Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) jap


jap
aktív tag

szóval a sata vinyót, amikor mmegy a gép, ki-be lehet húzkodni/kapcsolni, mint pl. egy pendrive-ot?

én eddig húzkodtam, és ment, de most meg sem nyikkan, be se kapcsol, meg sem morran, akármilyen tápcsatit dugok rá.
mi lehet a hiba? /Hitachi Deskstar T7K160/


help!

''minden sikeres férfi mögött egy nagyon meglepett anyós áll''

(#2) nRu3 válasza jap (#1) üzenetére


nRu3
addikt

Az hogy szerepel egy kiss ikon a tálcán amiben leválsztható eszközök vannak és közte szerepel a sata viny is, ez a nforce sajátosága, de talán egy vinyot nem kellet volna ide-oda húzogatni , ez nem pendrive , lehet hogy a csatlakozo felület, elektronika nem birta és meghalt, gartulálok ,
de anyi sata vinyó help topic van ott is meglehettet volna kérdezni...........[link]

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#3) DVD_2_U válasza jap (#1) üzenetére


DVD_2_U
senior tag

Ott van az alsó sarokban a kis ikon... amennyiben a winyó gyorsitótárazva van akkor el kell távolitani, és utánna lehet kihuzni ... ha nincs gyorsitótárazva akkor simán ki lehet huzni, amennyiben nem történik rá épp irás olvasás. De hogy melyik kábelt kell elöbb lehuzni, ha nem rackben van azt nemtom pontosan.. asszem a lényeg hogy elöbb az adat aztán az táp

you can CANON

(#4) Re-Tech


Re-Tech
aktív tag

Lehet, hogy tévedek, de tudomásom szerint a Hot-Swap nem szerepel hivatalosan a Sata-2 szabványban, ergó nem minden Sata-2 winyó támogatja. Van ami igen, van ami nem, van ami párszor elvisel ezek ezerint :F

(#5) mr_ricsi válasza jap (#1) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''szóval a sata vinyót, amikor mmegy a gép, ki-be lehet húzkodni/kapcsolni, mint pl. egy pendrive-ot?''
Igen. De csak a lépések betartásával:
1, a jobb alsó sarokban a leválasztás ikonnal leválasztani
2, tápfeszültség kikapcsolása (a tápcsati kicibálásától biztosan badszektoros lesz előbb, mint utóbb.)
3, megvárni, amíg a lemeztányér megáll
4, SATA kábelt kihúzni.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#6) jap


jap
aktív tag

köszönöm a segítséget :R

ez sajna meghalt :O

csak azt furcsállom h, semmit nem reagál, ha tápot kap (, legalább pörögne föl vagy morgolódna, talán még örülnég is neki) :F

''minden sikeres férfi mögött egy nagyon meglepett anyós áll''

(#7) mr_ricsi válasza jap (#6) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Ha a tápcsati ki-be dugdosásával szoktad leválasztani, nem csak egyszerűen a forrasztás repedt el a tüskék végénél?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#8) jap válasza mr_ricsi (#7) üzenetére


jap
aktív tag

nem, sajna nem: nincs repedés; leválás; elégés.
csak a satás tápcsatit használtam eddig, de van rajta régi-fajta tápcsati is, és azzal sem reagál :(

bízok a garanciában, remélem kicserélik,
''hiszen 1x-szer csak be sem kapcsol, semmi szektor, és én láma vagyok hozzá mi lehet a hiba, cseréljék ki azonnal!'' ;]


csak a több gigányi mentetlen családi fotó és az 5 éven át gyüjtögetett zenék miatt sírok.
új életet kezdek :U

''minden sikeres férfi mögött egy nagyon meglepett anyós áll''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.