Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sentinel


sentinel
aktív tag

A gépemen egy Titan D5TB hűtö van és ezen van egy védőrács. Valaki azt mondta, hogy ha ezt leszedem, akkor jobb lesz a hűtésem. Ezt valaki próbálta már?Számít valamit?

(#2) bélanéni


bélanéni
őstag

elképzelhető, hogy valamit számít, ugyanis a bordának leadott hőt jobban ki tudja fújni a venti.

Ennek ellenére nem tudom elképzelni hogy kb. 1 foknál jobban csökken a proc. hőmérséklete.

Szerintem ne cseszd tönkre a coolert.

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#3) Il Padrone válasza sentinel (#1) üzenetére


Il Padrone
senior tag

Szvsz nem sokat szamithat, max zaj de az sem valoszinu. Jo az rajta.
Udv

Il Padrone

(#4) bélanéni


bélanéni
őstag

valaki mondja már meg, mi az hogy szvsz? :DDD
már sok helyen olvastam, de még 1x sem tudtam kikövetkeztetni a szövegkörnyezetből (tudom, ez kicsit off, de azért válaszoljatok)

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#5) emvy válasza bélanéni (#4) üzenetére


emvy
nagyúr

szerény véleményem szerint

while (!sleep) sheep++;

(#6) Il Padrone válasza bélanéni (#4) üzenetére


Il Padrone
senior tag

szereny velemenyem szerint, volt errol egy topic, a reszleteket ld ott.
Udv

Il Padrone

(#7) GeorgeTerror válasza emvy (#5) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

Az a kicsi rács nem oszt, nem szoroz.
Legfeljebb nem megy bele semmijen kábel. Arra való, légáramlást nem csökkent zajt nem növel

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#8) Il Padrone válasza Il Padrone (#6) üzenetére


Il Padrone
senior tag

Elkestem....

Il Padrone

(#9) rog válasza bélanéni (#4) üzenetére


rog
addikt

szvsz mar volt errol szo tobbszor is.
imho nezd meg a keresovel

(#10) bélanéni


bélanéni
őstag

jó, köszönet mindenkinek... :DD

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#11) szutsg


szutsg
csendes tag

én leszedtem, mert halkabb lett, sőt:
[L]http://kep.tar.hu/szuts/index.phtml?aid=27542423[/L]

''Jogom van szándékomba állni akárminek.''

(#12) _Petya_


_Petya_
őstag

Én leszedtem a rácsot és majdnem ledarálta a saját kábelét! Sztem nem véletlenül va rajta.

üdv
_Petya_

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#13) boygo


boygo
aktív tag

Szerintem ha elég körültekintő vagy felrakáskor, akkor leveheted a rácsot.
Ugyanis idővel telemegy kosszal meg minden szösszel és hát akkor csökken a teljesítménye. Szóval ez a rács egy szükséges rossz. :))

Nem szégyen elismerni ha másnak van jobb ötlete.

(#14) Dalai Láma


Dalai Láma
őstag

Mostanában volt hír is a ph-n a ventirácsokról. Vannak olyan darabok, amik már befolyásolhatják a légáramlást, de általában nem. Persze én honnan is tudhatnám, nekem nincs ventirácsom!

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#15) ZooLee válasza Dalai Láma (#14) üzenetére


ZooLee
őstag

Mostanában volt hír is a ph-n a ventirácsokról. Vannak olyan darabok, amik már befolyásolhatják a légáramlást, de általában nem.

A sima drótból készült rács nem fog befolyásolni semmit, és ez okozza a legkisebb zajt is (nem véletlenül használnak ilyet a profi tápokon is, pl. Enermax. Nézz meg egy ''gagyi'' (gagyibb) tápot, a sima, saját anyagából lyuggatott vagy fúrt szellőzője van.)

Zaj és légáram visszatasrtása alpján kb. ilyen lehet a sorrend (a legjobbtól)
1. Nincs rács. Ez lenne az ideális, de az esetek nagy részében nem ajánlott megvalósítani (pl. gép külső nyílásai vagy procihűtő, ahol kábel belelóghat)
2. A sima ''drótrács'': Kis ellenállása van a légáramra, viszont megadja a kellő védelmet. Hangja csak a nagy légáramnál van.
3. A tápnál ill. ház hátsó részén a saját anyagából készült rács, ami szerkezetében hasonlít a drótrácsra. Itt már sok az éles felület, ahol megtörhet a levegő, így zajos lesz, viszont még elég kicsi az ellenállás...
4. A fúróval készült nyílás: Nagyon sok az éles felület, ahol a légráam megtörik, emiatt rendkívül zajos, és a lyukak kis összmérete miatt megtörik az áramlás.

A dizájnos ventillátor rácsok (pl. Quake-jel, Nuke-jel, egyebek) felületüktől függően a 2-4-es szint körül helyezkenek el. (pl. valahol láttam a nuke jelet a teljes szabad felület felét elzárja... hát akkor sokkal inkább maradjon a drót...)

ZooLee

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.