Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Hülye kérdés (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) BigGun


BigGun
csendes tag

Hello mindenki!

Először is ...... nem vagyok egy tuningkirály. Ezért please ... csak finoman és érthetően. Kösz.

Tehát a ''probléma'' a következő:

2*256MB Corsair TwinX PC4000, ami ugye 500Mhz .....
FSB=200, ergo mem=400Mhz
Laikus számításom szerint 250 Mhz-ig kéne fsb-t emeleni, hogy a mem gyári értékét elérjem, de a cpu azt már tuti nem csípné. (A64 3200+, Newcsatle, CG).

Sajnos a szorzók zárva vannak (apropó! nem tudja vki, hogyan lehet az A64-esek szorzóját kinyitni?!), lefelé is!

Kérdésem, hogyan tudnám a mem (legalább) gyári értékét kipréselni, anélkül, hogy az fsb-vel drasztikusan manipulálnám az egész gépet?

Előre is öszi a tippeket és lécci ne dobjatok tojást.

(#2) Mosqu!to válasza BigGun (#1) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Szeva!

A procid egy jó hűtő és jó alaplap kíséretében elérheti a 250MHz -s fsb-t! A CG stepping a legjobban tuningolható ebből a procitípusból, szóval hajrá!
Le kéne írnod, hogy milyen alaplapod van, ugyanis nagyrészt alaplapfüggő, hogy tudsz e szorzót állítani (csak lefelé reménykedj), amennyiben tudja a a lapod, akkor biosból tudod mindezt megtenni.
Illetve írd le a hűtőd típusát is, hogy mennyi esély van arra, hogy ki tudj sajtolni 250fsb-t a procidból. Nekem egy C0 steppinges 2800+ -om van, és az 1,65V mellett viszi a 250-et, stabilan, egy Zalman CPNS7000-Cu hűtésével.

[Szerkesztve]

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#3) BigGun


BigGun
csendes tag

hello

MB: Gigabyte K8NS PRO

Természetesen próbáltam már magasabb fsb mellett csökkenteni a szorzót, de mint írtam, lefelé is zárva van. Így 250 fsb mellett 2750Mhz-en menne a cpu. A hűtés (egyenlőre) a gyári (dobozos) hűtő. Tudom hogy nem egy overkill hűtés, csak sajna most nincs több cash jobbra.

Lényeg, ami lényeg ... fsb emelés nélkül nem tudom a mem órajelét emelni, ugye? Sem szoftveresen, sem máshogy, ... ?

(#4) BigGun


BigGun
csendes tag

Amúgy a cpu a gyári hűtéssel alapjáraton 30-35C, terhelve 44-48C Ez így ok? Vagy azonnal cseréljek hűtőt?

(#5) Ck.


Ck.
addikt

Milyen prg-t használjak tuningolásra? Kell ehhez egyáltalán vmi, vagy csak bios-ban kell vmit állítgatni? Abszolút új nekem ez a tuningolás dolog, úgyhogy pls senki ne nézzen hülyének...

(#6) Viktor77 válasza Ck. (#5) üzenetére


Viktor77
titán

Csak bios. Igaz az újabb lapokon lehet winből is tuningolni, de ez nem szimpi. (Persze sztem ez is meg fog változni, nézzük például a win alóli biosfrissítést.)

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#7) HERR Z válasza BigGun (#3) üzenetére


HERR Z
veterán

Lehet nem tudja a szorzót állítani a lapod ellenben a proci feszt igen...adj neki +0.2V-ot és 235ös FSB-t lőjj be....ezt még bírnia kell szerintem a cuccnak gyári hűtéssel is.....persze vehetsz rá egy jobbat
Ha meg csak 235ön vagy kevesebben megy a memória akkor durvísd az időzítéseket....2.5-es cas latency-t simán ráereszthetsz bár a memnek is adj plusz kakaót

(#8) Yaye válasza BigGun (#3) üzenetére


Yaye
őstag

Bevallom nem ismerem a lapodat, ezért én is csak kérdezem: nem állítható be a BIOS-ban aszinkron memóriafrekvencia? (remélem nem kérdeztem nagy hülyeséget, A64-ben nem vagyok otthon :B ) Mert ha lehet, akkor az FSB emelése nélkül is mehet gyorsabban a mem (más kérdés hogy érdemes-e).

[Szerkesztve]

(#9) HERR Z válasza Yaye (#8) üzenetére


HERR Z
veterán

200 az FSB és e fölé a ram órajelét nem lehet állítani....
XP-knél lehetett hogy az FSB 133/166 míg a ram 200-on ment

(#10) Yaye válasza HERR Z (#9) üzenetére


Yaye
őstag

Utánaolvastam, minden világos :B

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Hülye kérdés (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.