Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) seaky77


seaky77
tag

Póbáltam keresni de nem találtam topikot amibe lenne. Ha mégis van elnézést kérek!

1.
Szóval a kérdésem az lenne hogy a processor-ról vagy egyéb chipekről a hűtőpasztát hogyan lehet szépen eltávolítani. Gondolom ha nekiállok papírzsepivel törölgetni az nem a legszofisztikáltabb megoldás!

2.
Egy D830 proci alá mennyi pasztát érdemes rakni gondolom ez a hűtés rendesen befolyásolja?

3.
Milyen pasztát érdemes használni pl: amit a Zalman 9500AT hez kaptam az jó?


Köszi a segítséget!



[Szerkesztve]

(#2) tts válasza seaky77 (#1) üzenetére


tts
addikt

a létező legszofisztikáltabb megoldás - ha kétségeid maradnak töröld át sima hazai körömlakk lemosóval

(#3) tomcsi23 válasza seaky77 (#1) üzenetére


tomcsi23
veterán

No, itt egy nagyon hasonló tocsik [link]

amúgy vatta + 96%-os gyógyszertári alkohol kombinációjával szoktam ilyeneket leszedni.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#4) (Kolombusz) válasza tts (#2) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Én a sebbenzinre esküszöm. :)

Csak még sose próbáltam, de gondolom nem lehet gáz vele. :DDD

(#5) tomcsi23 válasza tts (#2) üzenetére


tomcsi23
veterán

Az nem old egyéb lakkrétegeket pl?

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#6) tts válasza tomcsi23 (#5) üzenetére


tts
addikt

semmit - sem nyákot sem ilyesmit - én évekóta használom mindenre

(#7) tomcsi23 válasza tts (#6) üzenetére


tomcsi23
veterán

körömlakkot leviszi? :DDD

na, akkor okés, én az alkohollal vagyok ugyanígy. :)

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#8) tts válasza tomcsi23 (#7) üzenetére


tts
addikt

''Jég dupla viszkivel...'' :D

(#9) seaky77


seaky77
tag

Köszönöm.

2.
Egy D830 proci alá mennyi pasztát érdemes rakni gondolom ez a hűtés rendesen befolyásolja?

3.
Milyen pasztát érdemes használni pl: amit a Zalman 9500AT hez kaptam az jó?

[Szerkesztve]

(#10) Fori23 válasza seaky77 (#9) üzenetére


Fori23
őstag

Ez az Arctic Silver pasztákhoz való leírás, szerintem jó dolgokat írnak, érdemes így csinálni.

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#11) ShadowLord válasza seaky77 (#9) üzenetére


ShadowLord
senior tag

A zalman paszta jó az ezüst pasztákat mellőzd érzéssel egyenletesen vigyél fel egy vékony réteget a procira és a hütőre is!A lényeg ne tocsogjon a cuc a pasztában mert csak kinyomja oldarra!:U

Aki kételkedne megbizhatóságomban: http://pics.coldline.hu/pics/632701-20120805-68R28Z.jpg

(#12) Fori23 válasza Fori23 (#10) üzenetére


Fori23
őstag

Mekkora hülye vagyok, a linket elfelejtettem
[link]

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#13) tomcsi23 válasza Fori23 (#12) üzenetére


tomcsi23
veterán

a Hölgy kis körmöcskéivel sokkal jobban csinálja. :B

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#14) Csaba_20_ válasza seaky77 (#9) üzenetére


Csaba_20_
őstag

2. A processzor alá SEMMIT NE NYOMJ A PASZTÁBÓL!!! :Y :Y :Y :Y :Y
Ha ilyet mersz csinálni, akkor csak körberöhögni fognak! [link]

(#15) Csaba_20_


Csaba_20_
őstag

A paszta csak a két réteg(hűtőborda és a processzor) közötti egyenlőtlenségek kitöltésére van, amik jóformán nem is szemmel mérhetőek. Ehhez mérten nagyon vékony réteg is elegendő. A még meg nem szilárdult pasztát egyszerű papírzsepivel is nyugodtan le lehet szedni. A megszilárdultat...na találkoztam már olyannal, amit nem tudtam leszedni semmivel csak kapargatással. :R

Hja, a megszilárdulás a nagy hő és az évek következménye

[Szerkesztve]

(#16) Fori23 válasza tomcsi23 (#13) üzenetére


Fori23
őstag

Zacsival a kezén? :)

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#17) D@ni88 válasza Csaba_20_ (#15) üzenetére


D@ni88
addikt

hú vazz, én már jártam úgy, az eagle 6600as gyári pasztáját késsel kapargatva jött le,

(#18) Csaba_20_ válasza D@ni88 (#17) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Nagyon kellemetlen tud lenni ugye? ;)

(#19) Totyi


Totyi
őstag

Ahogy a többiek is írták,zsepi,vagy vatta+vmilyen alkoholos folyadék.Ha nincs rászáradva akkor nálam éleg szokott lenni a zsepi is.

(#20) darabka válasza seaky77 (#1) üzenetére


darabka
tag

Az én javaslatom a korábban már említett körömlakklemosó (előny, ha van csajod... :U )
A zsebkendőt, meg fülpálvikát hanyagold, mert pl a RAM-ok élei eléggé szaggatják az ilyen finom anyagokat. Fogj be egy kb. 20Ft-os mosogatószivacsot erre a célra.
Ja, ha a lemosó acetonmentes, az nem baj, mert az aceton elvileg oldhatja a forrgátló lakkot, bár ehhez tocsognia kell benne egy éjszakát... :D

To protect trees means exterminating beavers.

(#21) seaky77 válasza Csaba_20_ (#14) üzenetére


seaky77
tag

Mikor lejárt a mod időm akkor vettem észre mit írtam de reménykedtem hogy senki nem arra gondol, hogy a proci ALÁ szeretnék pasztát tenni ekkora láma nem vagyok:) vagy mégis:)

Szóval csak azért kérdezgetek mert a rendszerem kicsit melegnek/hangosnak találom és most próbálok rajta javítgatni

D830: 58C idle terhelve 64-66C (még agyári hűtés van rajta)
ASUS P5WD2 Premium: 38C kezdésnek majd szép lassan felkúszik 46-48C
Asus7800GTXExtreme: 48C terhelve 66-70C

Köszönöm az eddigi tanácsokat segítséget mindenkinek!



Az ArticSilver-es leírás tényleg nagyon jó KÖSZI!

[Szerkesztve]

(#22) Pala válasza seaky77 (#1) üzenetére


Pala
veterán

A legjobb a sebbenzin...évek óta ezzel tisztítok, ha szükség van rá...nem old fel semmit, ellenben fényesre polírozza a chip felületét:)
És konkrétan vattával használom, azaz ilyen vattakoronggal

(#23) Padawan33


Padawan33
tag

Miért is nem jó az ezüst paszta?
Azt nyomtam a Zalmanomra.Nem mondjátok hogy most meg szedjem szét. :F

Az Erő legyen veletek!

(#24) Fori23 válasza Padawan33 (#23) üzenetére


Fori23
őstag

Inkább arról van szó, hogy vannak paszták, amik vezetőképesek, és véletlenül elkenődve zárlatot okozhatnak. Főleg a kupak nélküli procik, GPU, NB közelében lehetnek ilyen veszélyforrások.

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#25) Padawan33 válasza Fori23 (#24) üzenetére


Padawan33
tag

Phúh.Már kezdett verni a víz hogy valami sz*rral kentem szinte halálra
a passzív Zalmant a Radeonon.Mert nem is két forint,meg annyira futtata az eladó hogy ez milyen cool,mondom lehet benne valami.De így már más a gyerek fekvése.Köszi. :R

Az Erő legyen veletek!

(#26) deter válasza Csaba_20_ (#14) üzenetére


deter
aktív tag

Á nem semmi kép. Úgy látom, hogy ezüstös tehát még talán javítható lenne . Mondjuk sztem ez megrendezett .

Én Pr*nto por stop-pal szoktam letakarítani a hűtőpasztát.

A legjobb hőátadó képessége kétségkivül a fémes tartalommal rendelkező pasztáknak van. Az persze más kérdés, hogy ezek az áramot is vezetik így bénáknak nem ajánlott.

(#27) bundaas

Acetonos körömlakklemosóval VIGYÁZNI kell,oldja a műanyagokat. Olyan pasztát még nem gyártottak aminek nincs oldószere :D

Nincs elb@szva,csak másra lesz jó!

(#28) Fori23


Fori23
őstag

A pasztázás tényleg nem a világ legfontosabb problémája, de mint az összeszerelés egyik lépése, érdemes rá kicsit odafigyelni.
Egy 50wattos AMD-nél talán nem annyira , de a P4 SC/DC prociknál ahol ugyanakkora felületen 2-3-szor nagyobb hőt kell elvezetni, számít.
Ahogy a #12 linkben van, figyelni kell arra, ha tisztításra vegyszert használ valaki, az olyan legyen, ami maradéktalanul elpárolog. Szerintem a gyógyszertári 96%-os alkohol erre egész jó /sebbenzin nem annyira/.
Hogy a hűtőtalpak mennyire egyenesek, még jó minőségű borda esetén is, ez a [link] #27 jól mutatja. És sajnos a proci kupakok sem jobbak. Előfordulhat olyan, pont úgy jön ki a dolog, hogy pont a mag felett nincs más kapcsolat, csak a paszta. Ez teljesen lelassítja a hőleadást.

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#29) didyman


didyman
őstag

Elektronikában jószerivel csak a hagyományos, fehér pasztát használjuk (nem egyezik azzal, amit sok hűtőbordához mellékelnek és egy-két éven belül kiszárad). Itt a procimaghoz képest negyedakkora felületen akár 200W teljesítményt kell átadni, igaz, magasabb hőmérséklet engedhető meg, de a hőellenállás ekkor sem szabad gyenge legyen, a félvezető nem lehet sokkal melegebb a bordánál és a felszínek kidolgozottsága sokkal gyengébb is lehet, mint egy CPU esetében. Ez a kutyaközönséges fehér paszta állva hagy egyes fémes pasztákat is, abszolút nem hajlamos kiszáradni és olcsó, filléres termék. Amiről itt szó van a helyes felhelyezésen túl, sok éves tapasztalatom szerint kevesebb, mint 5 fok eltérés ide-oda, aminek az őrült tuningot és a gyenge szellőztetést leszámítva gyakorlati jelentősége nincsen. A mai, ''nagyfejű'' (kupakolt) procikkal egyébként hőteljesítmény/felület viszonyban sokkal jobb a helyzet, mint mondjuk az AMD Barton és Tbird magok esetében, ahol annak a 60-70W-nak egy kb. másfél négyzetcentiméternyi felületen kellett elvándorolnia.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#30) Borosz


Borosz
senior tag

Paszta -mindenféle ragacsos és ezüst is - eltávolítására én a Prevent kátrányeltávolító spray-t ajánlom. Autókhoz lehet használni a kasztnira felverődött olvadt kátrány eltávolítására. Még a lézer vágásból is ki lehet vele fújni az ezüstpasztát! :C

(#31) piadex2


piadex2
senior tag

És, ha 3 éve lejárt gyógyszertári benzint használok???
Az nem gáz ugye??? (Nem károsítja a procit (pl: egy duron-t, ami még nincsen tokban, mint pl egy P4-es)??????)

p.

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#32) Borosz válasza piadex2 (#31) üzenetére


Borosz
senior tag

Nem. ;)

(#33) Savage5


Savage5
senior tag

Van ilyen régi videotisztító folyadékom (hama videoclean). Az van ráírva: Contents: Isopropyl Alcohol. Csak ennyi. Ez tényleg nem kezdhet ki semmit a procin (AMD Athlon)?
Bár pár hsz-szel ezelőtt írták, hogy Isopropyl jó megoldás a trutyi lemosására, de biztos ami biztos, rákérdezek pontosan erre a vidkazi tisztító szutyokra, nem szeretek vaktában ilyenekkel játszani.

...

(#34) muxi-muxi válasza piadex2 (#31) üzenetére


muxi-muxi
senior tag

Szerinted a benzinnek lejár a szavatossága? Max. elpárolog. Az én javaslatom: körömlakk-lemosó. Az AVON körömerősítő vitaminokkal is ellátja, ez pedig a kártyáknak sem árthat ;)

Mindegy, milyen gép, csak fagyjon...

(#35) muxi-muxi


muxi-muxi
senior tag

Pár hsz.-el lentebb láttam, hogy a lemosó eloldja a műanyagot. Hát akkor csak óvatosan, bár nekem még semmi bajom nem volt vele. Procivédő kupak: ha nem szándékozol eladni vagy adsz rá az új tulajnak garanciát, egy sík üveglapon fel is lehet polírozni. Anno volt egy 6600GT-m, meg egy MSI X5900XT VGA hűtő, ezeket házasítottam össze egy felpolírozott, felsíkolt rézlemezzel. Az ember fogja a prociját, egy darabka hungarocellbe belenyomja, hátára fekteti és nyolcast utánzó mozdulatokkal felpolírozza, a síküvegre fektetett NEDVES polírpapíron (minimum 1200-2000-es szemcsesűrűség). Az ellenőrzés élvonalzóval történik, nyolc irányban (átlósan is). Akinek nincs élvonalzója, az a hagyományos zsilettpengét is használhatja erre a célra.

Mindegy, milyen gép, csak fagyjon...

(#36) tothbe válasza muxi-muxi (#34) üzenetére


tothbe
addikt

na persze meg aloe vera-t az athlonnak, mi? :DD

Sima gyógyszertári alkohol(mert a többit inkább magamba öntöm). Az tutin leszed mindent és én általában ''szarvasbör'' ronggyal szoktam (tesco változat, ezért az idézöjel), mert az nem szöszöl semmit és az élével/sarkával a kis helyeket is eléred kényelmesen.

By(e) Tothbe

(#37) tsar válasza muxi-muxi (#35) üzenetére


tsar
aktív tag

Hungarocellbe nyomást nem ajánlanám, a sztatikus feltöltődés miatt.
Én izo-propil alkoholos vattát használok proci tisztításhoz.

(#38) jerry311 válasza muxi-muxi (#34) üzenetére


jerry311
nagyúr

Abszolút off...
A benzin is megromlik, idővel bekocsonyásodik, ha előbb el nem párolog.

(#39) dokar


dokar
addikt

Fogsz egy pzs-t és letörlöd. ;)

extra - SEXRay

(#40) Padawan33


Padawan33
tag

Kollégák...mit javasoltok arra amikor letörött az alaplap
procitartó füle?Az egyik.Van valami olyan paszta ami megfogja a procit is?
Tehát ilyen ragasztófélére gondolok,valahol olvastam hogy epokit-al kell ilyenkor visszarakni.Rá akarom rakni a hűtőt,de úgy hogy ha mozgatom akkor se essen le.
Van egy Pentium Pro procim arra ilyesmivel volt rárakva a hűtő. :R

Az Erő legyen veletek!

(#41) Padawan33


Padawan33
tag

Senki-Help? :F

Az Erő legyen veletek!

(#42) stol válasza Padawan33 (#40) üzenetére


stol
addikt

Előszöris!
Milyen CPU, és alaplap?
Hogyan tört el?
Esetleg fénykép.

(#43) Padawan33 válasza stol (#42) üzenetére


Padawan33
tag

1-Régebbi típura gondoltam 486,P1.
2-Béna voltam.
3-Nincs digit. gépem sajna.
Általánossában gondoltam hogy mivel lehet visszagyógyítani.
Vezesse a hőt,de meg is fogja ha midi házba rakom. :R

Az Erő legyen veletek!

(#44) stol válasza Padawan33 (#43) üzenetére


stol
addikt

Hát, 30W disszipáció felett, csak hővezetőpaszta ;)
Esetleg, tartófül eszkábálása a bordához.

(#45) Padawan33 válasza stol (#44) üzenetére


Padawan33
tag

Nincs valami nyál amitől odatapad mint a pióca?
A Pentium Promat úgy kellett pajszerral lefeszíteni a bordáról.
Még a felirat egy része is rajta maradt.(bordán)

Az Erő legyen veletek!

(#46) Padawan33 válasza stol (#44) üzenetére


Padawan33
tag

Lehetne valami választ kolléga? :)

Az Erő legyen veletek!

(#47) G5


G5
csendes tag

Hy all! Én egy ien rozsaszines pirosos pasztával találkoztam... És Kb 50 cucc után találtam meg az igazi cuccot! BRIGÉCIOL! egy franko zsiroldo! Ajánlom! csak le kell vizzel öbliteni!

(#48) G5 válasza Padawan33 (#45) üzenetére


G5
csendes tag

Én még nem találkoztam vele!

(#49) G5 válasza G5 (#47) üzenetére


G5
csendes tag

Jah és meg vmi! ( a mod idő már lejárt!) A sebbenzim aceton meg ienek nem hallák meg! Az a cucc nagyon ott volt! A márkáját nem tom mert a haverom gépébe volt... Ő meg már nem emléxik.. :O

(#50) sekli válasza Padawan33 (#43) üzenetére


sekli
addikt

nekem a 486-osomon még borda se volt..., csak a csupasz procira ráfújt egy kicsit a táp ventije... :)

@G5 A (mod) -idő ha jól emlékszem 5 perc... :U

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.