001
csendes tag

Üdv!

Nekem is R600am van, egy garis ventillátor cserén kívül eddig nem volt vele baj. Most azonban, ha nagyobb fileokat másolok rá lanon, egyszer csak újraindul.

Vmi ötlet esetleg?

(#114) próbakocka


próbakocka
senior tag

úgytűnik felvétel hiba megoldódott, sikerült 100%-on stabilizálni a jelerőt, és ezután a felvételbe már nem fagy bele.

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#115) vatomi


vatomi
aktív tag

Tegnap óta egy Hyundai MBOX L110 van a birtokomban. Az akutális firmware frissítéssel mindent benyalt eddig, a gyárival 2 filmen még csak hang volt. Menüje kissé darabosan mozog, de a hálózaton már szélsebesen lehet tallózni, így nem is dugtam rá semmi háttértárat, LAN-on is tökéletes. Állítva nem melegszik vészesen, DTS, DD-EX simán kijött rajta, eddig ezen próbáltam. Párhuzamosan mind a digit koax, mint a HDMI kimenet is ad hangot. Ha esetleg valakinek kell még némi tapasztalat, kérdése van, igyekszem kipróbálni. 22K-ban nagyon a helyén van ez a kütyü, holott elsőként azért választottam az Asus helyett, mert az erősítőmön csak egy koax bemenet maradt...

(#116) bLaCkDoGoNe válasza próbakocka (#114) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

No, ez jó hír!

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#117) BOROS_ válasza bLaCkDoGoNe (#116) üzenetére


BOROS_
csendes tag

Sziasztok.

Olyan problémám van egy R600-al, hogy ha tv-t nézek vele tokéletesen működik, viszont ha kikapcsolom a tv-t és a kütyüt nem, kis idő múlva lefagy. Találkozott már valaki ilyennel? Ez a hiba csak akkor fordul elő, ha a digitális tv vételre van állítva, egyébként nem... :F

(#118) próbakocka


próbakocka
senior tag

hyundai gyári wifi adaptert nem tudjátok hol lehet kapni? Infopatika szerint hiánycikk, de hátha van valahol elfekvőben 1 db.

vagy valakinek netán nem kell, mert megoldotta máshol ... :)

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#119) klajos27


klajos27
csendes tag

Itt írják,de hogy van-e raktáron azt nem tudom.https://www.for-max.hu/83-hdd-s-media-center/hyundai-usb-wifi-adapter-r3150-/-r3250-/-r600-/-l110-mediacenterekhez.html

(#120) próbakocka válasza klajos27 (#119) üzenetére


próbakocka
senior tag

sajnos ott sem kapható ... :(

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#121) Lortech válasza próbakocka (#120) üzenetére


Lortech
addikt

Routeres megoldáson nem gondolkodtál? Egy alap vezeték nélküli router hasonló árban van.

Thank you to god for making me an atheist

(#122) klajos27 válasza próbakocka (#120) üzenetére


klajos27
csendes tag

És ez? http://www.pdaabc.hu/shop/index.php?page=shop.product_details&category_id=218&flypage=flypage_images.tpl&product_id=2903&option=com_virtuemart&Itemid=28

(#123) Play Dead


Play Dead
csendes tag

Sziasztok!

Érdeklődnék,hogy az R600-as kijelzője alkalmas mappák közti keresgélésre?
Pontosabban az érdekelne,hogy tv nélkül meg találom a lejátszani kívánt mp3 albumot a filerendszerben?
Ha esetleg nem alkalmas rá ,tudnátok ajánlani valamit helyette?

Köszi!!!

(#124) bLaCkDoGoNe válasza Play Dead (#123) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Szia, sajnos ilyenre nem jó a kijelző.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#125) Troppauer13


Troppauer13
csendes tag

Sziasztok !
A boxhoz hozzá lehet ezt kapcsolni ?
Anysee DVB-C USB tuner
és természetesen utána ezen keresztül felvenni a kábeles digitális adást.
Hümér

(#126) bLaCkDoGoNe válasza Troppauer13 (#125) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Alapesetben nem. Ha írsz hozzá eszközmeghajtót, akkor talán van rá esély, de gyárilag az ilyeneket nem támogatja a box. DVB-C-t úgy tudsz rögzíteni, ha van DVB-C set top boxod kompozit videókimenettel.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#127) hamikike


hamikike
tag

Volna egy problémám, segítsen aki már átesett ezen!.
R3150-ben HDD-t cseréltem és nem tudom formázni. Feljön a formázás menű, látja mindkettőt, elméletileg választható lenne a HHD2 (ezt kell formázni), de gyakorlatilag nem tudom, mert előbb a HDD1 (rendszerlemezt) akarja formázni (nem hagy mást választani). Egye fene, mondom, de utána nem folytaja a HDD2-vel. Sőt, ha előröl kezdem az egészet, ezt újra és újra eljátsza velem.
Mi a teendő (nem akarom kivenni és felcserélni, mert macerás a kioperálása, és nem is tudom betenni másba sem)?
Nem igaz, hogy csak ilyen körülményesen menne?!

(#128) hamikike válasza próbakocka (#120) üzenetére


hamikike
tag

Ha tudnál válaszolni (azt hiszem neked van a legtöbb tapasztalatod) nézz már rá a 127-es kérésre.

(#129) próbakocka válasza hamikike (#128) üzenetére


próbakocka
senior tag

Sajnos optimistábban látod a helyzetet, a valóságnál. 3150-est nem láttam még. A formázásról csak annyit tudok, hogy ilyenkor ilyen spec. linux partíciókat hoz létre a lemezen.

Elképzelhető, hogy csak az első lemezen kell linux partíció, a 2.-on már nem, így azt nem kell formázni, ha már megvan. Meg lehet próbálni, hogy a két vinyót kicseréled, és akkor a 2.-at formázza az első helyén.

Itt, mintha valahol, valaki írna erről valamit, de már lehet rosszul emlékszem;

R600

3150

A használathoz mindenáron meg akarja formázni mindkét vinyót? Újabb firmware-el próbáltad e? Azt írta valaki valahol hogy a 729-es után már nem akarja formázni a vinyókat, de ez is csak halvány emlék.

[ Szerkesztve ]

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#130) hamikike válasza próbakocka (#129) üzenetére


hamikike
tag

Köszi a segítséget.
A kibontást, cserét, formázást, majd visszacserét én is gondolom, hogy működik.
A legújabb FW (739) még nem tettem fel, mert pont itt olvastam valahol, hogy nem stabil, de ezek szerint talán.
Valóban nem akar mindenáron formázni, mivel azonban a HDD szűz (Sata II) és nem tudom mibe betenni, hogy formázzam, nekem kell elindítani a formázást a saját menüjéből, ki is jelzi mindkét HDD-t, de csak az egyiket formázza, akárhányszor újrakezdem a másikat nem tudom már kiválasztani (de elsőre sem csak a HDD1-t).
Tanácstalan vagyok, lehet hogy a csere marad.

(#131) angelside77 válasza hamikike (#130) üzenetére


angelside77
tag

Hali

Itt mintha valami ilyesmiről írnának az oldal elején.

http://prohardver.hu/teszt/hd_lejatszo_digitalis_tunerrel/mukodes.html

[ Szerkesztve ]

Rég feladtam, hogy embereket mentsek meg a világnak a fejükben levő szellemektől.

(#132) hamikike válasza angelside77 (#131) üzenetére


hamikike
tag

Ismerem ezt a leírást, de azért köszi.
A kezdet kezdetén így formáztam meg, de akkor még kint volt az asztalon, le volt szedve a teteje, lógtak a kábelek, most viszont be van építve és ki kell szedni, szét kell bontani, ezt szerettem volna elkerülni, azt hittem valaki rájött már más megoldásra is.
Úgy tünik csak a bontás maradt.
De azért köszi mindenkinek a segítséget.

(#133) kovyhun válasza Gonosz (#45) üzenetére


kovyhun
tag

Sziasztok,
valaki meg tudná mondani az L110 root jelszavát?
Régebben 'Gonosz' írta hogy megvan, de azt nem hogy mi az :(.
Üdv,
Tamás

"Hajszolom a tudást, de ő mindig gyorsabb nálam!"

(#134) angelside77


angelside77
tag

Hali!

Az R600-as set top box-ról is tud időzített felvételt?

Rég feladtam, hogy embereket mentsek meg a világnak a fejükben levő szellemektől.

(#135) szpetya13


szpetya13
csendes tag

Sziasztok !! Új vagyok van egy R600 feltettem az új firmwarre és előjött a keresésnél az internet rádió de nem tudom hogy kell használni.Valaki tudna segíteni előre is köszi !!!

[ Szerkesztve ]

(#136) bLaCkDoGoNe válasza szpetya13 (#135) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

A töltsd le a hallgatni kívánt rádiók .m3u/.pls fájlját, és másold azokat a használt tárolóeszköz főkönyvtárában létrehozott "InternetRadio" mappájába. Az Internet rádió menüpontban megjelennek a letöltött lejátszási lista fájlok, melyből a kívánt állomást kiválasztva elindul a rádióadás. Persze ehhez netre kell kötnöd a készüléket, de ez gondolom evidens. :)

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#137) szpetya13


szpetya13
csendes tag

Szia nagyon köszi a gyors segítséget !!! Letöltöttem a m3u-kat de nem tudom hogy hol van a főkönyvtár!! Kerestem minden hol de nem találom .Ha tudnál segíteni jó lenne előre is köszi !!!!!!!

[ Szerkesztve ]

(#138) fpunto


fpunto
csendes tag

Sziasztok!

3150 root jelszavára lennék kíváncsi, ha valaki megosztaná velem?

(#139) tlala válasza fpunto (#138) üzenetére


tlala
addikt

Nem vagyok a témában egy nagy spíler, de Google szerint:
login: root
password: hmruser

(#140) próbakocka


próbakocka
senior tag

R600 wifije nem helyettesíthető véletlenül pl. az EMTEC vagy az LG hasonló klón termékeinek wifijével?

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#141) Chea válasza próbakocka (#140) üzenetére


Chea
csendes tag

Hali!

A 3150 wifi-je Realtek RTL8191SU chipet tartalmaz, talán még a 8192SU OK, de nagy variáció nincs, mert a régebbiek nem N-es típusok, a szérián belül meg csak ez a kettő USB-s. Ha a chip egyezik a gyártó mindegy.

Amúgy egy korábbi kérdésre válaszul: HDMI-n keresztül HD adást rögzíteni igen nehéz lesz, mert a HDMI és a benne foglalt HDCP szabvány pont ezt hivatott megakadályozni. Bár létezik egy-két nagyon patkolt próbálkozás, egy ilyen célhardveren nem hiszem, hogy alkalmazható lenne.
Lenne egy kérdésem is, nincs meg valakinek a forráskódja?
Mivel GPL liszenszre épül elérhetőnek kellene lennie.

This ain't no technological breakdown, oh no, this is the road to hell...

(#142) kovyhun


kovyhun
tag

Sziaszok,
feltettem ezt a firmware-t a L110-re:
http://www.hyundaimbox.co.kr/board/bbs/board.php?bo_table=firmware&wr_id=15
De az IMS-t nem tudom beállítani a külső tárolóra, a beállításokból hiányzik ez a lehetőség.
Valaki tudja a megoldást rá?
A belső IMS fájlokat nem engedi szerkeszteni :(.
Üdv,
Tamás

"Hajszolom a tudást, de ő mindig gyorsabb nálam!"

(#143) tlala válasza kovyhun (#142) üzenetére


tlala
addikt

Nekem sem megy, bár azt láttam, hogy az RSS részben már fel lehet venni saját linket is.
Gyanítom, hogy az a menüpont csak a fix belső vinyóval rendelkező Mediaboxoknál jelenik meg, a "light" L110-esnél nem.

(#144) tlala válasza kovyhun (#142) üzenetére


tlala
addikt

Kérdeznék én is: neked sikerült beüzemelned a Bitorrent klienst?

[ Szerkesztve ]

(#145) kovyhun válasza tlala (#144) üzenetére


kovyhun
tag

Szia,
a torrentet még nem próbáltam, de hamarosan ki fogom.
(még nem kap rendes netet, csak egy pc-n át. ha megjönnek a patch kábelek már próbálom is.
Majd megírom mire jutottam.
Valahol azt olvastam nem igazán használható.

Üdv.

"Hajszolom a tudást, de ő mindig gyorsabb nálam!"

(#146) tlala válasza kovyhun (#145) üzenetére


tlala
addikt

Velem az a baj, hogy nem is értek a torrenthez. :)
Csak ki akartam próbálni, és odáig eljutottam, hogy a böngészőn keresztül berakom a torrenteket, ki is tudom választani tárolási helynek a rádugott vinyót, le is tölti pl. az összes torrentben lévő .rar-t, de minden 0 bájt, minden 0 %-on áll, és mindegyik torrent státusza "inactive/paused". És hiába teszem be a pipákat és nyomok a "Start" gombra, nem történik semmi...

(#147) fokukac válasza tlala (#146) üzenetére


fokukac
nagyúr

ott lehet, hogy a router-t kellene megpiszkálni, nem tudom, milyen portokat enged...
De ez csak egy ötlet.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#148) tlala


tlala
addikt

Letöltöttem a Hyundai L110-esre egy moddolt Labo 110-es firmet INNEN - és minden a helyére került! :))

Működik az összes IMS szerver programozhatóság, a hyundai weboldaláról letöltöttem a készre kialakított IMS minta rendszert, cserébe van egy csomó lengyel TV-m, rádióm, stb. :)
Van ebben a firmben is magyar nyelv, és végre a Bitorrent is megy.

[ Szerkesztve ]

(#149) kovyhun válasza tlala (#148) üzenetére


kovyhun
tag

1000 köszönet, én is kipróbálom :)
Kicsit bosszantott hogy "le van butítva"...

"Hajszolom a tudást, de ő mindig gyorsabb nálam!"

(#150) tlala válasza kovyhun (#149) üzenetére


tlala
addikt

Egy lengyel fórumban azt is olvastam, hogy a következő Hyundai firmben (744-es) orvosolni fogja a Hyundai is a problémát. De google-fordítás - nem vállalok érte felelősséget. :)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Hyundai Mbox
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.