Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Hűtés gondok? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Grafman


Grafman
aktív tag

Elj, hát még ezt se tudom eldönteni egyedül?: 1.7GHZ Celeron =37-43 Cfok
ASUS P4P800 (passzív springdale chip hűtés) System Temp.=42-48 Cfok
Nyitott házban, minden normál beállításon, tunning nélkül...

A procihoz a Boxed gyári Inteles hűtőt raktam fel, méghozzá úgy, hogy a borda alján lévő aluminium fóliát leszedtem, és az alatta levő fekete gumiszerű ragacs réteg rajta maradt, de a procira is kentem egy kevés szimpla pasztát.

Kérdés: az a fekete kutyagumi az aluminium fólia alatt valami hővezető cucc, vagy jobb lett volna lekaparni, vagy azt az Alu-fóliát egyéltalán le se kellett volna vennem? És hülyeség volt e még külön pasztát raknom a procira, vagy elég lett volna az a fekete maszlag önnmagában?!

FIGYELEM! Régi tipusu gumimatrac tulajdonosok előnyben!!!

(#2) Ronin válasza Grafman (#1) üzenetére


Ronin
aktív tag

A gyári trutyit le kell szedni és szilikonpasztát kell rakni a proci és a borda közé.

(#3) Phantom Lord


Phantom Lord
aktív tag

Az a fekete gumi mindenre jo csak hövezetésre nem

(#4) Grafman


Grafman
aktív tag

Jó de az a fekete nemtomhogymicsoda ELVILEG valami hűtö kence-fice akarna lenni, vagy azt mindenképpen le kell szedni a borda aljáról?
Nem kellett volna inkább rajtahagynom azt az aluminium borítást a borda alján?

FIGYELEM! Régi tipusu gumimatrac tulajdonosok előnyben!!!

(#5) b0unCe


b0unCe
aktív tag

azt nem. Aszem :F

''Beszél aki keres. Hallgat aki talál, de senki nem ért semmit. Az orvosok a halált. Senki nem ért semmit'' by: k&b: én, szeretlek, téged

(#6) Cathfaern válasza Grafman (#4) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Az alumínium borítást le kell szedni. Ezt jól tetted. Az a fekete izé, meg elméletileg hővezető paszta. Gyakorlatilag...:U Szóval jobb lett volna, ha leszedted volna. Bár szerintem az a 37-43 fok, ilyen melegben, egyáltalán nem sok.

(#7) steveetm


steveetm
őstag

Eccer mintha láttam volna vhol vmi tesztet hogy a mostani trutyik amik a borda alatt vannak, hatásosabbak mint a szilikon.
Üdv.: steveetm

(#8) Grafman válasza Cathfaern (#6) üzenetére


Grafman
aktív tag

Na igen, de ez nem egy 3.06GHZ-s P4-es, hanem egy Willemate-es 0.7GHZ-s Celeron...
Havernak 2.1-re húzva volt 38Cf, pedig állítása szerint ő sem kaparta le a fekete trutymót! Lehet, hogy mégis elég lett volna a kutyagumi önnmagában és csak bekavartam azzal, hogy pasztát raktam a procira?

FIGYELEM! Régi tipusu gumimatrac tulajdonosok előnyben!!!

(#9) Grafman válasza Grafman (#8) üzenetére


Grafman
aktív tag

Persze nem 0.7GHZ-s, hanem 1.7GHZ-s...

FIGYELEM! Régi tipusu gumimatrac tulajdonosok előnyben!!!

(#10) Grafman


Grafman
aktív tag

A System temperature-mondhuk lehet, hogy jobban aggaszt...
Mint mondtam passzív borda csücsül a Springdale chipen, ami sokak szerint több mint elegendő, de az előző alaplapom (Mercury KT266a FDSX) jóval kissebb (igaz az rézből volt) hűtője némileg konszolidáltabb hőmérsékletet produkált.
Most akkor mi a normális?

FIGYELEM! Régi tipusu gumimatrac tulajdonosok előnyben!!!

(#11) format-c


format-c
csendes tag

Hali! Segitsetek lécci! Miért melegszik a procim? IntelP4 2.4GHz FSB800/ alapl: MSI865PE Neo2/ ATI Radeon9000pro kártya 2*256infineon DDRRAM. Proc hűtő: Zalman7000ALCu, a házon is van 2 spire. alapból 50 fokos a proci, de egy kicsit számol vagy game akkor átlagként 56 fokot ir. Láttam már rajta 64-et is! (( Ház-Codegen, meg a táp is (400W)...lehet hogy itt a bibi? Vagy a panel 4.emelet 32 fokkal? Előre is köszi a segítséget!

(#12) Polesz válasza format-c (#11) üzenetére


Polesz
addikt

Meleg a borda?

Amúgy ez nem is rossz hőmérséklet ebben az időben.

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#13) format-c válasza Polesz (#12) üzenetére


format-c
csendes tag

Szia! A borda langyoska, de határozottan nem meleg! Kiváncsiságból a nyitott házra ráengedtem az asztali ventillátoromat akkor meg mejdhogynem hideg volt a borda és akkor sem ment le 50 fok alá! Néztem az MSI honlapján hátha BIOS frissités kellene, de ehhez az alaplaphoz nem irnak róla ilyen gondot! A hűtő koppra rajta van a procin, közte meg természetesen a hozzá adott kencével.

(#14) Polesz válasza format-c (#13) üzenetére


Polesz
addikt

Amíg nem fagyogat ne idegeskedj szerintem. Ha bármilyen rendellenességet tapasztalsz akkor érdemes foglalkozni vele. Néha ellenőrizd le a bordát. Egyébként lehet, hogy a 800FSB miatt megy fel ennyire. Azért oda már kell kakaó.

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#15) tyrant21 válasza format-c (#11) üzenetére


tyrant21
csendes tag

OFF
format-c: milyen tapasztalataid vannak a NEO 2vel??? ilyen lapot szeretnék... tudod ajánlani, vagy inkább más felé kacsintgassak?
tuningot próbáltál már?
thx a lot

(#16) format-c válasza tyrant21 (#15) üzenetére


format-c
csendes tag

Fagyni még nem fagyott, a Neo2 pedig még nálam csak 1 hetes igy sajna még igazán tapasztalatom nincs. ...de eddig jó! :) Köszi a nyugtatást és a válaszokat! Ha eszetekbe jut még valami figyelem a hozzászólásokat. Remélem,hogy tényleg ennek a kánikulának tudható be mert most jut eszembe,hogy mikor szereltük össze és telepítettük akkor a klímás szobában alapban 42 fokos volt a proci... de nem gondoltam volna,hogy igy számit ha 32 fokos külső levegőt fúj be. Ne tegyek még be egy hűtőt a harmadik szabad helyre? Vagy várjam meg a telet? :)

(#17) format-c válasza tyrant21 (#15) üzenetére


format-c
csendes tag

Ja, tuningot még éppen a hőmérséklet miatt nem próbáltam!

(#18) Ronin válasza format-c (#17) üzenetére


Ronin
aktív tag

Hát ha a borda langyos akkor az alaplap szépen fölémér.
Mivel az én procim (2.4B) alapórajelen gyári hűtővel sem megy 42 fok fölé.
Ha ráteszem az AlCu-t akkor pedig 35 fölé sem merészkedik.

(#19) bendi


bendi
tag

vagy nem jól érintkezik a borda, ha nem meleg...

A4-es papíromat hasonló Audira cserélném

(#20) Ronin válasza bendi (#19) üzenetére


Ronin
aktív tag

A másik verzió...

(#21) format-c válasza bendi (#19) üzenetére


format-c
csendes tag

Muszáj érintkeznie mert csavar tökig betekerve, közte paszta, áll mint a cövek! Most feltettem a ház tetejére kifelé fújva egy 3. ventit. Eddig bekapcsolás után 50 fokról indult a proci, most 46-ról. Talán tényleg ''csak'' a szellőzés lesz a gond? Meg ez a kánikula.

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Hűtés gondok? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.