Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  HWBOT topik

Hozzászólások

(#1) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Ide várunk minden magyar, a HWBOT-ra eredményt feltöltő tuningost, érdeklődőt. Versenyek szervezett lebonyolítása, egyéb megbeszélések céljából. Jelenleg a Country Cup 2011 kapcsán több tuningos is összegyűlt a 3DMark Vantage, és 3DMark 11 topikokban, hogy az országunk helyezését ezen a presztizzsel rendelkező megmérettetésen előrébb tornázzák, azonban a diskurzus az eredeti topikok főtémájának háttérbe szorulását eredményezte. Itt lesz alkalom az ilyen megbeszélésekre, és remélhetőleg a nemzetközi tuningos ranglétrán közös erővel megtisztelő helyet sikerül kis országunknak kiharcolnunk (tuningolnunk). :DDD

Az oldalról:
A HWBOT egy nemzetközi, tuningeredmények rendszerezésére, versenyek szervezésére, gyártókkal való kapcsolattartásra, hardver hírek beszámolására, és egyéb, hasonló célokra létrehozott weboldal.

A HWBOT v4.0 óta különvált a 3 nagy tuningolással foglalkozó kör: Pro, OC és Enthusiast league.

Pro OC - gyártói támogatást élvező extrém tuningosok. Kevesen vannak.
Overclockers - minden tuningos, aki extrém hűtést (0°C alatt) használ, és nem kap gyártói segítséget. Jelenleg kb. 2500 tagot számlál a világ minden tájáról.
Enthusiast - fogalmazhatnánk úgy is, lelkes amatőr. Környezeti hőfok alá nem hűti hardverét. Gyári, egyedi lég és vízhűtéssel nevez a versenyző ebben a kategóriában. Számuk már a 15 ezret is meghaladta, és folyamatosan nő. Rengetegen csak egy-egy eredménnyel képviseltetik magukat, azonban sokan a környezeti hűtéssel való tuning megszállot rabjai.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#2) Reibek


Reibek
senior tag

Helyeslem a topik létrehozását :K

(#3) ricshard444


ricshard444
veterán

Hosszu es tartalmas eletet a topiknak jo otlet volt :R

Vannak dolgok...

(#4) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Jelenleg a Country Cup első fordulójába kellene minél erősebb UCBench eredmény, kétmagos processzorral, a többi szabályt is betartva. Egyelőre a negyedik hely nem is olyan rossz!

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#5) Reibek válasza 04ahgy (#4) üzenetére


Reibek
senior tag

Van hűtési megkötés? Mert én nem láttam kiírva de lehet csak az én figyelmem kerülte el

[ Szerkesztve ]

(#6) subaruwrc válasza Reibek (#5) üzenetére


subaruwrc
félisten

nincsen hűtési megkötés
viszont azt ki kell emelni hogy csak gyári 2 magos / max 2mag + ht / procik indulhatnak, 2 magra lebutított gulftown nem játszik :W

(#7) subaruwrc


subaruwrc
félisten

szét kéne dobni 5db 530 as v 540 es procit és úgy nekifutni aztán 550 es átlag, románia nyaljál sót :D
de közben fut ám még két stage nem csak ez van
amd 3d11 meg dx9 heaven gt200 as gpuval ..

(#8) Reibek válasza subaruwrc (#7) üzenetére


Reibek
senior tag

fasza akkor én se indulok ebben nem veszek ezért külön prockót :(
egy 530-as még belefér simán de lapot is kéne hozzá vennem
Dx9 heaven dupla nem lehet sajnos pedig nálam pihen egy GTX 295 :(((

[ Szerkesztve ]

(#9) 04ahgy válasza subaruwrc (#7) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Én a hétvégén egy i3-560-nal fogok barátkozni, víz alatt. Természetesen a Country Cupra. De aki csak teheti, postoljon eredményt, ki tudja, lehet valaki olyan szerencsés, hogy jól menjen a CPU-ja. Akinek i3-5XX vagy i5-6XX van odahaza, az ne legyen rest megrángatni a bajszát!

LGA775-ön is az E6XXX (45nm), E7XXX, E8XXX tulajok küldjék a rendszerüknek az ívet. A Wolfdale-ek jól is mennek, és a sok gyors L2 cache miatt versenyképesek is lehetnek. Nem szabad elfeledni, hogy a Core i7/i5/i3 esetén már az L3 nagyméretű csak.

Van egy GTX285GPU-m, amit Jones965 ellen tartogattam, de sajna nem lett elég tuningos, még a County Cupra jól jöhet. Jones965 is rángassa meg az övét!

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#10) subaruwrc válasza 04ahgy (#9) üzenetére


subaruwrc
félisten

olvastam

(#11) Reibek válasza 04ahgy (#9) üzenetére


Reibek
senior tag

Van egy jófajta E8200-am megnézzük hátha :)) max kimurdel szegény

(#12) IreN!CuS válasza 04ahgy (#9) üzenetére


IreN!CuS
őstag

Üdv.

Igazából még nem látom át a dolgot,ezért is kérdezem hogy mennyi értelme lenne,hogy még jobban megpiszkáljam a 6750esemet,illetve maga a config mennyire felelne meg?.Ami az adatlapomon lévő 3.9et illeti ez még egy P35-ös deszkával történt,azóta lett egy újabb P45-ös lap szerintem ezzel menne 4 felett is.Illetve a 3.9nél sem adtam 1.4 V-nál többet neki.
Ha azt mondjátok érdemes akkor hétvégén kivágom a cuccost az udvarra aztán hagy szóljon :)

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#13) subaruwrc válasza IreN!CuS (#12) üzenetére


subaruwrc
félisten

mindenképpen érdemes, legalább legyen meg az 5 eredmény, ha már páran meg se tudunk mozdulni ( pl én ). azt a 6750 est kirakod a hidegbe, megtolod 1.55v-tal 4400-4500 körül szerintem szalad viszonylag simán és ott már dob annyit erre az ucbenchre, hogy javítod is az átlagot.

(#14) 04ahgy válasza IreN!CuS (#12) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Mindenképpen érdemes. Még ha nem is a már fennlévő eredményeket döntöd meg, de magáért az élvezetért. :D

Reibek, csak nem fog elhullani. Strapabíró jószágok azok!

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#15) Reibek válasza 04ahgy (#14) üzenetére


Reibek
senior tag

Elég jó fajta 3,9 léggel 1,375V az utolsó amit mértem vele.
Én is kicsapom a kertbe ráküldöm a vizet és meglátjuk mi sül ki belőle.
Bár most vadászok egy i3 530-at és lapot hátha belefér a keretbe :DD

(#16) 04ahgy válasza Reibek (#15) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Szerintem csak ezért kár megvenni. A meglévővel is el lehet indulni.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#17) Reibek válasza 04ahgy (#16) üzenetére


Reibek
senior tag

Vagy veszek vagy cserélek a csere jobb lenne

(#18) IreN!CuS válasza subaruwrc (#13) üzenetére


IreN!CuS
őstag

Rendben,úgy is rég buzeráltam a gépet ilyen téren kis nosztalgia.Ezt kell leszednem vagy esetleg egy linket tudnátok dobni ha ez nem jó?

Azért én már örülni fogok ha 4.1-4.2 körül felfog éledni a rendszer :)

[ Szerkesztve ]

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#19) helkis


helkis
addikt

üdv all!

újoncoknak pár instrukció:

regisztrácó HWbot-ra: [link]
eredmények feltöltése: [link]

kifejezetten a country cup-ra feltöltést itt kell megejteni: [link]
feltételei:
-magyar színekben kell regisztrálni hw-boton..
-2magos procival lehet indulni, ha van HT- be lehet kapcsolva
-ennek a háttérképnek kell beállítva lennie: [link]
-innen le kell tölteni a programot: UCbench 2011
-a programba be kell írni a hwbot-os nickneved, nemzetséget kiválasztani, +az alaplap típusát kitölteni
-majd mehet a mérés, amiről kell screenshot, a piros-keretes programoknak kötelezően meg kell jelenniük a képen kb így: [link]
-a hw-botos feltöltésnél az ellenőrző URL-nél , az ucbench2011 program oldalára feltöltöltött report.txt file-t kell linkelni (a program mappájában jön létre): [link]
-illetve a hwbotos feltöltésnél a tizedesjegyeket "."-al kell megadni, továbbá kell egy screenshootot és egy képet a gépről feltölteni..

jó szórakozást, és sok pontot mindenkinek! :R

[ Szerkesztve ]

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#20) IreN!CuS válasza helkis (#19) üzenetére


IreN!CuS
őstag

Ohh köszi pont ezekre kerestem a választ :R

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#21) Johni5


Johni5
őstag

:C Gratulálok!3D topikból indulva lett egy HWbot topik :R
A 2180-al holnap megy még egy javítás.Remélem legalább 3500Mhz-t tud Ablak kúlinggal.

[ Szerkesztve ]

(#22) 04ahgy válasza Johni5 (#21) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Hát jah, nagyrészt HWBotosok látogatják a két 3D topikot, de így külön színtéren lehet diskurálni.

Én is izzítom hétvégén az i3-560 + MSI P55-GD85 kombót vízzel... Az UCBench érzékeny a RAM időzítésre és frekvenciára?

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#23) helkis válasza Johni5 (#21) üzenetére


helkis
addikt

találtam itthon egy X2 4450e-t, de sajna nem akar még 3ghz-et sem menni, 2930-on se egy vaddisznó, kemény 123MPT-t tolt.. :B

(#22) 04ahgy - 2200mhz CL7 elég lesz neki.. :)

[ Szerkesztve ]

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#24) Johni5 válasza 04ahgy (#22) üzenetére


Johni5
őstag

Múlt évben volt egy verseny,de lehet hogy most tavasszal.Az a helyzet,hogy mind a kettőre.
--Mag nyitás és tiltás NEM játékos most!!!--két eredményt már letöröltek.
Tavasszal egy magvas Sempron 145-el csináltam egy 178-at 2800NB/2800HT mellett.

[ Szerkesztve ]

(#25) Johni5


Johni5
őstag

Jövőhéten kész a kopis hűtésem,az elpáron dolgoztam tegnap kemény 30 perc alatt meglett.
110W kompresszor -45C re R600a .Ma akartam hazahozni,de ez a fosós hányós korszak elkapta a gyerekeket,meg az asszonyt is.Maradtam itthon .

[ Szerkesztve ]

(#26) triklin válasza helkis (#23) üzenetére


triklin
tag

Futtattam egyet énis a 939 es konfiggal, igaz 3125mhz-en de látva a többi eredményt, nem eröltettem tovább :DDD

(#27) helkis válasza triklin (#26) üzenetére


helkis
addikt

azért megoszthatnád.. :)) vagy akár fel is töltheted, úgyis a legjobb 5-ból lesz az átlagolás.. :R

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#28) jones965


jones965
Modder

Üdv az új topiknak!

Van itthon core i3 540 cpu, csak az a baj a párom gépében, ami alatt egy Asus P6-P8H61E alaplap van.
Tuning one. :(
Akkor itthon van az irodai gépem is, egy intel DB65AL G620 dual celeron procival.
Ha lesz időm, megnézem mit tudnak.

(#29) tom_tol


tom_tol
addikt

Üdv mindenkinek
kár hogy a c2d-k már mentek a háztól

itt az alkalom hogy megkérdezzem, az én hűtésem minek minősül ? -20C leves kering

(#30) helkis válasza tom_tol (#29) üzenetére


helkis
addikt

idézve: Overclockers - minden tuningos, aki extrém hűtést (0°C alatt) használ, és nem kap gyártói segítséget. :K

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#31) Johni5 válasza tom_tol (#29) üzenetére


Johni5
őstag

Soup cooling-nak :))

(#32) 04ahgy válasza tom_tol (#29) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Igazából a vízhűtés az Enthusiast kategóriában indul, mindaddig, míg a vizet a környezetnél nem hűtöd hidegebbre. Szibériai tuningosok előnyben. :D Amint azonban bárhogy hidegebbé teszed a hűtőfolyadékot, az már extrém OC, és az Oveclockers kategóriában nevez.

Érdemes figyelni a Country Cup eredményeit, Románia, Bulgária most egy új trükkel támad, csak SSE3 utasításkészlettel futtatják az UCBenchet. Természetesen nem megengedett, tehát hamarosan eltávolítják azokat az eredményeket, remélem. "Please run UCBench 2011 now at default settings."

4500MHz fölött LGA1156 i3/i5-6XX tulajok aktivizálják magukat. A Wolfdale is nagyon szépen adja 4500MHz környékén vagy fölötte.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#33) IreN!CuS


IreN!CuS
őstag

[link] Ez még az "alap",bár a ram picit elvan baszva és nem tudom/emlékszem miért na mindegy.Remélem lesz ez még jobb is :) Talán majd tudok valamit lendíteni az átlagon.

[ Szerkesztve ]

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#34) tom_tol válasza Johni5 (#31) üzenetére


tom_tol
addikt

ez a kat. pont megfelelne :D

mindenkinek
a kiválasztható lehetőségek között nem találtam megfelelőt ezért kérdeztem

(#35) Johni5 válasza IreN!CuS (#33) üzenetére


Johni5
őstag

ES-t vedd le.Sokkal jobb lesz.

(#36) 04ahgy válasza IreN!CuS (#33) üzenetére


04ahgy
nagyúr

RAM-nak mehet 2,05 - 2,1V, CL5-5-5-15 1T manuális időzítésbeállítás. 3500MHz körül ment a CPU, ugye? Ha a Win7 megjelenését lebutítod (Aero Off), az is szerintem növeli a pontot. XP vagy win7 jobb ennek a programnak?

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#37) IreN!CuS válasza Johni5 (#35) üzenetére


IreN!CuS
őstag

Az mi?Nem vagyok ott a témában bocs.

HGyu: Most 2.1V t kapnak a ramok,de az időzítés valamiért 5-6-6-18 na majd megpiszkálom.Proci igen 3.5ön volt...de 4-ig kb elmegy.Csak ma nem volt időm kirakni az udvarra.

[ Szerkesztve ]

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#38) 04ahgy válasza IreN!CuS (#37) üzenetére


04ahgy
nagyúr

ES - Energy Saving - Energiagazdálkodás. Az EIST és a hasonó energiatakarékosságokat kell kikapcsolni, akkor nem veszi vissza magát, és 100%-os órajelen megy a CPU végig.

Egyébként még egy ilyen eredményt elérsz, simán feltöltheted, mert jobb, mint a sorban a leggyengébb, tehát javítja az átlagot. Ha meg az első öt alatt van, és feltöltöd, akkor meg ott marad tartalékba, és életbe lép, ha valami szabálytalanság, formai hiányosság miatt levennék valamelyik előtte levőt.

Húzd azt a CPU-t 3,8-ra fel. :D

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#39) Johni5 válasza 04ahgy (#36) üzenetére


Johni5
őstag

Optól független.Lefuttattam mind a kettőn és 1.2 pont a különbség.Gyakorlatilag elhanyagolható.(Win 7 nyert egyébként)

(#40) 04ahgy válasza Johni5 (#39) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ez csak jó, mert akkor nem kell XP-t telepítenem. Míg a win7 penen van és 8p SSD-re újrahúzni, addig az XP-hez meg kellene találni a CD-t, meg a CD meghajtót. Mind a kettő ugyan eleme a lakás nevű halmaznak, de két olyan chaos részhalmaznak elemei, melyeknek nincs metszetük. Ezáltal megnehezítve az XP telepítési törekvéseimet. :D

Gondolom azért betweakelt win7-ről van szó. :D

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#41) Overlocker válasza 04ahgy (#32) üzenetére


Overlocker
veterán

Egy lapot kell intéznem és akkor beröffentem az 5Ghz-es Pentium G6950-em!

Ha így mindenki kedvet kapott, mutassuk meg hogy ott tudunk lenni! :C

(#42) tom_tol


tom_tol
addikt

nem tudom feltölteni az eredményt a hwbot-ra
egyszerűen nem fogadja el ezt a hivatkozást

[ Szerkesztve ]

(#43) helkis válasza tom_tol (#42) üzenetére


helkis
addikt

ennek a linknek a verify-URL-be kell kerülnie.. oda raktad?

az adatok beírása alatt 3db cuccot kell feltölteni,

1.screenshoz, a megadott háttérrel,
2.verifyURL - az amit linkeltél,
3.kép a gépről (max4db..)

illetve grat! eddig ez a legjobb! :R

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#44) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

No ezt én sem gondoltam volna: [link].

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#45) 04ahgy válasza tom_tol (#42) üzenetére


04ahgy
nagyúr

No, a probléma nálam is jelentkezett. Azt mondja a HWBOT, hogy az ellenőrző link nem illeszkedik az előre megadott mintára. Néztem Mozilla és Explorer alatt is.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#46) Johni5 válasza 04ahgy (#45) üzenetére


Johni5
őstag

Igen,de azért,mert úgy is van.http://anrieff.net/ucbench/... nem egyenlő http://anrieff.net/ucbench2011/.. ezzel :K
IDE töltsd fel.

[ Szerkesztve ]

(#47) Johni5


Johni5
őstag

Ha az unbench után beütöd a 2011-et ,akkor is beveszi.
http://anrieff.net/ucbench2011/viewitem.php?id=2609
Ezt tedd fel. :R

(#48) 04ahgy válasza Johni5 (#47) üzenetére


04ahgy
nagyúr

No jól van, már látom. Ugyanazt az eredményt adja ki a link 2011-gyel és anélkül is. Miért kellet így megbonyolítani? :D

Amúgy a mindennapos használatú notimmal készült, amíg a Clakot nem cibálom meg, addig is javítsa az átlagot kicsit.

Szerintem ez volt a gond tom_tol esetén is.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#49) Johni5 válasza 04ahgy (#48) üzenetére


Johni5
őstag

Tavasszal ugyan ezt szívtam be. :B

(#50) 04ahgy válasza Overlocker (#41) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Adok kölcsön egy MSI P55-CD53-at, ha az okés. Nem rossz lap, csak minimál felszereltségű. i5-750-t 4400MHz felett hajtottam benne tartósan. Ezt elküldtem PÜ-ben is.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  HWBOT topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.