Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Hűtési kérdés !! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Achill3uS


Achill3uS
veterán

Hali, a procim egy Athlon 2100+ és most egy Spire WhisperRock IV van rajta,
alapon 36-38 fok de pl Doom3 alatt felmegy akár 60 fokra is!! (mondjuk 61 fölé még nem sikerült tornázni) szal az lenne a kérdés hogy normális e ez a höfok..
elöre is thx.. :DD

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#2) b0unCe válasza Achill3uS (#1) üzenetére


b0unCe
aktív tag

Az eleg erdekes hogy tobb mint 20 fok kulombseg van az idle es a full terheles kozt.
Egyebkent ettol meg nem kell uj huto. Nagyon jo kis cucc ez a spire.
Szerintem inkabb vegyel egy hazhutot ami kiszivja a procirol a meleget. Lehet, hogy a gond ott van, hogy nem tud kimenni a meleg levego es a proci sajat magat futi.

''Beszél aki keres. Hallgat aki talál, de senki nem ért semmit. Az orvosok a halált. Senki nem ért semmit'' by: k&b: én, szeretlek, téged

(#3) Achill3uS válasza b0unCe (#2) üzenetére


Achill3uS
veterán

van az is :)) szal nem értem.. bár eddig nem volt gond vele sehol nem fagyott nem is lassult... amugy azért vettem ezt a Spire cuccost mer aszonták többen is hogy nagyon állat..

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#4) ptiboy válasza Achill3uS (#3) üzenetére


ptiboy
senior tag

glacialtech SB3 :C
szinte ugyanaz csak 2dba-val halkabb :D silent blade 4 eva!

:)

(#5) Achill3uS válasza ptiboy (#4) üzenetére


Achill3uS
veterán

na up.. esetleg lehetséges hogy rosszul tettem fel és a proci slot ''lépcsőjén'' felül a borda és nem ér rendesen a procihoz???

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#6) Ijk


Ijk
nagyúr

Nekem 2500+-ot hűti a whisperock4, viszont le kell vennem a ház odalát, mert odasülne. Így is néha 54° játék után.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#7) ptiboy válasza Achill3uS (#5) üzenetére


ptiboy
senior tag

ha rosszul lenne rajt már kinyiffnat volna

:)

(#8) ptiboy válasza Ijk (#6) üzenetére


ptiboy
senior tag

az nyáron tök jó !
nekem volt h. 60 volt D3után (elfelejtettem felcsavarni a ventiket :C)

:)

(#9) Ijk válasza ptiboy (#8) üzenetére


Ijk
nagyúr

Néha én is így járok, én a wr-ot szoktam speedfannal, és bizony úgy is felejtem.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#10) Mog válasza Achill3uS (#5) üzenetére


Mog
csendes tag

Szia!

Nekem is ilyen hűtőm van egy 2400+-on de egész nyár alatt nem ment 50-52 fok felé(több óra NFSU után se :) ), és több mint 20 fok különbség idle és load között soha nem volt még a közelébe se ért... Szerintem valami gond lehet vagy a felrakással, vagy a pasztázással, (biosban nem álítottál semmit ? :silenttek, q-fan), vagy a házban nem megfelelő a levegő keringése. Egyébként az én Spire Whisperrockom alja meglehetőst körömreszelős volt, úgyhogy egy polír se árt neki... Nekem kb 2-3 fokot javított. Ha jól tudom Whisperrock VI-en már gyárilag nem azt a rózsaszínű rágógumiragacs vackot rakják mint a régi Spire hűtőkre, hanem rendes szilikonpasztát, de ha neked véletlenül ez a csoda ragacs lenne azonnal szedd le valami alkohollal aztán adj neki rendes fehéret :)) !

(#11) vtechun válasza Achill3uS (#1) üzenetére


vtechun
veterán

100% , hogy nagyon rossz a házad szellőzése, jó házszellőzés mellett 5 fok különbségnek kellene lenni, legalábbis nálam így van. 32°C idle , 37°C 100% terhelés

(#12) Biaggio válasza vtechun (#11) üzenetére


Biaggio
őstag

Házszellőzésen javíthatsz könnyen:
- elrendezed, kötegeled a kábeleket (hengeres IDE kábel, stb.)
- a táp alján is venti van (kiszívja a meleget)
- a ház elejében egy beszívó, hátul fent egy kifújó házventi (kereszthuzat)

egyéb tippeket biztosan találsz még itt a fórumon

(#13) Totyi


Totyi
őstag

Ha leveszed a házad az még nem biztos,hogy elég.3200+ amd-m volt,levettem a házat;de bennt rekedt a meleg,hiába volt levéve.Beraktam 1 ventit,ami nem kifelé szívja,hanem befelé fújja a levegőt.Így kifújta a bennt maradt meleg levegőt.Ez így nekem bejött,lehet,hogy más másképpen próbálná.-de a ventik kellenek!

(#14) Jim Tonic válasza Achill3uS (#1) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Én vízzel is 50 °C fölé hajtok egy amd 2800+, igazm hogy tekerve van. Nem hiszem, hogy aggódnod kéne.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#15) vtechun


vtechun
veterán

meg gondolom, hogy a videokártyád is termeli a hőt ezerrel, szerintem a jó házszellőzés megoldaná minden gondodat....

(#16) Totyi válasza vtechun (#15) üzenetére


Totyi
őstag

Biztos az is,meg a többi is.Az alaplap is termel hőt,nem beszélve a vigyóról,meg magáról a proccról.Ha nincs jó szellőzés,úgy meg reked a meleg......hogy nagyon!:)

(#17) Achill3uS


Achill3uS
veterán

Szoval a ház csukva van de ugyanezt produkálta nyitott házzal is..
Tuning nincs.. Ja viszont azt nem értem hogy Bios-ban 2 cpu adat is van..
1: CPU Core : ez szokott alapbol 41 körül lenni full terhelés után ( 3-4 óra Doom3) pedig akár 61)
2. CPU Surface: ez alapbol 37 s full terhelés után max. 55
szal ezek mit jelentenek??
Megnéztem nem hinném hogy rosszul van fent.. esetleg szedjem le és rakjam fel újra a biztonság kedvéért??
Az a fehér ragacs volt rajta, de leszedtem felrakás elött és raktam ezüstpasztát..
na??

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#18) Achill3uS válasza Achill3uS (#17) üzenetére


Achill3uS
veterán

szal??

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#19) Vadászmenyét


Vadászmenyét
aktív tag

Én gondolom, hogy az első a valós prochőmérsékel. Neked ténleg hengeres ide kábel kell+ egy befele fújó hűtőventi. Asztán, ha továbbra is ennyire meleg lesz akkor süsd ki a bioszt. ha továbbra is akkor már csak a gari segíthet (már ha van). :)

(#20) ptiboy válasza Ijk (#9) üzenetére


ptiboy
senior tag

speedfan az annyiból inteligens h. be lehet állítani bizonyos hőfok után levesz az fsb-t , agrasszív hűtés stb.
de a ház elején lévő poti-t ha elfelejtem akkor tökmind1 h. speedfan van-e vagy nincs :D

:)

(#21) ALI_G


ALI_G
veterán

Nem kell itt parázni. A barton prociknak meg van határozva gyárilag, hogy mekkora maghőmérsékletet bírnak el károsodás nélkül. Ez ha jól emléxem akkor 85°C ami még neked is messze van. Nekem 2,5+ os barton van és 3,2-n járatom. Amior kipróbáltam hogy mit is bír akkor aztán adtam neki voltot is rendesen (most 1,75-öt kap-így stabil) és 40°C-on ment iddle, max pedig 63°C volt, de én egy TT Vulcano 12-est használok. Amikor csak 3,2-n járatom akkor nem is tekerem fel a ventit csutkára (5500/perc) hanem csak min-en járatom (2000/perc) és ha csak az alapok futnak akkor már 50°C, de nem kell tőle parázni, már CS-től is simán fel tud menni 60°C fölé. Ha meg NFSU-val játszom órákon át, akkor a max az 68°C volt, de mondom 70°C-ig még nem kell beijedni. Ja és van két rendszerhűtőm, ami saját barkács módon pont úgy csinál huzatot, h a proci előtt megy el a levegő, vagyis a hideget beszívja (ami kintről jött be) majd a meleget a hátulsó gyorsan elszívja.
'szal alma az ablakban, lényeg a lényeg, hogy NO PARA! Ez még belefér gy vízforraló AMD-nek, főleg ha + voltot is adsz neki a stbailitásért cserébe.

(#22) ptiboy válasza ALI_G (#21) üzenetére


ptiboy
senior tag

óvatosan a voltokkal :(

nekem szerencsére nemkell +volt ahhoz h. stabil legyen, bár 2800+@3200+ nem is nagy húzás, csak a poén h. 2800+-ot 1.65v helyett 1.6V- on viszi :) így a gyári 1.65v már ''fesz emelésnek'' számít :) thx kalandor :D

:)

(#23) Achill3uS válasza ALI_G (#21) üzenetére


Achill3uS
veterán

ok thx..

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#24) vtechun válasza ALI_G (#21) üzenetére


vtechun
veterán

elég rossz lehet a házszellőzésed... szerintem...

(#25) WEBER


WEBER
tag

nekem egy 2600+ om van egy falconrock II. hűtővel. ami ugye szinte ugyan az.
Nekem még sohasem ment 56 fok fölé a procim. Bár talán az alaplap is félremér néhány fokot. A lényeg hogy no para talán nem is aza tényleges hőmérséklet mert az alaplapon fölémér egy picit másrészt a 61 fok még belefér.

Ne mássz fára ha nem tudsz úszni mert könnyen elüthet a villamos. http://www.aaaah.dreamworld.hu/

(#26) Totyasrác


Totyasrác
tag

Hali!

A proci egy 2.8-as prescott, p4p800S-X alapon. A hőmérsékleti kérdésekben napok óta kutakodom, de nem találtam elegendő infót. Vagyis: kicsit terhelve 60-62°-ra is felmegy a hőfoka, nyugalmi az meg 48°körül van. Én ezt kicsit sokallom. A fáp jófajta, szívja ki a hőt, a háza mindkét felét kinyitva sem tud lejjebb hűlni. Egészséges-e ez így, magyarán: a tartós 60-65°C-t meddig bírhatja a proci? A hűtő gyári intel rajta, és extrém esetben sem hajlandó 3200rpm fölé menni (nyugalmi: 2500). Van-e erre SW, ami felpörgeti a ventit? (A MB nem tud Q-fan-t, ellentétben sok másik asus termékkel).
Előre is köszi a válaszokat/türelmet!

Totyasrác

(#27) Suliro


Suliro
senior tag

Nekem 2000+ van 150 fsb-n, 1800-on megy, tehát 2200+-ként üzemel. Az enyémet is Whisperrock IV hűti, alapon 35 terhelve 48.

I believe in Dodge power!

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Hűtési kérdés !! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.