Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Hűtőventi beszerelése (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) csucsu_17


csucsu_17
aktív tag

Hello !!

Sikerült be újítanom egy GlacialTech Igloo 2411-es ventivel !
Na má most be kéne építeni a gépbe :)

Kérdés egyszerű hogy kell ??? (most csinálom először)

''Üdvözlet a győzőnek''

(#2) Goose-T válasza csucsu_17 (#1) üzenetére


Goose-T
veterán

Biztos rá van rajzolva a dobozára, vagy az alaplap leírásában benne kell, hogy legyen. Szerinted szóban hogy az istenbe lehet ezt elmagyarázni?

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#3) CsendPenge válasza csucsu_17 (#1) üzenetére


CsendPenge
őstag

Leveszed a régit. Felteszed az újat. Ja, a gépház oldalát vedd le hozzá :)) (a procira vigyázz, na meg ami körülötte van, azt is kíméld :DDD)

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#4) csucsu_17


csucsu_17
aktív tag

Na már most se doboz se semmi mivel használtan vettem ! Az alaplap kézikönyvében meg olyan kicsi a kép hogy nagyítóval sem tudom kivenni az ábrát ! :((
Ja igen a paszta kérdés milyet és mennyit és hol ??

''Üdvözlet a győzőnek''

(#5) csucsu_17


csucsu_17
aktív tag

Vélemények a hűtőről ??

''Üdvözlet a győzőnek''

(#6) steveetm válasza csucsu_17 (#5) üzenetére


steveetm
őstag

A hűtű jó, de ha ennyire fogalmad sincs, hogy hogy kell csinálni, akkor inkább kérj meg vkit, hogy tegye be.
Üdv.: steveetm

(#7) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

egy boltban felrakják 500 ft-ért,annyit megér a proci épsége..

(#8) CsendPenge válasza csucsu_17 (#4) üzenetére


CsendPenge
őstag

No, figyi. Nem kell félni ettől, nem bonyolult feladat. Nézd meg, hogy van felhelyezve a jelenlegi hűtő. Az egyik oldalon láthatóan könyebb lesz leszedni (mert van mibe belekapaszkodni/beleakasztani valamit) Na, egy kézzel rögzíted a bordát (hogy ne billenhessen el, ésrülést okozva a procin, vagy éppen leesve), a másik kezeddel meg ''kapcsold'' ki a rögzítő pántot. (vagy mijjaz, most nem jut eszembe a rendes neve) Ezzel lent van a régi. Valszeg lesz valami fehér/szürke trutyi a procin. Töröld le. Ha lehet, olyan cuccal, ami elektrosztatikusan nem tud feltöltődni. (amennyiben mégis, akkor ne tedd fel a hűtőt, mer' előbb procit kell cserélni :) Hajrá!

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#9) CsendPenge válasza CsendPenge (#8) üzenetére


CsendPenge
őstag

''szilikonpaszta / szilikonszí''
szilikonzsír akart lenni.
Remélem a többi elírásom érthető :))

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#10) steveetm


steveetm
őstag

De ha már belevágsz, én inább a csavarhúzút javaslom(keress olyat ami pont beleillik abba a résbe, ahol le kell pattintani)...Én eccer tettem fel vmilyen Titan hűtőt kézzel, na azóta nem nyúlok a hűtőborda rögzítéséhez csavarhúzó nélkül...
Üdv.: steveetm

(#11) CsendPenge


CsendPenge
őstag

OFF
A p*csába, de sz*r íze van ennek a csoki likőrnek! :O Ehh...
ON

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#12) csucsu_17 válasza CsendPenge (#8) üzenetére


csucsu_17
aktív tag

Ejha ez elég bonyolult (mondom hogy ketdő vagyok :O :O )

Egyébként mit jelent az hogy lesarkazni a procit ?

Húúúúúúha asszem bolti felrakás lesz belőle

''Üdvözlet a győzőnek''

(#13) renegade válasza csucsu_17 (#12) üzenetére


renegade
aktív tag

Ha már kisregényt írt róla Csendpenge, tiszteld meg azzal, hogy megpróbálod!
Persze, csak óvatosan, és ha nagyon nem fekszik, akkor hagyd.
lesarkazni: az erre alkalmas műveletek egyike közben letöröd a sarkát.

Aki angyalt keres, de csak a szárnyakra figyel, könnyen lehet, hogy libát visz haza

(#14) CsendPenge válasza csucsu_17 (#12) üzenetére


CsendPenge
őstag

Nyugi, mondom, hogy nem bonyolult! Van egy rögzítő pánt, azt kipattintod, takarít, paszta, rárak, bepattint. Ennyi. Azért írtam le részletesen, hogy tuti menjen :))

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#15) csucsu_17 válasza renegade (#13) üzenetére


csucsu_17
aktív tag

Sajnálom CsendPenge freetime-ját de nagyon majrés vagyok ha a gépem épségéről van szó !

Na de csak azért is meg próbálom ha egy napomba is fog kerülni :DD :DD

''Üdvözlet a győzőnek''

(#16) andorpapa válasza CsendPenge (#14) üzenetére


andorpapa
őstag

Nem kötekedni akarok, főleg nem veled, drága SörMester, de pár aprósággal nem értek egyet leírásodban. Az egyik az ezüst alapú paszta zárlat sztorija. Nem kamu, de felesleges ezt mindig kihangsúlyozni, ugyanis ahhoz, hogy valóban a zárlatra alkalmas helyre kerüljön paszta, olyan nagy mennyiségben kell applikálni, amennyit egy józan gondolkodású és a témát illetően minimális tudással rendelkező ember soha nem fog rákenni. Csak egy teljesen kezdő user képes erre, ebben az esetben pedig igaz a mondás, hogy aki nem ért hozzá, az a kockázatok és mellékhatások tekintetében kérdezze meg kezelőorvosát vagy gyógyszerészét, tehát bízza egy profira, és figyelje meg, hogy miképpen végzi a coolercserét a szaki.

A második apróság az, hogy a felpasztázott procira történő coolerfelhelyezés után szerintem nem kell megmozgatni a hűtőt, a kapocs által kifejtett erő bőven megteszi a maga hatását, a paszta a mag minden pontjára eljut, a mozgatás pedig feleslegesen lekotorja a mag szélére. Egy simán, mozgatás nélkül felhelyezett cooler leszerelése után is a CPU magon egyértelműen látható, hogy a paszta megfelelően beterítette azt. Szerintem inkább a pasztázáson van a hangsúly: nem egy borsószemnyi anyagot kell rárakni, aztán nem ''a cooler majd úgyis szétnyomja'' hozzáállással rádobni a hűtőt, hanem a pasztát egyenletes, vékony rétegben szétteríteni, hogy mindenhová jusson.

OFF
Kéne már egy újabb Pécsi PH! Találkozó! Mit szólsz hozzá?
ON

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#17) andorpapa válasza csucsu_17 (#15) üzenetére


andorpapa
őstag

Ja, amúgy nem akarlak lebénázni, minden embernek valamikor el kell kezdeni a hűtőszerelést. Ha megfogadod CsendPenge tanácsait, és használod az eszed, akkor biztosan menni fog. De ha valamelyik részlet nem világos, akkor inkább kérdezz rá, nem érdemes kockáztatni.

Sok sikert a művelethez, várjuk a pozitív visszajelzést!

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#18) twollah válasza andorpapa (#17) üzenetére


twollah
nagyúr

Eddig még nem írt.

Lehet, hogy a halott CPUját siratja.

(#19) strike-force válasza twollah (#18) üzenetére


strike-force
őstag

áááá, csaknem. csak 1 kicsit óvatos a fiú... sztem...

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#20) csucsu_17


csucsu_17
aktív tag

Nem tűntem el csak először elméletben vizslattam meg a dolgot :D
Holnap majd mondom a fejleményeket ! (ha nem írok akko valami gázvan :O )

''Üdvözlet a győzőnek''

(#21) CsendPenge válasza andorpapa (#16) üzenetére


CsendPenge
őstag

Mint írtam is, ha a hír igaz! :)) Csak annyiszor hallottam, hogy gondoltam, felhívom rá Csucsu figyelmét. Tudod. Hátha... Természetesen eszembe sem jut vitatkozni veled, Hűtő(s)Isten! :)) Szóval mostmár tudom, hogy mi okoz zárlatot, és mi nem. Hehe, kezdő topicban tanulok :) A lényeg, hogy remélem sikerül neki cserélni.
OFF
A tali ügyében pedig non-stop agyalok, az, hogy még nincs semmi, az csak azt jelenti, hogy kicst sürűn voltam mostanában. Ami késik, nem múlik! :P (ez max. 1 vagy 2 hetet jelent)
ON

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#22) csucsu_17


csucsu_17
aktív tag

Hosszas tanakodás után és szemre vételezés után meg oldódott a problémám :)) ! A régí hűtőt levettem mit látok a régi szilikon paszta szinte rá volt égve a procira :DDD !!! Nagy nehezen leszedtem róla tettem rá egy kicsi újat egyik vége a hűtőnek be akaszt majd másik is majd csatit be rakom a hejére és voálá :DD

Műxik :D

Kösz a segítségeteket !!!!
Főleg CsendPenge tanácsait de télleg mindenkinek kösz !!!

''Üdvözlet a győzőnek''

(#25) guess.who válasza Kalandor (#23) üzenetére


guess.who
senior tag

Szerintem bármilyet, elvégre csak annyit csinál, hogy kisebb feszültséget enged a ventihez... ''Probléma'' legfeljebb annyi lehet, hogy nem indul el, mert túl alacsony a feszkó. :)

(#26) Obi-1 válasza csucsu_17 (#22) üzenetére


Obi-1
őstag

Gratulálok! Nem egy ördöngősség, bár én a Coolermasterrel megizzadtam a legutóbb. Azelőtt csak PI-re raktam fel hűtőt, és valahogy az könnyebb volt (odafért a sockethez az ember, mert pici volt a borda, na meg a rugóerő is kisebb volt).

Only a Sith deals in absolutes.

(#27) LukE válasza guess.who (#25) üzenetére


LukE
veterán

csak annyi, hogy a piros drótot vágd el.
komolyan.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#29) LukE válasza Kalandor (#28) üzenetére


LukE
veterán

ha a fekete drót''ba'' kötöd a potit, akkor a venti ''0'' voltja nem lessz egyenlő a gép 0 voltjával (fekete drótok), és az RPM szenzort (persze csak ha rákötöd az alaplapra) szépen megsütheti.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#30) guess.who válasza LukE (#29) üzenetére


guess.who
senior tag

Ja, vágni kell? Én azt hittem, valami csatlakozós megoldás... Akkor bocsesz. :)

(#32) LukE válasza Kalandor (#31) üzenetére


LukE
veterán

ja, ilyen gyenge megoldásokra nem voltam felkészülve:DDD

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Hűtőventi beszerelése (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.