Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Hűtés kinti levegővel? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#2) turho válasza Kalandor (#1) üzenetére


turho
őstag

Ha elég hosszú a csöved elér a sarkkörig, és csak szívatnod kell télen-nyáron... :)
Nem feltétlen rossz ötlet. Nekem személy szerint az nem tetszik benne, hogy komplikált és ormótlan a dolog. A vízhűtésemet is akkor kedveltem meg igazán, amikor ráfogattam a gépházra végre. Mert úgy kompakt, mégha nagytornyom is van. Amíg le volt b*szva a gép mellé a hőleadó, addig nem tetszett.
Ja meg a másik, én speciel szeretem az állandó hűtési módszereket, nem örülnék ha télen kisütne a nap és olvadozna a hó, és túlmelegedne a gép. Az egész 3 hónapig menne ideális esetben.
Ja most olvasom, 2 cm-es cső? Azon nem lesz könnyű elegendő levegőt beszívatni, vagy csak zajos nagyfordulatú ventivel...

(#4) zrubi válasza Kalandor (#1) üzenetére


zrubi
senior tag

Az alapvető probléma, hogy a pára rögtön kicsapódna a gép belsejében...
Ez nem feltétlenül hasznos:P

zrubi.hu

(#6) mura81 válasza Kalandor (#3) üzenetére


mura81
senior tag

Ilyesmin már én is gondolkodtam, csak arra kell mindenképp figyelni, hogy különféle idegen tárgyak nem kerüljenek a gépbe, úgyhogy egy szűrőt is el kellene helyezni valahol a rendszerben.
Úgy gondolom hogy halkabb lenne ha kintre raknád valahogy a ventit és az nyomná be a levegőt.
Viszont a probléma a dologban hogy hol vezeted kii a csövet úgy hogy ad 1. ne legyen ronda ad 2. ne hüljön ki a szoba a lik miatt.
Kíváncs vagyok a fejleményekre.:U

Controlling: ''In God we trust! - All others will be monitored''

(#8) turho válasza Kalandor (#3) üzenetére


turho
őstag

Tudod mi lenne az igazi halk? Ha kint lenne a venti, és úgy nyomatná be a hűvöst.
Vagy ha kint gépeznél az erkélyen :)

(#9) turho válasza Kalandor (#7) üzenetére


turho
őstag

Pár óra tuninghoz az se rossz, ha fagyasztasz egy bazi nagy jégtömböt, és valami rézköcsögség segítségével azt applikálod a procira.
Egy Zalman körhűtő bordáját lehet hogy megérné egy 4 cm átmérőjű csővel fúvatni.

(#10) tildy


tildy
nagyúr

Majdnai lakásomban lehet megcsinálom ezt:)Falba beépíteni egy 8 cm-es pvc csövet, kivezetni teljesen kültérre.Belül lenne a a falban egy lik, amit megfelelő dugasszal egéybként be lehetne tömni, egyébként pedig egy cső jönne a falból, hátsó 8as venti ellentétes irányban beápítve, és hiipijéjóóóóó.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#11) tomcica


tomcica
addikt

Skacok freonos hutesben gondolkozok :) szoval mint a melyhuto,persze leszigetelve mint allat es allando -20 fok.Ha sikerul,mert volt mar ra pelda akkor kibprobalom egy mezei pentium 1-en,utana mehet a 2500-as bartonra :)

Mert ha kell a sebesseg,ha nem tunningolni az egy eletforma :)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#13) szasanyi


szasanyi
félisten

Vagy ha az egész gép kint lenne az erkélyen. Tök csend, hűtés hegyek, Barton 2500+ @ 6800+ :)

(#14) T-800


T-800
tag

Sziasztok!

Nekem korábban olyan 5letem volt, amit aztán láttam valamelyik hazai weblapon megvalósítva is, hogy vízhűtést kéne csinálni, és annak a melegleadó radiátorát kéne házonkívül elhelyezni. Ez esetben nincs venti, csak vízpumpa. Azt meg halknak mondják, bár én még nem hallgattam soha. Nincs lyuk sem, tehát a szoba sem fog kihülni annyira. Kintre meg elvileg lehetne jó nagy radiátort rakni, hogy mennyen passzívan is.
1 gond van mind a vizes, mind a levegős megoldással, hogy sok helyen fűtőtest van az ablakalatt, ami a fal nagyrészét kiteszi.

(#15) fokukac válasza Kalandor (#12) üzenetére


fokukac
nagyúr

és ha a gép van kint, Te, a monitor és a klaviatúra meg az egér pedig bent ?

:-)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#16) turho válasza T-800 (#14) üzenetére


turho
őstag

ha nem reklám, akkor www.tuningnet.hu
Nekem ez az oldal alapmű, mégha azóta tökéletesítették is az elveket a kollégák...

(#17) Sanya


Sanya
nagyúr

rakd ki a gépedet az erkélyre, és csak kábeleket vegyél amik jó hosszúak és beérnek a lakásba.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#18) Szali válasza szasanyi (#13) üzenetére


Szali
tag

ja, hűtés hegyek...a kondenzátorokon meg pára(vízcsepp) hegyek...:))

''Ha vízen akarsz járni, tudnod kell, hol vannak a kövek''

(#19) Ploszi


Ploszi
senior tag

nekem az ablak alatt van a gépem :) a multkor rányitottam az ablakot és nekem is vagy 8 fokkal csökkent a rendszer meg a proci hőmérséklete is :) azóta tudom, hogy OK a proci-blokk-víz hőátadás, és csak a radiátor jobb hűtésével lehet lejjebb vinni a hőmérsékletet :) mondjuk most is csak 32 fok :DDD

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#20) Yaye válasza Kalandor (#5) üzenetére


Yaye
őstag

Evidens. Ha melegre fújod a hideget akkor nem csapódik ki pára. Még ha fordítva lenne is (hidegre meleget), szvsz a nagy légáram erős szárítóhatása miatt akkor sem volna esélye lecsapódni a párának (ellentétben a vízhűtéssel ahol ugye nincs légáram). Viszont kikapcsolás után, az erősen lehűlt alkatrészeken valóban lecsapódhat némi harmat. Ezért javasolom, hogy shutdown után egy másikat, egy fűtőventillátort kell bekapcsolni amig újra szobahőmérsékletű nem lesz a cucc. Egyáltalán nem bonyolult. :)

(#21) VladimirR


VladimirR
nagyúr

Nem akaraok uj temat nyitni, meg valameelyest kapcsolodik is
nalam a kinti levego csak annyit jelentene, hogy nem, az en, hanem a gepem hazan kivulrol hutom a procit, egy ''tolcser'' segitsegevel, vagyis egy 120mm-es ventivel fujatnam a levegot a 80mm-es bordara egy szukito segitsegevel.
ehhez lenne szuksegem valamifele szelcsatornaelemzo progira, hogy hogyan alakitsam ki a dolgot, ill hjogy a bortan kell-e faragni valamit az esetleges tovanűbbit teljesitmenyfokozasert.
ha tudnatokm ilyen progit, nagyon tudnek orulni egy linknet, vagy barmi utmutatonak

(#22) Szali


Szali
tag

Amúgy én tuttira megcsinálom ezt a léghűtés dolgot. A gépem egy méterre van az ablaktól, hülye lennék nem kihasználni. De én nem a falat fúrom meg (panellakás, beton rulez:) ), a többit meg rá kell bízni a hőmérséklet-különbségre...:)

A freonhűtés is jó lehetne, csak ott is a kondenzációval(páralecsapódás) gyűlik meg a baj. És ott azért szerintem durvábban fog lezalani a színdarab: csöpögni fog a víz a hűtőpanelről, amit hova lehet elvezetni?:DDD Na jó, ezen nehogy valaki felszívja magát, csak pojén vót'.

''Ha vízen akarsz járni, tudnod kell, hol vannak a kövek''

(#23) engusz


engusz
veterán

Én mindig télen érem el a legjobb tuning eredményeimet? És miért? Mert nyitva van az ablak a gép pedig vagy kirakva vagy alatta. :) Akkor a legjobb, ha kint legolább -15 fok van. Brutál, hogy mit ki lehet hozni egy videókártyából vagy egy prociból. Persze csak akkor igazán jó, ha minden van borda. Félelmetesen gyorsan átveszik azt a hideget, ami kintről jön.

Viszont vigyázni kell vele. Nekem is majdnem elszállt párszor az agyam. Két dologra figyeltem. Az egyik az az volt, hogy ne legyen az ablakban a gép fél óránál többet. A másik pedig az volt, hogy tényleg ne csináljak őrültséget, mert nem két fillérres játékkal jásztom!

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#24) engusz


engusz
veterán

Közben eszembe jutott, hogy valami ilyesmivel is lehetne először bróbálkozni.
[L]http://web.interware.hu/engusz/web/prohardver/ice.jpg[/L]

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#25) Szali válasza engusz (#23) üzenetére


Szali
tag

ház belső hőmérséklete zárt oldallemezekkel:39°C. Kinyitottam az ablakot, levettem az egyik oldallemezt, 3 perc múlva házhőmérséklet: 31°C.
Ezért már megéri.

''Ha vízen akarsz járni, tudnod kell, hol vannak a kövek''

(#26) engusz válasza Szali (#25) üzenetére


engusz
veterán

Nekem annó a procim (1667 MHz, 10x166, 1.55V) 12 fokos volt!!! Persze tuning után feljebb ment valamivel. :)

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#27) Szali


Szali
tag

nah, most melegítek egy 5xx megás vinyót a radiátoron, ha felemlegedett, kiviszem az erkélyre, megláttyuk' mi lesz...:U

''Ha vízen akarsz járni, tudnod kell, hol vannak a kövek''

(#28) SYZYGY


SYZYGY
tag

A PVC csővel az lesz a problema, hogy nem fog elegendő levegőt szállítani. A ventillátor ugyanis csak nagyon kis szívó (vagy fúvó) hatást tud kifejteni, ha a keresztmettszet lecsökken. Ahhoz amit írtok, (''szűk csövön '' jön a legegő) turbina kellene, ami vmivel nagyobb nyomást tud.
De ki kell próbálni: tedd a kezed a venti elé(csökkented a levegő szívás keresztmettszetét), és annyi fog történni, hogy megnő a fordulat, de kevesebb lessz a szállított mennyiség.
Viszont akinek van központi porszívója, az megoldhatja.

''A hullák olyanok, mint Te vagy én, csak halottak.''

(#29) SYZYGY válasza T-800 (#14) üzenetére


SYZYGY
tag

Ha ezzel kisérletezel, mindenképp fagyállót tegyél a folyadékrendszerbe, mert ha nem megy a géped egy éjszaka, szétfagy az egész hóbelebanc.

''A hullák olyanok, mint Te vagy én, csak halottak.''

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Hűtés kinti levegővel? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.