Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Hyperterminal (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) gesuz


gesuz
senior tag

Használnom kéne ezt a programot, már mindent beállítottam, de nem tudom, hogy lehet a szöveget elküldeni. Nem modemhez, hanem saját eszközzel ,kéne kommunikálni.

Kötelemfakasztó - A könyvek legnagyobb hibája, hogy nincs bennük CTRL+F. ''Or do something that's never been done''

(#2) gesuz


gesuz
senior tag

És még sürgős is.

Kötelemfakasztó - A könyvek legnagyobb hibája, hogy nincs bennük CTRL+F. ''Or do something that's never been done''

(#3) gesuz válasza gesuz (#2) üzenetére


gesuz
senior tag

vagy akkor lehet, hogy nem jól állítottam be. Valaki segítsen PLS

Kötelemfakasztó - A könyvek legnagyobb hibája, hogy nincs bennük CTRL+F. ''Or do something that's never been done''

(#4) supercow


supercow
őstag

milyen eszköz? ha soros, rakj a végére sortörést (enter)
illetve ha van dokumentációd hozzá nézz körül a
[L]http://www.asciitable.com/[/L] oldalon, az elején vannak a vezérlőkarakterek, amiket az eszközök szoktak használni (DEC 0...31-ig).
Régebben voltak küzdelmeim egy Monetel bankkártyás terminállal, ahhoz kellett variálni a vezérlőkódokat...

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#5) gesuz válasza supercow (#4) üzenetére


gesuz
senior tag

hm.. nekem a beállításokkal van problémám
nem tudom, hogy egyáltalán kimegy e a parancs.
az lenne a jó ha nem ascii, hanem hexa kódot kellene beütögetnem

Kötelemfakasztó - A könyvek legnagyobb hibája, hogy nincs bennük CTRL+F. ''Or do something that's never been done''

(#6) gesuz válasza gesuz (#5) üzenetére


gesuz
senior tag

Sorosan kéne kommunikálni egy vagyonvédelmi központtal

Kötelemfakasztó - A könyvek legnagyobb hibája, hogy nincs bennük CTRL+F. ''Or do something that's never been done''

(#7) supercow


supercow
őstag

Nem válaszol a központ? rendesen be van állítva a soros port (bps, paritás, data/stop bitek stb.) olyankor szokott az lenni hogy nem történik semmi... Ha van hozzá dok mindenképp azzal kell kezdeni. Aztán ha win alatt kell csinálni, akkor keress egy olyan programot, amit soros eszközökhöz írtak mások és azt próbáld használni, nekem annakidején Linux alatt kellett és írtam magamnak egy Perl programot aminek beadtam a parancsot hexa értékekkel és kiküldte, majd fogadta a választ...
Nincs valami protokoll leírás? Használ a központ valamiféle parancsokat, checksum ellenőrzés van-e benne stb?

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#8) gesuz válasza supercow (#7) üzenetére


gesuz
senior tag

Az összes info meg van hozzá, de minden parancs úgy kezdődik,hogy 01 ezt, hogy viszem be a hiperterminálba. ugye az általad adott ascii táblán ez a SOH -val lenne egyenlő ezt, hogy tudom átküldeni. ha hibátlan parancsot kapott csak akkor válaszol:( csekszámmal ellenörzi

Kötelemfakasztó - A könyvek legnagyobb hibája, hogy nincs bennük CTRL+F. ''Or do something that's never been done''

(#9) supercow válasza gesuz (#8) üzenetére


supercow
őstag

nincs valami chat amire fel tudsz lépni? ott könnyebb lenne. trefort vagy valami. esetleg icq vagy msn messenger.
A checksumot hogy számolja?

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#10) gesuz válasza supercow (#9) üzenetére


gesuz
senior tag

megoldódott részben a probléma. A hexa számokat átalakítottam decimálissá alt+plusz decszám alt elenged így bent az érték, rövidre zártam az RX TX-et az érték visszajött de nem mindig az amit elküldtem:( az eszköz nem válaszolt az utolsó bájt természetesen a csekszám 1 bájtos szimpla sum direkt úgy választottam, hogy nem legyen óverfló óra beállítás, de nem reagál:(

Kötelemfakasztó - A könyvek legnagyobb hibája, hogy nincs bennük CTRL+F. ''Or do something that's never been done''

(#11) supercow válasza gesuz (#10) üzenetére


supercow
őstag

Nem biztos hogy mindig az jön vissza amit elküldtél, erről nincs a doksiban valami? pl. az ACK-t (0x06 acknowledge) küldi vissza, vagy egy hibaüzenetet? Ha nem jön vissza semmi, az is lehet jó jel (pl. csak akkor ad vissza valamit ha hiba van) :)

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#12) gesuz válasza supercow (#11) üzenetére


gesuz
senior tag

direkt óra beállítást választottam, hogy látványos legyen a vétel, de az óra sem változik válasz sem érkezik:(
Hibás parancs esetén nem válaszol:(

Kötelemfakasztó - A könyvek legnagyobb hibája, hogy nincs bennük CTRL+F. ''Or do something that's never been done''

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Hyperterminal (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.