Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Hűtés (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) G Pee


G Pee
csendes tag

Hi!
Nekem egy P4-es Desing házam van 6db asszem 8cm ventilátor fér bele 1-et
már beleraktam. mi a véleményetek mennyivel lesz hangosabb a gép ha a többi 5-öt is beleraknám?

Mindörökké tuning!!!

(#2) bdav válasza G Pee (#1) üzenetére


bdav
őstag

hát nem vagyok egy hűtés szakértő, de szerintem sokkal hangosabb lesz, és annyival nem fog jobban hűteni, hogy megérje.

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#3) gesuz válasza G Pee (#1) üzenetére


gesuz
senior tag

Lehetőleg azonos fordulatszámút tegyél bele.

Kötelemfakasztó - A könyvek legnagyobb hibája, hogy nincs bennük CTRL+F. ''Or do something that's never been done''

(#4) dr. rozmark


dr. rozmark
tag

Kicsit gáz a topic címe, de ha direk írtad így, akkor oké.

Mellesleg a témához: Ha egy darad venti x dB-lel szennyezi a környezetet, akkor y darab venti nem y*x-szel, tehát azért a zaj nem fog meghatszorozódni hat ventillátor esetén, de hogy hangosabb lesz, mint egyetlen eggyel az biztos! De a jó hűtésért nyilván kompromisszumot kell kötni. Estleg próbálj meg több ventit alacsonyabb - éppen hogy megy - fordulatszámon üzemeltetni!

http://www.szentagothailab.sote.hu

(#5) erdoke válasza G Pee (#1) üzenetére


erdoke
titán

Szerintem fordulatszám-szabályozósat vegyél párosával, hogy huzat legyen. Enermax pl, 2 is elég, 4 komolyabb tuninghoz.

A legjobb aláírás a héten

(#6) gesuz válasza gesuz (#3) üzenetére


gesuz
senior tag

Több venti esetén azonos fordulatszámúak hangereje lesz a legkisebb

Kötelemfakasztó - A könyvek legnagyobb hibája, hogy nincs bennük CTRL+F. ''Or do something that's never been done''

(#7) G Pee


G Pee
csendes tag

Köszi:)

Mindörökké tuning!!!

(#8) Pilot


Pilot
tag

Olvastam valami olyasmit, hogy túlnyomás kell a házban a porosodás miatt!
Nekem is hasonló a gondom, de csak egy ventit szeretnék beépíteni a farába kifelé fújó üzemmódban.
Vajon, ha előre nem teszek azért nem lesz nagyon poros a rendszer? Végül is az asztalon van a gép!

AMD Phenom II 705e+Gigabyte 785GM-US2H+4GB Ram+Palit GTX 750 Kalmx 2 GB+120 GB Kingston SSD+Samsung 1,5TB+160GB Transcend+PIONEER DVD

(#9) tsello


tsello
aktív tag

Én úgy gondolom sokkkal jobb az eszközöket külön hűteni, ha megoldható, de azt a ventit se felejtsük el ami kifújja a házból a meleg levegőt.
Azt hogy mennyire jó a ház szellőzése azt könnyen megtudhatod: ahol a rendszer beszívja a levegőt ott rágyújtasz egy cigre és ha a kifele fújó ventinél érzed akkor annyira nem lehet rossz a légáramlás.

A gyilkosság a kritika szélsőséges formája

(#10) Bigboy


Bigboy
csendes tag

Helló mindenki!

Lenne pár kérdésem.

1. A proci ventillátor fordulatszámát hogyan lehet emelni?

2. Celeron 2GB-os procinál a 38-48°C közötti melegedés normálisnak mondható-e?
Ha nem, akkor milyen hőfok az elfogadott?

Köszönöm.

Sok mindent tudok, de még nem eleget!

(#11) tsello


tsello
aktív tag

Ajánlom az ilyen hűtés a PCI eszközöknek:
http://www.globalwin.com.tw/products/cooler/hddsys/istorm%20ii.html
Csendes csak egy kicsit veszélyesebb. U vannak a fénymásolókban is és nagyon jók -szvsz.

A gyilkosság a kritika szélsőséges formája

(#12) Agyasima válasza Bigboy (#10) üzenetére


Agyasima
senior tag

HŰŰŰ, tök jó lehet az a 2 GB-os Cerka. :))

De komolyra véve: a hőmérséklete tök normális.

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#13) Pilot válasza Bigboy (#10) üzenetére


Pilot
tag

Az teljesen normális. Az enyém 55 fokos is szokott lenni, ha jól megdolgoztatom. A hűtőm pedig elég nagy fordulaton jár.
A venti fordulata nem növelhető, legfeljebb csökkenthető.

AMD Phenom II 705e+Gigabyte 785GM-US2H+4GB Ram+Palit GTX 750 Kalmx 2 GB+120 GB Kingston SSD+Samsung 1,5TB+160GB Transcend+PIONEER DVD

(#14) TalkCafe del Mar válasza Agyasima (#12) üzenetére


TalkCafe del Mar
tag

Arra az 2GB-s Celeronra én is kíváncsi lennék...
Még 1 MB-set sem láttam belőle :))
Lehet, hogy valami Extar Turbo Pro Xeon lenne az? :)))))

P.L.U.R. - Peace, Love, Unity, Respect

(#15) ISZOLE válasza G Pee (#1) üzenetére


ISZOLE
senior tag

Ha azonos ventiket rak az ember egymás mellé akkor a zajteljesítmény összeadódik. A ventilátorok zaja decibelben vagyon megadva aminek az az érdekes tulajdonsága van, hogy a kétszeres teljesítmény az +3 dB, tehát két azonos venti 3 decibellel hangosabb mint egy. (Természetesen négy venti is ugyancsak 3 dB-t hoz a kettőhöz képest.)

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#16) TalkCafe del Mar válasza ISZOLE (#15) üzenetére


TalkCafe del Mar
tag

Viszont a dupla akkora hangnyomás az +6dB... és nem 3...
Andorpapával épp erről okfejtegettünk kicsit 1 másik topicban :))

P.L.U.R. - Peace, Love, Unity, Respect

(#17) Cane


Cane
őstag

Belerakhatsz annyit, amennyi csak belefér, azonban érdemesebb a ventiket pl. 5v-on hajtani, így is azért dolgoznak és nem is lesz hangja. A legjobb választás szerintem 92 mm-es ventiket belepakolni. Némelyik venti azonban nem hajlandó elindulni 5v-al, érdemes vásárlás előtt ezeket kipróbálni.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#18) ISZOLE válasza TalkCafe del Mar (#16) üzenetére


ISZOLE
senior tag

Amennyiben jól emlékszem még az igen régi villanykaros időkre akkor ott azt tanították, hogy a Bel két teljesítmény hányadosának a logaritmusa (ami egy dimenzió nélküli szám, vagyis nem igazi mértékegység). Mivel ez a szám túl kicsinek bizonyult ezért inkább a deciBelt használják helyette ami praktikusan egy tizes szorzó. Tehát 10*log(2)=3.0102999. A vita tárgyát képező hat deciBel úgy jön be a képbe, hogy a güggyent villanymérnökök szerették volna feszültségviszonyokra is használni ugyanezt a kvázi egységet. Mivel a definíció teljesítmények viszonyáról szól és az elektromos teljesítmény meg ugyebár a feszültség négyzetével arányos, így bejön egy kettes szorzó (a négyzet logaritmusa). Tehát dupla teljesítmény az közelítőleg +3dB, a dupla feszültség meg közelítőleg +6dB.
Most már csak azt kell eldönteni, hogy a ventilátorok zaja az teljesítmény vagy feszültség jellegű-e. Szerintem teljesítmény.

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#19) TalkCafe del Mar válasza ISZOLE (#18) üzenetére


TalkCafe del Mar
tag

Köszi a felhomályosítást... de komolyan.. ilyesmit vártam már. A számítási képletét nem tudod egész véletlenül? Mert eddig még nem tudta +mondani nekem senki.
A venti zaja + mivel a teljesítmény a feszültség függvénye is ugye, így mind2 függvénye :))
Viszont, ha választani kell, akkor szerintem is teljesítmény jellegű a dolog, vagyis tényleg neked van igazad :))
(Jól nézzétek + ezt a mondatot... nem soxor adok másnak igazat :))) )

P.L.U.R. - Peace, Love, Unity, Respect

(#20) ISZOLE válasza TalkCafe del Mar (#19) üzenetére


ISZOLE
senior tag

Márhogy minek a képletét?

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#21) Norbertpower válasza TalkCafe del Mar (#19) üzenetére


Norbertpower
tag

''(Jól nézzétek + ezt a mondatot... nem soxor adok másnak igazat ''

Pedig jó lesz ha hozzászoksz mert jók a meglátások!!!

Egyébként én is a több venti kisfeszen-re szavazok...:)

Üdv: Norbertpower

BMW + a ménes :DDD

(#22) ISZOLE válasza Norbertpower (#21) üzenetére


ISZOLE
senior tag

Félreértés ne essék én nem a ventik tápfeszéről és elektromos teljesítményéről beszéltem, annak ugyanis a zajhoz nagyjából annyi köze van, hogy nagyobb fesz esetén nagyobb lesz a zaj de az összefüggés marhára nem lineáris.
(Az igazi kérdés a ''mihez képest'' mert a zaj adatok ugyebár deciBelben vannak megadva.)

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#23) Norbertpower válasza ISZOLE (#22) üzenetére


Norbertpower
tag

Köszi én ezt értettem elsőre is......:))
Ezt tartom a legideálisabbnak....:DD

BMW + a ménes :DDD

(#24) TalkCafe del Mar válasza Norbertpower (#21) üzenetére


TalkCafe del Mar
tag

Ha valaki valamiben többet tud nálam, akkor hidd el, nem fogok ellenkezni.
De csak azért mert valaki okosabbnak hiszi magát, nem hajtok fejet előtte.
Az előbbi okfejtés nagyon tetszett és mivel a Tmában tudásom csekély, így szívesen vettem az okítást. Másrészt + annyit mégis értek hozzá, hogy + tudjam mondani, üres szövegelés, vagy használható info amit írt.

Ha már szavazni kell amúgy, akkor én ventikre 1általán nem szavazok :))

P.L.U.R. - Peace, Love, Unity, Respect

(#25) TalkCafe del Mar válasza ISZOLE (#20) üzenetére


TalkCafe del Mar
tag

Valamikor valahol láttam 1 képletet a deciBell kiszámítására. (Vagyis ugye Bell számítására :))

P.L.U.R. - Peace, Love, Unity, Respect

(#26) ISZOLE válasza TalkCafe del Mar (#25) üzenetére


ISZOLE
senior tag

Hát erre vonatkozott a ''mihez képest''.
Az egyik az adott venti zaja a másik meg egy viszonyítási alapnak használt zaj amiről én perspeciel nem tudok semmit.
Egyébként a vízhűtéshöz is kell ventilátor.

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#27) Norbertpower válasza TalkCafe del Mar (#24) üzenetére


Norbertpower
tag

Szerintem ő most nem akar ''víz sütit'' csak egy pár ventivel megdobja a házat ha már van hely..... :)
De majd elmondja hogy pontosan mi lenne a célja, bár gondolom némi hűűtéés!!:DD

BMW + a ménes :DDD

(#28) Mario


Mario
tag

Hello
Remélem nem offolom szét a feszültség/teljesítmény tanításotokat. (Egyébként nagyon fontos infók, köszönet érte)
Ha van két normál 8x8-as hűtőm annak le tudom valahogy szabályozni a fordulatszámát?
Igaz az, hogyha egy normál tápkábelbe dugom a venti végét, de pirosat a feketéhez, feketét a piroshoz (drót) akkor az lassabban forgatja?

Nem vagyok kezdő, de vannak dolgok amiket még nem tapasztaltam...

(#29) TalkCafe del Mar válasza Mario (#28) üzenetére


TalkCafe del Mar
tag

Hát, ha jól értem, fel akarod cserélni a 2 vezetéket.
Nos, ki kell ábrándítsalak :) Akkor semmit nem fog csinálni, nemhogy forogni.
Legalábbis ami ventim nekem volt, azzal nem ment.
És valszeg 1ikkel sem menne. Igazán nem tudom miért így van +oldva, de biztos jó így :)
Lassítani ellenállás bekötésével tudod. Pl elvágod a piros vezetéket és közé kötsz (sajnos nem tudom mekkora) ellenállást. Én potméterrel oldottam +, így addig tekertem (növeltem az ellenállást) amíg el nem ''ment'' a hangja :)
Aztán emberek csinálnak olyat is, hogy 7V-ot csinálnak a 12 és 5-ből, de ezt én még sosem próbáltam... majd elmondják ők hogy kell :)
A legjobb, ha nem a 12 voltra kötöd a ventit, hanem csak az 5re. De ekkor a kevésbbé minőségibb ventik hajlamosak nem beindulni.
Próbálgasd :)

P.L.U.R. - Peace, Love, Unity, Respect

(#30) TalkCafe del Mar válasza ISZOLE (#26) üzenetére


TalkCafe del Mar
tag

Hát, szerintem nem kell :))
Persze kellhet, de nem feltétlen. De mind1. Én remélem, tudok olyan hőleadót szerezni, ami elég nagy, hogy ne kelljen plussz venit. :)

P.L.U.R. - Peace, Love, Unity, Respect

(#31) TalkCafe del Mar válasza Norbertpower (#27) üzenetére


TalkCafe del Mar
tag

Hát, ha túl sok hely van, én is hajlamos vagyok telepakolni mindenfélével :))
De jelen pillanatban nem fenyeget ilyen veszél a gépben :)

P.L.U.R. - Peace, Love, Unity, Respect

(#32) ISZOLE válasza TalkCafe del Mar (#30) üzenetére


ISZOLE
senior tag

Csak az a hőleadó akkora lesz mint a géped:DD

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#33) Norbertpower válasza Mario (#28) üzenetére


Norbertpower
tag

Csak fix irányba forognak a ventik, ha megcseréled nem csinál semmit viszont hazavág valamit a gépedben....

BMW + a ménes :DDD

(#34) TalkCafe del Mar válasza ISZOLE (#32) üzenetére


TalkCafe del Mar
tag

Nemdehogy!

P.L.U.R. - Peace, Love, Unity, Respect

(#35) Graphy


Graphy
aktív tag

Hi!

Szerintem rakd be nyugodtan a ventiket!! :)

Az én házamban 4db 8cm-es venti van, kettő elöl, kettő hátul!
Mindegyiket rákötöttem 1-1 3 állású kapcsolóra ellenállásokkal, így 0V, 7V és 12V-on működnek! Ja és még LED is van, hogy tudjam, mikor melyiken van!
Bár a hangján is hallani!
Ha dolgozom vagy filmet nézek, ami nem igényel nagy hűtést, akkor 7V-ra kapcsolom, és így olyan, mintha be sem lenne kapcsolva a venti, nagyon halk, viszont, ha játszom vagy renderelek, akkor ezek a kapcsolók 12V-on vannak, így már majdnem felszáll a gépem a ventiktől! :DD :DD :DD

Kipróbáltam azt is, ha a ventik nincsenek bekapcsolva, ha 7V-on vannak, vagy ha 12V-on. Kb 4-5fok különbséget jelent 0V és 7V között!! És ugyanennyit, 7V és 12V között!!! Tehát elég sokat számít!!!

Ami nem öl meg, az megerősít. Kivéve a medvét...a medve az megöl!

(#36) LukE válasza TalkCafe del Mar (#34) üzenetére


LukE
veterán

jka, 25*55cm már elég nagy magában is:)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#37) TalkCafe del Mar válasza LukE (#36) üzenetére


TalkCafe del Mar
tag

Na, csakazértis +csinálom venti nélkül és majd jól +mutatom nektek :))

P.L.U.R. - Peace, Love, Unity, Respect

(#38) Norbertpower válasza TalkCafe del Mar (#37) üzenetére


Norbertpower
tag

Hajrá...... :)

Lássuk........ :DD

BMW + a ménes :DDD

(#39) ISZOLE válasza TalkCafe del Mar (#37) üzenetére


ISZOLE
senior tag

Ilyen meleg nyári időben fölhasználhatod a lakás bármelyik radiátorát, biztos nem kell hozzá venti:DD

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#40) TalkCafe del Mar válasza ISZOLE (#39) üzenetére


TalkCafe del Mar
tag

Hehehe...
Persze ilyesmire is gondoltam, de ugye az már túl lenne a mérethatáron.
Másrészt, azt elfelejted, hogy én nem akarom 20 fokon se tartani a procit. Nekem elég ha nem 55-57 mint most és nincs hangja... azt + sokkal kisebb radiátorral is + lehet oldani. Ha jól gondolom :))

P.L.U.R. - Peace, Love, Unity, Respect

(#41) LukE válasza TalkCafe del Mar (#37) üzenetére


LukE
veterán

na jó, azért egy 8 centis van rajta, és kegyetlen 900Rpm-en pörög:)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#42) Calogero


Calogero
addikt

Melyik a legjobb modszer a vinyohutesre?
1.Az aljara szerelheto ventilator.
2. 5,25 helyre szerelheto 3as venti ami elorol fujja ra a levegeto a vinyora?

Valaszokat elore koszonom

(#43) jojojo válasza Calogero (#42) üzenetére


jojojo
senior tag

olvass egy kicsit:)

Itt volt erről is szó

[L]http://prohardver.hu/rios2_uzenetek.php?from=16719[/L]

A víz hordozhatja a hajót, de el is süllyesztheti.

(#44) mura81


mura81
senior tag

nem értek a fizikához, de szvsz nem lesz hangosabb a gép ha 1 venti mellé berax még1 ugyanolyan hangos ventit. De ezn már én is töprengtem. Az én gépházamban 5 db 19db-s venti van tehát az 1ik logika szerint akkor kb 100db-s zajterhelésnek lennék kitéve ami azért eléggé valószínűtlen. A másik teória hogy marad a 19 db- mivel mid1ik venti 19db-s és csak amiatt hangosabb az 5 venti mint az 1 hogy hallani lehet a légáramlás hangját.

Controlling: ''In God we trust! - All others will be monitored''

(#45) BobMaster válasza mura81 (#44) üzenetére


BobMaster
senior tag

általában nem is a rendszerhűtő ventik a hangosak, hanem az apró szellőzőlukaknál fellépő szélzaj... :(

A hang egy érdekes dolog, mint hullám képes interferálni, tehát a szimpla összeadás nem ad használható számot.

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#46) tsello


tsello
aktív tag

Meg az se mind1 hogy a levegőt mekkora nyíláson fújja ki és szívja be!!!
Mert ha kis nyíláson akkor biztos nagy lesz a hangja.(DTK házaknál a szellőzőlyukak elég kicsik)

A gyilkosság a kritika szélsőséges formája

(#47) zacsi válasza mura81 (#44) üzenetére


zacsi
csendes tag

A dolog logaritmikusan adodik ossze, tehat 2 x 19dBA nem sokkal lesz tobb, mint 19dBA.

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Hűtés (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.