Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-01-23 09:15:11

LOGOUT.hu

Huawei P9-P9 Lite OFF topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) MK VII válasza ANDROID??? (#100) üzenetére


MK VII
veterán

Na ezt jó, hogy felhoztad.. Pont ma sétálgattam a belvárosban... 1,50-es csaj kb 40 kiló. Egy közepes "banánt" :DDD sem tud átfogni a kezével, de az i6 plus ott virított a kezében, telefonált. Az egész fejét kitakarta...
Vicc nah... :D

(#102) ANDROID??? válasza MK VII (#101) üzenetére


ANDROID???
addikt

Ugye, mondom én :DD
Kb azonos kategória a hatalmas műköröm+Hilux (vagy egyéb) kombóval, de biztos erdőre jár , esetleg vadászi :K

(#103) MK VII


MK VII
veterán

Mivel off topik, gondoltam belefér egy ilyen is.
Bemutatom a munka asztalomat amin nap mint nap dolgozgatok.
Ez még egy kisebb káosz.. Mondjuk egy órás asztalán, ha rend van akkor ott már gondok vannak. :)

Épp egy régi Omega van szétbombázva. :)

(#104) bubus66 válasza bubus66 (#76) üzenetére


bubus66
nagyúr

Kell ott fent egy ország Komment nélkül...

(#103) MK VII

Köszönjük. Különben ezért lett ez a topik kitalálva, hogy ilyen képeket is lehessen meg oszatni

Nekem meg ez volt valamikor a munka asztalom 10 éve.
[link]

Ez meg a másik amin sokat dolgoztunk rajta nem vele..

[link]

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#105) ANDROID??? válasza MK VII (#103) üzenetére


ANDROID???
addikt

Lehet a XIII-ban dolgozol?

bubus66: szép az alsó is. :K

[ Szerkesztve ]

(#106) bubus66 válasza ANDROID??? (#105) üzenetére


bubus66
nagyúr

Milyen jó anyag jött belőle és hideg volt.

Itt nem teszünk OFF-ba semmit sem azért OFF topik...

És itt volt a világ márka kifeszített vitorlákkal dombnak lefele elérte a 70 km/h

[link]

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#107) MK VII válasza bubus66 (#104) üzenetére


MK VII
veterán

Fuuuu... A második képen az a sörcsap nem is lehetne jobb helyen.. :)
Nagyon jó. :)

ANDROID???
Veszprémi vagyok, Veszprémben dolgozom jelenleg. Az édesapámmal van egy órásboltunk, szervizünk. Apu is órás. Gyerekkorom óta szívtam magamba a tudást..
Egyébként dolgoztam pesten is 3 évet a Watch de Luxe szervizben a Kristóf téren a belvárosban.

(#108) bubus66 válasza MK VII (#107) üzenetére


bubus66
nagyúr

A mellette lévő ajtó mögött volt a hüttő.

1951-es születésű a csepel

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#109) bubus66


bubus66
nagyúr

Ez milyen igaz

[link]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#110) MK VII válasza bubus66 (#109) üzenetére


MK VII
veterán

:C :P

(#111) jegenye77 válasza bubus66 (#109) üzenetére


jegenye77
addikt

Bennem akkor folyamatosan ég valami :)
Szoktam is oltani egy kis búza sörrel :)

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#112) bubus66 válasza jegenye77 (#111) üzenetére


bubus66
nagyúr

Egészségedre

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#113) ANDROID??? válasza MK VII (#107) üzenetére


ANDROID???
addikt

Pedig beszéltük is a veszprémi Tecskót :B

[ Szerkesztve ]

(#114) MK VII válasza ANDROID??? (#113) üzenetére


MK VII
veterán

Bizony. :)

(#115) ANDROID??? válasza MK VII (#114) üzenetére


ANDROID???
addikt

Mentségemre váljon, hogy épp "nyavaja" van. :((

(#116) ANDROID???


ANDROID???
addikt

(#117) ANDROID??? válasza ANDROID??? (#116) üzenetére


ANDROID???
addikt

50 Forintos, nem?

(#118) ANDROID???


ANDROID???
addikt

Szmogriadó, nem indulhatnak útnak az EURO3 alatti autók..
Azt senki nem veszi észre, hogy az új autók között rengeteg a dízel ill, a "nagy" motoros autó, azok talán még több szennyezést okoznak, mint a régiek, legalábbis sok esetben egy régi autó attól még nem füstöl, mert régi (itt nem a kétütemű és az olajzabáló karbantartásmentes járművekre kell gondolni).
Sebaj, jad bedobnak egy sebességkorlátot, amivel csak azt érik majd el, hogy még nagyobb lesz a szennyezettség, mert sok esetben ha megnézzük a sofőröket főleg dízel autók esetében, amikor kis sebességgel lehet/kell haladni egyszerűen nem hajlandóak visszaváltani inkább alapjáratról "teligázzal" próbálnak elindulni, igen eeez valóban kisebb szennyezettséget fog okozni.

Az eszükbe sem jut, hogy mi lenne, ha a forgalmi/jogsival rendelkező személyek ingyen utazhassanak a tömegközlekedési járművekkel. :W

(Elvileg ez valamelyik városban járható út, bezzeg a nagy Bp.-en eszükbe sem jut.)

A vidéki emberek "retekkel" való fűtéséhez pedig igazán gratulálok.

(#119) bubus66 válasza ANDROID??? (#118) üzenetére


bubus66
nagyúr

Ez hányas kategóriába tartózik?

[link]

Vagy ez

[link]

Abban viszont nem értek egyet veled, hogy a dieselekre kell a személyautok esetén mindent rá fogni, nekem is dieselem van és nem füstöl, mert az semmi más normális beállitás kérdése, meg egy kis odafigyelés, van olyan ismerősöm nem is egy akinek a benzinese jobban füstöl, mint az én dieselem

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#120) jegenye77 válasza bubus66 (#119) üzenetére


jegenye77
addikt

Elvileg a diesel jobban szennyezi a környezetet.
Attól, hogy egy benzinest látsz füstölni és egy dieselt nem, még lehet a diesel több káros anyagot tol ki magából, csak szabad szemmel ezt nem látod.
Nekem FAP os diesel autóm van amiből egy szem korom nem jön ki amit látnál. A kipufogó vége teljesen tiszta. Viszont a koromot időnként elégeti amit a teszecskeszűrő felfog és akkor még apróbb szemcsék kerülnek a levegőbe. Ezt nem látod viszont ugyan olyan káros.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#121) bubus66 válasza jegenye77 (#120) üzenetére


bubus66
nagyúr

Tudom ezt, de a benzines amelyik fűstől az egész jó zabálja az olajat, ne hogy már attól jobban szennyezte levegőt.. De különben akkor se kellene benzines..

Akkor meg mi értelme van a részecske szűrőnek?

Ha attól még ugyan olyan káros..

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#122) jegenye77 válasza bubus66 (#121) üzenetére


jegenye77
addikt

Én meglátásom szerint kb semmi értelme.
Főleg, hogy ha probléma van vele akkor bazi drága javítani illetve nem lehet javítani csak esetleg tisztítani. Így sokan ki is szedetik az autóból. Így ugyan úgy működik mint a sima diesel.
Szervizbe dolgoztam és naponta jött valaki ilyen problémával.
Az más kérdés, hogy mit írnak a gyári adatok az autóknál a káros anyag kibocsátásnál. Ott van a wolksvagen példának.
Szóval nehéz ezt megmondani, hogy melyik a károsabb.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#123) ANDROID??? válasza bubus66 (#119) üzenetére


ANDROID???
addikt

ŐŐŐŐ USSR -8 , egy kraz nem füstöl ekkorát full terhelésen.. :((
Na akkor értds úgy, hogy nem általánosságban a dízel, hanem azok akik alapjáratról tövig nyomják ha kell ja nem, sok esetben a nőnél látom ezt. :K
Egyébként családon belül is van dízel, akárhogy padlóztam semmi nyoma nem volt füstnek, nem hogy koromnak.

Olyat én is hallottam, hogy xy szűrővel ugyanúgy jön ki a káros cucc, csak nem olyan szembetűnő, de a sűrű apróbb részecskék miatt még károsabb állítólag..

Egyébként azt írtam is "..és az olajzabáló karbantartásmentes járművekre kell gondolni"..
Amelyik zabálja az olajat, tök mindegy dízel vagy benzines füstöl mint a gyárkémény...

Erőteljesen tudnak füstölni ezek a túlhegyezett koromgyárak is, mert a "csipp" meg "nagy turbo" "8,9Báron vazze", szintén baromira kell.. Ok nagyon megy persze, de azon kívül mi a bánatra jó, hogy 1-2 alakommal lehet bohóckodni vele, és annyi, mert egyébként csak a koromfelhő, környezetre is "nagyon jó hatással van", de azért egyszer egy ilyen autó mögé ültetném amikor visszaengedi a motorfékre majd ad egy nagy full gázt, hadd szívja azt a csoda tömény feketeséget.

[ Szerkesztve ]

(#124) bubus66 válasza ANDROID??? (#123) üzenetére


bubus66
nagyúr

Oké értem mire akartál kilyukadni, csat nem olvastam rendesen végig.

jegeny77 Köszi :R

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#125) jegenye77 válasza bubus66 (#124) üzenetére


jegenye77
addikt

Nincs mit :)
Igazságosan nem tudnám megmondani, hogy ilyenkor melyik autókat kellene kitiltani.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#126) bubus66 válasza jegenye77 (#125) üzenetére


bubus66
nagyúr

Mindegyiket szerintem és menjenek gyalog (jó persze ez csak vicc).

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#127) ANDROID??? válasza bubus66 (#126) üzenetére


ANDROID???
addikt

A sok négykerékkel téli kabátban vagy négykerekű esőkabátban járó emberke be is szippantaná tuti. :K
Egyébként a szmogot csak úgy lehetne hatékonyan, ha minden ami nem csak elektromos jármű le kellene hogy álljon pár napra.. :K

P9 L topicban milyen nagy csend van :K

[ Szerkesztve ]

(#128) bubus66 válasza ANDROID??? (#127) üzenetére


bubus66
nagyúr

Várják a frissítést tudod..

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#129) ORCA58 válasza bubus66 (#121) üzenetére


ORCA58
addikt

Azért mert az ember valamit nem lát attól még létezi. A nagyon apró porszemcsék okozzák a szmogot. Azért is lebeg és nem ülepszik le. Tetszik, nem tetszik, minden kipufogóból ömlik. Ráadásul ott vannak mérges gázok pl. a NiO2 Nem látod, de termeli az összes diesel autó.
Nem egyszer láttam, hogy egy új diesel személyautó hirtelen nagy gázt ad, és bizony egy pár pillanatig képes fekete füstöt kibocsátani. Lehetett az VW, BMW vagy más. Sajna a tökéletes belsőégésű motorok még laboratóriumban sem léteznek, nem is létezhetnek a fizika törvényei ezt nem teszik lehetővé, még ha azt is propagálják. Sok világrengető újítás sajnos messze nem azt produkálja, mint aminek kikiáltják. Ami a laborban ideális körülmények közt elérhető, azt az életben lehetetlen produkálni. Adott hőmérséklet, páratartalom, fordulatszám határ, terhelés, speciális üzemanyag stb. stb. kell hozzá .
A világunkban az üzlet és az egyéni kényelem a fontos, még ha bele is fogunk -pontosabban gyerekeink és unokánk- dögleni. És ez ellen az sem tesz, akinek pénzébe sem kerül, csak egy kis kényelemről kellene lemondani. Ez nem az autókról szól, ha mindenről. Pl ha a szelektív hulladékgyűjtő 10m-rel van messzebb, mint a kuka, már addig nem képesek elgyalogolni az üveggel, papírral.:(((

ANDROID???
És a fűtésnek is!

[ Szerkesztve ]

(#130) MK VII


MK VII
veterán

Mindenki nyugodjon le a ......... :)
A Diesel autókat globálisan el fogják tüntetni a színről. Már készülnek a tervek ,hogy hogy oldják meg.. Szóval csak idő kérdése és egyáltalán nem lehet használni...

Amúgy állambácsi ahogy beharangozta anno, hogy mekkora kedvezményeket adnak a zöld rendszámos autókra, hogy elterjedjenek kis hazánkban, most azzal a lendülettel alá is ássák az egészet..
Megszigorítják az elektromos autók zöld rendszámhoz való hozzájutását minden téren és magasabbak lesznek a költségeik is.. Nemrég ugye bejelentették azt is, hogy már nem lehet ingyen "tankolni" sem a kihelyezett állomásokon az elektromos autókat, fizetni kell majd érte ugyan úgy mint a kúton a benzinért.. Ez ilyen tipikus Magyar vezetői mentalitás.. Egyet előre hármat vissza.
Nem mellesleg még a kismotorok használatát is rendszámkötelessé és műszaki vizsgához fogják kötni..
Nehogy véletlen akinek van esetleg egy robogója inkább azt használja mint a nagy fogyasztású autóját..
Komolyan sokszor elgondolkozom azon, hogy mégis milyen irányvonal az amit képvisel Magyarország a globális szennyezettség megfékezése ellen.. Áder papa sikítozik a nemzetközi és hazai médiákban arról, hogy mekkora nagy veszély fenyeget minket, ha nem fogjuk vissza a légszennyezést, erre olyan törvényeket, hoznak odafent amik ennek szöges ellentéte, csak azért, hogy 5 forinttal több legyen amit el tudnak harácsolni... :DDD

Illetve visszakanyarodva a szmogriadóra.
A Tv-ben azt szajkózzák, hogy az miatt ilyen szmogos a levegő, mert sok ember inkább fával fűt, mert az olcsóbb ( valójában nem sokkal ) mint a gáz..
Ha annyira elkötelezettek vagyunk a környezetünkért akkor igazán lehetne mondjuk olcsóbb a gáz, mert lehetne, és akkor talán nem fával fűtenének az emberek..
De hát a pénzről nehezen mondanak le odafent.. Akkor inkább állítsuk le a forgalmat bizonyos járműveknek plusz még büntessük is meg őket, ha kimerészkednek, abból is legalább jön be a pénz...

[ Szerkesztve ]

(#131) ANDROID??? válasza ORCA58 (#129) üzenetére


ANDROID???
addikt

Igen a fűtés is, egyértelmű. Hideg van fűteni valahogyan kell. Szóval mással kell a szmogot visszafogni mint a fűtés leállításával..

Mellékesen, valóban gusztustalan, hogy a zöld autóknak előnyök stb, aztán jól megsarcolják mégis, pedig alapból elég drágák azok a járművek, lehet valakinek nem volt gazdaságos?

[ Szerkesztve ]

(#132) bubus66 válasza ORCA58 (#129) üzenetére


bubus66
nagyúr

Köszönöm a kioktatás de ismerem a 4 ütem motor működését és tudom mi az NiO2 is.

Nem is akarom, a fizika törvényeit megváltoztatni..

Sőt azt is tudom, hogy CO és CO2 között mi a különbség. Mivel anno a Hommel könyvet (remélem tudod mi az) meg kellett tanulni.. És abban kicsit durvább szennyező anyagok szerepeltek. De szerepelt benne a gázolaj is 30/1222 vagy 30/1202 számmal..

(#131) ANDROID???

Miért azzal is vissza lehet nem minek fűteni..

.

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#133) bubus66 válasza ANDROID??? (#131) üzenetére


bubus66
nagyúr

Valószínű, hogy valaki nem tudod volna akkor milliárdokat zsebbe rakni.

Különben meg akkor a tűzoltók hogy közlekednek Budapesten? Mert rájuk is vonatkozik a tilalom. Vagy nem kell kimenniük, legalább könnyebben vannak szolgálatba..

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#134) ANDROID??? válasza MK VII (#130) üzenetére


ANDROID???
addikt

Azt hiszik, hogy a rendszámokkal kevesebb robogó lesz? Hát nem épp ellenkezőleg, továbbra is lesz robogó, legfeljebb a plusz ktg miatt nem a kis ccm lesz az elterjedt, hanem 125-150... Nem baj így kell ezt.
Különben Pesten belül sokkal jobb lenne mindenkinek, ha a 4 kerekű esernyők csak elektromosak lennének, kevésbé zúgnak, a füstölés mentes üzemeltetés mellett, de nem baj, jobb az ha pöfög zúg stb.
Legalább annyi gógyijuk lett volna, hogy szépen fokozatosan vezetik be a dolgokat, hogy ne azonnal szoruljon vissza a történet.
Sajnos az utóbbi pár évben ez a bevált módszer, beetetünk aztán jól megszívatunk módszer.. :U
Ja és természetesen legalább 3 literes automatás autókat kell a képviseletnek használni ugye..

Tudod a környezetbarát technológia (lásd szélerőmű), olyan kártékony hatású, hogy drágán kell adni, de itt már nem is lehet ilyet csinálni, mert rossz, és mivel ilyen rossz csinálják csak az osztrákok például..

(#135) ANDROID??? válasza bubus66 (#133) üzenetére


ANDROID???
addikt

Tűzoltó/mentő/rendőr mehet, abból nem annyi megy mint az összes kocsi összesen, még talán könnyebben is odaérhetnek a helyszínre. :K
Látod ez a gáz, hogy sok tűzoltóautó is baromi régi sokat futott, mint a mentők is. (nembaj a foci erősödik)

Ja a taxisok is mehetnek, de csak ha elektromos az autója (de nem hybrid, hanem csak elektromos) ;]
A máv is lecserélhetné azokat a picit füstölős vonatait..

(#136) bubus66 válasza ANDROID??? (#135) üzenetére


bubus66
nagyúr

Igen ebből a szempontból jobb, hogy előbb oda érnek.

Az igaz, hogy régi de a régebbi Mercik besorólása is EU4 már

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#137) jegenye77 válasza ANDROID??? (#135) üzenetére


jegenye77
addikt

Jelenlegi helyzetben egyáltalán nem alternatíva az elektromos autó.
Az a rengeteg akkumulátor ami kellene hozzá szintén baromi környezetszennyező és az energiát előállítani hozzá is nagyon sokba kerül.
Nem ilyen egyszerű ez, hogy hopp le kellene cserélni mindent.
Fokozatosan lehetne de nem öl annyi pénzt bele senki, hogy ez meg is történjen. Sokondenkitől függünk és azoknak ez egyáltalán nem érdekük. ( sajnos )

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#138) ANDROID??? válasza jegenye77 (#137) üzenetére


ANDROID???
addikt

Nem mondtam egy szóval sem, hogy ma leállítani a forgalmat közölni a tulajokkal, hogy a kocsijuk kuka és vegyenek elektromos autót.. Viszont, ha már elkezdték a folyamatot, akkor mi a retekért kellett rögtön vissza is fogni??? Szépen lassan kicserélődött volna az jót tett volna, de ez nem gazdaságos a gázolaj benzin stb tulajdonosoknak..
Akkor a bicajokat lehetne még bővíteni, nem ilyen béreld jó pénzért a szutykot és társai, mert csak ebből sem lehet. MOndjuk az sem normálsi, hoyg elfogadható bicaj már nincs 90 alatt, és itt nem a luxus bicajokra kell gondolni.. :W
Belegondolva az is elég tré, amit a bicajosok közül sokan művelnek, hogy se karjelzés sem semmi és fékezés (sokszor körültekintés) nélkül 90 fokos fordulatot vesznek, át a piroson és társai, de még meg is erősítették, hogy a bicajosok jöhetnek szemben egyirányú utcában stb... :W
A bringás morál is messze elmarad az elvárhatótól, sokszor Pesten csak lesek, hogy azt hogy merte tette meg a bicajos amit megtett és ahogy megtett...

(#139) jegenye77 válasza ANDROID??? (#138) üzenetére


jegenye77
addikt

Sajnos ez a helyzet igen.
Szegedet tapasztaltam, hogy sok helyen úgy jelölnek ki kerékpáros utat, hogy a normális autós sávból c vágják " le. Felfestenek egy vonalat, hogy ez itt már az. Nagyon baleset veszélyes.
Régen ugye nem így tervezték az utakat, egyszerűen nincs rá hely.
Amúgy itt Németországban de főleg Ausztriában kisebb falukban tapasztaltam azt, hogy gyalogosra és biciklire annyira oda figyelnek az autósok, hogy már majdnem zavart is :)
Ki se kerüli, nem előzi meg csak ha teljesen biztonságos. Én már 3x elkerültem volna, ő meg szépen nyugodtan megy utána.
Vagy gyalog mentünk és kb csak arra néztem, hogy lehet át akarok menni a túloldalra már meg is állt minden autós.
Először mikor tapasztaltam el se akartam hinni!
De jó hatással volt rám illetve van is mert itt élek. Sokkal nyugodtabb vezetek és ugyan úgy elengedem a gyalogost, biciklist.
Viszont mikor hazalátogatok akkor a többi autóstól kapok rendesen, hogy miért nem haladok és mit udvariaskodok :)

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#140) ANDROID??? válasza jegenye77 (#139) üzenetére


ANDROID???
addikt

Szerintem is, de Pesten is így csinálják sok helyen, ehhez társul a sok bamba felelőtlen biciklis (nem nem mind ilyen, de akad köztük) és kész a baleset sok esetben, ahol természetesen az autós a hibás..

Ilyen ez, nem attól kopik a fékbetét, hogy a piros előtt 10 méterre még 60-70-el mész, mert így már ki is lógsz a sorból. Itt az a menő, hogy a kocsi meg van húzva, a felni le van padkázva, a gyalogos el vagy majdnem el van ütve, de azért azt is hozzá kell tenni, hogy igen nagy eszű aki kitalálta ezt a teljesen egyszerre közlekedjen a jobbra kiforduló autós és pont ugyanakkor indulhasson el a gyalogos is, ahová az autós ki kell forduljon, nehogy már a zöld lámpánál átmehessen 3 autó szabályosan. Sárgán mész át, ajaaj, piroson akkor meg aztán, csak az a szomorú, hogy sokszor másképp nem tudsz eljutni "ából" "bébe", ha ezeket mind tökéletesen betartod, mert a 10 perces útból lesz 35 perc..

[ Szerkesztve ]

(#141) bubus66 válasza ANDROID??? (#140) üzenetére


bubus66
nagyúr

Így van és erre van a közmondás tudod "Lassan jársz tovább érsz".. :K :B

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#142) ANDROID??? válasza bubus66 (#141) üzenetére


ANDROID???
addikt

Ja, ha nem épp pl. a korházba/-hoz hajtasz... :U

Egyébként erre mondják az öregek , rohanó világ, és tényleg az van, mocsok gyorsan pörög minden. A fejlődés meddig pörög még ilyen ütemben, mert egyszer vége lesz, vagy egyszerűen valóra válik a Terminátor?

[ Szerkesztve ]

(#143) MK VII válasza ANDROID??? (#142) üzenetére


MK VII
veterán

Rohanó világ..
Én erre inkább azt mondanám, hogy rohanó Budapest.. Természetesen sok más városra is igaz, de Pestre hatványozottan..
Én a 3 évem alatt úgy lefáradtam Pesten, hogy kénytelen voltam hazaköltözni, mert szó szerint éreztem, hogy egészségileg tönkretesz.
Én aki 4 éves kora óta ringatózik szezononként a Balatonon és pecázgat, Bakonyban kirándulok unalmamban, vagy csak sétálok egy nagyot kint a réten, ha olyan kedvem van, szóval nekem Pest az valami hihetetlen totálisan élhetetlen város..
Konkrétan menekülnöm kellett.. Pesten már az sem segített rajtam, hogy mindenhova gyalog jártam.. Nem vettem bérletet, nem ültem BKV-ra.. Ha a Hősök terénél volt dolgom akkor a Klinikáktól odasétáltam. Ha a belvárosban ahol a munkahelyem volt mennem kellett, akkor az Örs vezértől besétáltam.
3 év annyira lefárasztott, hogy péntekenként azt vettem észre, hogy mikor hazaértem, csak beestem az ágyamba és hétfőn reggel kecmeregtem ki.. És még kb akkor is fáradt voltam..
Egy vidéki embernek totál élhetetlen Pest.. Oda tényleg születni kell.

[ Szerkesztve ]

(#144) Cunaja válasza MK VII (#143) üzenetére


Cunaja
addikt

Annyi gyaloglástól a bűzben én is elfáradnék. ;)

Jelenleg oxigént nem lehet vételezni Pesten, mert olyan r...büdös és szog van, hogy állandóan köhög és fuldokol az ember.
Minden autót, illetve régi gyártmányú tömegközlekedési eszközt is leállítanék 1 napra legalább.

Amikor azt mondják szmogriadó, akkor már fulladozni lehet. Amikor nem mondják, ez ugyanúgy van, csak nem harangozzák be, de az ember érzi a szmogot.

Amíg ilyen hideg lesz, addig úgyis 2x annyi szmog lesz mint melegebb időben. :W

Mivel a hideg miatt nem tudják locsolni az utcákat, ezért a szálló por felkavarodik a levegőbe és terjed mint a bacilus.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#145) ANDROID??? válasza Cunaja (#144) üzenetére


ANDROID???
addikt

+ ott az influenza .

(#146) MK VII


MK VII
veterán

Ide kukk rácok...
Most találtam..
Elképesztő..
[link]

(#147) Gabbbb válasza MK VII (#146) üzenetére


Gabbbb
senior tag

Nem semmi. :D

(#148) Peterking válasza MK VII (#146) üzenetére


Peterking
tag

Beszarás.

(#149) ANDROID??? válasza MK VII (#146) üzenetére


ANDROID???
addikt

Mint az önparkolós autó.. :K

(#150) MK VII


MK VII
veterán

Összeállt a szépség. :)
Omega.

Ha érdekel nézzétek meg.
Tényleg bocsi. Nem akarlak traktálni vele titeket, de szeretem a szakmám és gondolom nem minden nap láttok ilyen dolgokat darabokban...
Ha gond csak szóljatok. ;)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.