Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

:R Köszönjük az összefoglalót, még ha szomorú is.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#2) Zanik


Zanik
addikt

Emlékszem a Sharp Quattron TV-kre, ment a hülyítés, hogy ebben sárga subpixel van, és attól majd aztán gyönyörűek lesznek a színek. Persze kiderült hogy kb. semmire se jó a technológia:
https://en.wikipedia.org/wiki/Quattron

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#3) Patice


Patice
nagyúr

2010-es Samsung HD Ready Plazma TV-m mai napig bírja és szép képe van most is. Igaz a fogyasztása nem az igazi, de már nem is használjuk annyit.
Anno vehettem volna Panasonicot, csak fájt kiadni érte 300-at… :U

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#4) elefant válasza Zanik (#2) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

Szerintem nem volt hülyeség az, csak nem ütött akkorát (semekkorát :D), hogy megérte volna beletolni az irgalmatlan mennyiségű pénzt

(#5) hunaqua


hunaqua
addikt

Lassan 30 éves lesz az 55cm-es SHARP tévém ami a mai napig tökéletesen működik a telken.Igaz,akkor nagyon drága volt 36.000.-huf. Annyiba került akkor egy 4 fejes Sony videó is. Rég volt..... :)

Később jött egy Toshiba 52z3030,az maga volt a csoda! :)

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#6) mad823


mad823
őstag

Junoszty 402 BC-2 forever!

(#7) gabee jr


gabee jr
tag

ITT (Nokia) egy elég meghatározó márka volt anno. :K

"Csukaharapást szőrivel"

(#8) Ba.G


Ba.G
aktív tag

Az első képen szerintem nem projektoros Sony van, hanem egy CRT.
Nekem volt (azaz van) mindkettő, bár egyik sem ilyen, korábbiak: KV-E2951 meg KP-51WS510. (Asszem.)

(#9) Tengri válasza hunaqua (#5) üzenetére


Tengri
senior tag

A 80-as évek közepén, ha jól emlékszem 1986-ban édesapám Szolnokra ment, ahol a "Dollárbolt-ban" megvásárolta a család első Toshiba színestévéjét és videómagnóját. A mai napig megvannak és működnek. Más világ volt az, hiszen valutához jutni sem volt egyszerű akkoriban...

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#10) TomMusic válasza gabee jr (#7) üzenetére


TomMusic
őstag

Nekünk pont garancia lejárta után adta meg magát. :O

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#11) elefant válasza Ba.G (#8) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

teljesen igazad van! Tiszta hülye vagyok, a projektorosok nagy szekrények voltak. köszi!

(#12) fecke78


fecke78
senior tag

Végre egy érdekes írás !
thx
50" panasonic P50GT60-am , mai napig müködik gyerekszoba , full hd

[ Szerkesztve ]

(#13) Prime110


Prime110
aktív tag

Jó kis visszatekintő volt, érdekes amúgy hogy alakultak át a márkák. Hogy melyik perecelt nagyobbat az idők alatt azt nehéz lenne megmondani, de vannak esélyesek itt. Ha nem vesszük azt, hogy ki zárta be / adta el a teljes divizióját Kínának, vagy ahhoz köthető befektetési csoportoknak, az egyértelműen nálam a Panasonic a top vesztes, mert ott nem csak a TV ment a levesbe, de vitte magával a soha fel nem támasztott Technics-et is, mindkét márkáért óriási kár.
Ugyanakkor azt is jó látni, hogy a Philips pl teljesen jól jött ki ebből, a Pioneer sem tűnt el, mint márka, sőt, auto-hifi és otthoni Hi-Fi megoldásokban mai napig erősek. A Sony sosem fog csődbe menni, akármilyen is a TV üzletáguk, az egész konglomerátum akkora már, hogy biztos támaszt nyújtanak a TV-nek. A Sharp-ot sajnáltam még, nekem tetszettek a TV-i, de valóban egy lábon álló cég volt, amit aztán ki is rúgtak. Az a fiaskó meg a visszahozzással nem is baj, hogy nem lett belőle igazán semmi.
A Samsung meg az LG lettek az iskolapéldái az elmúlt 20 évnek, hogy miként is kell mozogni abban a piacban, ahol a legnagyobbak akarnak lenni és miként kell a K+F-et olyan szinten nyomni, hogy diktálják a piacot, mint LCD mind OLED technológiával támogatva.

(#14) joey04


joey04
titán

Pana plazma (p50 g30) addig fog menni ameddig ki nem hullik. Nagyon jó vétel volt. A következő TV-m már biztos valami alsóbb kategóriás lesz, mert már nincs akkora fókuszban a filmezés meg a sport. De nagyon szeretem ezt a tv-t.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#15) Patice válasza Prime110 (#13) üzenetére


Patice
nagyúr

Technics visszatért már 2017-ben: link. Persze nem TV-kkel.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#16) lujo10


lujo10
aktív tag

Köszi az összefoglalót, igazán érdekes olvasmány :R

Egy igazi férfi Internet Explorer-t használ -> Kaland, veszély, kockázat. (Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm Uram, hogy legalább nem hullámzik!") Navigare necesse est, vivere non est necesse. Ja és Széles Utat!!!

(#17) Ateszpapa


Ateszpapa
addikt

Régen, árultunk Goldstar tvket is ügye ők már LG néven futnak. Sony Trinitron, super trinitron. Azok voltak anno a lapos crt tvk. Sajna drágák voltak, de a képük szebb volt. A régi Sony minőségi márka volt mint most az Apple.

[ Szerkesztve ]

(#18) fecke78 válasza Patice (#15) üzenetére


fecke78
senior tag

Technics , is kb ugyanaz mint a videoton , néha látok pár videoton hangfalakat árúlni , persze azt hiszik aranyat árulnak ...
Technics nem fog már komolyan labdába rúgni , nagyon le van maradva .
Még annó volt erösitőm, 2 kazettás deckem , cd lejátszóm , tunerem is ...

(#19) #52931072 válasza Tengri (#9) üzenetére


#52931072
törölt tag

Dollárboltos ITT videorekorder van itthon egy, működőképes volt pár éve még. Az túlélte a videoton, orion, sába samsung crt tévéket is. A thomsonért nem kár, volt egy 72 centis hagyományos tv-m anno, 37 kiló drága rakás szar volt.

(#20) Technoman


Technoman
őstag

Sajnos ez a világ rendje. Apáink ('30-'60-as években) még "Grundigoltak" ," Siemenseltek".
Nekem a Sony és a Panasonic volt a csúcs, azokon nőtem fel és máig ezt tartom a minőségnek (jelenleg is egy Sony Tv-n mozizok és csomó Panasonic TV-m van, LCD és plazma vegyesen). A mai kor embereinek meg a Samu és az LG az isten (azaz érdekes módon: elsőként a német tech, majd jött a '70-2000 évekig a japán boom, most meg a koreai éra van topon) Hogy min fog keseredni elefant 2033-ban, amikor írja a majdani "múltba révedő cikkét"?
Talán addigra a Samu/LG párosának is annyi lesz és jönnek pld. a kínaiak (TCL, Hisense, stb...)

[ Szerkesztve ]

(#21) Yeffy


Yeffy
veterán

jo kis osszefoglalo volt, megpengette a nosztalgiafaktort, az tuti. :)
koszi a cikket!

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#22) Fr3eWar


Fr3eWar
őstag

B&O miért maradt ki a szórásból? (már csak ha egy Loewe bekerült)

(#23) Zé.


Zé.
tag

Érdemes lenne időben még visszatekintve megemlíteni a magyar TV márkák
történetét is, a nosztalgia kedvéért. Sőt, az Orion rádiót a világ minden tájára
exportáltuk...

(#24) Prime110 válasza Patice (#15) üzenetére


Prime110
aktív tag

De akárcsak a Pioneer tipizálták magukat egy nagyon szűk szegmensre, nagyon High-End és egy picit konzumer, ami lehet az életbenmaradáshoz is kevés. Én ezt a fajta Technics-et hiányolom.

(#25) DroneZ


DroneZ
aktív tag

Hali!

A második képen látható Sony TV-nek mi volt a típusa? Talan Bravia? Emlékszem nekünk olyan volt a nappaliban, de akkor én még nagyon kicsi voltam :DDD

[ Szerkesztve ]

(#26) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Nagyon kösz az összefoglalót :R .

Kérdés: Ha a Philips eladta a monitor részlegét, akkor most azokat ki gyártja?

Javaslat: lehetne egy ilyen összefoglaló a mobiltelefonokról/ gyártókról is. Szerintem nem csak én olvasnám szívesen!

Illetve én szívesen olvastam volna a "nagy" magyar márkák sorsáról is, tudom, nem mérvadó. Biztos volt az "öregebb" fórumtársaknak is Videoton, vagy Orion TV-jük gyerekkorukban.

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#27) Technoman válasza Prime110 (#24) üzenetére


Technoman
őstag

Ja, a '90-es évek HiFi-je. Mennyire szerettem (Mash technológia, Deprez műszeres elő- és végfok erősítő, V.B.O., Hibrid váz, stb....)

(#28) eTrade válasza Patice (#3) üzenetére


eTrade
tag

Nálunk a mai napig Panasonic G30 plazma TV van a nappaliban... hibátlan, gyönyörű képe van. :K

(#29) xcsaba1975 válasza eTrade (#28) üzenetére


xcsaba1975
tag

Ha lehetne kapni én most is megvenném.

(#30) pendre54 válasza tibaimp (#26) üzenetére


pendre54
addikt

"Illetve én szívesen olvastam volna a "nagy" magyar márkák sorsáról is, tudom, nem mérvadó. Biztos volt az "öregebb" fórumtársaknak is Videoton, vagy Orion TV-jük gyerekkorukban."
Úgy biza, mert a mi első TV-nk, ez az Orion gyártmányú Delta volt. [link]

1965 karácsonyára vettük meg, mert akkor már ismert volt, hogy az 1966-os foci VB-t, közvetíteni fogja a Magyar Televizió. Ha jól rémlik, olyan 5,500 Ft körül volt az ára, ami akkoriban irgalmatlan nagy pénznek számított. Apám statisztikus volt, és olyan 1.700,- 1.800 Ft-ot keresett akkoriban, anyám főpénztáros volt, a megyei vendéglátó vállalatnál, és keresett olyan 1.300, - 1,400 Ft-ot.
A korszakról tudni kell, hogy akkoriban alig voltak olyan termékek, szolgáltatások, amelyenek az árai, a valós piaci értéküket tükrözték volna. Pl. az élelmiszereken, közüzemi szolgáltatásokon, lakbéreken, ruházati termékeken, komoly állami támogatás volt, az akkori alacsony fizetésekhez belőve, viszont pont a TV-k voltak azok a cikkek, amiken nem volt állami támogatás az árakon, azért volt a horror ár.
Egy három szintes, magas tetős bérházban laktunk, és mindenki a padlástérben szerelte fel a TV antennát, és annak zsinórját, a tető cserepeken át engedte le, az adott lakásig, majd az ablakon be a lakásba.
Emlékszem, hogy apám a padlástérben bűvészkedett az antennával, én a lakásban néztem a TV-t, és folyamatosan ordítoztam neki, hogy most nagyon szemcsés a kép, forgasson egy picit az antennán, jobbra, vagy balra. :DDD
A TV-kel kapcsolatban, a következő nagy ugrás, amire a mai napig emlékszem, az 1982-ben vásárolt Videoton nagyképernyős Super Infra Color volt, amit már a japán Hitachi képcsővel szereltek, és addig soha nem látott minőségű képet produkált. [link] Az árára is pontosan emlékszem, 33.900,- Ft-ot fizettünk, az asszony szívta is a fogát, mert akkoriban az én fizetésem olyan 4.500, -Ft körüli volt, az övé meg olyan 4.000, -Ft. Járt hozzá, egy kezdetleges távirányító is, ami szintén teljesen új dolog volt akkoriban.
A panelben már központi antenna volt, így nem kellett már külön az antennával bűvészkedni.

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#31) tibaimp válasza pendre54 (#30) üzenetére


tibaimp
nagyúr

:R

Nekünk, gyerekkoromban, 1985-1990-es évek, Videoton TV-nk volt, majd azt már egy Thomson váltotta, méghozzá 72 centis! Az volt ám a komoly cucc. Illetve nagyapámnak volt egy, azt hiszem orosz, piros Junoszty TV-je [link] , amikor a nyarakat az öregeknél töltöttük tesómmal, ezen néztük a TV adást, mert a "Tiszta szobába" nem volt szabad bemenni nappal a házba, ez meg kint volt a konyhában, egy másik épületben! Komoly :K

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#32) KRi2


KRi2
aktív tag

Nem egy marketing cikk.
Köszi! :R

||| | || ||||| | ||| ||

(#33) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Nagyon jo cikk elefant, meg tobb ilyet :R

A cikk cime akar ,,Japan hanyatlasa az elmult 20 evben" is lehetne. Mert gyakorlatilag errol a cikk. Amikor a japanok elkezdtek szorakoztato elektronikaval foglalkozni, akkor egyszerre voltak olcsobbak mint az amerikai markak, csak eppenseggel a tv nem romlott el 3-4 e utan. Japan dominalasa pont a 2000-es evek kozepeig tartott, amikor jott a 2 del-koreai marka es elkezdett az egymas ala licitalasa. Arban es minosegben is. Bar pont a tv-knel kevesbe jon elo a tervezett elavulas (azert az S*msung tv-i kozul sok megdoglik 5-6 ev utan), nem ugy mint mondjuk a telefonoknal vagy akar a legkondiknal, ahol a 2000es evek kozepetol a S*msung pont az LG-t kenyszeritette olyan szintu arversenybe hogy azota se nagyon ajanlott del-koreai legkondit venni. Azota itt tisztult a piac, van a viszonylag jo minoseget kepviselo kinai Gree, es a nala jobb minoseget kepviselo, valamivel dragabb japanok (Daikin, Panasonic, Mitsubishi).

Tehat voltak a japan cuccok, hatarozott arcimkevel es allati jo minsoeggel es tartosaggal, jott Del-Korea, es alalicitalt (nem beszelve a S*msung altal bevezetett jutaleki rendszert, ahol a nagy boltokban az eladok lovet kaptak bizonyos szamu eladott tv utan). Ezutan elobb del-korea, majd kesobb jott/jon Kina, aki a del-koreai minsoeg es ar ala is beiger(t).
Es ahogy a tv fronton a TCL, a telefonoknal a Xiaomi eloretorese mutatja, az embereknek 5-10%os arkulonbseg mar eleg a markavaltashoz. Kivancsi vagyok, hogy Kina utan esetleg India, Vietnam esetleg mas orszag tud-e meg lejjebb menni.

Szemely szerint roppant szomorunak tartom, hogy Japan igy elsorvad, ez reszben koszonheto az allati makacssaguknak es reszben a perfekcionzimusoknak. Illetve hogy naluk lehetetlen lenne olyan oraberekert dolgoztatni mint a korabban emlitett orszagokban (S*msungnak es LG-nek is egyre nehezebb tartani a lepest Kinaval ha arrol van szo, akar telefonokat akar tv-ket nezve). De a nagyobb problemat en akkor is a nagyon rigid gondolkodasukba latom.

Notebook szegmensben is szepen kicsinaltak magukat, a Toshiba 1-2 eve dobta be a torulkozot, a Sony pedig a zsenialisan jo VAIO szeriajat meg kb 10 eve rakta a sirba.
Mobil fronton se jobb a helyzet, Sony az elmult 5-6 evben 1% alatti market sharet tudhat magaenak. Ott azert a tajvani HTC es az LG is kikopott mondjuk.

A szorakoztato elektronikat fogja kovetni az autoipar is, del-koreaiak szepen jonnek fel az EV korszakban, Kinarol nem is beszelve. Addig a Toyota a ket uj autojaval konkretan nevetseg targya lett, 30 millas autokat akarnak 300km alatti hatotavval arulni. Amikor a BMW fole araznak 20%-kal akkor ott latni, hogy az EV korszakban bizony csunya szopo lesz nekik. Mazda, Honda az arakban kevesbe vannak eltevedve, ott inkabb az a rohej hogy kvazi 1-1 autot tudnak felmutatni, amik szinten nem nagy dealek.

Egy szo mint 100, ez a cikk igazabol felfoghato Japan lassu hanyatlasanak is.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#34) elefant válasza tibaimp (#26) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

A TPV (TP Vision) konszern alá tartozó MMD nevű cég foglalkozik a Philips monitorokkal . Ők viszik az AOC-t is. Megmaradt a holland kapcsolat is valamilyen szinten, de nagyon sejtelmes az egész....

(#35) ughhh válasza eTrade (#28) üzenetére


ughhh
senior tag

Vásárlónak kiszállítottam 55g30, kérdezem mi legyen?
Tegyük el a garázsba, hallotta beszüntetik a plazmát, tartalékba vette az 55g20 még muzsikál és ha kipurcan akkor kapcsolja be.
Lehet még mindig jó a g20-a, csak azóta van oled is.

(#36) ughhh


ughhh
senior tag

Jól vannak: Samsung, Sony, LG, Panasonic felsőbb kategória, Philips
Török átcímkézett fos: Thomson, JVC, Sharp, Grundig, Toshiba, pana low kategória
Külsőt gyárt és feláraz: Loewe
RIP: Pioneer plazma

(#37) sl30 válasza joey04 (#14) üzenetére


sl30
csendes tag

Pana plazma (ST60) addig fog menni ameddig ki nem hullik.

A kutya az ember legjobb barátja. Nem ad tanácsokat, nem kér kölcsön és nincs rokonsága.

(#38) Technoman


Technoman
őstag

Egyébként, nem kell ennyire ezt a cikket tragikusan felfogni, mert bár igaz minden sora, csak a lényeg, hogy itt Európában ez a helyzet. A japán márkák (főleg a Pana ) köszöni jól elvan, mert a belpiacra gyártanak, az a maga 125 millió lakosával még mindig hatalmas felvevőpiac és sok olyan innovációjuk van/volt, ami el sem hagyta a szigetvilágot (emlékszem, amikor a Panához köthető cégnél dolgoztam, a tulajdonosok meséltek -akik voltak kint a 90-es években-, hogy már akkor olyan mosógépük volt kint Osakaban, ami hideg vízzel buborékosan mosott, megelőzve a Samsungot, akinek ez csak a 2010 évek közepén-végén jutott csak eszébe. De gondolom nem mindenki látott Panasonic biciklit sem, ami már akkor méregdrága volt, vagy ott volt a plazma technológia, ami a kereskedelmi megjelenés előtt, évekkel már mo-on is (!) megtekinthető volt, a Panasonic bemutatóteremben)

(#39) Angie™


Angie™
addikt

Nagyon jó összegzés volt, nagyon tetszett :K

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#40) arabus válasza Technoman (#38) üzenetére


arabus
addikt

Európa japánhoz képest olyan mint egy bennszülött rezervátum.
Nem is hasonlitható össze a két világ.Ha csak két nagyváros kinézetét hasonlitod is.
Igen és létezik még a Technics is csak már másképp,azt hiszem inkább a japánok nagyon elléptek az itteni áraktól és szinvonaltól is.
De itt van Pl. ez: [link]
(ez egy nyilvános,nem a komolyabb házi tipus)

[ Szerkesztve ]

Xeon Platinum 8468,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#41) MaCS_70 válasza pendre54 (#30) üzenetére


MaCS_70
félisten

Mi is Deltával kezdtük!

Nálunk kiváló volt a vétel (rálátás a Széchenyi-hegyre), de a csatornaváltás (MTV1<>MTV2) komoly macera volt -- különösen, hogy bionikus tácirányítóként nekem kellett végrehajtanom.

Oda kellett ugye menni a tévéhez, bekapcsolni az UHF-adaptert, átdugni az antennakábelt, majd valamiért négyet recsegtetni a csatornaválasztó tárcsán.

Aztán 1980-ban jött a Color Star, amelyen nagy királyság volt, hogy csak egy gombot kellett menyomni, majd 1985-ben a VT TXT a bumszli nagy távirányítójával.

A Color Star képe egyébként csodálatos volt, csak kézzel kellett beállítani a színeket három síkpályás potméterrel -- és a belemegedési ideje sem volt elhanyagolható.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#42) MaCS_70 válasza Fr3eWar (#22) üzenetére


MaCS_70
félisten

A Bang&Olufsennek voltak saját típusai?

Egyszer egy igencsak hozzáértő barátommal még valamikor 1995-ben betértünk a Budagyöngye B&O boltjába, és ő az összes készülékről helyben mondta, hogy melyik kommersz márka (pl. Philips) negyed annyiba kerülő típusának az átdobozolása.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#43) Cartmenn válasza Patice (#3) üzenetére


Cartmenn
tag

Nekem az első "lapos" tv samsung 42a559 2008as (lcd) és samsung ps51d450 (plazma hd--2011 ) az egyik tesómnál --- másik két plazma a másik tesóméknál :) LG 60pv250 (fullHD,2012) és egy 42" -os (hd) ---mind hibátlan,javításmentes :)

(#44) Stormbird


Stormbird
tag

Nekem egy 55inches Philipsem van most vettem 3hónapja. Az ambilight olyan szintű élményt ad hozzá a tartalmakhoz hogy befosok😁 e nélkül már nem is vennék mást. Azért a listához hozzádobok még egy Waltham-ot, Blaupunkt-ot és a titkos favoritomat a Nordmendet mai napig nyomják.
Pl egy ilyenről szivesen olvasnék nálatok: [Wegavision 65"oled] :R

(#45) ceia


ceia
őstag

Nekem volt ITT és Daewoo crt, aztán már csak LG LCD.
Ha már régi márkákról esett szó, ne hagyjuk ki a Telefunken, Siemes, Braun, Saba és Universum márkákat sem! ;]

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#46) andaxin76 válasza Prime110 (#13) üzenetére


andaxin76
aktív tag

Főleg az LG robbantott nagyot,ha azt vesszük alapul hogy a totál csődbe jutott GoldStarból alapították.Nem semmi hova jutottak..

Nikon D3100/Lg G2 fotózás okostelefonnal: https://www.facebook.com/szakeephotos

(#47) Knight666


Knight666
aktív tag

A korszakból két csúcsmodell is van a háztartásban, és még mindkettő kifogástalanul működik, napi használatban vannak:
Sony KDL-40Z5500 (25000 üzemóra)
Philips 56PFL9954 (11000 üzemóra)
A mai tévék keretmentes, vékony egyen kinézete ugyan nagyon modern hatást kelt, de olyan ingerszegény a régiekhez képest és valahogy nem adja ugyanazt a hangulatot, karakteres megjelenést. Főleg a Philips letaglózó: a vastag káva és a szokatlan képarány miatt majdnem másfél méter széles, és talppal együtt 40kg :D. Ja és járulékos előnye volt a masszív, vastag készülékháznak, hogy elfért benne egy normális hangrendszer, és nem kellett beszerezni minimum egy hangprojektort, ha nem akartál dobozhangot :).

(#48) victorhun7 válasza Knight666 (#47) üzenetére


victorhun7
tag

De jó lehet az a Philips kéne most egy egy új tv ilyen mozi képarányal

(#49) Rick4


Rick4
félisten

És pont olyan nevek, mint Blaupunkt, Normende, Schneider maradnak ki a felsorolásból, hogy a Selecot már ne is emlitsem? :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#50) zetor2000 válasza fecke78 (#18) üzenetére


zetor2000
senior tag

A Technics audio termékvonal a Panasonic égisze alatt.
Megvannak, most épp lemezjátszókkal bíbelődnek. Újraindult a népszerű SL-12xx sorozat a lemezlovasoknak, és az SL-10 is kapott utódot.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.