Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Hűtsük le a gépünket! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Szóval van egy gépem. Szeretném ha a belsejében kisebb lenne a hőmérséklet. Eddig még semmi extra nincs, vegyek bele új hűtőt, moddoljam meg, stb. Ennyit én is tudok :)
De mennyi az esély arra, hogy kis pénzráfordítással (>5000 Ft), új processzorhűtő vétele nélkül, erőteljesen nem modder alkattal (azaz vágás, forrasztás, és hasonló drasztikus beavatkozások kerülendők) javítsak a gép hűtésén?

Ha igen, hogyan?

U.I.:Ha lehet valamit kezdeni, akkor majd rakok be a gépemről egy-két képet, a könnyeb segítségadás érdekében :) De az alapkérdés az az lenne, hogy lehet-e sikert elérni kis erő/pénz ráfordítással?

(#2) Ploszi válasza Cathfaern (#1) üzenetére


Ploszi
senior tag

CPUCool progi-t tedd fel, meg ha így se jó, vegyél 1 házventi-t :D

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#3) Cathfaern válasza Ploszi (#2) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Igen, ezt nem írtam le. A szoftveres megoldásokat hagyjuk.

(#4) LordX válasza Cathfaern (#1) üzenetére


LordX
veterán

Tegyük ki az ablakba :)
Télire jó lesz...

Aztán folytasd egy-két 8cm-s venti beszerelésével, kábelek elgyüszmékeésével ((c) Iván bácsi), légáramlási utak kialakítássával.
Pl az egyik szobatársam kartonpapírral (pizzásdoboz :) ) a proci bordára irányította az egyik ventit...
A venti(k): elől befelé, a proci felett meg kifelé fújjon!

(#5) Márton válasza LordX (#4) üzenetére


Márton
nagyúr

Jaja, en is egy 8centis ventit tettem a haz hatso lapjara (ott is volt a helye)
Eredmeny: 4 fokkal kisebb procihofok.
Csendes

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#6) Ploszi válasza Cathfaern (#3) üzenetére


Ploszi
senior tag

hát igen, 5E HUF-ból tudsz 2 jó 8cm-es venti-t venni, mondjuk 1-et előre (szívni, 1-et meg hátra, hogy fújja ki a levegőt :)

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#7) Ploszi


Ploszi
senior tag

de ha nem próbáltad, azért a cpucool-t próbáld meg, mert ha nem használod állandóan a SETI-t, akkor rendesen hűt :D

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#8) jojojo válasza Cathfaern (#1) üzenetére


jojojo
senior tag

Én a ház oldalán(proci felöl) kivágtam és betettem egy 12 cm-s ventit amitöl kb. 10 fokot esett mind a proci(2100+) mind az alaplap hömérséklete.
Pedig nálam aztán tele a nagytorony..

A víz hordozhatja a hajót, de el is süllyesztheti.

(#9) Ploszi válasza jojojo (#8) üzenetére


Ploszi
senior tag

mennyit forog a 12cm-es venti? és jobb az, hogy oldalt van, vagy ugyan olyan jó lenne, ha hátul lenne? :P

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#10) jojojo válasza Ploszi (#9) üzenetére


jojojo
senior tag

Le lett csökkentve a felére a zaj miatt kb. 1500
Hát nekem ez hátul nem férne el meg igy akkartam ,hogy a proci ventijének segitsen be(most 40 fokos)

A víz hordozhatja a hajót, de el is süllyesztheti.

(#11) Ploszi válasza jojojo (#10) üzenetére


Ploszi
senior tag

ühüm, nekem hátul elfér egy 9cm-es, az biztos, és akkor ugye nem kell vágni a házon :DDD

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#12) jojojo válasza Ploszi (#11) üzenetére


jojojo
senior tag

Esztetikailag sem egy utolso látvány szerintem

A víz hordozhatja a hajót, de el is süllyesztheti.

(#13) Ploszi válasza jojojo (#12) üzenetére


Ploszi
senior tag

elhiszem, meg hát a 2 kezed munkája :) de azon az oldalon nekem a fal van, kb. 3 centire :P

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#14) Füles válasza Ploszi (#9) üzenetére


Füles
tag

Nekem is van egy venti a ház oldalára építve, egy papír''tölcséren'' át ő a procihűtő venti. Mivel friss levegőt fúj be, nem is kell gyorsan forognia, mégis szinte csodát tesz.
És ha még egy másik fúj csak úgy a GPU környékére, annak sem lesz melege.
Ha hátulról fújatod be a levegőt, az sem sokkal rosszabb. Csak ott nem fér el pl ekkora venti... :))

(#15) jojojo válasza Ploszi (#13) üzenetére


jojojo
senior tag

Nekem a számitógép asztalba van a gép kb 5 cm távolság a házoldalátol
Igazábol pár fokot jelentene minuszba ha kint lenne

A víz hordozhatja a hajót, de el is süllyesztheti.

(#16) GeorgeTerror válasza jojojo (#8) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

Én is most tervezem egy ijen venti beépítését, meg mellé egy kis festegetést. Kérdésem az lenne,hogy kívülről vagy belülről van a venti a ház oldalára aplikálva? Meg, hogy raktál-e elé rácsot?
Porosodik rendesen?

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#17) tomcs


tomcs
őstag

hehe nekem van a gepben 6,7,8 neg 9cm-es venti :]]]

(#18) [amne] válasza jojojo (#15) üzenetére


[amne]
senior tag

Nekem fentartásaim vannak az ilyen oldalra rakott ventikkel szemben, mivel a levegő áramlása kiszámíthatatlan lesz, bár mivel én még nem próbáltam ki ezért nincs is 'jogom' eldönteni a kérdést, de szvsz egy jól megtervezett ház, pár ventivel csodákra képes és nem kell az oldalát vagdosni, én pl. úgy csináltam meg hogy az első lapon van 3 venti, 2*8 centi és egy 6 centi, ezek egyenesen hátra felé fújják a levegőt hátul pedig ismét 2*8 centi kifelé fújja, és pont a két ''venti-sor'' közé esik a videókártya és a proci, így az alaplap idleben 28 C a proci pedig 39-40, mindez egy 1700+@1900+ XP-n, 100% terhelés mellett 28/48-ra módosulnak az értékek.

Végére egy kérdés mindenkihez: a vidókari hőmérékletét mivel tudom mérni?

(#19) GeorgeTerror válasza [amne] (#18) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

Mintha az ASUS kártyáiban lenne hőmérő. De csak az újabbajban. Persze nem bizti, csak mintha ez derengene

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#20) mumus válasza GeorgeTerror (#19) üzenetére


mumus
csendes tag

Jól tudod, van az ASUS kártyákon hőmérő!
Nekem Gf3 Ti200-as (V8200) van, az külön
méri a GPU és a Memória hőfokát. :DD

<A Href="http://www.konaworld.com" target="_new">http://www.konaworld.com</A>

(#21) mumus válasza [amne] (#18) üzenetére


mumus
csendes tag

Ja ezt elfelejtettem! Szerinted vágnának Chieftech-éknél lyukat a ház oldalára,
ha nem lenne értelme?!

<A Href="http://www.konaworld.com" target="_new">http://www.konaworld.com</A>

(#22) [amne] válasza mumus (#21) üzenetére


[amne]
senior tag

szerintem igen :) mert különleges és jól néz ki ergo eladható, meg azok a házok gyárilag úgy vannak kialakítva hogy jó legyen bele az is, de egy normál midi v. toronyház alapállapotban nem így szokott kialakítva lenni (jól meg asszontam) ezért összegányolod a kialakítást...na megyek aludni inkább.

(#23) jojojo válasza GeorgeTerror (#16) üzenetére


jojojo
senior tag

Belülröl van feltéve a venti.
Ilyen nagy rácsot még nem találtam bár nem is nagyon kerestem.:)
Porosodni nem igazábol porosodik mivel kb 3-4 hete van benne:)

A víz hordozhatja a hajót, de el is süllyesztheti.

(#24) twollah


twollah
nagyúr

Szeretem az ilyen topicokat.

Rakjunk a gépbe n+1 ventit.
A gép meg úgy zörög, mint egy helikopter.
Arról nem is beszélve, hogy ha nincs porszűrő akkor térdig lehet a házban járni a finom porban.
A por meg mint köztudott jól hőszigetel,

(#25) Ploszi válasza mumus (#21) üzenetére


Ploszi
senior tag

csak a plexi oldalapon van, ha jól sejtem :) én nem is próbálom a Chieftec ház oldalát vágni :) olyan nehéz az oldallap, mint 1 teljes más tipusu ház :DDD

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#26) jojojo válasza twollah (#24) üzenetére


jojojo
senior tag

Azt a gonosz mindenit:DD
A ventik fordulatát le kell csökkenteni és akkor nem hangos
A port meg törölni kell sürün v. porszivozni.:D

A víz hordozhatja a hajót, de el is süllyesztheti.

(#27) rdi válasza jojojo (#15) üzenetére


rdi
veterán

vicc on: vágjál lyukat az asztal oldalába is :)) v.off
komolyan: a szg házban a sok általam ismeretlen kütyü miatt nem lehet elérni a természetes légáramlatot. Kicsit hasonlít egyes ausztriai rosszul tervezett közúti alagútra :) . (Pedig az egy fekvő kémény.) Ezért ott (auban) ventilátorokat szerelnek az alagutakba. Ezért a szg házakba, köré, rá is ventiket szerelnek, ami fontos: alul jöjjön a hideg levegő, ha van és felül szívja (tolja) ki a meleg levegőt mert így kevesebb energiával éred el ugyanazt, mintha fordítva.
Máshol már írtam kissé humoros, de a gépház tetején is lehet lyukakat fúrni.
Mindenestre a legfontosabb minél kisebb ellenállás legyen a légáram előtt, tehát minél kevesebb kártya, kábal, kütyü legyen a gépházban :DD
Remélem így szilveszter előtt nem haraptok ketté ezér.

--
R-dei
A kéményseprő

Fej! Tor! Potroh!

(#28) jojojo válasza rdi (#27) üzenetére


jojojo
senior tag

Á felül az asztallap van:)

A víz hordozhatja a hajót, de el is süllyesztheti.

(#29) LordX válasza twollah (#24) üzenetére


LordX
veterán

Nem az volt a kérdés, hogy hogyan tegyük halkabbá a gépet...

Én erre mentem rá (1 db venti a tápban + 1 a videokártyán, amíg meg nem szabadulok tőle + Seagate Barracuda = -150dB)

(#30) [amne] válasza twollah (#24) üzenetére


[amne]
senior tag

Te minden topicot ''szeretsz'' amit szét lehet OFF-olni. Hidd el hogy k*rvára nincsen senkinek szüksége a te állandó károgásodra a hasonló témával foglalkozó topicocban. Ez már rég ki kívánkozott belőlem csak mivel nekem nem ''zero tolerance-om'' van ezért eddig magamban tartottam.

(#31) rdi válasza jojojo (#28) üzenetére


rdi
veterán

Na és a tetőre is szerelnek kéményt ( copy right R-dei anno szilveszter de.)
:))

Fej! Tor! Potroh!

(#32) jojojo válasza rdi (#31) üzenetére


jojojo
senior tag

:D Ja

A víz hordozhatja a hajót, de el is süllyesztheti.

(#33) twollah válasza [amne] (#30) üzenetére


twollah
nagyúr

Ok inkább ez jöjjön ki mint a mentő.
Más nem offoltam szét hanem elmondtam a véleményem.

(#34) twollah válasza Cathfaern (#1) üzenetére


twollah
nagyúr

Rakd a gépet a hűtőbe.
Tuti hőmérséklet esés.

(#35) twollah válasza Cathfaern (#1) üzenetére


twollah
nagyúr

Persze a topic indításakor nem osztottad meg velünk, hogy milyen géped van, és mi van benne.
Mennyi a rendszer alaphőmérséklete, és mennyit szeretnél elérni.
Mert így csak a sötétben tapogatódzunk több mint 30 hozzászólás óta.

Én így képzelném el:

Gyerekek vagy egy gépem ami a következőkből áll:
- átlagos midi torony
- Abit KT7A
- AMD Tbird 1133
- cdíró 16,10,40
- 60 gigás maxtor ha minden igaz 5400as
- 10 gigás maxtor mobilrackben 5400as
- Gforce2 MX400
- némi ram
- hálókártya
- hangkety
- vmilyen hűtő passzolok

Jelenleg a CPU hőmérséklete kb 55-59 fok.
A rendszer hőmérséklet kb 32-35 fok.
Ezt szeretnél lejebb faragni.

Ötletek?


Szerintem így kellett volna indítani ezt a topicot.

(#36) rdi


rdi
veterán

Én meg közben elbarmoltam itten a témát, hiszen le volt írva hogy nem lehet vágni, fúrni, faragni, hogy jobb legyen a fűtés.

Fej! Tor! Potroh!

(#37) Papa-Georgo


Papa-Georgo
senior tag

Sztem egyszerűen a gép egyik oldalát cseréld ki egy Pötyier elemre és biztosított a hűtés.
Báár...a gép oldala egy nap után már picit jeges lesz de az mellékes...

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

(#38) raven10011


raven10011
senior tag

Hamár hűtésről van szó, van valaki, akinek tapasztalata van a számítógép vízzel hűtése terén?
Mostanában szeretnék egy ilyesmi átalakítást, ha tényleg megéri, mert elegem van abból, hogy néhány havonta, ha belefújok a gépbe profelhő takarja el a napot.
:( Köszi!

financenewbie.com

(#39) Hold


Hold
őstag

nekem 2db 8cm-es hütő hűti a cuccost..

Az élet sírással kezdődik és azzal is ér véget, de közte kötelező mosolyogni !!!

(#40) soctavia válasza raven10011 (#38) üzenetére


soctavia
tag

Személyes tapasztalatom nincs, de itt elég sok minden van: http://www.tuningnet.hu

(#41) gesuz válasza raven10011 (#38) üzenetére


gesuz
senior tag

Szerintem valamilyen olajos megoldás sokkal kevésbbé lene veszélyes. Sajnos egy elég jól záró, szigetelt megoldásnális csapodhat le víz a procira. Igaz csak kis mennyiségben és csak idővel.

Kötelemfakasztó - A könyvek legnagyobb hibája, hogy nincs bennük CTRL+F. ''Or do something that's never been done''

(#42) gagyigeri


gagyigeri
csendes tag

Üdv mindenkinek!

A nyáron nekem is a melegedés kínos problémájával kellett szembenéznem.
Az előttem hozzászólókhoz hasonlóan én is kivágtam 2 helyen a ház oldalát, és 2 8x8-as ventit raktam be.Igy az eredeti full terhelés mellett mért 64-65 fokos proci hőmérsékletet sikerült 50 fok alá tornászni,mindez szintén teljes terhelés mellett lett mérve. Az előző értékeket egy közepes minőségű hűtővel produkáltam, (Titan ttc 5dtb),de valami réz alapúval még csökkenthető a hömérséklet.
A 2 venti beépítése roppant egyszerű, kb 2órás munka,(ha igénylitek részletesen leírom). Az egész a 2db rács és a 2db venti kb 5000ft-ból megvásárolható.
A hűtés hátránya a megnövekedett por és zaj. A por megoldható havi takarítással. Itt jegyzem meg,hogy ne essetek neki a gépnek porszívóval, sokkal jobb és biztonságosabb egy ecset!
A zaj csökkentető ha kisebb feszt adunk a ventiknek,vagy ha szabályzóra kötjük rá!
Ha a kivágott lyukra rácsot szerelünk,akkor az egész még jó is fog kinézni!
Bármi kérdésetek van a barkácsolással,irjatok!

Üdv

(#43) Mattyer válasza soctavia (#40) üzenetére


Mattyer
tag

Csak az ott lévő írásokat először meg kell fejteni, aztán alaposan átgondolni, nehogy félreértsünk valamit, mert a megfogalmazások alapján erre elég nagy esély van... Ordasi Gabikával vigyázni kell...

iBook 14'' 1.33ghz

(#44) The_Tom válasza Cathfaern (#1) üzenetére


The_Tom
senior tag

annyibol kihozol egy vizhutest. nekem ennyibe volt: szivattyu kb 3eFt, a blokkhoz 300Ft volt az anyag ingye megcsinaltak (na jo ismeros :) ), de nem bonyolult ket db furas+4 ponton forrasztas szoval lehet te is meg tudod csinalni, csovek, bilincsek, tartaly (nem zart ami nekem volt). mondjuk ha veszel egy radiatort, en bontoban vettem egy futoradiatort kb annyibol kijon.

egyebkent ez : >5000 Ft inkabb <5000 Ft akart lenni nem?? ugyanis: huto ara legyen<5000Ft, vagy minel dragabb annal jobb?? :D

Üdv.

Szerintem.

(#45) LukE válasza Mattyer (#43) üzenetére


LukE
veterán

Ordasi eléggé sufni cuccokat gyárt, amik működnek is egy darabig:)

raven10011: van 1 vízhűtés kezdőknek c. topik, ha még nem találtad volna meg, ott van némi info, ha kell még, akkor meg kérdezz:)


OFF on
mivanmá' a zegéssz kúlnessz megmutatja, hogy mekkora ujja van?:DD
OFF off

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#46) Matthew válasza The_Tom (#44) üzenetére


Matthew
senior tag

Csak 1 kérdés: honnan lehet megfelelő szivattyút venni? (no Ordasi)

(#47) Mattyer válasza LukE (#45) üzenetére


Mattyer
tag

Addig örülj, amíg csak az újjunkat mutogatjuk a kedves PH!-s közönségnek a portrénkon keresztül:)

iBook 14'' 1.33ghz

(#48) LukE válasza Matthew (#46) üzenetére


LukE
veterán

dyszállat kereskedés, akvarisztika, meg hasonlók.


Mattyer: miért, mit akarsz még mutogatni?:D

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#49) The_Tom válasza Matthew (#46) üzenetére


The_Tom
senior tag

én bementem egy diszhalas boltba es ott vettem szobaszökökúthoz valo szivattyut, van olyan is ami zart rendszeru de az 1-2eFt-tal drágább.

Üdv.

Szerintem.

(#50) kleinguru


kleinguru
addikt

Nekem az a vélemény, miután a ventilátor hangos, nem is annyira hatásos, mint a vízhűtés, ezért akinek pénze van vegyen 58000 forintért vízhűtést, ha nincs járjon utánna a neten, hogy lehet készíteni, csak saját felelőségetekre és aztán mehet a tunning 1000-rel!

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Hűtsük le a gépünket! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.